نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: کمک برای یه برنامه حسابداری

Question کمک برای یه برنامه حسابداری

سلام
    یکی از اقوام یه برنامه انبارداری-حسابداری-پرداخت حقوق پرسنل به من سفارش داده و گفته که میخوام کار کردن باهاش ساده باشه و اصطلاحات و منوهای ساده داشته باشه و خیلی اصطلاحات حسابداری نداشته باشه...
    حالا مشکل اینه که منم زیاد با حسابداری آشنا نیستم و چند تا (100 تا) سوال دارم...
    1- اول اینکه حساب صندوق چیه و اصولا به چه دردی میخوره ؟
    ظاهرا هر چی دخل کاره میریزن توش و هر چی خرجه ازش کم میکنن !. حالا آیا وجودش ضروریه ؟ چون طرف ممکنه چند تا حساب بانکی برای دخل و خرجش داشته باشه و آیا فقط حساب صندوق یه حالت فرضی داره که میشه حذفش کرد ؟
    2- از سند دریافت و پرداخت چه موقعی باید استفاده کرد ؟ یعنی برای هر دریافت و پرداختی لازمه برنامه سند بزنه ؟ مثلا موقع ثبت یه فاکتور فروش و دریافت وجه یا چک از مشتری باز هم باید یه سند جدا براش بزنیم ؟
    فعلا لطفا اینا رو روشن کنید تا مشکلات بعدی... (;
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هلند
    دوست عزیز به نظر من و با توجه به توضیحاتی که دادی فکر کنم از خیرش بگذری خیلی به نفعته چون بعد از نوشتن برنامه هم فامیلتان دست از سرت بر نمیداره البته خق دارند .
    نوشتن چنین برنامه هایی فقط تخصص برنامه نویسی نمیخواد بلکه باید حسابداری را خیلی خوب بلد باشی و یا اینکه تحلیلگر سیستم خوبی داشته باشی که شما نه حسابداری بلدی ( حتی مقدماتی ) نه تحلیلگر سیستم هستی

کاربر دائمی آواتار میلاد علوی
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر
    من این برنامه رو نوشتم با adod, Acsses رشته خودم هم حسابداریه درسته و کامل و فروشی
    15000000ریال

کاربر دائمی آواتار میلاد علوی
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر
    البته قابلی هم نداره ...

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz
    به نظر من هم بی خیالش بشی بهتره.اول برو توی بازار یه سری کتاب هست برای آشنایی مقدماتی با حسابداری و انبارداری.از چند برنامه نویس و تحلیل گر سیستم هم میتونی کمک بگیری تا اصول مقدماتی رو برات توضیح بدن.یه برنامه حسابداری ساده و خوب بخر و بشین روش کار کن اینجوری هم کلی اطلاعات دستگیرت می شه.

سلام

دوست عزیز من هم فکر می کنم برو به برنامه 5000 تومنی بخر بهش بده بره
    من اولین برنامه حسابداری که نوشتم برنامه حسابداری و انبارداری کارخونه شوکولات فرمند بود

باور کن پیر شدم تا اون نرم افزارو نوشتم الکی سره خودتو شلوغ نکن

یه سری اطلاعات کلی :
    - برای صندوق یه حساب باید باز کنید تا بدونید که الان چه قدر پول دارید !
    - با زدن هر فاکتور خرید یا فروش باید یه سند هم زده بشه که فلان قدر از صندوق کسر شده یا اضافه شده.
    - برای هر کدوم از حساب‌های بانکی باید یه حساب باز کنید تا معلوم بشه که هر بانک چه قدر به شما بدهکاره
    - سندهایی که توسط سیستم فاکتوری و به طور خودکار تولید می‌شن یه علامت باید داشته باشن که کاربر فقط بتونه اونا رو مشاهده کنه و نتونه تغییری توش ایجاد کنه
    - برای هر کدوم از کالاها یه حساب باید باز کنید تا موجودی کالا رو هم بدونید
    ...

ممنون از همه ، ولی برنامه بنده تموم شد و تحویلش دادم...
    عرض بنده این بود که از حسابداری خیلی سررشته ندارم ولی با برنامه نویسی و تحلیل سیستم مشکلی ندارم . به هر حال من برنامه ای میخواستم بنویسم که با برنامه های موجود تفاوت داشته باشه و گر نه از هر 10 برنامه ایرانی 11 تاش حسابداریه !!!
    برنامه ای با حداقل اصطلاحات حسابداری و راحت الحلقوم برای کسبه محترم که میخوان حسابداری رو خودشون انجام بدن...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هلند
    نقل قول نوشته شده توسط Mehdi0016 مشاهده تاپیک
    عرض بنده این بود که از حسابداری خیلی سررشته ندارم ولی با برنامه نویسی و تحلیل سیستم مشکلی ندارم .
    این قسمت از سخنان جنابعال برای من خیلی جالب بود نمیدانم برایدوتان هم بود یا خیر؟
    شما هر چقدر هم تحلیلگر سیستم خوبی باشید تا از حسابداری یه چیزهایی بلد نباشیچه چیزی را میخوای تحلیل کنی ؟

البته برای خودم هم جالب بود چون به هر حال و با راهنمایی شما کار تموم شد و پولش هم نقدی دریافت گردید(;
    دوست عزیز یه برنامه نویس اگر منطق برنامه رو درک کنه و اطلاعات ورودی درستی بهش داده بشه میتونه یه برنامه مثلا حسابداری بنویسه با اینکه حسابدار هم نباشه .
    مساله ایجاست که بنده نمی خواستم بازاری کار کنم و مثل برنامه های موجود کاربر رو مجبور کنم با برنامه من سازگاری پیدا کنه ، بلکه بر عکس طرف من یه برنامه سفارشی میخواست و نه حسابدار داشت و نه خودش با حسابداری آکادمیک آشنایی داشت . برای همین هم من برای شروع کار شک داشتم و می خواستم تمام اجزای غیر ضروری رو حذف کنم ؛ خلاصه کار برای من مشکل بود چون طرف خودش هم نمی دونست چی میخواد .
    مسلما برای تحلیل سیستم شما نیاز به اطلاعات ورودی دارید و درصد بیشتر این اطلاعات رو باید کارفرما بهتون بده ... شاید هم لازم باشه برای مثلا یه برنامه مدیریت بیمارستان چند سالی توی بیمارستان کار و تحقیق کرد تا بتونی برنامشو بنویسی...

حتی در صورتی که حرف شما درست باشه
    محتوای داخلی برنامه باید همون پیچیدگی و تخصصی بودن رو داشته باشه
    و عملیاتی که کاربر می‌خواد انجام بده باید ساده باشه و مثلا به جای وارد کردن یه سند حسابداری، یه فاکتور وارد کنه - همون طوری که یه فاکتور رو دستی می‌نویسه- و این فاکتور به صورت خودکار 3 تا سند ایجاد کنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هلند
    به نطر من دوستمون برنامه حسابداری ننوشته بلکه یه برنامه ساده با ورود و خروج یکسری اطلاعات همراه چاپآن نوشته است .

من خیلی تعجب میکنم کسی که حسابدار بلد نیست چطور میتونه سیستم حسابداری را تحلیل کنه
    سند، فاکتور،پیش سند، تراز ماهیانه ، سالیانه و .. و .... ، دفاتر معین ، کل ، ریز معین و .........
    به فرض مثال کسی که مهفوم دفترمعین رو نمیدونه به چهشکل میتونه تحلیل کنه که چه فیلدهایی باید در بانک ایجاد بشه و د اون فیلدها چی ذخیره بشه و اصلا جداول بانک به چه شکل باشند
    یا در مورد ترازها و دهها مطلب از این نوع .

کاربر دائمی آواتار iman_s52
    محل زندگی
    اصفهان
    ما که یه برنامه حسابداری نوشتیم فقط دو سه مشاور حسابدار و یه حسابدار ثابت داشتیم(و داریم).

شاید من برداشتم غلطه ولی به نظر من یه سیستم حسابداری باید بنا به نیاز های طرف نوشته بشه و لزوما همه اون چیزی که توی کتابها داره به عنوان حسابداری تدریس میشه نباید توی یه برنامه هم باشه.....اصولا ما ایرانی ها ذهنمون خیلی خشک هست و فکر میکنیم هر چیزی که از قبل به ما رسیده و الان داریم استفاده می کنیم بهترینه و در برابر تغییرات خیلی مقاومت می کنیم ...مثلا اگه من توی برنامم به جای بستانکار از طلبکار استفاده کنم شاید طرف شاکی بشه و شاید اصلا بگه برنامه ناقصه و بستانکاری رو نمی ده (البته یه مثال بود)
    شاید اگه شما یه حسابدار باشید که برنامه نویسی میکنه و برنامه رو برای استفاده یه حسابدار دیگه می نویسید ، دوست داشته باشید هر چی در مورد حسابداری میدونید توی برنامه باشه و به قول معروف برنامه کلی و کامل باشه (حساب معین ،تفصیلی،دوبل،سه سطحی و...) ولی هنر برنامه نویسی میگه که برنامه باید بر اساس نیاز ها و نوع کاربر نوشته بشه و نه چیزی کم داشته باشه و نه چیزی اضافه تر .
    نظر دوستمون در مورد برنامه بنده هم جالبه :
    "به نظر من دوستمون برنامه حسابداری ننوشته بلکه یه برنامه ساده با ورود و خروج یکسری اطلاعات همراه چاپ آن نوشته است . "

میشه بگید سایر برنامه ها چطوری هستند ؟ تا جایی که من میدونم همه برنامه ها یکسری اطلاعات رو از کاربر میگیرن و بعد از صحت درستی اونها ، ذخیره میشن و در موقع نیاز کاربر چاپ میشن . و البته برای یه برنامه نویس راحتی کار با برنامه و ساده بودن محیط برنامه برای ورود و خروج اطلاعات به خصوص برای کاربر معمولی یه مزیت حساب میشه.
    به هر حال من در زمینه برنامه نویسی صفر کیلومترم ولی به یه چیزی معتقدم و اونم اینه برای نوشتن یه برنامه تخصصی نیازی نیست برنامه نویس هم همون تخصص رو داشته باشه ، برنامه نویس باید متخصص برنامه نویسی باشه و تحلیل سیستم هم به معنای به دست آوردن اطلاعات اولیه نیست بلکه تبدیل اطلاعات خام و اولیه به الگوریتم ها و روش های برنامه نویسی است .
    این که شما ابتدای کار نمی دونید حساب معین چیه دلیل خوبی برای عقب رفتن و ننوشتن برنامه نیست . همونطور همتون میدونید اطلاعات اولیه رو معمولا با مشاوره و سوال کردن میشه بدست آورد و مهم پیاده سازی اطلاعات در غالب برنامه اس که این قسمت کار ارزش کار برنامه نویس رو معلوم میکنه .
    به هر حال این کاریه که انجام شده و سعی میکنم دفعه بعد تکرار نشه (;
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هلند
    شاید من برداشتم غلطه ولی به نظر من یه سیستم حسابداری باید بنا به نیاز های طرف نوشته بشه و لزوما همه اون چیزی که توی کتابها داره به عنوان حسابداری تدریس میشه نباید توی یه برنامه هم باشه.....اصولا ما ایرانی ها ذهنمون خیلی خشک هست و فکر میکنیم هر چیزی که از قبل به ما رسیده و الان داریم استفاده می کنیم بهترینه و در برابر تغییرات خیلی مقاومت می کنیم ...مثلا اگه من توی برنامم به جای بستانکار از طلبکار استفاده کنم شاید طرف شاکی بشه و شاید اصلا بگه برنامه ناقصه و بستانکاری رو نمی ده (البته یه مثال بود)
    دوست عزیز مشکل همینجاست ماها نه نمیخوایم از استاندارها تیعیت کنیم بلکه میخوایم خودمان استاندارد باشیم و بسازیم . اگر از استاندارد استفاده نکنیم به نظر من برنامه ناقص خواهد بود . البته به قول شما برنامه شما تمام شد و خیلی هم خوب کار میکنه و نیاز طف را برآورده کرده است و طرف هم راضیه . خوب خیلی خوبه اما شما تنها یک برنامه نوشتی نه برنامه حسابداری که به آن اشاره کره بودی - هدف من اهانت به کسی نیست بلکه این نظرات شخصی من میباشد .

سلام
    میشه یه دمو از این برنامتونو ما هم ببینیم ؟
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •