نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: ساخت فرم با دو تا ساب فرم از جداول دارای ارتباط با هم

ساخت فرم با دو تا ساب فرم از جداول دارای ارتباط با هم

با سلام و تشکر از توجه شما دوستان
    سوالی که میخوام مطرح کنم تو آزمون مربیگری اکسس مطرح شده بود که امیدوارم در رفع مشکلی که من دارم بتونین کمکم کنین
    در حقیقت این سوال برگرفته از نمونه بانک اطلاعاتی خود اکسس هست
    شش تا جدول داریم
    اطلاعات شرکتcompony
    اطلاعات مشتریانcoustomer
    اطلاعات کارمندان employs
    محصولاتproducts
    سفارشات مشتریانorders
    جزئیات سفارشorders detail
    من ارتباط این جداول رو دقیقا" مطابق با مثال خود اکسس برقرار کردم
    اما مشکل من اینجاست که در جواب یکی از سوالات طراحی فرمی خواسته شده مربوط به اطلاعات مشتریان -سفارشات و جزئیات سفارش که این فرم باید به گونه ای باشد که اطلاعات مشتری در بالای فرم بیاید و دو تا ساب فرم داشته باشد:
    ساب فرم اولی اطلاعات مربوط به سفارش و در ساب فرم دوم اطلاعات جزئیات سفارش
    اگه به فایل پیوست نگاه کنین من ساب فرم اول رو قرار دادم اما نمیتونم ساب فرم دوم رو اونطور ی که خواسته شده قرار بدم...لطفا" اگه امکان داره فایل رو نگاه کنین و در مورد تهیه ساب فرم خواسته شده راهنمایی کنین
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

دوستان و اساتید عزیز ............... کسی نیست تو فایل پیوست یه ساب فرمضمیمه ی فرم ما بکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
    آخرین ویرایش به وسیله jalalniknam : دوشنبه 03 اردیبهشت 1386 در 15:10 عصر دلیل: تکراری بودن مطلب

VIP
    محل زندگی
    ببین این همونیه که میخواستی؟(فرم Customers1)

جناب اقای مجید عزیز
    فقط یه اشکال داره که اشکال منم همونجاست ؟ اونم اینکه در ساب فرمی که شما زحمت کشیدین و قرار دادین از دو تا جدول سفارشات و جزئیات سفارش استفاده کردین
    در صورتی که تو ساب فرمی که مربوط به جزئیات هست ما یه فیلد (قیمت واحد) مربوط به جدول محصول رو نیاز داریم
    فکر میکنم باید ریکورد سورس این ساب فرم آخری از یه کوری ساخته بشه که جداول محصول و جزئیات سفارش رو با همدیگه یه جا داشته باشیم
    و ضمنا" دلیل دیگه ی بودن فیلد قیمت واحد اینه که در پایین کل فرم یه تکس باکس باید باشه در خصوص جمع ریالی کل خرید مشتری که راه داشتن این تکس باکس... آوردن فیلد قیمت واحد و قیمت کل در جزئیاته ........ همونطوری که من در فایل ضمیمه براتون توضیح دادم
    میدونم که دیگه شاید حوصلشو نداشته باشین ... اما بازم منتظر لطف شما هستم....تا مشکل حل بشه ............. مرسی ..............

VIP
    محل زندگی
    به غیر از Design مشکل دیگه ای بود در خدمتیم.

نقل قول نوشته شده توسط majid325 مشاهده تاپیک
    به غیر از Design مشکل دیگه ای بود در خدمتیم.
    سلام دیدم در مورد ساب فرم حرف میزنید گفتم من هم سوالام را بپرسم.... چه چوری می شه یک یا چند تا ساب فرم تو در تو در ست کرد... منطورم اینه گه یه فرم اصلی چند تا ساب فرم زیرش و دوباره زیر ساب فرم ها ساب فرم دریف سوم بیاد... و بشه این ها رو باز و بسته کرد...مثلا کنارشون یه علامتی مثل مثبت و منفی باشه که بشه با اون فروم ها رو بست وباز کرد با روی فرم اصلی که کلید می کنی ...فرم های بعدی بار بشه.... امیدوارم خوب توضیح داده باشم... منتظر حواب هستم ممنون

VIP
    محل زندگی
    نقل قول نوشته شده توسط farhadamin مشاهده تاپیک
    مثلا کنارشون یه علامتی مثل مثبت و منفی باشه که بشه با اون فروم ها رو بست وباز کرد
    اگه subForm ها رو به صورت dataShit تعریف کنی و relationShips ها رو هم بین جداول بر قرار کنی , همونی میشه که گفتی.

نقل قول نوشته شده توسط majid325 مشاهده تاپیک
    اگه subForm ها رو به صورت dataShit تعریف کنی و relationShips ها رو هم بین جداول بر قرار کنی , همونی میشه که گفتی.
    سلام و ممنون از حوابت ...... می شه یه مقدار بیشتر در این مورد به من توضیح بدی .... من زیاد از اکسس سر در نمی یارم و دارم یواش یواش از شماها یاد می گیرم..... چه جوری می تونم این تغییرات را توی سابفرم بدم....... می شه یه نمونه با توضیح برام بذاری..... می دونم تقاضای زیادیه...... اما خیلی ممنون از لطفت....

VIP
    محل زندگی
    خوب برای این کار باید مبانی کار با پایگاه داده رابطه ای رو بدونی .
    در قسمت relationShips رابطه ها را باید بین جداول ایجاد کنی .(عکس relat)
    خاصیت defaultView فرمهای sub رو هم باید به dataShit تغییر بدی.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •