نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: تعریف یک متغیر در یک فایل جاوا از نوع رنگ

تعریف یک متغیر در یک فایل جاوا از نوع رنگ

سلام
    چه طور می شه یه متغیر که مقدار رنگ رو در خودش نگه داره در یک فیل جاوا تعریف کرد.

کاربر جدید آواتار Arvin Soft
    محل زندگی
    درحال مهاجرت به Web-Programming
    ببخشید اجازه؟! مگه این رنگ چیه؟ غیر از یه مقدار صحیح؟ اینجا رو یه نیگاه بندازید.

سلام
    مشکلم رو حل کردم راستش همون موقه که داشتم این پست رو می زدم با خودم گفتم اصلا بیام نوع متغیر رو تعریف نکنم .اما گفتم نه اینجوری نمی شه
    الان که پست شما اومد رفتم یه نگاه به لینکی که گذاشتی انداختم که خیلی واسم جالب بود بعد گفتم حالا بذار همون فکر خودمو پیاده کنم پیاده کردم و جواب گرفتم
    حالانمی دونم اصولی هست یا نه
    [code]
    var clrBk ="#DEDFDE";
    [/code
    از توجه و لینک زیبای شما هم ممنونم

کاربر جدید آواتار Arvin Soft
    محل زندگی
    درحال مهاجرت به Web-Programming
    روش شما اشتباه نیست، چون به جرات می تونم بگم در نزدیک 90 درصد کدهای جاوایی که دیدم متغیرها رسما تعریف نشده بوده!
    ولی خب در Java در متغیری که از نوع Integer تعریف می کنید، می توانید مقداری در مبنای 10(Decimal)، در مبنای 8(Octal) و یا 16(Hexadecimal) ذخیره کنید. برای اینکه کامپایلر بفهمه عدد در مبنای هشت هست، باید اول عدد یک 0 (صفر) بگذارید. بنابراین 04 یعنی 4 در مبنای 8 و معتبره، ولی 09 باعث خطا از جانب کاپایلر می شه. اعداد مبنای 16 رو هم می شه با یک پیشوند 0x یا 0X به کامپایلر شناساند. درنهایت متغیر عددصحیح یه مقدار int تولید می کنه که یه مقدار 32 بیتی هست. بنابراین شما می تونستید متغیرتون رو به این شکل تعریف کنید:
    int clrBk =0xDEDFDE;
    راستی اون لینک هم قابلی نداشت، خوشحالم که به درد خورده.
    به نظرم اگه عنوان تاپیک رو می زدید تعریف یک متغیر در یک فایل جاوا از نوع Hexadecimal
    بهتر بود.

ممنون از لطفه شما اما من چون مقدار رنگ رو توش میزارم که از گراید بر می دارم و نمی خوام اونو ثابت بزارم شاید اسم رنگ رو جایی بدم به هر حال ممنون از توضیحاتتون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •