نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: نحوه نمایش اعشار در ستون گرید

نحوه نمایش اعشار در ستون گرید

با سلام
    در یکی از ستونهای گرید میخواهم موجودی کالاها را نمایش بدهم ولی به اینصورت که اگر موجودی کالای الف مثلا 200.53 کیلوگرم است به همین صورت و اگر موجودی کالای ب 400 عدد است بدون نمایش اعشار دیده شود.
    تمامی مقادیر تا سه رقم اعشار گرفته میشود ولی برای دید بهتر آیا میتوان کاری کرد که 200.530 به صورت 200.53 و 400.000 به صورت 400 دیده شود ؟

در گزارشها به چه صورت؟

با تشکر

فکر کنم باید یه تکست باکس انتخاب کنید که ارقام رو با یک فانکشن بسنجه و اگر ارقام اعشار صفر باشند و عدد در واقع روند باشه اونو به شکل عدد بدون اعشار نشون بده و اگر عدد دارای ارقام اعشاری باشه با یک ممیز بین اونها تفکیک قائل بشه
    قاعدتا تکست باکس هم باید از نوع کارکتر باشه
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    در کنترل سورس اون ستو ن :

iif (nmojodi-int(nmojodi)>0 , nmojodi,int(nmojodi))

البته می دونم یه تابعی هست که برسی می کنه و اعشار و بر می گردونه اما اسمش یادم نیست و لی با عبارت x-int(x) مشخص می شه ایا اعشار داره یا صفره. در این ستون بجای نام فیلد باید از عبارت شرطی فوق استفاده کنی .

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    در کنترل سورس اون ستو ن :

iif (nmojodi-int(nmojodi)>0 , nmojodi,int(nmojodi))

البته می دونم یه تابعی هست که برسی می کنه و اعشار و بر می گردونه اما اسمش یادم نیست و لی با عبارت x-int(x) مشخص می شه ایا اعشار داره یا صفره. در این ستون بجای نام فیلد باید از عبارت شرطی فوق استفاده کنی .
    نه عزیز دل برادر
    اینطور که شما فرمودید اگه عدد من 23.500 باشه ، 23.500 نشون میده و اگه 23.000 باشه ، 23 نشون میده. درسته ؟
    ولی من میخوام اگه عدد 23.500 هست ، 23.5 نشون بده و اگه 23.000 هست ، 23
    ممنون از راهنمایی

نقل قول نوشته شده توسط kia1349 مشاهده تاپیک
    فکر کنم باید یه تکست باکس انتخاب کنید که ارقام رو با یک فانکشن بسنجه و اگر ارقام اعشار صفر باشند و عدد در واقع روند باشه اونو به شکل عدد بدون اعشار نشون بده و اگر عدد دارای ارقام اعشاری باشه با یک ممیز بین اونها تفکیک قائل بشه
    آیا تابعی میشناسید که فقط قسمت اعشار رو برام برگردونه؟ یا اینکه فقط عدد رو از معادل صحیح اون کم کنم؟
    فکر کنم با DynamicInputMask بشه کاریش کرد. فقط دنبال تابع فوق هستم.
    ولی در گزارشها ؟؟!!!

محل زندگی
    رشت
    توی کتاب مرجع فاکس 2.6 بخش توابع هست باید برم خونه واست پیدا کنم.

?MOD(23.560,1) && .560

بله با تابع مد که مثال زدید میشه
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

محل زندگی
    رشت
    در گزارش هم می شود همین کار را در قیلد انجام داد .

نقل قول نوشته شده توسط kia1349 مشاهده تاپیک
    واقعیت اینه که نمیخواستم اعدادم رو به کاراکتر تبدیل کنم و میخواستم از همون فیلد کاراکتری استفاده کنم ولی بنظر نمیشه و در گزارش هم به مشکل بر میخوردم . بنابراین یه فیلد کاراکتری در کرسرم درست کردم ، یه تابع هم که صفرهای سمت راستو برداره نوشتم و خودمو راحت کردم.
    ممنون از راهنمائیتون

سلام
    این کار فکر کنم با DynamicInputMask امکان داره و نیاز نداره اونو تبدیل به کاراکتر کنید در حالت نمایش البته و حالا نمی دونم دوستان راهی برا اینکه در زمان ورود اطلاعات بشه این کارو انجام داد دارن؟یعنی ممیز یه جورایی شناور باشه؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    گرمسار

نقل قول: نحوه نمایش اعشار در ستون گرید

به جای متغیر در داخل گرید بنویس (متغیر) transform

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •