صفحه 1 از 8 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 307

نام تاپیک: اخبار Borland/CodeGear (قدیمی)

Tick اخبار Borland/CodeGear (قدیمی)

Borland/CodeGear تصمیم گرفته است که :

- بجای تمرکز بیشتر بر دات نت ، به افزایش قابلیتهای محصولاتش برای Native Development ادامه دهد . بدین معنی که توسعه 32/64 VCL برای دلفی و سی ، جدی تر و محور فعالیتهای CodeGear خواهد بود . "چون مشتری ها این را میخواهند"

- اولین محصول جدید CodeGear یک محیط توسعه و Framework ای برای PHP خواهد بود . همینطور برنامه هائی برای Ruby در نظر گرفته شده .

- احتمالا اتفاقات خوبی برای کایلیکس خواهد افتاد .

- دلفی 32 بیتی Native برای ویستا با نام مستعار Delphi Spacely منتشر میشود .

- یک محیط توسعه جدید بنام Delphi Astro یا Delphi for PHP برای توسعه RAD کد وب با زبان و محیط دلفی منتشر میشود .

- محصولات بورلند ، از یک استودیوی جامع خارج شده و بصورت بسته های کوچک خاص منظور منتشر میشوند .

تمرکز بر VCL ، توسعه 64 بیتی ، کایلیکس و Ruby مهمترین انتظاراتی بود که لااقل من از بورلند داشتم و به نظر میرسد سوء مدیریتهای گذشته و ضررهائی که از این مسیر متوجه آنها شده باعث شد بجای تخیل ، و تقلید محض از خط توسعه مایکروسافت ، بورلند به مشتریان واقعی اش گوش کند .

http://blog.marcocantu.com/blog/swin...php_kylix.html

آخرین ویرایش به وسیله Inprise : سه شنبه 24 بهمن 1385 در 10:22 صبح
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

Bob Swart و Marco Cantu تصاویری از محیط Delphi Spacely منتشر کردند:
    http://www.drbob42.com/Spacely/

http://blog.marcocantu.com/blog/spac...reen_shot.html

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

تغییرات در تکنولوژی های اتصال به بانک های اطلاعاتی در نسخه آینده دلفی؛
    - BDP با DBExpress یکپارچه می شود:
    http://blogs.codegear.com/steveshaughnessy/

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    دلفی 2007 معرفی شد.

تعدادی از امکانات جدید این نسخه عبارتند از:
    • Support for Microsoft Windows Vista and AJAX
    • Development on Microsoft Windows 2000, Windows XP or Vista, and deployment on Windows 2000, Windows XP and Vista
    • Microsoft MSBuild support for enhanced build flexibility and third-party support
    • A new DBX 4 database architecture that streamlines database connectivity
    • Built-in support for the latest versions of InterBase, Microsoft SQL Server, MySQL, Oracle and other RDBMSs
    • Themed application support
    • VCL support for Microsoft Windows Vista Aero glassing effects, Vista file dialogs and task dialogue components
    • VCL for the Web with AJAX support
      Backwards compatibility with Developer Studio 2006 components from CodeGear

نمیدونم چرا جزئیات بیشتری در مورد این امکانات هوس انگیز اعلام نشده است.

در ضمن، جالبه که ایندفعه نسخه جدید دلفی در آخر سالی که شماره اون روی ورژن اش است منتشر نشده است.

Delphi for PHP معرفی شد :

این محیط ، یک IDE کامل برای PHP 5 و همینطور یک کتابخانهء کلاس بر اساس و الگوی VCL برای PHP است . Delphi for Win32 که مطلب قبلی به آن اشاره کرده ، هم به دو محیط کاملا" مجزای توسعه برای وب با حمایت از Ajax مجهز است .

-- Dennis Ritchie

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    باحال بود!

VCL for PHP ، چه شود!

Delphi is Back!

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    نسخه ترایال این برنامه قابل دانلود نیست؟!!
    ایمیل من
    سایت من

عضویت در جامعه‌ی اهدای عضو

Direct PGP key: http://tinyurl.com/66q5cy
    PGP key server: keyserver.ubuntu.com
    PGP name to search: omidmottaghi

از قرار معلوم این IDE که واسه php تبلیغ میکنن هنوز release نشده! در ضمن من هرچی به مغزم فشار آوردم متوجه نشدم این vcl واسه php چی میتونه باشه؟! آخه تا جایی که از 5 6 سال پیش که یه چند ساعتی با دلفی کار کردم یادمه این vcl یکسری کامپوننت بود که با پاسکال نوشته شده بود و برای اینکه کار کنه باید کامپایل میشد، در حالیکه php یه زبان اسکریپت نویسیه که فقط موقع اجرا کامپایل میشه و بنابراین از این کامپوننتها نمیشه استفاده کرد مگر اینکه بیان همه این کامپوننتها رو دوباره با php بنویسن که کاریست بس دشوار!!!
    بهرحال امیدوارم با ورود همچین IDEهایی کیفیت برنامه ها با استفاده نابجا و ناآگاهانه از کامپوننتها (مثل چیزی که بوفور تو asp.net شاهدشیم) پایین نیاد...

من هرچی به مغزم فشار آوردم متوجه نشدم این vcl واسه php چی میتونه باشه؟! آخه تا جایی که از 5 6 سال پیش که یه چند ساعتی با دلفی کار کردم یادمه این vcl یکسری کامپوننت بود که با پاسکال نوشته شده بود و برای اینکه کار کنه باید کامپایل میشد، در حالیکه php یه زبان اسکریپت نویسیه که فقط موقع اجرا کامپایل میشه و بنابراین از این کامپوننتها نمیشه استفاده کرد مگر اینکه بیان همه این کامپوننتها رو دوباره با php بنویسن که کاریست بس دشوار!!!
    What is VCL for PHP?
    VCL for PHP are the open source PHP scripts and libraries, including Qooxdoo, Adodb, DynAPI, Smarty, XAjax and JSCalendar. Inspired by VCL for Delphi, the component architecture is 100 percent written in PHP. Developers can create and integrate components into the IDE and extend the existing components to fit their needs.
    Delphi for PHP looks like a product called qstudio. Is it qstudio?
    CodeGear has partnered with qadram software to jointly develop Delphi for PHP. qadram software, the development team behind VCL for PHP, had been working on a pre-beta project called Qstudio that became the foundation of Delphi for PHP.Development of Delphi for PHP is being done by CodeGear and qadram software at CodeGear headquarters in Scotts Valley, CA.
    Where is the VCL for PHP open source project hosted?
    The VCL for PHP open source project will be hosted at:
    Delphi for PHP FAQ

ظاهرا امکان خاصی به کامپایلر دلفی اضافه نشده و از همان کامپایلر دلفی 2006 در این نسخه استفاده شده. VCL for Web هم بنا به گفته Nick Hodges همان IntraWeb 9 است که امکان تولید Web Application ها و استفاده از Ajax در آنها رو فراهم می کند.
    DBExpress با BDE ترکیب شده و یک رابط بانک اطلاعاتی جدید با درایورهای جدید به وجود آمده (DBX4) که قرار است backward compatible باشد. ظاهرا در این نسخه توسعه درایورهای DBExpress آسانتر شده. این نسخه با دلفی نوشته شده و بخش اعظم سورس کد آن بصورت open ارائه می شود. برای Win32 و دات نت از یک سورس کد استفاده می شود.
    پشتیبانی از MSBuild در این نسخه موجب کنترل بهتر روی build پروژه ها می شود. با کمک این ویژگی می توان پردازش های مختلفی قبل یا بعد از عمل build انجام داد، همچنین می توان mode های مختلفی با تنظیمات مختلف تعریف کرد تا پروژه بر اساس تنظیمات مربوط به همان mode کامپایل شود.
    InstallAware جایگزین InstallShield شده که بزرگترین مزیت آن آپدیت برنامه بصورت Incremental Binary Update است. با استفاده از این قابلیت برای آپدیت یک فایل لازم نیست کل فایل در بسته آپدیت قرار بگیرد. فقط تغییرات بین دو نسخه نرم افزار بصورت یک بسته آپدیت تولید می شود.
    یکسری از قابلیت های Vista در ارتباط با Themes، ایجاد فریم های شفاف برای پنجره ها، Dialog box های جدید (بخصوص TaskDialog) در نسخه جدید اضافه شده است.
    کامپوننت های 3rd Party که بطور سنتی با دلفی ارائه می شدند (مثل TChart, Indy, Rave و..) هم آپدیت شدند.
    ظاهرا بیشتر وقت صرف رفع مشکلات دلفی 2006 شده تا نسخه جدید قابل اطمینان تر باشد و کارایی بالاتری داشته باشد. احتمالا اشکالات موجود در Help دلفی 2006 هم برطرف شدند.

-------------
    با توجه به اطلاعات بالا، Delphi 2007 Win32 برای فردی مثل من که هنوز از Delphi 7.1 استفاده میکنه و همچین نرم افزاری تقریبا مجانی به دستش میرسه یک upgrade مناسب محسوب میشه.
    اما نمی دونم آیا همچین امکاناتی برای سایرین که از Delphi 2006 استفاده می کنند هم جذاب خواهد بود یا نه. بخصوص با قیمت بالایی که برای این نرم افزار پیشنهاد کردند (1299 دلار!! تازه این نسخه Studio نیست و قرار است بخشی از نسخه نهایی Studio 2007 باشه!!!). خیلی ها از DBExpress استفاده نمی کنند، و از طرفی میشه IntraWeb یا InstallAware را بصورت جداگانه خریداری کرد، قابلیت های اضافه شده مربوط به Vista هم خیلی زیاد نیستند، تازه میشه این قابلیت ها را با کمی کد نویسی به نسخه های فعلی دلفی اضافه کرد (الان یک کامپوننت مجانی با سورس کد برای استفاده از قابلیت Task Dialog در سایت TMS Software موجود هست.)

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    در مورد افزوده شدن Ajax در دلفی 2007:

من هر چی تو فهرستشون گشتم تکنولوژی جدیدی برای وب پیدا نکردم (مثلا تغییری در WebSnap)، و با توجه به اینکه اخیرا Intraweb به امکانات Ajax مجهز شده و این محصول بهمراه دلفی ارائه میشود، حدس میزنم منظورشون از اضافه شدن امکان Ajax همین باشد.

کاربر دائمی آواتار soroush_vs
    محل زندگی
    شیراز
    فکر میکنم روزی که قرار باشه دلفی فراموش بشه اون روز روز بسیار غم انگیزی برای شما باشه این طور نیست؟
    چرا این همه عاشق دلفی هستید؟
    چرا این عشق همه گیر نمونده؟
    من به شخصه واقعا دلفی رو دوست دارم.خیلی زیاد.بیشتر کارهام رو با دلفی میکنم اما کسی تا این حد عاشق دلفی باشه که منتظر صدای قدم های اومدنش(2007) بشینه , فکر نمیکنم دلفی ارزش این دل قشنگ رو داشته باشه.
    البته باید دید این شرکت codeGear چکار میکنه و دلفی رو باز به اون سالها میبره یا خیر

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    فکر میکنم روزی که قرار باشه دلفی فراموش بشه اون روز روز بسیار غم انگیزی برای شما باشه این طور نیست؟
    روز غم انگیز برای من روزیه که دیگه نتونم چیزی یاد بگیرم.
    چرا این عشق همه گیر نمونده؟
    چون تو دل خیلی ها بوجود نیومده. برای عاشق چیزی بودن اول باید اونرو فهمید، این روزها خیلی ها خیلی چیزها رو نمیفهمند، دلیلش اینه.

سنگ آرایش کوهستان نیست،
    همچنانی که فلز، زیوری نیست به اندام کلنگ.
    در کف دست زمین گوهر ناپیدایی است،
    که رسولان همه از تابش آن خیره شدند.
    پی گوهر باشید،
    لحظه ها را به چراگاه رسالت ببرید.

البته باید دید این شرکت codeGear چکار میکنه و دلفی رو باز به اون سالها میبره یا خیر
    As I Said Before:
    Delphi is Back
    !

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    اما نمی دونم آیا همچین امکاناتی برای سایرین که از Delphi 2006 استفاده می کنند هم جذاب خواهد بود یا نه. بخصوص با قیمت بالایی که برای این نرم افزار پیشنهاد کردند (1299 دلار!! تازه این نسخه Studio نیست و قرار است بخشی از نسخه نهایی Studio 2007 باشه!!!).
    اگر باگهای موجود هم برطرف شده باشه پیشرفت بزرگی محسوب میشه. ظهور دلفی 2007 ، اونهم در اول سال 2007 نقطه عطف بزرگیه، و خبر خوبیه برای کسانی که داشتند ناامید میشدند.

این روزها مایکروسافت و دار و دسته اش با آموزشهای ویدئویی بدجور شلوغ کرده اند، جای حرکت مشابهی از طرف CodeGear خالیه. کاش وقت داشتم و خودم این کار رو شروع میکردم.

Thumbs up

اخیرا Intraweb به امکانات Ajax مجهز شده و این محصول بهمراه دلفی ارائه میشود، حدس میزنم منظورشون از اضافه شدن امکان Ajax همین باشد.
    همونطور که در پست قبلی گفتم، Nick Hodges در یکی از Newsgroup های بورلند صراحتا گفته که منظورشون همون IntraWeb 9.0 هست.
    این روزها مایکروسافت و دار و دسته اش با آموزشهای ویدئویی بدجور شلوغ کرده اند، جای حرکت مشابهی از طرف CodeGear خالیه. کاش وقت داشتم و خودم این کار رو شروع میکردم.
    اقداماتی صورت گرفته:
    http://3dbuzz.com/vbforum/sv_delphi.php
    http://blogs.codegear.com/nickhodges...les/26687.aspx

از طرفی برگزاری کنفراس مجازی CodeRage بصورت مجانی هم ابتکار جالبی هست:
    CodeRage 2007 Sessions

ظاهرا که CodeGear داره خوب پیش میره!

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    خوشحال میشویم...

محل زندگی
    شیراز
    As I Said Before:
    Delphi is Back
    !
    [/QUOTE]
    انشاءالله که همین طور است و دلفی باز خواهد گشت و دلفی 7 پایانی برای دلفی نباشد.

اگه دلفی تکنولوژی واهی دات نت مایکروسافت رو ( از وقتی اینجا عضو شدم همش غر اینو میزنم من :D ) بیخیال شه و متمرکز شه رو VCL هاش واقعا" لنگه نداره. از بابت اخبار و توضیحات واقعا" مسرت بخش شما هم خیلی ممنونم.

سلام
    واقعا خوشحا شدم ...
    موفق باشید ...

خبر خوب بعدی هم امروز رسما اعلام شد .
    A tools product for Ruby, one of the most-buzzed-about Web development platforms, also is in the works.
    که احتمالا بر اساس Eclips/JB خواهد بود .
    -- Dennis Ritchie

یک ویدئوی نمایشی خیلی ساده از Delphi for PHP :
    http://dn.codegear.com/article/34068

-- Dennis Ritchie

در مورد کایلیکس خبری مخابره نشده؟!
    بیا ای خسته خاطر دوست ! ای مانند من دلکنده و غمگین
    من اینجا بس دلم تنگ است
    بیا ره توشه برداریم
    قدم در راه بی فرجام بگذاریم

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    الان با کمال مسرت دارم یک کپی از نسخه حرفه ای دلفی 2007 برای Win32 رو دانلود میکنم .

همچنین برای اونهایی که مایلند بدونند پشت پرده Delphi Highlander (دلفی برای دات نت، 2007)، یک فایل HTML ضمیمه کردم که تو سی دی Field Test اش بوده.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

یک ویدئوی نمایشی خیلی ساده از Delphi for PHP :
    http://dn.codegear.com/article/34068
    همچین زیاد از دیدنش خوشحال نشدم! باید از یه جایی پیداش کنم ببینم چه جور کدی واسه html میسازه، و آیا میشه از template engine ها توش استفاده کرد یا نه! فقط امیدوارم کدهای html ی که میسازه شبیه چیزی که .net میسازه نباشه! ولی اگر این موارد توش رعایت شده باشه باید گفت این محصول یک انقلاب در توسعه سریع php میتونه باشه.

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    همچین زیاد از دیدنش خوشحال نشدم! باید از یه جایی پیداش کنم ببینم چه جور کدی واسه html میسازه، و آیا میشه از template engine ها توش استفاده کرد یا نه! فقط امیدوارم کدهای html ی که میسازه شبیه چیزی که .net میسازه نباشه! ولی اگر این موارد توش رعایت شده باشه باید گفت این محصول یک انقلاب در توسعه سریع php میتونه باشه.
    توی کد تولید شده توی همین مثال مشکلاتی جزیی وجود داره و من به نویسنده این کد «حرفه ای» نمی گم :> (البته این کد در این فیلم نویسنده نداره! ماشین نوشتش)
    ایمیل من
    سایت من

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    این کد هنوز در مرحله بتا است، نباید انتظار چندانی ازش داشته باشید.

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    این کد هنوز در مرحله بتا است، نباید انتظار چندانی ازش داشته باشید.
    موافقم. :)
    ایمیل من
    سایت من

سلام
    یه سئوال : آیا دلفی 2007 به بازار اومده ؟! یا در مرحله آزمایش به سر می بره ...
    موفق باشید ...

Allen Bauer تغییرات مهمی که در کامپایلر و VCL برای سازگاری و انعطاف بیشتر انجام شده رو توضیح داده : http://blogs.codegear.com/abauer/arc.../24/32322.aspx
    -- Dennis Ritchie

محل زندگی
    شیراز
    نقل قول نوشته شده توسط Mahmood_N مشاهده تاپیک
    سلام
    یه سئوال : آیا دلفی 2007 به بازار اومده ؟! یا در مرحله آزمایش به سر می بره ...
    موفق باشید ...
    هنوز نه
    این لینک رو ببین قیمت هم هست
    پیش فروش آنلاین
    http://shop.borland.com/dr/v2/ec_Mai...DE=&CACHE_ID=0

دلفی 2007 منتشر شده و میتوانید بخرید یا منتظر امداد دوستان باشید .
    -- Dennis Ritchie

http://dn.codegear.com/article/34090
    یک ویدئوی کوتاه از Delphi for PHP و اتصال به بانک و آژاکس
    -- Dennis Ritchie

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    یک ویدئوی کوتاه از Delphi for PHP و اتصال به بانک و آژاکس
    :( حتی کد html اش هم اشکال داره :(
    ایمیل من
    سایت من

محل زندگی
    شیراز
    نقل قول نوشته شده توسط oxygenws مشاهده تاپیک
    :( حتی کد html اش هم اشکال داره :(
    اشکالش کجا بود؟
    من که اشکالی ندیدم همه چیز مرتب بود
    واقعا این Delphi For Php فوق العاده است.

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    اشکالش کجا بود؟
    یک نمونه... html حتما باید doctype داشته باشه. ***حتما***
    ایمیل من
    سایت من

محل زندگی
    شیراز
    نقل قول نوشته شده توسط oxygenws مشاهده تاپیک
    یک نمونه... html حتما باید doctype داشته باشه. ***حتما***
    تشخیصت عالی بود
    بقیه اشکال هاش رو هم بگد لطفا

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    تشخیصت عالی بود
    بقیه اشکال هاش رو هم بگد لطف
    ممنونم... زیاد دقت نکردم... توی اون 4 خط کدی که ایجاد کرده بود، با یک نگاه این مورد یافت شد! من هم دقیقا مثل آرش... اگر محصول خوبی باشه، خوبه ولی اگر بخواد این شکلی باشه که کد بد ایجاد کنه و هر کسی به راحتی بتونه PHP (با کد بد) بنویسه... ترجیح داره اصلا وجود نداشته باشه!!
    ایمیل من
    سایت من

هر کسی به راحتی بتونه PHP (با کد بد) بنویسه... ترجیح داره اصلا وجود نداشته باشه!!
    چنین ترجیحی در دنیای واقعی وجود نداره ؛ که اگر میداشت هیچ نرم افزاری وجود نداشت چون هر کدام نقائص متعددی دارند و حتی بعد از سالهای سال توسعه باز هم باگهای احمقانه . با این واقعیتها ، اظهار نظر در مورد نرم افزاری که هنوز منتشر نشده با این توضیح که اگر باگ دارد بهتر است که اصلا نباشد منطق ندارد . من هیچ محیط توسعه ای را نمیشناسم که باگی نداشته باشد . بهر حال پیشرفت همیشه از یک جائی شروع میشه که لزومی هم نداره اون محل اوج تکامل و بلوغ یک محصول نرم افزاری باشه . هیچ وقت نبوده و هیچ وقت هم نخواهد بود .
    -- Dennis Ritchie

محل زندگی
    شیراز
    با توجه به اینکه Delphi for PHP قبلا وجود نداشتو با وجود اینکه این اولین نسخه هست خیلی عالیه و میشه یه لغتی مثل شاهکار رو براش در نظر گرفت.

کمتر از 10 روز از معرفی Delphi for PHP گذشته اما نام این محصول لااقل در بیشتر از 500 هزار صفحه وب ذکر شده است . ( از وبلاگ Ben smith )
    -- Dennis Ritchie

صفحه 1 از 8 123 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. There comes CodeGear
    نوشته شده توسط vcldeveloper در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 25 آبان 1385, 09:56 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید