نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: درخواست راهنمایی

کاربر دائمی آواتار jafari1
    محل زندگی
    ايران

درخواست راهنمایی

با سلام خدمت دوستان عزیز

من سالها با فاکس پرو تحت داس برنامه نوشتم (12 سال گذشته) و تقریبا بر آن مسلط شده ام
    لکن اکنون با درخواست مردم برای برنامه های تحت ویندوز به vb.net روی آورده ام ولی برایم بسیار مشکل است و از برنامه های قبلی نمیتوانم استفاده کنم حال:
    آیا درست است دوباره به فاکس پرو روی آورم؟
    آیا با زبات فارسی مشکل نخواهم داشت؟
    آیا از برنامه های قبلی (زیربرنامه ها) میتوانم مجددا استفاده کنم؟
    آیا با grid مشکل نخواهم داشت (الان با grid در vb.net بسیار مشکل دارم )
    آیا گزارشات آن مناسب است؟
    و .....
    با تشکر

باید سر فرصت خیلی صحبت کنیم
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

سلام دوست عزیز

البته به قول سرور ما آقا کیا به یه جلسه نمیشه همه چیز را گفت اما ببین اینها برای شما مفیده؟

آقای جعفری من هم هر دو زبان را بلد هستم اما فاکس پرو من بیسیک و هر زیان دیگر به هدف شما بستگی دارد. قبل از اینکه شما زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید ببینید به چه چیز احتیاج دارید و چکار میخواهید بکنید فاکس پرو هم معایب و مزایای زیادی نسبت به بیسیک دارد من هم به دنبال سوال شما بودم که در سایت vfug مطالبی را در این زمینه پیدا کردم. چند تای آن از این قرار است:
    1- فاکس پرو خیلی ابزارهای زیادی برای کنترل جداول و پایگاههای داده دارد.
    2- فاکس پرو زبانی جدیدتر نسبت به بیسیک استاندارد است.
    3- فاکس پرو سریعتر از بیسیک است.
    4- فاکس پرو با داشتن کلاس ویژوال کار را راحت تر کرده است.
    و بقیه را الان به خاطر ندارم

اما معایب فاکس پرو:
    مهمترین مشکل فاکس پرو عدم حمایت کامل میکروسافت از این زبان است و در واقع بیسیک زبان انتخابی میکروسافت است بنابراین اگر بیسیک را یاد بگیرید شما میتوانید در اکثر محصولات میکرو سافت مانند Office برنامه نویسی کنید.

اما فاکس پرو با زبان فارسی بسیار مشکل دارد.
    توی همین قسمت بگردی میبینی چندتا از اون آورده شده اما بچه های با استعداد تونسته اند اونها را کم و بیش حل کنند. توی همین جا دنبال همه اونها بگرد حلش کردند.

به شرطی از برنامه های خودتون میتونید استفاده کنید که رابط کاربر نداشته باشه و بیشتر تابع باشه که مقدار برگردونه

با Grid هم خیلی راحتید که از Grid بیسیک قوی تره لااقل برای بانکهای اطلاعاتی.

گزارشات فاکس پرو خوبه اما نه برای فارسی زبانها

در آخر من بین تمام زبانهای برنامه نویسی فاکس پرو را برای بانکهای اطلاعاتی بهتر میدونم چرا که خیلی خیلی قوی طراحی شده.

مختصر و مفید
    خیلی ممنون محمد رضا جان
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    چرا میکروسافت از فاکس حمایت نمی کنه؟
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

سلام

ببینید الا دو زبان از همه مطرح تر شده اند یکی بیسیک و دیگری سی.

سی چون برنامه نویسی سیستمی را انجام میده و قدرت داره و بیسیک به دلایل زیر مهم شده.

1- بیسیک زبانی است برای برنامه نویسان مبتدی
    2- هم راحتی و هم همه منطوره بودن آن مهم است
    3- فقط چهار زبان از زبانهای تولید شده تا کنون همچنان در حال پیشرفت هستند یعنی Assembly,Pascal,C,Basic بقیه هر کدام یک عیبی داشته اند و کم کم از رده خارج شده اند.
    4- بیسیک را بسیار به عنوان اولین زبان یاد میگیرند.
    5- خصوصیات پایه ای بیسیک به زبان انسانی نزدیک است.

اما فاکس پرو:
    1- فقط برای بانکهای اطلاعاتی طراحی شد.
    2- اگه کمپایل بشه حجم زیادی داره.
    3- در مقایسه با بیسیک کندتر است (البته در مقاسد غیر از طراحی بانکها)

از طرف دیگه یه شرکت نمی تونه سرمایه زیادی را صرف کند و باید این سرمایه ها برگردد. یک شرکت باید انمتخاب کنه ببینه کدوم راه بیشتر درآمد داره.

سال خوبی داشته باشید

سلام چه یک exe را که با foxpro اختصاصی علیمردانی ساخته شده را resource کنم
    متشکرم

منظورتون از پست بالایی چیه؟

گزارش فارسی در فاکس پرو

با سلام
    آقای rezaTavak در پاسخ به یکی از دوستان گفته بودند که گزارشات فاکس پرو برای فارسی زبا ن ها مناسب نیست .این یعنی چی؟ یعنی اصلا نمی توان با فاکس گزارش فارسی درست کرد؟
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    خود آقای توکل راه حل های زیادی در زمینه مسائل مربوط به فارسی در این سایت مطرح کردند اما منظورشان اینست که از استاندارد برخوردار نیست.
    مثلا وقتی از فاکس پایین تر از 9 استفاده می کردیم در گزارشات به زبان فارسی دائما مشکل داشتیم بچه ها بعضا فونت طراحی کردند و ده ها راه گوناگون پیشنهاد کردند تا گلیممون و از آب کشیدیم بیرون
    اما فاکس 9 با امکان ReportBehaviar این مشکل و حل کرد اما این دستور سرعت را خیلی کند می کند.
    اشکال بعدی اینکه اگر بخواهیم تولبار فارسی در ریپورت داشته باشیم باید کلی دستکاری کنیم بطور مستقیم فارسی نمی شه
    اما حالا در فاکس 9 امکان این وجود دارد که در هر صفحه چند ستون داشته باشیم اما ستون ها از سمت چپ شروع می شود یعنی این و دیگه نمی شه کاریش کرد؟؟؟!!!!!!!!
    اگه right to left در تنظیمات صفحه داشت که نداره همه چیز حل بود حالا شما می خواهین یه لیست بگیرید که دو ستون در هر صفحه باشه می بینید شماره 1 تا 10 در سمت چپه و 11 تا 20 در سمت راست..
    کاربران محترم هم که مثل همیشه نق ( یا نغ ) می زنن که آقا این چرا اینوریه ...

لطفا صبر کنید زبان فاکس پرو برای جاهای خاص است تعصب بیخودی هم به خرج ندید مثلا برای رکورد بالا البته منظورم از بالا 1000 تا 2000 تا نیست ها بهتره برید سراغ اس کیو ال و یک محیط برنامه نویسی مثل وی بی یا سی شارپ اما برای کارهایی مثل برنامه حسابداری و ... از نظر منکه فاکس خوبه زودتر هم به نتیجه میرسد . فقط به فکر پکیج درست کردن از فاکس برای برنامه فارسی زیاد نباشید . اگر بنا باشه برید نصب کنید فاکس بدک نیست . در ضمن یک قانون نا نوشته من برای خودم دارم به کسی هم بر نخوره برای خودمه برنامه نویسی که فاکس بلد نباشه 2 زار نمی ارزه

تاپیک های مشابه

1. تقاضایی راهنمایی و کمک در کار با Dreamweaver
    نوشته شده توسط احمد کاوه در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:41 عصر
  2. آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net
    نوشته شده توسط odiseh در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 13
    آخرین پست: جمعه 02 فروردین 1387, 04:44 صبح
  3. دوستانی که با interbase آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
    نوشته شده توسط mehdi_moosavi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 بهمن 1384, 14:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید