نمایش نتایج 1 تا 36 از 36

نام تاپیک: یه سوال ابتدایی

یه سوال ابتدایی

می خوام تو sql server جدول ایجاد کنم..چطوری میتونم جدول درست کنم

سلام
    راستش نمیشه توی یک تاپیک این موضوع رو کامل توضیح داد ... ( سئوال یه خورده کلی هست )
    به لینک زیر برو ، توش آموزش SQL هست :
    http://www.iritn.com/index.php?actio...e=news&id=5062
    توی لینک بالا و در پایین صفحه قسمتهای دیگه ی آموزش وجود داره ، توی قسمت 2 و 4 و ... ، در مورد سئوال شما آموزش داده شده ...
    و نکته آخر این که استفاده از کتابهای آموزشی و جستجوگر گوگل رو فراموش نکن :
    نتایج جستجوی گوگل

موفق باشی ...

ممنون از راهنماییتون...erprise Manager روی سیستم من نصب نمیشه..فقط روی win nt و2000 قابل نصب هست؟sql server ;که نصب کردم mangment stdio داره که وقتی اجراش می کنم ازم نام سرور می خواد

کاربر دائمی آواتار mahdyeh
    محل زندگی
    خیلی دور از اینجا

Smile جواب سوالتون

سلام
    می خوام تو sql server جدول ایجاد کنم..چطوری میتونم جدول درست کنم
    ببینید شما باید بعد از اینکه SQL رو نصب کردید و به قسمت Enterprise Manager رفتید
    ابتدا
    DataBase 1 رو باید باز کنید.
    2 روی DataBase راست کلیک کرده و أٌٍ ِNEW DataBase رو انتخاب می کنید.
    3 ازتون می خواد که براش اسم تعیین کنید .برای DataBase اتون یه اسم مثلا" First (هر چی که بخواید) تععین می کنید.و بعد ok رو کلیک می کنید.
    4 حالا بایستی + DataBase جدیدتون رو باز کنید . توش گزینه هایی از قبیل Diagrams_Tables_Views_Roles,.....میبینید.ش ما برای ایجاد جدول اولین کاری که باید بکنید اینه که روی Table راست کلیک کنید و گزینه ی NEW Table رو انتخاب کنید
    فرض کن ما میخوایم جدولی رو طراحی کنیم که 3 تا ستون داشته باشه ستون اولی کد(یا شماره تلفن) رو بگیره ستون دومی نام رو و ستون سومی نام خانوادگی رو .
    5 دیگه وقت اینه که مشخص بکنید که جدول شما باید چند تا ستون داشته باشه و از چه نوع و... خب :شما 4تا سر ستون میبینید . اولی Column Name اینجا باید اسم ستونت رو وارد کنی : Code و چون کد رقمی هست در قسمت Data Type باید int رو انخاب کنی
    خودش طولش رو در قسمت Length قرار میده و یک تیک در قسمت Allow Nulls این هم نشون میده که جدول اجازه داره که داخل این ستون(Code) اجازه ی تکرار همان مقدار را دارد (یعنی زمان اجرا دو مقدار یکسان را قبول می کند دو نفر با یک کد) اگه تیکش رو ورداری دیگه مقدار تکراری در زمان اجرا را نمی پذیرد
    در سطر دوم هم مثل سطر اولی پر می کنی : در Column... وارد اسم ستون دوم یعنی Name رو وارد می کنی در Data Type مقدار nvarchar و به این صورت دیگه
    6 حلا که دیگه مرحله ی طراحی جدولت رو تموم کردی میتونی ببندیش . ازت میخ.اد که بهش اسم بدی (اسم Table) یه اسم براش مینویسین
    7 حلا مثلا" میخواید اجراش کنید : + Table تون رو کلیک کرده و باز می کنید حالا باید لیست Table هاتون رو سمت راست ببینید. روی اونی که طراحیش کردین راست کلیک کرده و گزینه ی سومی یعنی Open Tabe و از اونجا گزینه ی اولی یعنی Return All rows رو کلیک می کنید
    8 حلا جدول شما آمادست که براش مقدار بدید

موفق باشید

مهدیه جان بابت توضیحات ،ممنون عزیزم..اما sql servere من Enterprise Manager نداره..!فکر کنم فقط ورژن 2003 ،Enterprise Manager رو داره.. من 2005 رو نصب کردم که mangement stdio داره که وقتی اجراش می کنم ازم نام سرور می خواد... نمی دونم چی بهش بدم

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    لطفا نام مناسب تری برای تاپیک انتخاب کنید
    من Enterprise Manager نداره..!فکر کنم فقط ورژن 2003 ،Enterprise Manager رو داره
    Enterprise Manager مربوط به SQL2000 است که نام آن در نسخه 2005 به Management Studio تغییر یافته.
    من 2005 رو نصب کردم که mangement stdio داره که وقتی اجراش می کنم ازم نام سرور می خواد
    شما باید نام سرور و نام Instance ( نامی که در زمان نصب به آن داده اید)خود را به آن بدهید ، در صورتی که گزینه پیشفرض را انتخاب کرده اید به جای نام سرور از . یا (local) یا نام کامپیوتر خود استفاده کنید.
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

نامی که در زمان نصب دادم رو وارد میکنم اما کانکت نمیشه....اسم سیستممو هم که میدم بازم کانکت نمیشه ....local چی هست؟
    الان sql رو روی یه سیستم دیگه خواستم نصب کنم ..این ارور میده :
    the microsoft.net framework 2.0 is not installed.please install before running setup

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    .local چی هست؟
    به جای نام سرور (local) را بنویسید
    الان sql رو روی یه سیستم دیگه خواستم نصب کنم ..این ارور میده :
    the microsoft.net framework 2.0 is not installed.please install before running setup
    برای نصب Sql Server 2005 لازم است که .net Framework 2.0 را نصب کرده باشید
    با توجه به این تاپیک سعی کنید خروجی دستور OSQL -L را بدست آورید و در اینجا بنویسید.
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

net Framework 2.0 چیه؟ چرا قبلا که sql رو نصب می کردم net Framework 2.0 رو نمی خواست...!؟!

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    net Framework 2.0 چیه؟ چرا قبلا که sql رو نصب می کردم net Framework 2.0 رو نمی خواست...!؟!
    Framework مجموعه ای از فایل های مورد نیاز سیستم عامل (شامل فایل های DLL و رجیستری و واسطه های استاندارد ارتباط برنامه ها بایکدیگر) است که برای اجرای برنامه های نوشته شده تحت دات نت ضروری میباشد.برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.
    اگر از قبل بر روی کامپیوتر خود این بسته را داشته باشید SQL بدون مشکل نصب می شود. (ممکنه بر روی کامپیوتر Visual Studio .net از قبل موجود بوده)
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

نه چند بار سعی کردم Visual Studio .net رو نصب کنم اما نشد...!
    این و این رو واسه نصب مشکل دارم...یادم نیست قبلا چطوری نصب شد

کاربر دائمی آواتار iman_22a
    محل زندگی
    اهواز
    احتمالا موقع نصب Sql Server database Services ، SqlServer را تیک نزده اید ( بطور پیش فرض این گزینه تیک ندارد ) . Sql را از اول نصب کنید تیک مذکور را بگذارید و همچنین ‍Cleint Components را نیز تیک بزنید و به نصب ادامه بدهید .
    هنگام اتصال با management studio نام سرور را می توانید SqlExpress\. بگذارید و با دسترسی ویندوز ( یا هر دسترسی ای که موقع نصب Sql تعیین می کنید ) به دیتابیس وصل شوید .
    موفق باشید

این مرحله رو همه تیک ها رو می زنم بعد تو مرحله بعد رو هم next می زنم ,....ولی اینجا پیغام میده که مشخص نکردی جه چیزهایی نصب شه..

محل زندگی
    اهواز
    سعی کنید
    اگر قبلا Sql را نصب کرده اید ، اول قبلی را Uninstall کنید ، سپس نصب رو از نوع آغاز کنید
    یا اینکه در یکی از مراحل نصب یعنی قبل از این اخطار آخری باید دوقسمتی که توی عکس مشخص شده و خالی هستند را نیز تیک بزنید

منظورتون کدوم دو قسمت هست؟همه رو تیک زدم که... رو این سیستمم sql نصب نیست

اون دو تا رو که میگید غیرفعاله ، نمیشه فعالشون کرد...چیکار کنم حالا؟!؟

یکی کمک کنه...تا فردا بیشتر وقت ندارم

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    به قسمت کنترل پنل بروید و مسیر زیر را دنبال کنید
    Administrative Tools-> Services
    ببینید آیا سرویس (نام Instance شما) Sql Server وجود دارد، در این صورت نامی که در داخل پرانتز است چیست؟
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

من در حین نصب defult رو انتخاب کردم چون با نامی که خودم می تونستم قرار بدم نصب نمی شد...که یا این طریقه نصب msxml در قسمت programs قرار گرفته....این قسمتی که شما گفتید
    SQL BROWSER ,
    SQL SERVER(MSSQLSERVER) ,
    SQL SERVER(SQLEXPRESS)
    رو داره ..فکر کنم منظورتون اون آخری باشه

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    در این صورت شما دارای دو Instance هستید می توانید به جای نام سرور نام کامپیوتر سپس یک \ و سپس نام یکی از Instance ها را انتخاب کنید و سپس windows Athentication را انتخاب کنید.نام سرور را می توانید از دستور hostname بر روی command Prompt پیدا کنید
    مثلا

.\SQLEXPRESS
    or
    (Local)\SQLEXPRESS
    or
    127.0.0.1\SQLEXPRESS
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

msxml درسته؟اینکه هیچی رو باز نمی کنه

یه سی دی نصب دیگه رو امتحان کردم این یکی این ارور رو میده

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    شما باید قبل از نصب Windows Installer 3.1 را نصب کنید .این بسته را می توانید در cd در شاخه Tools پیدا کنید .(یا از سایت ماکروسافت دانلود کنید، لینک در عکس وجود دارد)
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

نصب کردم اما...4 تا سی دی نصب مختلف رو امتحان کردم اصلا فایده ای نداره....من فکر کنم مشکل از سیستمم باشه..آمورش تصویری نصب رو هم که دیدم مراحل نصب ش کلی فرق می کرد با اون مراحلی که من واسه نصب طی می کنم...!

محل زندگی
    اهواز
    اگر گذرم به شیراز خورد خودم میام براتون نصب می کنم ( البته با Cd های خودم )
    نرم افزار هاس شما احتمالا ورژن بتا هستند ، احتمال میدم باهم سازگاری نداشته باشند
    یا اینکه عملیات نصب را درست انجام نمی دهید

نصب شد....مشکل از ویندوزم بود....!

برای ایجاد کوئری باید روی AdventureWorks کلیک راست کنم ..اما این گزینه نیست..database (در قسمت object explorer ) رو که باز می کنم فقط system database داره.. نصبم مشکل داشته که بقیه گزینه ها اضافه نشدن....?!?notification servies هم تو قسمت object explorer نیست

محل زندگی
    اهواز
    بلــــه این برای اینه که شما مثال های همراه Sql و Service های جانبی اون رو نصب ننموده اید چون اصلا فکر نکنم که در Package شما ( همانطور که توی عکس ها دیدم ) موجود باشند باید Sql Server 2005 Enterprise Edition رو نصب کنید ( البته تا جایی که من حدس می زنم )

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    لزومی به نصب نسخه دیگری نیست . کافیه پایگاه داده مورد نیازتان را گرفته و نصب کنید
    اینجا را ببینید
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

محل زندگی
    اهواز
    جناب Whitehat پس برای Notification Services چکار کنن ؟

نه ببینید من هنوز به اون مراحل نرسیدم الان که دارم چک می کنم خیلی از چیزا رو نداره..من می خوام image بگیرم ولی prt sc رو لپ تاپم کار نمی کنه..با کلید دیگه کار نمی کنه؟! فصل 1 که من دارم می خونم فقط آشنایی باobject explorer هست یه جا هم یه اشاره به ایجاد کوئری کرده ..الان من در object explorer فقط 5 آیتم دارم در حالی که 7 آیتم باید باشه

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    حق با شماست ، به قسمت Notification Service توجه نکرده بودم. (ممنون از تذکر شما :) )
    البته برای سایر Feature ها می توان Advance Services را نصب کرد
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

10 ساعت دانلودش زمان می بره... شماها سی دی نصب SQL تون کدوم شرکته؟

محل زندگی
    اهواز
    مال من ، سرزمین رایانه ( شعبه اهواز ) هستش

منظورم اون اسمی هست که رو سی دی نوشته ..اونی که من دارم emperor هست

محل زندگی
    اهواز
    من هم گه گفتم ، مال من سرزمین رایانه ( Emprorer هم یک شرکت ایرانیه ) ، 2 تا CD

Exclamation

اینی که من دارم SQL SERVER 2005 STANDARD EDITION هست Server 2005 Enterprise Edition اصلا اینجا گیر نمیاد

محل زندگی
    اهواز
    اینطور که من توی عکس هایی که اتچ کردید دیدم پکیج شما Sql server 2005 Express Edition نسخه Beta 2 هست احتمال زیاد امکانات Enterprise Edition رو نداره

تاپیک های مشابه

1. تقاضایی راهنمایی و کمک در کار با Dreamweaver
    نوشته شده توسط احمد کاوه در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:41 عصر
  2. آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net
    نوشته شده توسط odiseh در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 13
    آخرین پست: جمعه 02 فروردین 1387, 04:44 صبح
  3. دوستانی که با interbase آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
    نوشته شده توسط mehdi_moosavi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 بهمن 1384, 14:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید