نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: تبدیل کدپیج فارسی ویندوز به کدپیج ایران سیستم

تبدیل کدپیج فارسی ویندوز به کدپیج ایران سیستم

سلام
    من تابعی نوشتم که کدپیج فارسی ویندوز را به کدپیج ایران سیستم DOS تبدیل میکند و قصد دارم رشته ای را بصورت کدپیج ایران سیستم در محیط VB6 در یک فایل DBF ذخیره کنم. تا اینجاى کار مشکلی ندارم و رشته را به ایران سیستم تبدیل میکنم و در DBF ذخیره میکنم.
    ولی رشته ای که در فایل ذخیره میشود قابل خواندن نیست. یعنی کدهای فارسی آن بهم ریخته در DBF ذخیره میشود. در صورتیکه همان رشته را در فایل TXT ذخیره میکنم و هیچ مشکلی ندارد، اگر دوستان راه حلی برای این مشکل پیدا کرده اند ممنون میشوم مرا مطلع سازند چون بدجوری کارم گیر کرده.

برای ذخیره کردن در dbf چه کار کرده ای ؟ توضیح بیشتر بده

نقل قول نوشته شده توسط safdari مشاهده تاپیک
    سلام
    من تابعی نوشتم که کدپیج فارسی ویندوز را به کدپیج ایران سیستم DOS تبدیل میکند و قصد دارم رشته ای را بصورت کدپیج ایران سیستم در محیط VB6 در یک فایل DBF ذخیره کنم. تا اینجاى کار مشکلی ندارم و رشته را به ایران سیستم تبدیل میکنم و در DBF ذخیره میکنم.
    ولی رشته ای که در فایل ذخیره میشود قابل خواندن نیست. یعنی کدهای فارسی آن بهم ریخته در DBF ذخیره میشود. در صورتیکه همان رشته را در فایل TXT ذخیره میکنم و هیچ مشکلی ندارد، اگر دوستان راه حلی برای این مشکل پیدا کرده اند ممنون میشوم مرا مطلع سازند چون بدجوری کارم گیر کرده.
    لطفا اگر امکان دارد سورس برنامه خود را برای من بفرستید من خیلی به آن احتیاج دارم
    قبلا از شما تشکر میکنم.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •