نمایش نتایج 1 تا 30 از 30

نام تاپیک: آموزش رجیستری

آموزش رجیستری

یک کتاب خوب برای آموزش رجیستری میشه معرفی کنید؟

کاربر دائمی آواتار ali_kolahdoozan
    محل زندگی
    اون سر دنیا
    برای registry کتاب فارسی هم حتی هست . اما اگر دنبال کار با آن در سی شارپ هستین توی سایت جستجو کنید

کاربر دائمی آواتار zerobit-ltd
    محل زندگی
    تهران
    کتاب "250 دستور رجیستری" از انتشارات نص کتاب خوبیه. این فقط یه نمونشه. ولی تو اینترنت بگردی دستورای بیشتر و جالب تری می تونی پیدا کنی.

تمام دستورات رجیستری فقط برای خواندن و پاک کردن کلیدها و ارزشهای موجود و اضافه کردن عناصر جدید هست ؟

محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط نغمه مشاهده تاپیک
    تمام دستورات رجیستری فقط برای خواندن و پاک کردن کلیدها و ارزشهای موجود و اضافه کردن عناصر جدید هست ؟
    دستورات رجیستری بیشتر یا برای انجام تغییراتی هستش که به صورت عادی و از طریق خود سیستم عامل امکان پذیر نیست یا برای پز دادن!

منظور شما چیه؟ اگر بخواید مستقیما با رجیستری کار کنید (از طریق regedit.exe)، باید یه مشت (البته یه خورده بیشتر) دستور و مقدار و مسیر رجیستری بلد باشی.
    اگرم می خوای از طریق برنامه نویسی با رجیستری کار کنی، باید همون دستورات و مسیرای registry رو بلد باشی به اضافه دستوراتی برای اضافه کردن یا حذف کلید، دستورات و مقادیر که این دستورات بستگی به نوع زبان برنامه نویست داره.

نقل قول نوشته شده توسط zerobit-ltd مشاهده تاپیک
    اگر بخواید مستقیما با رجیستری کار کنید (از طریق regedit.exe)، باید یه مشت (البته یه خورده بیشتر) دستور و مقدار و مسیر رجیستری بلد باشی.
    اگرم می خوای از طریق برنامه نویسی با رجیستری کار کنی، باید همون دستورات و مسیرای registry رو بلد باشی به اضافه دستوراتی برای اضافه کردن یا حذف کلید، دستورات و مقادیر که این دستورات بستگی به نوع زبان برنامه نویست داره.
    چرا وقتی میشه مستقیما با رجیستری کار کرد کارموم را سخت کنیم و از طریق برنامه نویسی با رجیستری کار کنیم؟

محل زندگی
    تهران
    چرا وقتی میشه مستقیما با رجیستری کار کرد کارموم را سخت کنیم و از طریق برنامه نویسی با رجیستری کار کنیم؟
    یه مثال کوچولو می زنم. شما چرا برای محاسبه فاکتوریل برنامه می نویسید؟ چرا برای محاسبات مالی برنامه می نویسید؟ خب تمام این کارارو دستی انجام بدبد دیگه!!!!!!!
    اگر شما می تونید 20 تا، فقط 20 تا دستور رجیستری رو به همراه مسیراشون و نوعشون و مقادیرشون حفظ کنید، من برنامه نویسی رو می بوسم می زارم کنار.
    بعدشم من قکر کردم منظور شما از دستورات رجیستری، دستورات کار با رجیستری از طریق زبان برنامه نویسیه خاصیه؛ وگرنه طرحش نمی کردم.

من از روی یک کتاب مشغول یادگیری دستورات رجیستری هستم ولی regidtry editor من خیلی دستورات را نداره مثلا برای تنظیمات My computer اکثر دستورات را نداره مثلا دستور BackBitmap را برای قرار دادن عکس در پس زمینه toolbar مربوط به my computer را نداره... چرا؟

ما که اخر نفهمیدیم چی شد ..
    شما اگه میخوای رجیستری رو یاد بگیری پی چرا اینجا تاپیک زدی... و اگر هم میخوای با کدنویسی رجیستری کارکنی :
    پس این حرفها چیه !!!؟؟؟؟؟

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    من از روی یک کتاب مشغول یادگیری دستورات رجیستری هستم ولی regidtry editor من خیلی دستورات را نداره مثلا برای تنظیمات My computer اکثر دستورات را نداره مثلا دستور BackBitmap را برای قرار دادن عکس در پس زمینه toolbar مربوط به my computer را نداره... چرا؟
    بسیاری از کلید ها در رجیستری بصورت پیشفرض وجود ندارند و باید آنها را ایجاد کنید، البته دقت کنید که ساختار رجیستری در ویندوز ها با هم متفاوت است و ممکنه که هر ویندوزی کلید مورد نظر را پشتیبانی نکنه
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

به نظر من برای مطالعه کتاب Mastering Windows 2000 Registryعالی است

کاربر دائمی آواتار essa_61
    محل زندگی
    شیراز
    میشه یک کتاب فارسی معرفی کنید برای کار با ریجستری با زبان سی شارپ

نقل قول نوشته شده توسط whitehat مشاهده تاپیک
    بسیاری از کلید ها در رجیستری بصورت پیشفرض وجود ندارند و باید آنها را ایجاد کنید، البته دقت کنید که ساختار رجیستری در ویندوز ها با هم متفاوت است و ممکنه که هر ویندوزی کلید مورد نظر را پشتیبانی نکنه
    این کتاب که من دارم می خونم برای ویندوز xp هست ویندوز من هم xp است، این کتاب طوری حرف زده که انگار این دستورات وجود دارند نگفته خودتون باید به وجود بیارید!!!!!!!!

نقل قول نوشته شده توسط mohssen_mz مشاهده تاپیک
    ما که اخر نفهمیدیم چی شد ..
    شما اگه میخوای رجیستری رو یاد بگیری پی چرا اینجا تاپیک زدی... و اگر هم میخوای با کدنویسی رجیستری کارکنی :

پس این حرفها چیه !!!؟؟؟؟؟
    مگه اول نباید رجیستری را یاد بگیرم بعد از طریق کدنویسی با رجیستری کار کنم؟
    با زبان C هم میشه با رجیستری کار کرد؟

محل زندگی
    تهران
    این کتاب که من دارم می خونم برای ویندوز xp هست ویندوز من هم xp است، این کتاب طوری حرف زده که انگار این دستورات وجود دارند نگفته خودتون باید به وجود بیارید!!!!!!!!
    هر جا که وجود نداشت، شما اونارو ایجاد کنید. فقط یه نکته ای که وجود داره این هست که قبل از دستکاری registry، حتما یه back up ازش بگیرید.

نقل قول نوشته شده توسط essa_61 مشاهده تاپیک
    میشه یک کتاب فارسی معرفی کنید برای کار با ریجستری با زبان سی شارپ
    برای کار با رجیستری شما باید از یکسری توابع API استفاده کنید که تو تمام زبانهای برنامه نویسی یکسان هستند.

با زبان C هم میشه با رجیستری کار کرد؟
    تمام API های windows به زبان C نوشته شدن. در نتیجه با C هم میشه با رجیستری کار کرد.
    آخرین ویرایش به وسیله omid_Ahmadi : سه شنبه 24 بهمن 1385 در 14:43 عصر

سایتی را سراغ دارید که ترفندهای رجیستری را به فارسی گفته باشه و نسخه قابل چاپ هم داشته باشه؟

از اینجا می تونید دانلود کنید.
    با یک جستجو در گوگل می تونید نتایج بهتری بدست بیارید.

در مورد توابع APi میشه بیشتر توضیح بدید؟

محل زندگی
    تهران
    api مخفف applicatin programmer interface هستش که بعضی جاها به جای programmer می زارن programming ؛ ولی خب به حال ما زیاد فرقی نمی کنه.
    توابع api، توابعی هستند که سیستم عامل از اون ها برای انجام کارهای خودش استفاده می کنه. حالا این توابع در اختبار برنامه نویسا قرار گرفته تا باهاش بتونن به راحتی یه سری کارهای سیستم رو توسط برنامه هایی که می نویسن، انجام بدن. مثلا ساخت فایل و فولدر یا حذف اونها، یا مثلا کار با همین رجیستری و کلی کار دیگه.

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    مگه اول نباید رجیستری را یاد بگیرم بعد از طریق کدنویسی با رجیستری کار کنم؟
    این کار درستی نیست! مثل این می مونه که برای یاد گیری زبان بروید دیکشنری را حفظ کنید.کتاب های رجیستری معمولا به بیان این می پردازند که کلید X چه متغیرهایی گرفته و چه عملی را سبب می شود.
    اگر می خواهید با رجیستری کار کنید باید کار با رجیستری را فرا بگیرد، یاد بگیرید، چگونه می توان فایل Reg یا Inf بسازید ،سپس از مراجع موجود کلیدی یا قسمتی از رجیستری را برای مقصود خود پیدا کنید. یک کتاب بسیار خوب در مورد ویندوز XP از انتشارات نص وجود داره (الان اسمش یادم نیست) که در دو فصل تمام موارد لازم برای کار با رجیستری بصورت کامل وجود داره ضمن اینکه می توانید از منابع مشابه استفاده کنید
    موفق باشید
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

نقل قول نوشته شده توسط whitehat مشاهده تاپیک
    اگر می خواهید با رجیستری کار کنید باید کار با رجیستری را فرا بگیرد، یاد بگیرید، چگونه می توان فایل Reg یا Inf بسازید ،سپس از مراجع موجود کلیدی یا قسمتی از رجیستری را برای مقصود خود پیدا کنید.
    کار با رجیستری را چه جوری یاد بگیریم میشه یک مرجع(ترجیحا فارسی) معرفی کنید؟

برای کار کردن با رجیستری در MSDN موارد زیر را ببینید که مثال های خوبی هم داره :
    Microsoft.Win32.RegistryKey
    Microsoft.Win32.Registry

اگه می خواین به صورت اصولی رجیستری ویندوز رو یاد بگیرین از کتابی که در زیر معرفی می کنم استفاده کنین، اصولی به این صورت که یاد می گیرین تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری ویندوز یا برنامه های کاربردی به چه ترتیب در رجیستری ذخیره شده و مورد استفاده قرار می گیرند.
    آگه می خواین فقط به قولی ترفند یاد بگیرین بحثش جداست
    و اما کتابی که الان دستمه :
    رجیستری ویندوز (9x - ME - NT - 2000 - XP)
    مولف : او.کوکوروا
    مترجم : مهندس رضا علی مسیبی
    انتشارات علوم رایانه

برا ترفند :
    http://bme.aut.ac.ir/syousefi/amoozesh/t@rfand.pdf
    http://tapsait2.persiangig.com/docum...ait.com%5d.zip
    پسورد : tapsait.com

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    کار با رجیستری را چه جوری یاد بگیریم میشه یک مرجع(ترجیحا فارسی) معرفی کنید؟
    من کتاب کتاب آموزشی رجیستری ویندوز XP را پیشنهاد می کنم.تقریبا مفاهیم مورد نیاز کار با رجیستری در آن گفته شده.
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

یک رجیستری که غیر فعال کردم باید چه جوری فعالش کنم؟

Talking reg

سلام دوست من
    وقتی ویندوز نصب میکنم کاربران زیادی با اون کار کار میکنند ونرم افزارهای زیادی حذف ونصب میکنند و ویندوز را خراب میکنند.چطوری با رجیستری یا غیر آن میتونم جلوی اینکاررو بگیریم و فقط ادمین بتونه اینکارو بکنه.و وقتی کاربران میخوان برنامه نصب یا حذف کنند به اونها پیغام بده.خیلی خیلی ممنونم

VIP آواتار Amir Oveisi
    محل زندگی
    هر جا که حال کنم - فعلا یزد
    نقل قول نوشته شده توسط rmsaaa مشاهده تاپیک
    سلام دوست من
    وقتی ویندوز نصب میکنم کاربران زیادی با اون کار کار میکنند ونرم افزارهای زیادی حذف ونصب میکنند و ویندوز را خراب میکنند.چطوری با رجیستری یا غیر آن میتونم جلوی اینکاررو بگیریم و فقط ادمین بتونه اینکارو بکنه.و وقتی کاربران میخوان برنامه نصب یا حذف کنند به اونها پیغام بده.خیلی خیلی ممنونم

از Windows Policy استفاده کنید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •