نمایش نتایج 1 تا 24 از 24

نام تاپیک: فرستادن دیتا به کابل USB to LPt

Question فرستادن دیتا به کابل USB to LPt

سلام

من در حال نوشتن یک برنامه جهت هدایت ربوت مین یاب هستم و قرار است برنامه بر روی لپ تاپ سوار شود از آنجایی که لپ تاپ ها معمولا دارای پورت LPT نیستند، ما یک مبدل USB to LPT خریدیم ولی ویندوز ایکس پی یا 2003 آن را به عنوان LPT2 نمی شناسد بلکه به عنوان یک دستگاه متصل به USB به نام USB Printing Support می شناسد ولی من نمی توانم با این کابل ارتباط بر قرار کنم.لطفا به من در این خصوص کمک کنید .

کاربر دائمی آواتار iman_s52
    محل زندگی
    اصفهان
    من روی یه نمونه سریال به Lan که کار کردم برام یه پورت مجازی می ساخت که با اون مثل یه پورت اصلی اطلاعات روش می فرستادم .
    اگه مبدل شما هم همراهش سی دی درایور داشته باشه شاید یه اینجور نرم افزاری داشته باشه ؟؟(البته من روی USB کر نکردم)

کاربر دائمی آواتار DAMAVAND
    محل زندگی
    همين اطراف

Cool

نقل قول نوشته شده توسط CodeGear_Lover مشاهده تاپیک
    سلام

من در حال نوشتن یک برنامه جهت هدایت ربوت مین یاب هستم و قرار است برنامه بر روی لپ تاپ سوار شود از آنجایی که لپ تاپ ها معمولا دارای پورت LPT نیستند، ما یک مبدل USB to LPT خریدیم ولی ویندوز ایکس پی یا 2003 آن را به عنوان LPT2 نمی شناسد بلکه به عنوان یک دستگاه متصل به USB به نام USB Printing Support می شناسد ولی من نمی توانم با این کابل ارتباط بر قرار کنم.لطفا به من در این خصوص کمک کنید .
    ///////////////////
    اگه درایور داره حتما باید اون و نصب کنید!باید توجه کنید ممکن است اونرو به عنوان یه
    پورت سریال بشناسه که معمولا همین طوره! وقتی رابط رو وصل کنید یکی به تعداد مودم هاتون
    اضافه میشه و یه پورت سریال رو به اون اختصاص میده
    که تویه برنامتون میتونید دیتا رو به اون پورت بفرستید

البته من سی دی درایور دارم ولی سی دی درایور برای ایکس پی یا 2003 نیست بلکه درایور برای 98 است. لطفا اگر کسی واقعا با این نوع کابل ها کار کرده است. یک برند خوب از این نوع کابل <و اگر ممکن است محل خرید آن>به من معرفی کند .

سلام
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم کسی نیست کمکی بتونه بکنه ؟!!!!

کاربر دائمی آواتار jafari1
    محل زندگی
    ايران
    سلام دوستان
    آیا نرم افزاری برای هدایت lpt to usb وحود دارد (حهت چاپ برنامه های تحت داس) لطفا معرفی بفرمایید متشکر میشوم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان
    dos2usb dosprn

salam,
    bebakhshid ke laptopam farsi nadare,
    man be hameye shoma towsie mikonamke bejaye in ke mobadel ro bekharid ke be driver haye oon cabl mahdood beshid ,
    aztarahane electroniketoon bekhahid ke khode chipe mobadel ro estefade konan, na kablesho,
    dakhele hameye inha 2 no' chip , bar asase serial ya parallel boodane khorooji estefadeh mishe,
    man 2 sal hast ke ba in chip ha proje haye ziady ro anjam dadam,
    mitoonam tazmin konam ke be moshkeli nadare,
    hameye etela'at az jomle driver dar site sherkate tolid konande mojoode,
    WWW.FTDI.com
    movafagh bashid
    Hamed ,

salam,
    bebakhshid ke laptopam farsi nadare,
    man be hameye shoma towsie mikonamke bejaye in ke mobadel ro bekharid ke be driver haye oon cabl mahdood beshid ,
    aztarahane electroniketoon bekhahid ke khode chipe mobadel ro estefade konan, na kablesho,
    dakhele hameye inha 2 no' chip , bar asase serial ya parallel boodane khorooji estefadeh mishe,
    man 2 sal hast ke ba in chip ha proje haye ziady ro anjam dadam,
    mitoonam tazmin konam ke be moshkeli nadare,
    hameye etela'at az jomle driver dar site sherkate tolid konande mojoode,
    WWW.FTDI.com
    movafagh bashid
    Hamed ,

کاربر دائمی آواتار Valadi
    محل زندگی
    فعلا در خدمت شما
    سلام

با سلام و خسته نباشید کار خیلی جالبی است اما یک پیشنهاد می دم که با بلوتوث (Bluetooth) سیستم دریافت و ارسال سیگنال چنانچه کمک خواستی یک pm بده

موفق و سربلند باشی

کاربر دائمی آواتار pooyeshpajooh
    محل زندگی
    iran kashuuuuuuun
    نقل قول نوشته شده توسط jafari1 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    آیا نرم افزاری برای هدایت lpt to usb وحود دارد (حهت چاپ برنامه های تحت داس) لطفا معرفی بفرمایید متشکر میشوم
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=65862

Lightbulb

سلام
    شما می تونید برای کارتون از پورت com استفاده کنید و به صورت سریال بفرستید و با آی سی ttl 74232 به طور موازی ازلاغات رو بفرستید

نقل قول: فرستادن دیتا به کابل USB to LPt

mibakhshid font farsi nadaram.salam be agaye sirhamed age momkene baram bishtar toizih bedid darbare usb to parallel.Email:rasol760@yahoo.com

کاربر دائمی آواتار jafari1
    محل زندگی
    ايران

سلام
    برنامه ای وجود دارد به نام DosPrn که میتوانید از سایتش دانلود کنید و با آن امکان چاپ اطلاعات برنامه هایی که به پرت lpt میفرستند را برای چاپگرهای usp فراهم میکند فارسی هم دارد

سلام
    من یک بارکد پرینتر argox 1000+ دارم .که دو پرت lpt و com رو ساپرت میکند .ولی هنگامی که به کیسی که به عنوان سرور تعریف شده متصل می شود . هیچ گونه پرینتی چاپ نمیکند ولی نشان میدهد که اطلاعات مورد نظر چاپ شده است و پرینتر هم چراغی مبنی بر اینکه اطلاعات مورد نظر را چاپ کرده نشان میدهد از تبدیلcom به usbو lpt به usb هم استفاده کردم هیچ نتیجه ای حاصل نشد. لطفا راهنمایی کنید

سلام می خواستم درباره ارسال و دریافت اطلاعات از طریق USB سیستم با بلوتوث به موبایل و هر بلوتوث دیگر ، مرا راهنمایی کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران تهران

سلام

دوست عزیز اگر به جای شما بودم روی پرت com یا usp یا بلوتوث کار می کردم
    ولی بهتره انم بدونید
    برای کاربری شما تو این برنامه معمولا تو میدون مین یا مناطق خطر ناک از لپتاپای لوکس استفاده نمی کنن

معمولا از لپ تاپ های نظامی شرکت motorola استفاده میشه که هم جور پرت داره

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران تهران

نقل قول نوشته شده توسط sahar_prog مشاهده تاپیک
    سلام می خواستم درباره ارسال و دریافت اطلاعات از طریق USB سیستم با بلوتوث به موبایل و هر بلوتوث دیگر ، مرا راهنمایی کنید
    کامپوننتش رو معرفی کردم تو همین انجمن

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران تهران

نقل قول نوشته شده توسط sahar_prog مشاهده تاپیک
    قبلا ابزارش رو تو همین انجمن معرفی کردم

نقل قول نوشته شده توسط benyaminrahimi مشاهده تاپیک
    دوست عزیز اگر به جای شما بودم روی پرت com یا usp یا بلوتوث کار می کردم
    ولی بهتره انم بدونید
    برای کاربری شما تو این برنامه معمولا تو میدون مین یا مناطق خطر ناک از لپتاپای لوکس استفاده نمی کنن

معمولا از لپ تاپ های نظامی شرکت motorola استفاده میشه که هم جور پرت داره
    درود بر شما
    آخه مشکل اینه که ما لپ تاپ نظامی نداریم، منهم این مشکل رو دارم

به همراه این کابل یه cd بود که درایورش هم توش بود، الان ویندوز کابل رو میشناسه ولی نرم افزاری که می خوام ازش استفاده کنم، پورت LPT رو که چک می کنه و نمی تونه پروگرامر رو پیدا کنه خطا می ده، راهی داره که بشه یه پورت LPT مجازی ساخت
    راستی اینم آدرس وبلاگی که سازنده ی کابله:
    http://mrkelectronic.blogfa.com/

کاربر دائمی آواتار mosab_vb
    محل زندگی
    مازندران/شهسوار

آیا این کابلی که استفاده میشه یک پورت lpt ایجاد می کنه؟آیا میشه با برنامه های ویژوال برای این کابلها برنامه نوشت؟ممنون.

محل زندگی
    مازندران/شهسوار

اگه میشه از این کابلها استفاده کرد من توی آدرس پورت جای 387 چی باید بنویسم؟لطفا راهنمایی کنید.

محل زندگی
    مازندران/شهسوار

کسی تا حالا با این کابلها برنامه ننوشته؟لطفا کمک کنید.

سلام
    من مي خوام از طريق بلوتوث شت عدد ledرا روشن كنم البته با برنامه vba چه ماژولي را معرفي مي كنيد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •