مشاهده دست آورد نظرسنجی: نظر شما در باره مطلب

رای دهنده
3. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • خوب

0 0%
  • متوسط

1 33.33%
  • ضعیف

1 33.33%
  • افتضاح

1 33.33%
نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: حل دو مشکل پس از نصب jdk

کاربر جدید آواتار Sandbad
    محل زندگی
    Officeria

Tick حل دو مشکل پس از نصب jdk

پس از نصب جاوا (jdk1.5.0)برای من که می‌خواستم از طریق Command Prompt برنامه هام رو کامپایل و تست کنم مشکلاتی پیش اومد که این طور بود:

مشکل اول:
    وقتی می خواستم برنامه ای که نوشته بودم رو کامپایل کنم یعنی وقتی تو کامند پرومت تایپ می‌کردم:

C:\Myfolder>javac Myprogram.java

این پیام خطا رو دریافت می کردم:

'javac' is not recognized as an internal or external command,
    operable program or batch file.

و مجبور بودم به جای javac مسیر کامل اون رو بنویسم مثلاً این طوری:

C:\Myfolder>D:\java\jdk1.0.5\bin\javac Myprogram.java

برای رفع این مشکل که مجبور نباشم هر بار این عبارت طولانی رو تایپ کنم این راه حل رو توی سایت Sun برای ویندوز xp پیدا کردم:
    روی My Computer کلیک راست می‌کنیم و گزینه Properties رو انتخاب می‌کنیم از پنجره باز شده به تب(برگه) Advanced می‌رویم و در پایین پنجره در سمت چپ دکمه Environment Variables رو می‌زنیم که پنجره دیگری باز میشه در پنجره جدید دو تا لیست به اسمای System Variables و User Defined Variables وجود داره توی این لیست ها یک سری متغیر قرار داره که ما دنبال متغیر Path می‌ گردیم و روی اون کلیک می‌کنیم و دکمه Edit رو می‌زنیم که یک دیالوگ باز میشه توی edit پایینی احتمالا از قبل چند مسیر پشت سر هم با سمی کالن (;) از هم جدا شدن شما هم مسیر پوشه bin جاوا رو به انتهای اونا اضافه کنید تا مثلا به این شکل در بیاد:

g:\Inprise\vbroker\bin;G:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin;G:\Program Files\Borland\Delphi7\Projects\Bpl\;%SystemRoot%\s ystem32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;C: \Program Files\Common Files\Teleca Shared;D:\Program Files\QuickTime\QTSystem;D:\Java\jdk1.5.0\bin\

بعد هم OK رو می زنیم و خلاص از این به بعد کارمون راحت می‌شه. این کار رو با دستور SET در کامند پرومت (Command Prompt) هم می‌تونیم انجام بدیم که کمی سخت تره.

مشکل دوم:
    بعد از نوشتن برنامه وقتی فایل Myprogram.java رو کامپایل می کردم و یک فایل Myprogram.class ایجاد می شد برای اجرای اون توی command ویندوز تایپ می کردم :
    C:\>java Myprogram
    ولی این Error پیداش می‌شد:
    Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: Myprogram
    راه حلی که پیدا کردم این بود که متغیر CLASSPATH محیط کامند ویندوز باید تنظیم بشه، به این صورت:

C:\>SET CLASSPATH=<Class Path>;%CLASSPATH%;

به عنوان مثال:

C:\>SET CLASSPATH=D:\Java\jdk1.5.0\bin\;%CLASSPATH%;

برای دیدن مقدار فعلی متغیر CLASSPATH تایپ کنید:
    C:\>SET CLASSPATH
    برای پاک کردن متغیر CLASSPATH تایپ کنید:

C:\>SET CLASSPATH=

من jdk رو دارم ولی تو نصبش مشکل دارم وقتی نصب میشه هیچ محیط برنامه نویسی نداره
    اگه کسی راهنمائیم کنه ممنون میشم

کاربر جدید آواتار Sandbad
    محل زندگی
    Officeria
    این لینک رو امتحان کن برای شروع خوبه.

http://java.schoolnet.ir/modules.php...tegories&cid=3

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •