صفحه 1 از 27 12311 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 1080

نام تاپیک: نمونه برنامه های کوچک و مفيد در سي شارپ

Tick نمونه برنامه های کوچک و مفيد در سي شارپ

هدف از این تاپیک، صرفا ارائه نمونه برنامه هایی خلاصه و مفید برنامه نویسی در سی شارپ تحت دات نت فریمورک است. بدلیل تنوع کاربران تالار و گستردگی زبان و فریمورک؛ لزومی ندارد نمونه برنامه ای که در اين تاپيك ارسال ميشود موضوعی غامض و چشمگیر باشد؛ در واقع هر نموه برنامه ای که به شکل صحیح ارسال شود، می تواند مفید باشد.
    ماهيت تاپيك
    این تاپیک محل مناسبی برای این موارد نیست :
    تشکر، سئوال و جواب کردن، سعی در اثبات برتری یک برنامه، خورده گیری از برنامه های ارسالی دیگران، و ...
    لذا چنانچه راجع به هر یک از نمونه برنامه ها سئوال و یا مشکلی پیش آمد، لطفا موضوع رو از طریق ارسال پیام خصوصی به نویسنده مطلب و یا طرح در یک تاپیک مستقل، حل و فصل کنید.

کنترل‌های سفارشی (کامپوننت):

کار با امکانات دات نت:

کار با اجزای ویندوز :

کار با ابزار و امکانات Office
    :

کار با فایل و فولدر :

چند نكته قبل از ارسال نكته :
    ميزان مفيد بودن چنین تاپیکهایی رابطه ي مستقيمي با ميزان رعایت نظم دارد لذا استدعا دارم شما نيز با رعایت نظم در سودمندي این تاپیک سهیم باشيد :
    زبان پیشفرض
    زبان پیشفرض ارسال نمونه برنامه در این تاپیک سی شارپ و زبان محاوره ای جهت توضیحات فارسی است.
    چنانچه نمونه ارسالی را از سایتی انگلیسی زبان برداشت میکنید حداقل چند خط از موضوع و کار آن را به فارسی ترجمه نمایید.
    درج عنوان و توضیحات

1. عنوان مناسب و مختصری برای نموه برنامه ارسالی خود پیدا کرده و آن را در قسمت عنوان پست بنویسید. (این عنوان در فهرست تاپیک قرار میگیرد)
    2. توضیحات کوتاهی در رابطه با کاربرد و احیانا نحوه کار برنامه خود بنویسید.
    3. از قرار دادن برنامه بدون توضیحات کافی خودداری کنید.

قراردادن تصویر
    اگر نمونه برنامه ای که ارسال می نمایید حالتی بصری دارد تصویری از آن را ضمیمه نمایید تا دوستان كاركرد برنامه شما را قبل از دانلود آن متوجه شوند
    درج رفرنس اصلی و نكات شده
    چنانچه نمونه برنامه ارسالی را از منبعی برداشت میکنید لطفا لینک اصلی آن را نیز در انتهای پست درج فرمایید. (با اینکار دوستان میتوانند با مراجعه با اون لینک از جزییات پیاده سازی برنامه ارسالی نیز مطلع گردند.) و تنها نمونه برنامه هایی رو ارسال کنید که خود شما تست کرده و از صحت عملکرد اونها مطمئن هستید.

از اینکه به حقوق خود و دیگران احترام میگذارید از شما سپاسگزارم

موفق باشید.

با تشکر از جناب iranmsb که راه اندازی این تاپیک توسط ایشان انجام شد
    آخرین ویرایش به وسیله razavi_university : پنج شنبه 01 مرداد 1388 در 10:17 صبح

کاربر دائمی آواتار Behrooz_CS
    محل زندگی
    تهران

نمونه برنامه های کوچک و آماده

از بس که توی Setup برنامه ها سریال Paste کردم خسته شدم که آخرش نشستم یه برنامه نوشتم که به صورت اتوماتیک این کار را در هر برنامه ای انجام بده.
    لطفا اینو ببینید و نظرتون را بگید...

مقاله این پروژه به زبان انگلیسی در سایت CodeProject

فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله Behrooz_CS : دوشنبه 23 مرداد 1391 در 19:10 عصر دلیل: اضافه کردن لینک

ایندکس

گرافیک :

صوت:

رشته و متن:

Tread:

زمان و تاریخ:

شبکه و اینترنت :

پایگاه داده :

سخت افزار:

بازی:

سایر نمونه ‌برنامه‌ها:
    در صورتی وجود مشکل و نیاز به تغییر بوسیله پیام خصوصی اعلام کنید
    با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله razavi_university : سه شنبه 05 آبان 1388 در 00:47 صبح دلیل: تکمیل فهرست تا نمونه برنامه شماره 225

کاربر دائمی آواتار Behrooz_CS
    محل زندگی
    تهران
    برای رجیستر کردن پسوند یک فایل که توسط فایل EXE پروژه شما باز شود .
    آخرین ویرایش به وسیله Mahmoud.Afrad : جمعه 09 اسفند 1392 در 23:26 عصر

کاربر دائمی آواتار RED-C0DE
    محل زندگی
    31 4E 20 20 54 48 33 20 20 28 72 59 70 54 30 47 33 4E 31 28 20 20 5C 2F 30 52 31 7C 7C 29 20 20 7C 2

Thumbs up

سلام به همه..
    اگه بازی دوز می خواین این یکی واقعا بازی کاملیه (تقریبا)، از دستش ندید.

برنامه (بازی) TicTacToe نسخه 1.0.3 :
    - امکان بازی بصورت 2دو نفره (بازیکن با بازیکن)
    - امکان بازی بصورت 1یکنفره (بازیکن با کامپیوتر)، هوش مصنوعی مناسب
    - امکان بازی 0 صفر نفره (کامپیوتر با کامپیوتر) صرفا جهت آشنایی با نحوه بازی
    - هوش مصنوعی کامپیوتر در حد یک جوون 17 یا 18 ساله (البته در بعضی موارد دخترونه)
    - ضریب دقت بالا در تصمیم گیری برای انتخاب حرکات مناسب چه هنگام دفاع در برابر حرکت حریف، و چه هنگام حمله کامپیوتر
    - پیش فرض بازی (برای برنده شدن) بصورت یک ردیف 5-تایی می باشد. که البته برای دونفره بازی کردن این پیش فرض قابل تغییر است
    - اینترفیس (رابط گرافیکی) ساده و مناسب
    - ...
    و .... بقیش هم دیگه خودتون بازی کنید ببینید...
    اگه جالب بود و یا سوالی، پیشنهادی، انتقادی ... داشتین همینجا مطرح کنید.. خوشحال می شم با هم بیشتر در موردش صحبت کنیم.

این برنامه در Microsoft Visual C#‎‎‎‎‎‎‎‎ 2005 Express Eddition نوشته شده. برای اجرا باید روی سیستمتون dotNet FrameWork 2 رو نصب داشته باشید.در این برنامه از کامپوننت Windows Media Player برای پخش موزیک در پس زمینه استفاده شده است. (کتابخانه ویندوز مدیا پلیر WMPLib)

یک پیش نمایش از صفحه بازی :

حجم سورس با Resources حدود 900 KB

********* در ضمن این فایل اولی که گذاشتم یه قسمتی رو باید داخلش حذف می کردم که فراموش کردم (در کلاس cpuClass)، که در فایل دومی که اینجا گذاشتم درستش کردم (TicTacToe.zip) البته چیز زیاد مهمی نیست ، فقط در بعضی شرایط ، CPU حرکت مناسب تری رو انجام می ده.

امیدوارم پیروز باشید.
    با تشکر ... RED-C0DE

نقل قول نوشته شده توسط takclick مشاهده تاپیک
    ممنون، من هنوز برنامه رو نگرفتم ولی بازی شما بازی دوز نیست، بازی دوز معادل انگلیسیش Line 'Em up هست (four in a row) بازی شما بازی Tic Tac Toe هست.واسه هوشمندیش هم بهترین الگوریتم MinMax هست.
    نقل قول نوشته شده توسط takclick مشاهده تاپیک
    ممنون، من هنوز برنامه رو نگرفتم ولی بازی شما بازی دوز نیست، بازی دوز معادل انگلیسیش Line 'Em up هست (four in a row) بازی شما بازی Tic Tac Toe هست.واسه هوشمندیش هم بهترین الگوریتم MinMax هست.
    از توجه شما ممنونم، اما اگه به عنوان تاپیک و مطالب دیگه نگاه کنید متوجه می شید که نام TicTacToe2 رو هم ذکر کردم، اما برای اوندسته از دوستانی که شاید بیشتر این سبک بازی رو با نام دوز می شناسن از دوز استفاده کردم.

واسه هوشمندیشم بگم که : من از یک روشی که خودم روش فکر کردم، استفاده کردم و چیز زیادی از الگوریتمهای هوشمند و ... نمی دونم..در واقع طوری برنامه ریزی شده که مثل یک انسان در بیشتر مواقع انتخاب کنه و نه مثل یک ماشین. همین کاری که یک نفر برای انتخاب بهترین خانه انجام می ده رو سعی کردم پیاده کنم... برای مثال : وقتی که من روی جدول بازی به جایی رسیدم که می تونم الان یک ردیف 5 تایی داشته باشم و بازی رو ببرم، دیگه نیازی به دفاع کردن در برابر حریف نیست.
    الگوریتم کلی در این برنامه به این صورت است که ابتدا کل مسیرهای ممکن (مسیرهای 5 تایی) در روی تخته بازی رو در یک ساختمان داده (مثلا آرایه) نگهداری می کنیم، (و البته هر مسیر دارای اولویت و جزئیات دیگری است) همچنین خانه های موجود روی تخته بازی هم (بصورت اولویت بندی) بطور جداگانه نگهداری می شوند، پس از انتخاب یک خانه با اولویت بالا در بهترین مسیر ممکن توسط کامپیوتر ، اولویت خانه های اطراف خانه انتخاب شده و همچنین مسیرهایی که خانه انتخاب شده در آنها وجود دارد، افزایش ++ یافته...
    همچنین این روند برای انتخاب خانه توسط کاربر بصورت کاهشی اجرا می شود. تا در انتخاب بعدی توسط کامپیوتر بهترین خانه از بهترین مسیر ممکن (خانه با بیشترین اولویت از مسیر با بیشترین اولویت ) انتخاب شود و الی آخر...

با تشکر...
    آخرین ویرایش به وسیله RED-C0DE : دوشنبه 07 فروردین 1391 در 21:56 عصر

سلام این اولین برنامه در مورد نحوه رسم خط تو سی شارپه . نگاه کنید ، جالبه ....

دومش هم که از اسمش خیلی مشخصه ...

یه برنامه در مورد مدیریت کتابخانه که از iranvig گرفتمش ...

یه ساعت عقربه ای قشنگ که باید اول تو toolbox اضافه بشه و بعد به صورت یک کنترل استفاده بشه

با سلام من یک کنترل به درد بخور به اسم LookUpBox نوشتم

این کنترل یک DataSource می گیره

و دوتا Property مهم به نام های

ReturnValue
    و
    ResaultText
    داره

فیلد اول دیتاسورس به عنوان ReturnValue در نظر گرفته میشه

و فیلد های بعدی با هم + شده و به عنوان ResaultText

مشخص می شود

/////

توضیحات بیشتر نمی دم

خودتون ازش استفاده کنید متوجه می شید به چه دردی می خوره

ورژن این کنترل 1.0 هست

که به مرور بهتر خواهد شد

///

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    برنامه ای که یک رنگ رو گرفته و مشخص میکنه که اون رنگ جزء کدامیک از 12 رنگ میتونه باشه.
    رنگهای قرمز و سبز و زرد و آبی و نارنجی و فیروزه ای و یشمی و بنفش و صورتی و نیلی و سبز پسته ای و سرمه ای رو شناسائی میکنه.
    ولی رنگهای سفید و سیاه رو شناسائی نمیکنه و کاری بکار کمرنگی یا غلیظی رنگها نداره.
    برنامه قبلی، زیاد از if استفاده کرده بود، ولی تو این یکی، سعی کردم بیشتر از روابط ریاضی استفاده بشه.
    یک سری ضریب هم برای تعیین محدودیت بین رنگها هست که در کد برنامه میشه تغییرشون داد.

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه

Threading Tester

توسط این برنامه، میتوانید 4 نوع ترد را با هم مقایسه کنید، از لحاظ Sleep و Priority.
    مقایسه به کمک یک انیمیشن صورت میگیره که سرعت هر ترد رو بر اساس Sleep و Priority مشخص میکنه.
    بیشتر به درد آنالیز نحوه انجام تردها میخوره.
    عکسش رو هم میتونید ببینید.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر جدید
    محل زندگی
    Behbahan-Ahwaz

نحوه استفاده از Excel برای گرفتن و فرستادن و ذخیره داده

کاربر جدید
    محل زندگی
    Behbahan-Ahwaz

کار با کنترل Microsoft Office Chart 11.0

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    بندر امام خمینی (ره)

دانلود برنامه کرنومتر (ثانیه شمار)

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و برنامه نویسان حرفه ای

حقیقتش اینه که من یه جوجه برنامه نویس هستم و زیاد حرفه ای نیستم. استادمون گفته برنامه ثانیه شمار رو بنویسین من هم اونو با هر جون کندنی بود نوشتم. می خواستم نظر شما رو در مورد این برنامه بدونم. فقط باید بگم که من 3 روز بیشتر وقت ندارم. خواهشا اشکالات برنامه رو توی همین سه روز بگین. راستی برنامه مورد نظر به لیست باکس و دکمه پاک کردن و ریست و .... احتیاج نداشت ولی من برای خوشکل تر کردنش این کنترلها رو اضافه کردم. لطفا نظرتون رو هر چی که هست بدید.

در ضمن برای شکل ساعت هم گفته ود یه دایره معمولی با استفاده از متد گرافیک بنویسم که من از یه ساعت شیک و گرافیکی واقعی استفاده کردم

راستی برنامه با ویژوال سی شارپ 2005 نوشته شده

با تشکر

http://narmafzarboys.persiangig.com/...hornometer.rar

کاربر دائمی آواتار dot_net_lover2
    محل زندگی
    شیراز

اینم یه نمونه ساده کار در Console Application

محل زندگی
    شیراز
    آشنایی با Multi Threading

یه برنامه برای خواندن اطلاعات هارد دیسک ...
    از codeproject گرفتمش ....
    البته تا اونجایی که من متوجه شدم و دوستان راهنمایی کردن برای اجرای این کد باید ++C نصب باشه :
    http://www.codeproject.com/useritems...riveInfoEx.zip
    و
    http://www.codeproject.com/useritems...Ex/release.zip

محل زندگی
    شیراز

کار با Data Base

اینم یکه نمونه کار با DB که عملیات زیر را توسط یک کلاس که نیز به صورت DLL در آمده و در برنامه ویندوزی اضافه شده ، انجام می دهد.
    • Connect
    • Select
    • Insert
    • Update
    • Delete

محل زندگی
    شیراز

شروع کار با WinAPP و ساخت NotePad

شروع کار با WinAPP و ساخت NotePad

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    Ribbon Panel Office 2007 style

یک TabControl شکیل و باحال که رنگهای متنوع و ظاهر زیبائی شبیه به office 2007 داره.

لینک برای توضیحات بیشتر و دانلود

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    مانع از تایپ بعضی از کلیدهای صفحه کلید شوید بجز در برنامه خودتان!

لینک توضیحات و دانلود نمونه برنامه

یه نمونه برنامه برای فشرده سازی که دوست گلمون egoldashraf زحمت اون رو کشیدن :
    https://barnamenevis.org/attach...7&d=1181590019

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz
    یه سورس C#‎.NET دیدم که تو دات نت 2.0 پیاده سازی شده برای تشخیص حرکات (Motion Detection) که جالبه.ببینید و لذتش رو ببرید که الگوریتم جالبی داره D:

http://www.codeproject.com/cs/media/..._Detection.asp

درود و صد بدرود بر مردمان ایران زمین

این برنامه یک ماشین حساب ساده است و با استفاده از DLL. ی که خودم نوشتم برای استفاده در برنامه های دیگر دوستان در لینک زیر می تونن توضیح کامل استفاده از این کامپونت رو ببنند.

https://barnamenevis.org/showthread.php?t=63369

پایدار باشید.

کاربر دائمی آواتار Sharif Lotfi
    محل زندگی
    Tehran

Group File Renamer

با این برنامه میتونید یه مجموعه فایل رو انتخاب کنید . همه رو با هم تغییر نام بدین (عجب کاریه خوب ویندوز هم این کارو میکنه) و یا همه رو با هم تغییر پسوند بدین (خوب ، این یکیو فکر نکنم ویندوز داشته باشه) و یا همزمان تغییر نام و پسوند بدین (چی شد).
    نترسین فایلها اگه اسم و پسوندشون یکی از آب دربیاد Overwrite نمیشن . یه شماره انداز داره کارو براتون حل میکنه .
    نکنه آخر سر نگران بشین که کدوم فایل رو کجا ریخته و به چه اسمی تغییر داده. یه فایل Report میسازه که نتایج جابجایی یا کپی اونجا نوشته شده .
    یه About بدرد بخور هم داره .
    اوه ، داشت یادم میرفت . پروژه Setup هم داره . یه شورتکات توی دسکتاپتون میسازه . یه شورتکات توی Program Files و البته یدونه uninstall هم توی شورتکات میذاره .
    مخلص دوستان . حالشو ببرین.
    خوب آره دیگه خودم نوشتم . یعنی من نمیتونم از این کارا بکنم.

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم

Pattern Searcher

سلام و خسته نباشید.
    بچه ها این برنامه ای که براتون دارم میذارم نمیدونم توی ویندوز هست یا نه ولی خیلی به دردم خورد، چرا ؟ الان دلیلشو براتون میگم
    من یه ویندوز نصب کردم اونم بعد از هفت ماه پروژه نویسی و کد نویسی، بعد یه دفعه یادم افتاد که ای وای، همه ی اطلاعاتم و پروژه هام و کدهام پریده، دست به دامن نرم افزار های بازگردانی اطلاعات شدم و از برنامه ی easyRecovery استفاده کردم، نتیجه این شد که حدود 12 هزار فایل متنی که در حدود 300 مگابایت حجم داشت رو بازیابی کرد، یکیشو به صورت تصادفی باز کردم دیدم یکی از سورس های پروژم توش هست، تصمیم گرفتم تمام فایل های متنی رو باز کنم و بخونم، ولی چک کردن 12 هزار فایل متنی بسیار کار طاقت فرسایی بود، این بود که یه برنامه نوشتم که فولدر حاوی اون فایلهای متنی رو میگیره (در اینجا فایلهای با پسوند txt)و یه فولدر هم به عنوان پوشه ی مقصد برای ریختن فایلهایی که پیدا کرده، و یه textBox که الگوی متن شما رو میگیره تا توی اون فایلها دنبالش بگرده و یه دکمه که وقتی بزنید، شروع به گشتن توی اون فایلها میکنه و اگه چیزی بر اساس الگوی شما توی فایلها پیدا کرد، اونو به پوشه ی مقصد کپی میکنه، این برنامه توی 3 دقیقه کاری انجام داد که من شاید توی 1 ماه هم نمیتونستم تمومش کنم، شاید به دردتون بخوره، ببخشید که سرتونو درد آوردم، راستی برنامه هام هم توسط نرم افزار Recover myFiles برگردوندم. چون اون نمونه ای که میخواستم توی فایلها نبود(حد اقل خیالم راحت شد)

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    کرمانشاه

TextBox

دو تا TextBox که یکی درزمان داشتن فوکاس سه بعدی بنظر میرسه
    و دیگری هم یه TextBox با قابلیت تبدیل شدن به تایمر که داخل خودش ساعت ,دقیقه و ثانیه
    را نمایش می دهد و با رویدادهای بیشتر .این دو تا VS2005 نوشته شدند.

استفاده از Web Browser در C#‎ .Net

سلام دوستان

این هم یک WebBrowser در سی شارپ .نت

لینک توضیحات + دانلود !

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    آشنائی با کنترل axWindowsMediaPlayer برای پخش لیستی از آهنگها...
    (یک ویندوز مدیا پلیر با امکانات ناچیز)

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه

OleDbDataAdapter.Update

آپدیت کردن database بر اساس داده هایی که کاربر در DataGridView وارد کرده یا تغییر میده.
    یعنی نحوه استفاده از متد OleDbDataAdapter.Update. (تحت دات نت 2)

سلام به همگی!
    این بازی جدول سودوکو است که در مجلات و روزنامه های معتبر دنیا چاپ میشه و طرفدار های بی شماری داره
    امکانات این برنامه:
    1-ایجاد جدول های بیشمار و غیر تکراری در level های مختلف
    2-حل جدول توسط کا مپیوتر با هر درجه دشواری
    3-حالت های زمان معمولی و معکوس برای بالا بردن سرعت عمل و تمرکز!

در ضمن تاثیر حل این جدول بر حافظه و تمرکز حواس ثابت شده است.

(سورس این برنامه با تاخیر فراوان و عرض پوزش در اختیار شماست!)
    آخرین ویرایش به وسیله C0d3r_x666 : پنج شنبه 02 مهر 1388 در 13:32 عصر

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم

کار با Xml.

سلام
    این پروژه رو براتون گذاشتم برای کار با xml، که بتونید چطور داده هاتونو با فرمت Xml ذخیره کنید و همچنین چطوری بارگذاری کنید، توضیحات در درون برنامه نوشتم، فقط یه نکته اینکه به دو روش میشه با اسناد xml کار کرد، یکی روش Attribute Mode هست و دیگری روش Element Mode که من خاطر پیچیدگی کمتر، روش اولی رو انتخاب کردم. امیدوارم به دردتون بخوره.

کاربر جدید
    محل زندگی
    اصفهان
    بچه ها این یه کامپوننته که برای گرفتن تاریخ استفاده میشه البته فعلا ورژنش پایینه ، اگه ایرادی توش دیدین یا نظری دارین برام ایمیل کنید تا ان شا ا... بهتر بشه.
    yasser_6426@yahoo.com

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه

INSERT در SQL Database

نمونه برنامه ای که نحوه INSERT کردن در SQL Database بوسیله چند TextBox رو نشون میده که تمام TextBox ها (و DataGridView) به یک منبع داده مشترک متصل شده اند. همچنین نحوه استفاده از متد EndCurrentEdit و CancelCurrentEdit از شیئ BindingManagerBase رو توضیح میده. نمونه برنامه به شکل خیلی ساده ای طراحی شده.

در واقع وقتی که یک TextBox به منبعی وصل باشه، به محض خروج از Focus داده ها رو در dataTable میریزه، اما بنحوی ممکنه خودمون به کمک متد EndCurrentEdit داده ها رو در dataTable بریزیم.

به حجمش نگاه نکنید، برنامه خیلی کوچکی است و کارهای زیادی انجام نمیده (فقط INSERT کردن) و حجم زیادش بخاطر وجود بانک اطلاعاتی آن است.

ذخیره و بازیابی عکس و چاپ آن

برنامه که عکس رو در بانک ذخیره می کنه ، نشون میده و در کریستال ریپورت چاپ می کنه.
    علاوه بر این، این برنامه این امکان رو به شما می ده که عکس ها را در دو ستون (برای چاپ کارت های شناسایی) چاپ کنید. مثلا می خواهید کارت شناسایی مر بوط به 20 نفر را در کاغذ A4 چاپ کنید

در این لینک می توانید در مورد اون نظر بدید.
    https://barnamenevis.org/showth...553#post411553
    آخرین ویرایش به وسیله choobin84 : جمعه 23 فروردین 1387 در 23:06 عصر دلیل: لينك گذاشتم- يادآوري قوانين سايت

کار با بانک اطلاعات

چون تعداد بسیار زیادی از سئوالات رو در مورد بانک اطلاعاتی و نحوه کار با دیتابیس ها دیدم ، فکر کردم بد نباشه یکی دو تا کد کار با دیتابیس به صورت بسیار ساده بگذارم که دارای امکانات زیر باشه:
    -درج در بانک اطلاعاتی
    -ویرایش بانک اطلاعاتی
    -حذف از بانک اطلاعاتی
    -جستجو در بانک اطلاعاتی
    -نمایش اطلاعات جدول در دیتاگرید
    -فارسی کردن هدر دیتاگرید
    -فارسی کردن تکست باکس ها
    -کلیک کردن روی دیتاگرید و بایند اطلاعات به تکستک باکس ها
    -ارسال پارامتر و مقدار از طریق برنامه به گزارش
    -چاپ نتایج جستجو و گزارشگیری از بانک
    -کار با بانک اطلاعاتی اکسس و اس کیو ال SQL,Access
    -البته کار با بانک اطلاعاتی اس کیو ال در داخل برنامه سی شارپ موجود است
    -توضیحات مختصری هم داده شده.

-تمام عملیات درج ، حذف، ویرایش و جستجو در داخل یک کلاس ساخته شده ، صورت می گیرد
    -تمام عملیات مربوط به چاپ هم در یک کلاس دیگری گنجانده شده است

از تمام دوستان میخام که نظرات و پیشنهادات و انتقادات خودشون رو در مورد برنامه در لینک زیر بگذارند
    ممنون
    https://barnamenevis.org/showth...642#post425642

برنامه با زبان وی بی رو از اینجا دانلود کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قلب دوستان

یک http server و یک http Client

برنامه فوق یک http server و یک http Client است که با استفاده از مطالب یک مقاله نوشتم.
    البته ساده است و دوستان میتونند کاملتر کنند.

سلام،
    نمونه برنامه زیر یه برنامه خیلی ساده هست که می تونه رشته ای رو (که فعلاً در کد برنامه وارد شده) با استفاده از الگوریتم ژنتیک تشخیص بده.
    در هر نسل، بهترین کرومزوم اون نسل و همچنین مقدار fitness اون کرومزوم به عنوان خروجی نمایش پیدا می کنه.
    از بین اپراتورهای موجود هم، با توجه به کدینگ ژنوتایپ که از ترکیب کاراکتری به عنوان ژن استفاده می کنه، Uniform Crossover و TwoPoint CrossOver رو پیاده سازی کردم (و البته Mutation) که می تونید با تنظیم کد، بازدهی برنامه رو در هر حالت ببینید.
    در این نمونه با توجه به اینکه Uniform Crossover مشکل گرایش موقعیتی (Positional Bias) رو نداره، بازدهی خیلی بالاتری داره (البته در schemataهای کوتاه و با مرتبه بالا)

خیلی آموزنده بود، فقط یک سوال داشتم که چرا برای رشته های متنی طولانی، احتمال رسیدن به جواب کمتر میشه و تقریبا 50 درصد موارد نمیتونه بطور کامل رشته متنی رو پیدا کنه، بطوریکه مثلا" یک کاراکتر منطبق نیست. آیا این جزئی از خصوصیات الگوریتم ژنتیک هست یا بخاطر محدودیت در تعداد کروموزومها یا ...؟

کدها رو مرور کردم و با توجه به توضیحات مناسبی که در پست قبل دادین، نتیجه زیر دستگیرم شد. متاسفانه در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم و فقط میخواستم ببینم که در اینجا درست متوجه شدم یا خیر؟

این برداشت من:
    مثلا" رشته str11 رو میخوایم تشخیص بدیم، پس هر کروموزوم یک رشته random به طولی برابر با طول رشته ی str11 داره. همچنین بهترین کروموزومها از لحاظ نزدیکی به رشته str11 مورد ارزیابی قرار گرفته و مرتب میشوند، در دفعات بعد، کروموزمها یک رشته random دیگه ای رو با توجه به نتایج حاصل از گذشته دوباره بدست آورده و اینکار همینطور ادامه پیدا میکنه تا رشته مورد نظر تشخیص داده بشه.
    آیا روند کلی (خیلی کلی) همین گونه است؟
    در مورد سوالتون، توی الگوریتم ژنتیک (و بقیه روشهای جستجوی سرچ هیوریستیک) رسیدن به Global Optimum یا دقیقاً بهترین سلوشن (که در این مثال پیدا کردن رشته وارد شده هست) به صورت ایده آل مطرح میشه، و معمولاً بعد از یک پیدا سازی بسیار خوب این الگوریتم، میشه امیدوار بود که به نتیجه مطلوبی می رسیم.
    به این ترتیب در رشته های کوتاه هم احتمال اینکه به جواب اصلی نرسیم وجود داره، اما در رشته های طولانی این احتمال افزایش پیدا می کنه که دلیلش هم با توجه به افزایش تعداد کاراکترهایی که باید حدس زده بشن واضحه.

مثلاً تصور کنید در همین برنامه، باید رشته "this is a sample text" حدس زده بشه، اما بعد از چند نسل، جمعیت موجود پر میشه از رشته this js a sample text، (به اختلاف j و i دقت کنید). خوب به این ترتیب تنها راه برای اینکه به بهترین راه حل برسیم (یعنی j به i تغییر کنه)، اینه که عملگر mutation رخ بده (که با توجه به کد احتمالش 0.25 هست، که این هم خیلی زیاده، چون توی بیشتر برنامه ها از 0.001 استفاده می کنن). و توی این عملگر هم، حرف 6ام انتخاب بشه، و بعد، حرفی هم که برای جایگزینی این قسمت انتخاب میشه، از بین تمام کاراکترهای موجود i باشه. چون هر حرف دیگه ای انتخاب بشه، با توجه به اینکه حتماً فاصله اش با i بیشتر از یک هست (که فاصله i و j هست) پس به سرعت در نسلهای بعدی از جمعیت حذف میشه!

در مورد برداشتتون، درسته، اما همون طور که نوشتید خیلی کلی نوشته شده. اگر دوست دارید یه کلیتی در این مورد بدونید می تونید فصل 2 و 3 کتاب Introduction to Evolutionary Computing از Eiben رو بخونید، فصل اول کتاب An Introduction to Genetic Algorithms از Melanie هم خوب توضیح داده، اما خیلی سنگینتر از مرجع اول هست.
    موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله sinpin : سه شنبه 03 اردیبهشت 1387 در 13:15 عصر

صفحه 1 از 27 12311 ... آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •