نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: multi threading in vb

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tab

multi threading in vb

با سلام

من می خواستم در مورد multi threading و چگونگی پیاده سازی اون تو وی بی یکی توضیح بده لطفا ...
    البته خودم چند تا سورس و مقاله پیدا کردم ولی سر در نیاوردم ممنون می شم اگه توضیح بدید ...

فکر میکنم منظورت از وی بی , vBulletin باشه .
    اگر اینطوره باید بگم اینجا بخش visual Basicــــه .

چند نخی

چند نخی اصولا در ویژوال بیسیک استفاده نمی شود و بیشتر در دلفی و سی استفاده میشه اما مفهوم اون به این معنی است در یک لحظه چند پروسه متفاوت برای یک منظور ایجاد کنیم تا سرعت اجرای آن بیشتر بشه . این معنی خیلی ساده است اما پیاده سازی اون خیلی سخته . به عنوان مثال ما میخواهیم مقدار 1000! فاکتوریل رو بدست بیاریم خوب برای اینکار کافیه که اعداد 1تا 1000 رو در هم ضرب کنیم ، چند نخی به ما این امکان رو میده که زمان سیستم رو تقسیم بندی کنیم و این فعالیت زمانبر رو در اسلایس های زمانی کوچکتر بین سی پی یو تقسیم کنیم . امیدوارم مفهوم چند نخی و فعالیتهای نخ کشی شده رو فهمیده باشی حالا اگه راغب هستی بگو تا برات یک پروژه نمونه ارسال کنم . چون این مفهوم خیلی پیچیده است باید اطلاعات کافی درباره سیستم عامل و مفاهیم نحوه زمان بندی سی پی یو در لینوکس و ویندوز داشته باشی تا بهتر مفهوم رو درک کنی .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tab
    نقل قول نوشته شده توسط googoole مشاهده تاپیک
    چند نخی اصولا در ویژوال بیسیک استفاده نمی شود و بیشتر در دلفی و سی استفاده میشه اما مفهوم اون به این معنی است در یک لحظه چند پروسه متفاوت برای یک منظور ایجاد کنیم تا سرعت اجرای آن بیشتر بشه . این معنی خیلی ساده است اما پیاده سازی اون خیلی سخته . به عنوان مثال ما میخواهیم مقدار 1000! فاکتوریل رو بدست بیاریم خوب برای اینکار کافیه که اعداد 1تا 1000 رو در هم ضرب کنیم ، چند نخی به ما این امکان رو میده که زمان سیستم رو تقسیم بندی کنیم و این فعالیت زمانبر رو در اسلایس های زمانی کوچکتر بین سی پی یو تقسیم کنیم . امیدوارم مفهوم چند نخی و فعالیتهای نخ کشی شده رو فهمیده باشی حالا اگه راغب هستی بگو تا برات یک پروژه نمونه ارسال کنم . چون این مفهوم خیلی پیچیده است باید اطلاعات کافی درباره سیستم عامل و مفاهیم نحوه زمان بندی سی پی یو در لینوکس و ویندوز داشته باشی تا بهتر مفهوم رو درک کنی .
    ممنون عزیز

اره یه چیزایی فهمیدم من چند واحد سیستم عامل رو هم پاس کردم و اگه یه مثال هم بزاری عالی میشه البته خودم چند تا پیدا کردم ولی سر در نیاوردم ...

ممنون میشم اگه کمک کنی ...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tab

!

نقل قول نوشته شده توسط D32.00110 مشاهده تاپیک
    ممنون عزیز

اره یه چیزایی فهمیدم من چند واحد سیستم عامل رو هم پاس کردم و اگه یه مثال هم بزاری عالی میشه البته خودم چند تا پیدا کردم ولی سر در نیاوردم ...

ممنون میشم اگه کمک کنی ...
    من هنوز منتظرم ها ...

چند رشته‌ای یعنی اینکه شما یه برنامه داشته باشی و همزمان دو تا کار رو برنامه‌ی شما انجام بده
    مثلا یه رشته از برنامه‌ی شما در حال جستجوی یه فایل باشه
    و یه رشته‌ی دیگه در حال Index کردن فایل‌های سیستم باشه تا جستجو سریع‌تر انجام بشه...
    و این دو کار هیچ تداخلی با هم نداشته باشن یعنی انجام یه کار باعث توقف اون یکی نشه.

تاپیک های مشابه

1. مقاله: مقاله کامل در مورد Threading in C#‎.net
    نوشته شده توسط ARA در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 01 آذر 1395, 14:13 عصر
  2. Multi Threading
    نوشته شده توسط m_amin_t در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 17 مهر 1386, 10:33 صبح
  3. Threading Problem
    نوشته شده توسط hdv212 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 18