نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: سریعترین روش برای آموزش دلفی

سریعترین روش برای آموزش دلفی

سلام
    من چند بار از طریق کتاب خواستم دلفی آموزش ببینم که خسته می شدم و آموزش را کنار می گذاشتم . این بار تصمیمم جدی است اما نمی دانم چطور شروع کنم .
    کتابی که دارم از آقای جعفرنژاد قمی است .
    لطفا مرا راهنمایی کنید .

کاربر دائمی آواتار nasr
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است
    همین کتابی که دارید برای شروع خیلی خوبه

مخالفم ، کتابهای آقای قمی سرهمبندی و سطحی هستند، چطور کتابی که هر تکش از یک جا جمع شده و توسط یک دانشجو نوشته شده میتونه خوب باشه ؟! چطور یک نفر میتونه در هر زمینه ای کتاب بنویسه و اونوقت در همه زمینه ها هم اطلاعاتش عمیق باشه؟

من یک EBook مناسب برای یادگیری دلفی آپلود کردم اگر خواستید میتونم آدرسش را برای شما و سایر دوستان بصورت خصوصی بفرستم.

کاربر دائمی آواتار Mahyaa
    محل زندگی
    UAE
    خوندن نمونه کدهای موجود در Demo های خود دلفی و همچنین کدهای موجود در اینترنت هم میتونه هم سرعت پیشرفت رو زیاد کنه و هم از همون ابتدا با نکات اصولی آشنا میشین .
    خوشبختانه منابع فراوانی در مورد دلفی وجود داره . البته باید دقت کنید که معتبر باشن !

در ضمن
    در پایین هر پست در این فروم ، یک دکمه تشکر هست که اگر دوست داشتید از کاربری تشکر کنید ، میتونید از اون استفاده کنید . (لازم نیست تاپیک یا پست جداگونه بزنید )
    پست های اضافی و غیر ضروری در این انجمن ممنوعه و پاک میشن .
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    هیچ کتابی مناسب نیست اگه انتظار دارید بعد از خوندنش همه چیز دلفی رو بدونید! گشتن تو اینترنت، خوندن تاپیکهای این سایت، پیدا کردن تکه کدها و بررسی اونا، مراجعه به help دلفی... از کتابهای بازار ایران به مرتب بهتره.

نگفتی که در چه حدی آشنا هستی!

این سایتم ببین : Delphi Basics
    دوره‌های زارکو گاجیک در سایت About Delphi مفید هست.

دوست عزیز
    من برای کسانی که می خوان کار با دلفی رو شروع کنن مجموعه نرم افزار آموزش دلفی محصول مرکز پژوهش انفورماتیک تهران رو پیشنهاد می کنم.
    این مجموعه شامل:
    1- آموزش مقدمات دلفی (آبجکت پاسکال و برنامه نویسی شیء گرا)
    2- آموزش برنامه نویسی بانک اطلاعات در دلفی
    3- آموزش برنامه نویسی شبکه در دلفی
    4- نمونه برنامه و سورس کدهای مورد نیاز برنامه نویسی در کلیه زمینه ها (حدودا 2000 کد)

به نظر من برای هر کسی می خواد کار با دلفی رو شروع بکنه بهترین گزینه است.

کاربر دائمی آواتار MNosouhi
    محل زندگی
    اصفهان
    مخالفم ، کتابهای آقای قمی سرهمبندی و سطحی هستند، چطور کتابی که هر تکش از یک جا جمع شده و توسط یک دانشجو نوشته شده میتونه خوب باشه ؟! چطور یک نفر میتونه در هر زمینه ای کتاب بنویسه و اونوقت در همه زمینه ها هم اطلاعاتش عمیق باشه؟
    قصد مخالفت با این صحبتتون رو ندارم ، اما در دانشگاه از میان ترجمه ها و تالیف ها معمولا کتاب های آقای جعفر نژاد بهترین بود ، بارها شد که استاد منابع لاتین معرفی کرد و ما با کمک دوستان همه ترجمه ها رو گیر میاوردیم که معمولا فقط ترجمه های آقای جعفرنژاد قابل فهم بودن (بقیه معمولا فهمش از لاتینش سخت تر بود ) . خوب یا بد ، ما که خیلی دعاش کردیم ، داشجویان رشته کامپیوتز ، بخوص اونایی که زبانشون ضعیفه ، خیلی مدیون آقای جعفرنژاد هستن.
    در مورد کتاب دلفی هم همینطور ظف من تقریبا تمام کتاب هایی رو که در مورد دلفی نوشته شده بود و در کتابخانه داشگاه رو خوندم ، شاید بیشتر از 10 مولف یا مترجم در اینباره کتاب داشتن ، اما هیچکدوم به خوبی کتاب آقای جعفرنژاد نبود.

کاربر دائمی آواتار Valadi
    محل زندگی
    فعلا در خدمت شما
    جناب MNosouhi من هم با شما موافقم ضمنا سورس کتابهای جعفر نژاد قمی در سایت علوم رایانه هست که خود همین سورس کمک زیادی می کنه

منبع درست حسابی براش نیست ...

متاسفانه برای زبونی مثل ویژوال بیسیک چه در بازار و چه در اینترنت مطالب و منابع

خیلی خیلی بیشتری یافت میشه ..

اینجور که من شنیدم Ebook ه مارک کانتو جز کاملترین هاست از نظر مرجع

mastering delphi 7

--------

ضمنا برای یادگیری توابع api و کاربردشون با مثال در دلفی 7

اگه کتابی سراغ دارین که دونه دونه تابع های مهم api رو با مثال در دلفی گفته باشه ؛

ممنون می شم معرفی کنین .....خیلی دنبالشم ... کتاب فارسی نه ebook

-----------
    اینجا هم پروژه های خوب اموزشی موجوده

کاربر دائمی آواتار SYNDROME
    محل زندگی
    تهران
    با سلام
    به نظر بنده خوندن کتاب یک استارت است ولی چیزهایی که شما در تجربه می آمورید در هیچ کتابی نشوشته نشده است.
    برای آموزش ، شروع به برنامه نویسی کنید و سوالات خود را از دوستان بپرسید تا آموزش ببینید.

سلام
    به نظر من هم بهترین راه برای یادگیری ساخت برنامه های نمونه ( هرچند کوچک ) هست ...
    کتاب هیچ وقت نمی تونه به صورت مناسبی بهتون یاد بده و در واقع میشه گفت که فقط یه استارت هست و ساختار زبان رو بیشتر یاد می ده ( با توجه به این که امروزه اکثر کتابهای آموزش برنامه نویسی مخصوصا دلفی در مورد ساخت و استفاده از DataBase ها هست ) ...

دوره‌های زارکو گاجیک در سایت About Delphi مفید هست.
    درسته ، به نظر من هم عالیه ( www.Delphi.about.com )

موفق باشید ...

به نظر من با یک کتاب مثل کتاب برنامه نویسی با پاسکال آقای قلزم شروع کن و با ابتدایی ترین نکات پاسکال آشنا شو بعد برو سراغ دلفی البته بهت بگم این آقای جعفر نژاد زیاد غلط تو کتاباش داره نصف برنامه هاش کار نمی کنه. به نظر من بعد از یادگیری پاسکال سایت www.delphi.About.com که دوستان معرفی کردن بهتر از جاهای دیگس راستی برای سورس به www.swissDelphiCenter.com نیز سر بزنی بد نیست.

کاربر دائمی آواتار Batman
    محل زندگی
    ناكجاآباد
    من هم با نظر آقایان valadi و mnosouhi کاملا موافقم به من که خیلی کمک کرده حالا بقیه رو نمیدونم

کاربر دائمی آواتار me.enik
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: سریعترین روش برای آموزش دلفی

سلام.
    در اینکه کتاب های آقای جعفرنژاد قمی, کتاب های سطج بالایی برای یادگیری برنامه نویسی نیست, که هیچ شکی نیست.
    ولی کتاب های ایشون, برای دانشجوها, خیلی مفید بوده و احتمالا است, چون خیلی پیشرفته نیستش و این برای دانشجو ها خوبه, اما برای کسی که می خواد واقعا یه برنامه نویس بشود, خیلی خیلی بده.

منم با نظر آقای mahmood_m موافقم.
    اگر با انجام پروژه پیش بروی و یاد بگیری, خیلی خیلی بهتر از این هستش که یک کتاب بخونی.
    چرا؟
    چون که با مسئله درگیر شدی و دقیقا میفهمی که داری چی کار میکنی.
    پس توصیه من, یادگیری با انجام پروژه های کوچک هستش.

========================

ببخشید, اصلا حواسم به تاریخ پست های قبلی نبود.
    اگر مدیران صلاح میدانند, پست من را پاک کنند.
    بازم معذرت میخواهم.

===================

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: سریعترین روش برای آموزش دلفی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •