صفحه 4 از 8 اولاول ... 23456 ... آخرآخر
نمایش نتایج 121 تا 160 از 307

نام تاپیک: اخبار Borland/CodeGear (قدیمی)

از مدتی قبل در وبلاگ بعضی از برنامه نویسان CodeGear در مورد برنامه نویسی موازی و امکانات جدید پردازنده های مالتی کور و ...حرفهائی زده میشد . Allen Bauer امروز در وبلاگش خبر داده که نسخهء بعدی دلفی کتابخانهء خاص و جدیدی که اسمشو DPL یا Delphi Parallel Library گذاشته خواهد داشت که با توجه به مطالب قبلی مشخص هست برای بهره مندی از امکانات روز و برنامه نویسی موازی و توسعه کلاسترها با دلفی و ...در نظر گرفته شده .

http://blogs.codegear.com/abauer/2008/01/07/38844
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

اطلاعات بیشتر درباره نحوه پشتیبانی از Unicode در Tiburon:
    http://blogs.codegear.com/abauer/2008/01/09/38845

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

باز هم اطلاعات بیشتر درباره یونیکد:
    http://blogs.codegear.com/abauer/2008/01/09/38846

پیشنهاد میکنم وبلاگ Allen Bauer رو این روزها دنبال کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

اگر می خواید دلفی را روی ویستا نصب کنید، Nick Hodges توی وبلاگش به نقل از یکی از مهندسین بخش Installer شون گفته که با انجام تغییری در رجیستری میشه زمان نصب دلفی روی ویستا را کاهش داد:
    http://blogs.codegear.com/nickhodges/2008/01/09/39008

توی همین لینک خبر مجانی شدن FeedDemon هم اعلام شده. خبر خیلی خوبیه چون من مدتها ست که از این برنامه استفاده می کنم و کاملا ازش راضی هستم.

سلام دوستان
    خبری از دلفی 2008 هنوز منتشر نشده ؟؟

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    وقتی CodeGear هنوز بورلند بود این جور خبرها رو میبایست آخر سال میشنیدیم، الان که CodeGear هست معمولا تو فصلهای میانی سال میبایست انتظار انتشار محصولات جدید داشته باشیم.

افزایش گرایش به دلفی در طول یک سال گذشته:
    http://www.tiobe.com/index.htm?tiobe_index

برنامه نویسی برای اپل OSX با Chrome/Mono به زبان دلفی
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی آواتار gbg
    محل زندگی
    تهران
    البته من کلی خوندمش ولی آخر سر نفهمیدم چطوری

اطلاعاتی بیشتری درباره پیاده سازی DPL ارائه شد. ظاهرا قرار هست قابلیت Synchronization روی همه کلاس های مشتق شده از TObject فراهم بشه:

System.TMonitor.Enter(Object);
    ...
    System.TMonitor.Exit(Object);

http://blogs.codegear.com/abauer/2008/02/19/38856

کاش بورلند/CodeGear بجای تلاش ناقصش برای دات نت ، Chrome رو از Remobjects میخرید ، و برای روبی هم Ruby In Steel رو میخرید . این یه جور خبر نبود ، اما ، بدترین ضربه ها به بورلند و بعد از این CodeGear از مدیریت غیر خلاق و کند و بدون انعطاف وارد شده و میشه
    -- Dennis Ritchie

کاش بورلند/CodeGear بجای تلاش ناقصش برای دات نت ، Chrome رو از Remobjects میخرید
    اون زمانی که آینده دور و نزدیک کسب و کار خودشون رو، به غلط، در دات نت می دیدند و مایکروسافت توسعه هر IDE ایی برای دات نت بجز Visual Studioرو عقیم کرد، فکر نمی کردند همچین بلایی سرشون بیاد! وقتی هم که فهمیدن اشتباه کردند، بجای جلوگیری از اشتباهات آتی، بیشتر خودشون رو به خریت زدند. حالا موندن که با این Delphi.net, VCL.net, BDP و IDEی وابسته به دات نت چه کار بکنند!

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    CodeGear یک تولید کننده مستقل IDE است که بصورت درست یا غلط یک IDE خاص خودش رو برای دات نت ارائه داده.
    من با Chrome کار کردم، با وجودیکه الان بخشی از ویژوال استودیو شده و داره سعی میکنه Integration اش رو هر روز بهتر از دیروز کنه توسط تیمی تولید شده که کسب درآمد تجاری تنها هدف شون است و کیفیت در کار اونها حرف آخر رو میزنه (منظورم Marc Hoffman و Alessandro Federecini و ... بقیه شون است). Chorme حرف خاصی برای برنامه نویسان دلفی نداره و فقط یک زبان پاسکال موجود برای دات نت و ویژوال استودیو محسوب میشه.

مزیت Delphi for .Net اینه که شما بعنوان یک برنامه نویس دارای تجربه کار با Delphi for Win 32 اکنون می توانید با فراگیری ملزومات برنامه نویسی در دات نت، و بدون گذراندن منحنی یادگیری زبان های دیگر برای دات نت، با صرف مدت کوتاهی و با استفاده از همان تجربه قبلی به تولید برنامه های دات نت بپردازید و از راه جدیدی (توسعه وب، ...) در آمد کسب کنید. این امکان در نسخه های قبلی Delphi for .Net موجود نبود، اما با تکمیل مقدار زیادی از لیست نیازمندی ها برای رسیدن به ایستگاه دات نت، قطار دلفی الان نزدیک به پایان راهی است که سال 2003 به اون قدم گذاشت. توفیقی هم که نصیبش شده قابل توجه بوده (عطف به رشد درآمد CodeGear در سالهای اخیر).

توفیقی هم که نصیبش شده قابل توجه بوده (عطف به رشد درآمد CodeGear در سالهای اخیر).
    توفیقات بخاطر توجه به درخواست جامعه توسعه دهندگان دلفی و توجه ویژه به Win32 بود، وگرنه با اون سری که اینا داشتند، اگه همینطوری پیش می رفتند الان دلفی به زباله دان تاریخ پیوسته بود!

خبری که امروز منتشر شد جالب هست . در حالیکه بازده مالی بورلند خصوصا روی ALM در حال کاهش هست ، سود دهی CodeGear روند تصاعدی داره .

http://blog.marcocantu.com/blog/codegear_q4_2007.html
    -- Dennis Ritchie

اگر از IntraWeb استفاده می کنید، مجموعه کامپوننت های Elite Suite که توسط شرکت Arcana Technoligies توسعه داده میشدند، بصورت Open source در دسترس عموم قرار گرفتند:
    http://code.google.com/p/iwelite/

-- Dennis Ritchie

Hotfix جدیدی برای RAD Studio 2007 منتشر شده:
    http://dn.codegear.com/article/37877

چطور میشه دانلودش کرد؟در سایتش که حتما باید certificate no داشته باشی .من هم که این نسخه رو از سایت برنامه نویس دریافت کردم.

چطور میشه دانلودش کرد؟در سایتش که حتما باید certificate no داشته باشی .من هم که این نسخه رو از سایت برنامه نویس دریافت کردم.
    فقط برای کاربران رجیستر شده هست. شما باید از روش های غیرقانونی دانلودش کنید.

آقای کشاورز این آخری رو خوشبختانه کاربران رجیستر شده معمولی (رایگان) هم می‌تونند دانلود کنند.
    البته هنگام دانلود باید قبول کنید که متعلق به ایران نیستید چون ایران جزو تحریم است.

نظر سنجی codegear برای دلفی در سال 2008

The 2008 Delphi Survey
    می تونید نظرات خودتون رو از این طریق اعلام کنید

Roadmap دلفی و C++‎ Builder بروز شد. از نکات جالب این بروزرسانی تاکید بر افزایش کارایی DataSnap و توسعه معماری n tier هست:
    http://dn.codegear.com/article/36620

وب سایت جدید CG :
    http://www.codegear.com
    -- Dennis Ritchie

بحث جالبي در مورد تاثيرات مختلف مدل جديد يونيكد در VCL :
    http://blog.delphi-jedi.net/2008/05/...ode-and-delphi
    -- Dennis Ritchie

Remobjects كه شريك فناوري CG هست اخيرا تلاش‌هاي جالبي براي انتقال محصولاتش به لينوكس/يونيكس و مك انجام داده . اينكار با كمك مونو در سمت دات نت ، و به كمك فري پاسكال براي كد هاي محلي انجام شده . من يك بررسي خيلي مختصري روي بعضي از اين محصولات كردم و به نظرم مياد در آينده اي كه دور نيست واقعا ميشه به مونو و فري پاسكال اعتماد كرد . به اين ترتيب برنامه هائي كه با زبان و ادبيات مشابه دلفي توليد ميشن نه تنها روي سيستم عاملهاي مختلف كه حتي روي گوشي هائي سيمبين و آي فون اپل هم قابل اجرا هستند . اميدوارم مالك جديد CG كمي خلاقيت به خرج بده .

http://blogs.remobjects.com/blogs/mh/2008/05/09/p218
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین
    تصویری از نسخه ایی از confidential Pre-release دلفی 2008 یا همون Tiburon

این نشون میده تا امدن نسخه Beta خیلی دیگه زمانی نمونده :

البته منبع نا معتبر است !
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

نقل قول: اخبار Borland/CodeGear

خوندن اين مقاله هر چند كه محتوياتش قديمي هست و قبلا در موردش صحبت شد خوبه . شواهد نشون ميدن كه مايكروسافت چطور با "خريدن" بعضي از افراد كليدي بورلند با وعده هاي مالي پررنگ و بعد تملك بخش مهمي از سهام بورلند باعث شد كه در نقطه شروع و ابتداي دات نت كه هيچ ابزار RADي غير از محصول بورلند وجود نداشت دات نت بتونه به سرعت بازار رو تصاحب كنه . جائي كه موقعيت طلبي مهمترين ابزار ثروتمند شدن هست تكنولوژي فقط يك اسباب بازيه . كسانيكه در حوزه نرم افزار ، كسب و كار رو نميفهمن و فقط در مورد ايده حرف ميزنن ( مثل برخي از افرادي كه "تصور" ميكنن به لينوكس يا منبع آزاد علاقه دارن ) اين شانس رو پيدا نميكنن كه از وقايعي مثل اين ، يا حتي موارد جالبتري مثل خريده شدن جي باس توسط ردهت يا mysql و پي‌پل سافت توسط اوراكل و ...چيزي ياد بگيرن ، چون شايد منفعت كسي ايجاب نميكنه كه در موردشون بنويسه .

http://delphi.about.com/od/delphifor...piracydnet.htm
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی آواتار qazwsx
    محل زندگی
    زاهدان

سلام خسته نباشید آقا یکجا شنیدم CodeGear فروخته شده آیا واقعیت داره یا نه

یکجا شنیدم CodeGear فروخته شده آیا واقعیت داره یا نه
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=104927

کاربر تازه وارد آواتار max2004
    محل زندگی
    شيراز

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    Hotfix جدیدی برای RAD Studio 2007 منتشر شده:
    http://dn.codegear.com/article/37877
    اگر الان RAD Studio 2007 رو دانلود و نصب كنم باز هم نيازي هست كه اين Hotfix رو نصب كنم يا اونجا اين مشكلات برطرف شده؟

اگر الان RAD Studio 2007 رو دانلود و نصب كنم باز هم نيازي هست كه اين Hotfix رو نصب كنم يا اونجا اين مشكلات برطرف شده؟
    نیازی به آپدیت نداره البته اگر فایل دریافتی شما مستقیما از سایت شرکت دانلود شده باشه یا کسی که اون رو گرفته، بعد از انتشار این Hotfixها فایل را از سایت دانلود کرده باشه؛ چون خودشون وفتی Hotfix یا Update ایی ارائه میشه، آن را در بسته نرم افزار مربوطه که به فروش می رسد ادغام می کنند.

امروز اولین روز کاری CodeGear تحت مدیریت و سرپرستی Embarcadero بود.
    Michael Swindell در مصاحبه ایی درباره جهت گیری آینده CodeGear در محصولات دات نتی خود، به نکته جالبی اشاره کرده، ولی درباره اش توضیحی نداده:

CodeGear’s .NET products are expanding in new directions, which include RIA
    development and targeting other platforms (through systems such as Mono).
    One big push is to get all of its products 100% supportive of Unicode, which will give the company a
    huge advantage in capturing mindshare around the world and for developers writing applications for
    sale around the world (more than 50% of CodeGear’s business is outside of the United States).
    فکر کنم منظورش حرکت در جهت Silverlight باشه.

منبع

به زمان عرضه نسخه جدید دلفی (Tiburon) نزدیک میشیم...
    برخی از کامپوننت های جدید در این نسخه:
    http://dn.codegear.com/article/38349

برخی مطالب منتشر شده توسط تیم توسعه دهنده دلفی درباره پشتیبانی از یونیکد در این نسخه:
    Unicode database support in Tiburon for Delphi and C++‎
    Tiburon’s LoadFromFile and SaveToFile for Unicode
    More FAQs about Unicode in Tiburón
    Meanwhile, back at the (Unicode) ranch
    Tiburón - String Theory

لیست بعضی از امکاناتی که در این نسخه ارائه شدند از وبلاگ Nick Hodges:

But Unicode isn’t the only feature in the box — far from it. In the coming weeks, you’ll be seeing lots information about all the cool stuff coming in Tiburon. Stuff like new VCL components, a really cool new DataSnap framework (that still works with your existing DataSnap applications), a new COM and ActiveX architecture, new language features like Generics and Anonymous Methods, IDE enhancements, and much more.

اینجا هم می تونید چند Screen Shot از برخی امکانات این نسخه پیدا کنید:
    http://chrisbensen.blogspot.com/

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

Tiburon/C++‎Builder - soon with live UML modeling
    In Project Tiburon, the next version of C++‎Builder will have live code and UML modeling. This means you can work in the source code, work in the UML model, and move back and forth with full, live synchronization - "the code is the model, the model is the code".

C++‎Builder will include support for the Class, Use Case, Sequence, Collaboration, Component, Deployment, Statechart, and Activity diagrams.

Tiburón Sneak Peek: New Component Wizard

Chad Hower دوباره به AtoZed برگشته و روی IntraWeb کار میکنه. جدیدا RoadMap جدیدی برای IntraWeb پیشنهاد کرده که در آن بر پشتیبانی از Tiburon و Silverlight تاکید شده:
    Proposed IntraWeb Roadmap

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    Tiburon/C++‎Builder - soon with live UML modeling
    In Project Tiburon, the next version of C++‎Builder will have live code and UML modeling. This means you can work in the source code, work in the UML model, and move back and forth with full, live synchronization - "the code is the model, the model is the code".

C++‎Builder will include support for the Class, Use Case, Sequence, Collaboration, Component, Deployment, Statechart, and Activity diagrams.

Tiburón Sneak Peek: New Component Wizard

من با embeded Together دلفی خيلی كار كردم، يكی از بخشهای بد دلفی هست،
    اميدوارم فكری به حالش كرده باشن.

من با embeded Together دلفی خيلی كار كردم، يكی از بخشهای بد دلفی هست،
    اميدوارم فكری به حالش كرده باشن.
    من که رفتم سراغ Model Maker و خودم رو راحت کردم ;-)

اما از این حرفها بگذریم، من به این Tiburon امید دارم. دلفی 2007 چیزی خوبی بود، ولی من نرفتم سراغش و هنوز به این دلفی 7 چسبیدم. اگر این Tiburon بیاد و واقعا اونطوری که من میخوام باشه، بعد از مدتها میرم سراغ یک ورژن جدید از دلفی.

صفحه 4 از 8 اولاول ... 23456 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. There comes CodeGear
    نوشته شده توسط vcldeveloper در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 25 آبان 1385, 09:56 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید