نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: برنامه های تحت شبکه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان فارس

برنامه های تحت شبکه

برای این که برنامه من تحت یک شبکه لن اجرا بشه چکار باید بکنم؟ از چه چیزهایی باید استفاده بشه؟

مهرزاد عزیز وقتی اسم شبکه می یاد فورا باید یاد سوکتها بیفتی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    برای این که برنامه من تحت یک شبکه لن اجرا بشه
    منظورت رو واضح تر بگو این جمله معنی های مختلفی داره فکر میکنم یه database داری و می خوای user هایی تو شبکه از کلاینت خودشون به برنامه ای که رو سرور هست متصل شن آره؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان فارس
    دقیقا - من می خوام یه دیتا بیس بزارم رو یه سرور و چند یوزر رو وصل کنم و همه بتونن ازش استفاده کنن

اقای h_rezei لطفا ادامه بدهید.
    من هم همین مورد رو دارم یعنی دیتا بیس بزارم رو یه سرور و چند یوزر رو وصل کنم و همه بتونن ازش استفاده کنن
    ممنون
    :flower:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    خوب حالا این کار رو با چه ابزاری میخوای انجام بدی؟ و چه به چه تکنولژی هایی آشنایی داری؟
    با ADO یا ADO.NET? دیتا بیس انجینت چیه؟ SQL Server? با MTS,COM,... آشنایی داری؟
    معمولا dataAccess Technology ها امکاناتی برای کار در محیط شبکه دارند مثلا ADO امکان استفاده از recordset سمت کلاینت ویا اتصالهای آسنکرون و مدیریت کرسر و lock رو دارند که میتونه به بهینه شدن اجرای برنامه کمک کنه
    توصیه من اینه که به طور کلی طوری کد را طراحی کنید که کلاینت جز در مواقع لزوم به دیتا سورس کانکت نشه (disconnected عمل کنید ) یعنی رکوردست منفصل یا دیتا ست در .net
    جدا کردن layer های مختلف برنامه هم میتونه کارساز باشه به طوری که dll های لایه دیتا فقط تو سرور قرار بگیرند و overhead ی برای کلاینت نداشته باشند .
    به هر حال ساختار برنامه های توزیع شده (distributed ) شاید چندان تفاوتی با برنامه های desktop نداشته با شند جز اینکه خود ما بخواهیم از تکنولژی های خاص برای بهینه کردن برنامه استفاده کنیم وگرنه می توان هر نسخه از برنامه را روی یک کلاینت نصب کرد و ما بقی نظارت ها را به خود windows server , SQl Server , ADO,..... سپرد . برای تو ضیحات بیشتر به کتا ب زیر مرا جعه کنید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •