مشاهده دست آورد نظرسنجی: User friendly ترین IDE جاوا چیه ؟

رای دهنده
65. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • Netbeans

30 46.15%
  • Eclipce

7 10.77%
  • JDeveloper

5 7.69%
  • JBuilder

16 24.62%
  • Intellij Idea

7 10.77%
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 44

نام تاپیک: User friendly ترین IDE جاوا چیه ؟

Question User friendly ترین IDE جاوا چیه ؟

سلام

این تاپیک بیشتر مثل یه نظر سنجیه حتما جواب بدین
    لطفا به همه پرسی هم جواب بدین

لطفا از دوستانتون هم دعوت کنید تواین نظر سنجی شرکت کنند .

کاربر تازه وارد آواتار achilles
    ایکاش برای دقیقتر شدن، ورژنهای مورد نظرتون رو هم قید می کردین. مثلاً کارآیی Jbuilder 2007 با JBuilder 8 اصلاً قابل مقایسه نیست...

و ضمناً این کار شما یه زنده باد داره!! برای اینکه یه نفر مثل من که میخواد تازه جاوا رو شروع کنه، تکلیفش رو با اولین چیزی که باهاش سرو کار داره IDE بدونه!

سلام
    منظوره من آخرین ورژن های هر کدوم از این IDE ها بوده .

سلام
    نظر سنجی داره تقریبا جواب میده ممنون .
    نظر بدین

14 نفر کمه چرا اینقدر کم . به تعداد جاوا کار بیشتر نیازمندیم .

سلام
    این پست رو فقط برای بالاتر اومدن نظر سنجی بین بقیه پستا دادم .

کاربر دائمی آواتار Bahmany
    محل زندگی
    No Where
    سلام
    چرا اسمی از Sun JSE نیست

سلام
    منظورت از Sun JSE چیه . لطفا توضیح بدین .

سلام
    User Friendly بودن IDE دو مزیت داره یکی اینکه تعداد کسانی که به جاوا روی می اورند روزیاد می کنه یکی دیگه اینکه توسعه دهنده از یکسری جزئیات خلاص میشه و میتونه بهتر بر روی منطق Application تمرکز کنه .

سلام
    در نسخه های جدید تمامی IDE های بالا به Userfriendly بودن خیلی توجه شده که اینامر انتخاب یک IDE برای ار رو سخت میکنه

تا اون جایی که من میدونم استاد جاوای ما گفتش که برای هر شخصی که برنامه نویسی جاوا میکنه IDE حالت سلیقه ای هستش و نمیشه بهترین رو در جاوا مشخص کرد اما شاید بشه که بر اساس امکانات اونها رو بررسی کرد که البته امکانات دلیلی به userfriendly بودن نداره ...
    اما من خودم با eclipse وJbuilder کار کردم باید بگم eclipse بیشتر حالت editor حرفه ای رو داره که برای کد نوشتن کار رو راحت میکنه ولی از لحاظ design ضعیف هست .. اما از اون جایی که open source هست خیلی پلاگین براش نوشته شده که خیلی اون رو کامل و قوی کرده اما از اون جایی که پلاگین ها نوشته شده توسط افرادی مثل من و شما هستش برای همین توش ایراداتی هم هست .... . و دیگه این که به نظر من برنامه ای که قرار هستش با پلاگین قدرت بگیره زیاد فایده ای نداره چرا که این پلاگین ها تمومی نداره و اطلاع از کار این پلاگینها هم مثل یادگیری یک برنامه هستش که این کار رو خیلی سخت میکنه
    ولی از اون جایی که این برنامه مجانی هست شاید بشه گفت محبوب ترین برنامه JAVA IDE در اینترنت باشه

و اما Jbuilder باید بگم که خیلی ها از Jbuilder تصور یک نرم افزاری که در حد یک سی دی یا فوقش دو سی دی هستش رو دارن ... اما باید بگم که نگارش تجاری اون برای افراد حرفه ای بین 10 -12 تا سی دی هستش که خیلی هم کامل و گرون هستش ... و کسانی که کارشون واقعا برنامه نویسی با جاوا هستش از این نگارش استفاده میکنند... البته امکاناتی که در این نرم افزار هستش شاید هیچ کدومش به کار ما نیاد اما چون صحبت امکانات هستش باید بگم که من رو دست این برنامه تا به حال چیزی ندیدم مگر برای IBM مثل این باشه که چون باهاش کار نکردم نمیدونم

پس من میگم Jbuilder

سلام
    چهار ماه از این نظر سنجی میگزره و فقط 27 نفر شرکت کردن که البته نسبت به بقیه نظر سنجی ها بهتره . و به نظر میرسه تو ایران JBuilder خیلی طرفدار داره .

سلام
    بجای اینکه نظرسنجی جدید درست بشه بیاین تو همین نظر سنجی قدیمی شرکت کنید تا همگی به یک نتیجه خوب برسیم

سلام
    شرکت های Bea و IBM هم IDE های خوبی دارند که به دلیل اینکه در کشور ما خیلی کم از آنها استفاده می شود از آنها نامی ذکر نشده است .

سلام

کمک !
    متاسفانه Netbeans 6 رو دیگه نمیشه دانلود کرد و بستنش
    لینکی دارین که بشه از اونجا راحت دانلودش کرد ؟
    من دارم رو یه پروژه کار میکنم که بهش احتیاج دارم.
    mirror دیگه ای هم تا حالا پیدا نکردم
    ممنون

خوب الان دو هفته میگذره از اون موقع که شما این پست رو زدی.

هنوز هم لازمش داری؟

یه آنتی فیل تر هست به اسم U82 که خیلی بد گیر میاد؛ ولی میتونه سر سایت نت بینز رو شیره مالی کنه!

سلام
    دوست عزیز فکر می کنم خیلی ها این مشکل رو دارن یه مقدار بیشتر راهنمایی کن یه لینکی یا چیز دیگه بزاری ممنون می شم . البته خودمم جستجو می کنم .

سلام
    توی پستهای اینجا میشه فایل Attach کرد؟

U82 یه فایل Exe هست که حجمش خیلی کمه، 300 کیلوبایت هم نیست!

Talking

اوکی!!!

جستمش!

این U82 هست. وقتی اجراش کنید، یه Proxy Tunnel بین شما و یه سرور که عموماً چینی هست ایجاد میشه و یه پنجره ی IE هم باز میشه. با استفاده از این پنجره، همه ی سرور ها شما رو یه چینی تشخیص میدن؛ سرور نت بینز هم همینطور!!! شما یه چینی هستید! پس بدون نگرانی داونلود کنید. فقط چند تا نکته!

1. وضعیت ارتباط سرورهای داخل چین با بیرون از «اسفناک» هم بدتره، پس یه خط خوب برای داونلود بذارید کنار (512 خوب کار میکنه)
    2. تا جایی که یادم میاد، سایت نت بینز نمیذاره بهش Download Manager بچسبونین. اگر کسی تونست اینکار رو بکنه به من هم بگه که ثواب داره. این سرور های چینی گاهی میرن لالا که همون لالا یعنی داونلود از نو!!
    3. اگر یه آدم باخیری پیدا بشه که این نرم افزار های جاوا رو هر از گاهی (مثلاً سر Major Version خوردن) جمع کنه یه جا که مردم دیگه داونلود کنن، مطمئن باشه اجرش نزد پروردگار محفوظه!!! ضمناً، مشت محکمی هم بر دهان استکبار کوبیده!!!!

پی نوشت: از اون دوستی که فایل قبلی رو داونلود کرده، طلب مغفرت می کنم! Password داشت! اینی که الان گذاشتم، یه Zip ساده هست.

یا علی
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: zip U82.zip‏ (82.9 کیلوبایت, 100 دیدار)

سلام
    آقا خداخیرت بده خیلی عالی بود چند هفته بود نسخه Netbeans 6 Beta اومده بود نمی تونستم دانلود کنم .
    ممنون از کمکت .

سلام
    Oracle یک فریم ورک بسیار قدرتمند با نام ADF دارد که تولید برنامه های Java EE رو فوق العاده آسان می کند با استفاده از Oracle JDeveloper می توانید بصورت ویزوال و به آسانی با این Framework کار کنید . در لینک زیر می توانید چند ویدئو نمونه از این Framework ببینید :

http://www.oracle.com/technology/pro.../11/index.html

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    خود سایت sun وقتی داری نرم افزار ازش download میکنی یه Download manager بهت پیش نهاد میکنه. فقط کافیه یه تیک کنار لینک download نرم افزار بزاری. با این کار یه download manager اول بهت میده. بعد با همون نرم افزار رو برات download میکنه.

نقل قول نوشته شده توسط mahdi.rajabi مشاهده تاپیک
    خود سایت sun وقتی داری نرم افزار ازش download میکنی یه Download manager بهت پیش نهاد میکنه. فقط کافیه یه تیک کنار لینک download نرم افزار بزاری. با این کار یه download manager اول بهت میده. بعد با همون نرم افزار رو برات download میکنه.
    شما خودت این کار رو کردی مشکلی بابت تحریم و اجازه نداشتن برای دانلود نداشتی .

سلام
    همانطور که تا به اینجا از نتیجه نظر سنجی معلومه فعلا Netbeans بعنوان User friendly ترین IDE توسط کاربران انتخاب شده ولی به نظر من Netbeans یه مشکل بزرگ داره و اونم مشکل در دانلود کردنش برای ما ایرانیاس که واقعا برای من که تا به حال بسیار باعث دردسر شده .
    همچنین برای دانلود Plugin هاشم مشکل وجود داره که این یه کم کارو سخت میکنه .

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    Cave
    برای این قبیل نظر سنجی ها میتونید البته به گوگل هم مراجعه کنید
    http://www.google.com/trends?q=JBuil...per%2CNetbeans

من مدتها بود اینجا سر نزده بودم!

نسخه ی جدید یو 82 رو که U88 باشه تقدیم حضور می کنم!!!

سرعتش بهتر شده...

امیدوارم این هم به درد بخوره...
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: zip U88.zip‏ (130.1 کیلوبایت, 72 دیدار)

خوب، من اصولاً برنامه نویس دات نت هستم. قبلاً فقط VB می نوشتم، ولی الان دیگه #C هم خوب می نویسم. توی یک دوره ی خاصی مجبور شدم جاوا بنویسم هم روی ویندوز، هم روی لینوکس. به نظر من Netbeans یه خاصیت مهم داره. اون هم نزدیکی روش کار کردنش با محصولات مایکروسافته. کسی که توی Visual Studio کار کرده، با 2 ساعت وقت گذاشتن میتون با NetBeans هم عیاق بشه. ولی Eclipse و JBuilder اصلاً اینجوری نیستن... حداقل من نتونستم باهاشون کار کنم..

به نظر من Netbeans ، محیط توسعه ی خوبیه.
    و اگه کسی خواست جاوا را شروع کنه با اون بهتره چرا که هم محیط ساده ای داره و هم Open Source هستش، البته سایر محیط توسعه ها معمولا این ویزگی ها را دارند ولی در دفعه اولی که برنامه نویس جاوا با انها مواجه می شود ممکن است دچار سردرگمی زیادی بشه...

منم ، مثله هر کسه دیگه ای وقتی می خواستم جاوا رو شروع کنم ، دائم IDE های مختلف رو تست می کردم، ولی در نهایت این NetBeans بود که منو به خودش جلب کرد.

فکر کنم NetBeans کاربر پسند تر باشه ، با اینکه در ابتدای کار اسم JBuilder بیشتر شنیده میشه.

کاربر دائمی آواتار MehranZand
    محل زندگی
    تهران
    منهم تازه می خوام جاوا رو شروع بکنم، و تا الان رنامه نویس .net بودم پس دوستان برای شروع کار NetBeans رو پیشنهاد میکنن ؟

آیا کسی
    نسخه netbeans6 با تمام مخلفاتش که نمی دونم حجمش چقدره
    به علاوه jbuilder 2008 رو داره؟
    اگه یکی از این ها رو هم داشت خدا خیرش بده
    تهرانم باشه که چه بهتر
    نبودم اعلام کنه ما حالا یه جوری ازش تهیه کنیم

نقل قول: User friendly ترین IDE جاوا چیه ؟

سلام

در لینک زیر بهترین های سال 2008 از نگاه Great indian developer در زمینه توسعه نرم افزار (IDE و ...)آمده است :

http://www.developersummit.com/2008/awards.html

کاربر تازه وارد آواتار Saeed_script
    محل زندگی
    تهران

Wink نقل قول: User friendly ترین IDE جاوا چیه ؟

نقل قول نوشته شده توسط Bahmany مشاهده تاپیک
    سلام
    چرا اسمی از Sun JSE نیست
    در Sun JSE ، NetBeans 6.1 با NetBeans ادغام شده است!

کاربر تازه وارد آواتار mojtaba_java
    محل زندگی
    تهران

به نظرم intellij بهتره

کاربر دائمی آواتار unix_svr4
    محل زندگی
    Karaj

به نظر من Netbeans بهتره.

موفق باشید.

کاربر جدید
    محل زندگی
    مشهد

من که فکر می کنم برای کسایی که تازه می خوان شروع کنن netbeans بهترین انتخاب باشه ولی خدایی نمی شه گفت که از ثeclipce بهتره !!!!!

سلام دوستان JCreator هم محیط خوبیه
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

NetBeans تازه کار ها رو خیلی خوب جذب می کنه.
    به نظر من، قدرت همراه با سادگی، یه هنره.

من چند سال بود که با JBuilder کار می کردم . اما بعد از ویرایش 2007 دیگر از کار کردن با آن لذت نمی برم . و netbeans را پیشنهاد می دهم.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. یک کار جامع درباره یک برنامه User Friendly
    نوشته شده توسط vahidiran در بخش VB.NET
    پاسخ: 16
    آخرین پست: سه شنبه 08 آبان 1386, 13:30 عصر
  2. آقای زواری: یک تاپیکی بود که درباره user friendly بحث....
    نوشته شده توسط zapata-es در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 13 تیر 1384, 16:44 عصر
  3. فرم های User Friendly
    نوشته شده توسط Looker در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 26 شهریور 1382, 14:25 عصر
  4. User Friendly
    نوشته شده توسط A.Noor در بخش VB.NET
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 16 مرداد 1382, 17:24 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار