صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 42

نام تاپیک: چگونه برای بانک داده ویژوال فاکس پرو فایل اجرایی بسازم؟

چگونه برای بانک داده ویژوال فاکس پرو فایل اجرایی بسازم؟

سلام

تا حالا این سوال رو چند جا مطرح کردم، اما جواب به درد بخوری نگرفتم. من بلدم یک بانک داده فاکس پرو (در حد ابتدائی) درست کنم. (از ویژوال فاکس پرو 9 استفاده می کنم) اما برای این که اون بانک داده، بدون نیاز به خود فاکس پرو قابل اجرا باشه، هیچی بلد نیستم. خیلی روش ها رو هم امتحان کردم. از جمله ساخت فایل setup به کمک نرم افزار InstallShield Express اما باز هم موفق نشدم. لطفاً یک راهنمایی اساسی بکنید.

خیلی متشکرم

من تو مجموعه نرم افزاری Master Programming 2003 یک نرم افزار به اسم FoxToExe دیدم که احتمالا همون چیزیه که شما دنبالشین.

ببخشید آیا اصلاً VFP برای ساخت برنامه های حسابداری کامل ساخته شده یا این که بیشتر برای ساخت بانک داده هست و برای ایجاد رابط گرافیکی اون باید از زبان های دیگه مثل vb استفاده کنیم؟ بچه هایی که اینجا با VFP کار می کنند بیشتر چه جور استفاده ای ازش می کنند؟ خیلی ممنون

برای ساخت برنامه های حسابداری کامل ساخته شده یا این که بیشتر برای ساخت بانک داده هست
    راجع به VFP یک مقدار بیشتر تحقیق کنید.

فاکس پرو یک زبان کامل و محیط کامل برنامه نویسی و دارای بانک اطلاعات درونی است.

خیلی قویتر از زبانهای دیگر در بانک اطلاعاتی اما در فارسی مشکل دارد.

با سلام !
    شما باید راجع به کاری که می خواهید انجام دهید به یقین برسید در مورد VFP9 نیز همینطور می باشد. باید هدف شما مشخص باشد و اینکه هر آنچه شما در زبانهای دیگر Visual استفاده کرده اید در VFP هم نیز وجود دارد منتهی با شرایط کاربری متفاوت و همانطور که دوستان ذکر کرد اند VFP محیط قوی در DBASEIV می باشد .
    در مورد ساخت EXECUTABLE برای یک بانک اگر امکان دارد شفاف تر توضیح دهید! چه هدفی دارید؟

در مورد ساخت EXECUTABLE برای یک بانک اگر امکان دارد شفاف تر توضیح دهید! چه هدفی دارید؟
    سلام
    از توضیحات همه دوستان ممنونم.
    هدف نهایی من ساخت برنامه های حسابداری هست. اما برای شروع فرض کنید یک بانک داده شامل یک جدول، یک Form برای وارد کردن داده ها به جدول، یک Query برای مشاهده داده های جدول به ترتیب دلخواه و یک Report جهت چاپ داده ها داریم. یک فرم اصلی هم داریم که به عنوان Startup Form تعریف کرده و دکمه هایی برای دسترسی به هر یک از گزینه های فوق، در آن تعبیه کرده ایم.

طبیعتاً این بانک داده، از تعدادی فایل تشکیل شده که هیچ کدام executable نیستند و تماماً برای اجرا نیازمند خود VFP9 هستند. اگر بخواهیم یک فایل اجرایی بسازیم که بدون نیاز به VFP9 روی تمام کامپیوتر ها اجرا شده و فرم اصلی برنامه را لود کرده و نمایش دهد، این کار چطور امکان پذیر است؟ آیا باید یک Setup Package بسازیم یا ساخت یک فایل Executable کافی است؟ در هر یک از دو حالت، این کار چگونه امکان پذیر است؟

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    سلام
    همانطور که بارها به همه دوستان گفتم راهنمای نرمافزار بهترین مرجع هست.پس چه خوب میشد اگر ما قبل از پرسش هر سئوالی اول یک کم جستجو میکردیم.
    برای ساخت یک فایل اجرایی در راهنما موضوع Building an Application File from the Project رو مطالعه کنید همانطور که خودتون گفتید و مشخص هست که با روال کار آشنا هستید بایستی یک برنامه نصاب هم ساخت تا فایلهای لازم برای اجرا بدون نیاز به نصب ویژوال فاکس پرو را نصب کرد با هر برنامه setup سازی میتوانید آن را بسازید اما به همراه visual foxpro 9.o نرم افزاری به نام InstallShield ویرایش مخصوص Visual FoxPro وجود دارد که این کار را بسیار ساده کرده است.جهت آشنایی با نحوه کار موضوع Creating a Visual FoxPro Application Setup Program Using InstallShield Express در قسمت Walkthrough راهنما مطالعه کنید.
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

کسی تا به حال با برنامه FoxToExe کار کرده ؟

سلام
    همانطور که بارها به همه دوستان گفتم راهنمای نرمافزار بهترین مرجع هست.پس چه خوب میشد اگر ما قبل از پرسش هر سئوالی اول یک کم جستجو میکردیم.
    برای ساخت یک فایل اجرایی در راهنما موضوع Building an Application File from the Project رو مطالعه کنید همانطور که خودتون گفتید و مشخص هست که با روال کار آشنا هستید بایستی یک برنامه نصاب هم ساخت تا فایلهای لازم برای اجرا بدون نیاز به نصب ویژوال فاکس پرو را نصب کرد با هر برنامه setup سازی میتوانید آن را بسازید اما به همراه visual foxpro 9.o نرم افزاری به نام InstallShield ویرایش مخصوص Visual FoxPro وجود دارد که این کار را بسیار ساده کرده است.جهت آشنایی با نحوه کار موضوع Creating a Visual FoxPro Application Setup Program Using InstallShield Express در قسمت Walkthrough راهنما مطالعه کنید.
    ضمن سپاس از شما، این دقیقاً پاسخی هست که قبلاً هم شنیده بودم و به هیچ جا هم نرسیدم. باور کنید اینقدر راهنما و WalkThrough‌خواندم که خسته شده ام. دقیقاً راهنمای ساخت پروژه ستاپ برای فایل های ویژوال فاکس پرو از طریق نرم افزار InstallShield رو هم خوندم و خیلی سعی کردم این کار رو انجام بدم. پروژه ستاپ رو هم میسازم اما بدون فایل اجرایی!

یعنی وقتی فایل ستاپ رو اجرا می کنم، یه سری فایل هایی که هیچ کدوم پسوند exe ندارند روی هارد کپی میشن و باز هم بدون نیاز به VFP نمیشه اجراشون کرد. سعی کردم با خود VFP هم براشون exe‌ بسازم اما بی نتیجه بود. یعنی میساختم اما اجرا نمیشد!

من نمی فهمم این همه VFP کار که اینجا هستند یعنی هیچ کدوم برای پروژه هاشون فایل اجرایی نمیسازند؟ یا این کار اینقدر پیچیده است که توضیحش سخته؟

لطفاً یک راهنمایی کارگشا بکنید. این تاپیک هم داره دچار همون حالتی میشه که تاپیک های مشابهش در دیگر تالارها شده بود.

متشکرم

شما می توانید با ساخت یک پروژه و با نصب بانک مورد نظر و فروم مورد نظر آن را exe کنید
    من به شما پیشنهاد می کنم با ویزارد برنامه این کار را بکنید و در صفحه اول از ویزارد از تاپ لیول اصتفاده کنید
    اگر موشکیلی داشتید با من در تماس باشید

محل زندگی
    کرمان

ساخت فایل اجرایی

بنابراین حدس میزنم که دقیق نخونده باشید.همانطور که در پست http://www.barnamenevis.org/sh...CC%D1%C7%ED%ED گفتم :
    باید یک فایل prg اصلی (main) داشته باشید تا تنظیمات محیطی اولیه رو انجام داده بعد منو یا فرم اصلی رو اجرا کنید . یک چیزی مثل این :

Set Talk OFF
    Clear
    Do Main.mpr && or Do Form main
    Read Events

برای انتخاب فایل اصلی هم باید در مدیریت پروژه روی فایل موردنظر کلیک راست و گزینه Set Main رو انخاب کنید.
    پس از اون کلید Build و در پنجره بعد سومین گزینه رو انتخاب کنید.
    در ضمن
    شما باید در جاییکه فرمتون رو میبندید دستور clear events رو اجرا کنید تا از برنامه خارج شوید.

نقل قول نوشته شده توسط javad2000 مشاهده تاپیک
    ضمن سپاس از شما، این دقیقاً پاسخی هست که قبلاً هم شنیده بودم و به هیچ جا هم نرسیدم. باور کنید اینقدر راهنما و WalkThrough‌خواندم که خسته شده ام. دقیقاً راهنمای ساخت پروژه ستاپ برای فایل های ویژوال فاکس پرو از طریق نرم افزار InstallShield رو هم خوندم و خیلی سعی کردم این کار رو انجام بدم. پروژه ستاپ رو هم میسازم اما بدون فایل اجرایی!

یعنی وقتی فایل ستاپ رو اجرا می کنم، یه سری فایل هایی که هیچ کدوم پسوند exe ندارند روی هارد کپی میشن و باز هم بدون نیاز به VFP نمیشه اجراشون کرد. سعی کردم با خود VFP هم براشون exe‌ بسازم اما بی نتیجه بود. یعنی میساختم اما اجرا نمیشد!

من نمی فهمم این همه VFP کار که اینجا هستند یعنی هیچ کدوم برای پروژه هاشون فایل اجرایی نمیسازند؟ یا این کار اینقدر پیچیده است که توضیحش سخته؟

لطفاً یک راهنمایی کارگشا بکنید. این تاپیک هم داره دچار همون حالتی میشه که تاپیک های مشابهش در دیگر تالارها شده بود.

متشکرم
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

با عرض سلام
    دوست عزیز شما در نحوه طرح کردن سوال خود کمی اشکلا ل دارید!
    و اینکه باید خدمتتان عرض کنم که اگر شما به دنبال PACKAGE کردن نرم افزار خود برای فروش هستید باید طبق مراحل ذیل عمل نمایید . و اینکه من هم در یک شرکت معروف نرم افزاری هستم و ما هم در اینجا تمامی نرم افزار های خود را تبدیل به PACKAGE کرده و به فروش می رسانیم .
    1- ساخت MAIN FILE که این فایل می تواند PRG باشد ویا هر فایل دیگری برای سازماندهی اولیه متغیر ها و بانک ها BUFFERING و تعاریف ثابت برای اجرای APPLICATION شما.
    2- ساخت EXECUTABLE.
    3- ساخت پروژه در برنامه های INSTALLER دقت بفرمایید که در این مرحله شما باید 47 DLL ویژوال فاکس پرو را در فایل پروژه خود اضافه نمایید.البته ساخت این پروژه کمی مشکل می باشد چون با فایلهای سیستمی سر کار دارد .
    من INSTALLSHIELD Pro 7 را به شما توصیه میکنم اگر نتوانستید این کار انجام دهید با ایمیل من
    ارتباط برقرار نمایید!
    farhad_shiri_ex@yahhoc.om

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    جناب فرهاد خان !
    47 دی ال ال که گفتید می شه بیشتر توضیح بدین

دوست عزیز چنانچه شما VFP کار باشید خیلی راحت میتوانید این کاررا انجام دهید .
    مشکل اینجاست که این کار بیش از حد ساده است ! باور کنید.
    اما من متوجه نشدم که اصلا شما چه حدفی را دنبال میکنید.

محل زندگی
    کرمان

Question

نقل قول نوشته شده توسط farhad_shiri_ex مشاهده تاپیک
    3- ساخت پروژه در برنامه های INSTALLER دقت بفرمایید که در این مرحله شما باید 47 DLL ویژوال فاکس پرو را در فایل پروژه خود اضافه نمایید.البته ساخت این پروژه کمی مشکل می باشد چون با فایلهای سیستمی سر کار دارد .
    منم دوست دارم این 47 تا رو بشناسم!
    وب سایت شخصی

Thumbs up

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    جناب فرهاد خان !
    47 دی ال ال که گفتید می شه بیشتر توضیح بدین
    سلام مهران خان!
    این DLL که گفتم LOADER کلاسها و کامپوننتهای ویژوال فاکس پرو هستند یعنی حتما باید برای اجرای Application خودتان در کامپیوتر دیگر این DLL ها رو ویندوز ریجیستر کنی!
    حالا اگر میپرسی اسم این DLL چیه یه حالی به ایمیل ما بده تا برات بفرستم!

من همیشه از اینستال شیلد استفاده میکنم و برنامه ها بدون مشکل نصب و اجرا میشه
    و dll از من نمیخواد .

دوست عزیز چنانچه شما VFP کار باشید خیلی راحت میتوانید این کاررا انجام دهید .
    مشکل اینجاست که این کار بیش از حد ساده است ! باور کنید.
    اما من متوجه نشدم که اصلا شما چه حدفی را دنبال میکنید.
    هدفم رو قبلاً گفتم که:

هدف نهایی من ساخت برنامه های حسابداری هست. اما برای شروع فرض کنید یک بانک داده شامل یک جدول، یک Form برای وارد کردن داده ها به جدول، یک Query برای مشاهده داده های جدول به ترتیب دلخواه و یک Report جهت چاپ داده ها داریم. یک فرم اصلی هم داریم که به عنوان Startup Form تعریف کرده و دکمه هایی برای دسترسی به هر یک از گزینه های فوق، در آن تعبیه کرده ایم.

طبیعتاً این بانک داده، از تعدادی فایل تشکیل شده که هیچ کدام executable نیستند و تماماً برای اجرا نیازمند خود VFP9 هستند. اگر بخواهیم یک فایل اجرایی بسازیم که بدون نیاز به VFP9 روی تمام کامپیوتر ها اجرا شده و فرم اصلی برنامه را لود کرده و نمایش دهد، این کار چطور امکان پذیر است؟ آیا باید یک Setup Package بسازیم یا ساخت یک فایل Executable کافی است؟ در هر یک از دو حالت، این کار چگونه امکان پذیر است؟

محل زندگی
    کرمان
    سلام مهران خان!
    این DLL که گفتم LOADER کلاسها و کامپوننتهای ویژوال فاکس پرو هستند یعنی حتما باید برای اجرای Application خودتان در کامپیوتر دیگر این DLL ها رو ویندوز ریجیستر کنی!
    تا اونجایی که من میدونم فایلهای لازم برای اجرا حداکثر برای زبان انگلیسی 5 تا بیشتر نیست که میتونید لیست کامل بعلاوه مکان این فایلها رو اینجا ببینید: http://fox.wikis.com/wc.dll?Wiki~VFP9RuntimeFiles
    که در صورتیکه بخواهید با نرمافزار دیگری غیراز IS برنامه نصاب بسازید بایستی این فایلها رو توسط اون نرمافزار در مکانهای مشخص شده نیز کپی کنید.
    لطفا اگر فایلهای دیگری هست ذکر کنید.
    وب سایت شخصی

محل زندگی
    رشت
    فرهاد عزیز !
    ما اگه قوانین و زیرپا بزاریم از بقیه چه انتظاریه . من شدیدا مخالف ارسال اطلاعات با بچه های این سایت از طریق ارسال ایمیل هستم . حتی چیزهایی هم که از طریق دوستان خوبی چون شما - آقای حسین زاده - آقای حیدری کیا - آقای توکل و آقای حسینی در بیرون از محیط این سایت یاد گرفتم در همینجا درج کردم شاید مشکل خیلی ها باشد.
    دوست دارم همه مطالب در همین سایت درج شود .
    اگر لطف کنید در همین تاپیک لیست این 47 فایل را بزارید ممنون می شم . البته فکر کنم فایلهایی امثال msctrl هم که در هنگام نصب فاکس در ویندوز تغییر می کنه هم جزو این فایلها آوردین درسته؟؟

شما می توانید با ساخت یک پروژه و با نصب بانک مورد نظر و فروم مورد نظر آن را exe کنید
    من به شما پیشنهاد می کنم با ویزارد برنامه این کار را بکنید و در صفحه اول از ویزارد از تاپ لیول اصتفاده کنید
    اگر موشکیلی داشتید با من در تماس باشید
    بنابراین حدس میزنم که دقیق نخونده باشید.همانطور که در پست http://www.barnamenevis.org/sh...CC%D1%C7%ED%ED گفتم :
    باید یک فایل prg اصلی (main) داشته باشید تا تنظیمات محیطی اولیه رو انجام داده بعد منو یا فرم اصلی رو اجرا کنید . یک چیزی مثل این :

کد:
    Set Talk OFFClear Do Main.mpr && or Do Form mainRead Events
    برای انتخاب فایل اصلی هم باید در مدیریت پروژه روی فایل موردنظر کلیک راست و گزینه Set Main رو انخاب کنید.
    پس از اون کلید Build و در پنجره بعد سومین گزینه رو انتخاب کنید.
    در ضمن
    شما باید در جاییکه فرمتون رو میبندید دستور clear events رو اجرا کنید تا از برنامه خارج شوید.
    با عرض سلام
    دوست عزیز شما در نحوه طرح کردن سوال خود کمی اشکلا ل دارید!
    و اینکه باید خدمتتان عرض کنم که اگر شما به دنبال PACKAGE کردن نرم افزار خود برای فروش هستید باید طبق مراحل ذیل عمل نمایید . و اینکه من هم در یک شرکت معروف نرم افزاری هستم و ما هم در اینجا تمامی نرم افزار های خود را تبدیل به PACKAGE کرده و به فروش می رسانیم .
    1- ساخت MAIN FILE که این فایل می تواند PRG باشد ویا هر فایل دیگری برای سازماندهی اولیه متغیر ها و بانک ها BUFFERING و تعاریف ثابت برای اجرای APPLICATION شما.
    2- ساخت EXECUTABLE.
    من INSTALLSHIELD Pro 7 را به شما توصیه میکنم اگر نتوانستید این کار انجام دهید با ایمیل من
    ارتباط برقرار نمایید!
    farhad_shiri_ex@yahhoc.om
    سلام
    لطفاً از این که منظور اساتید رو خوب متوجه نمیشم به من تازه کار خرده نگیرید.
    با توجه به راهنمایی های فوق، سعی کردم یک فایل اجرایی کارامد بسازم و روش های مختلفی رو هم امتحان کردم، که فکر می کنم مهم ترینش این بود:
    1- یک جدول درست کردم. از طریق:
    DataBase> New> Table Design> New Table

2- یک فرم درست کردم برای وارد کردن اطلاعات به جدول (Documents> Forms> New> Form Wizard) و پس از ساخت فرم، روی آن راست کلیک کرده دیدم که Set Main فعال است پس آن را دست نزدم.

3- روی نام فرم یک کلیک کرده، سپس گزینه Build را زده سپس Executable را انتخاب کردم (سومین گزینه) و OK کردم. یک فایل Exe ساخته شد.

4- از محیط VFP خارج شده، فایل exe را اجرا کردم، هیچ اتفاقی نیفتاد.

راههای دیگری را هم برای ساخت Application از طریق Wizard امتحان کردم که ناموفق بود.

حالا لطفاً برای روشن تر شدن موضوع، قبل از هر چیز به این دو سوال اساسی پاسخ دهید که:

1- آیا فایل Exe برنامه که فرم اصلی را لود می کند، باید از طریق خود VFP ساخته شود یا از طریق InstallShield؟ (منظورم فایل Setup نیست)

2- آیا فایل Exe که ساخته می شود، باید قبل از ساخت پروژه ستاپ (توسط InstallShield) هم روی کامپیوتر خودمان (که VFP در آن نصب است) بدون نیاز به باز بودن برنامه VFP کار کند یا این که روی کامپیوتر خودمان فقط در حالتی که VFP باز باشد فایل exe هم اجرا می شود یا این که اصلاً روی کامپیوتر خودمان هم تا قبل از ساخت و نصب setup نمی توان فایل exe را اجرا کرد؟

متشکرم

محل زندگی
    رشت
    ا شتباه است.
    یک prg بسازید. بعد از یکسری دستورات بنویسید
    do form myform
    read event
    بعد این فایل را ذخیره کرده و روی آن راست کلیک کنید (البته درون پنجره پروژه)
    آنجا set main را انتخاب کنید.
    در یک پروژه فایل prg باید فایل اصلی باشد و از درون آن فرم فراخوانی شود
    حالا به روش خودتان build را بزنید تا exe شود اشکال شما فقط همین جاست

محل زندگی
    کرمان
    همانطور که آقا مهران گفتند و منم قبلا ذکر کردم یک prg اصلی بسازید.
    فایل exe از برنامه تان را باید در خود ویژوال فاکس پرو طبق دستورات گفته شده بسازید.
    این فایل برای اجرا نیاز به نصب بودن ویژوال فاکس پرو روی سیستم شما دارد اما نه اینکه از داخل آن اجرا شود بلکه خود به تنهایی اجرا میشود.
    شما توسط IS در واقع برنامه را به اصطلاح package میکنید.در این کار شما فایلهایی را که نیاز است به همراه آن فایل اجرایی باشند تا روی دیگر کامپیوترها اجرا شود(بدون نیاز به نصب بودن VFP) را به صورت یک پکیج در میآورید و روی کامپیوتر مشتری کپی میکنید.
    وب سایت شخصی

شتباه است.
    یک prg بسازید. بعد از یکسری دستورات بنویسید
    do form myform
    read event
    بعد این فایل را ذخیره کرده و روی آن راست کلیک کنید (البته درون پنجره پروژه)
    آنجا set main را انتخاب کنید.
    در یک پروژه فایل prg باید فایل اصلی باشد و از درون آن فرم فراخوانی شود
    حالا به روش خودتان build را بزنید تا exe شود اشکال شما فقط همین جاست
    ای والله به آقا مهران.
    راهنمایی ها، همه موثر بود، اما این یکی بالاخره کار کرد و موفق شدم فایل exe رو بدون باز بودن VFP اجرا کنم.

فقط یه اشکالی توی کار بود، وقتی دکمه Exit اون فرم رو میزدم، فرم بسته میشد اما یه پنجره خالی به نام Microsoft Visual FoxPro همچنان باز بود که تمام گزینه هاش غیر فعال بود و هر چه هم می کردم بسته نمیشد. توی رویداد Unload اون فرم و رویداد کلیک دکمه Exit اون فرم هم عبارت Clear Events رو اضافه کردم اما فایده ای نداشت. این مشکل رو باید چه کنم؟

البته نمیخوام همه جزئیات برنامه نویسی در فاکس رو الآن اینجا یاد بگیرم. فعلاً اجرای فرم اصلی رو که یاد گرفتم اگه روش خاتمه برنامه رو هم بدونم کافیه. آخه دو تا سی دی آموزش VFP خریدم، تو هیچ کدومش حتی یک کلمه هم راجع به ساخت فایل اجرایی یا تکنیک های کد نویسی چیزی نگفته. فقط تفاوت های Table با Query و Form و از اینجور بحث ها رو شرح داده.

متشکرم

ساخت exe

سلام
    دوست عزیز (Javad2000) :
    یک Library ساختم که مشکل شما رو حل می کنه اگر دوست داشتی با شماره 09123389463 بهم زنگ بزن تا یه جوری به دستت برسم ، آقایون فرصتشون کمه زیاد مزاحمشون نشو !

آقای Javad2000 سلام
    من یک cd دارم که Library فاکس رو به همراه Library ‍Crstal reports با InstallShield ساختم اگه خواستی باهام تماس بگیر تا به دستت برسونم . مصطفی علیزاده /09123389463

نقل قول نوشته شده توسط javad2000 مشاهده تاپیک
    ای والله به آقا مهران.
    راهنمایی ها، همه موثر بود، اما این یکی بالاخره کار کرد و موفق شدم فایل exe رو بدون باز بودن VFP اجرا کنم.

فقط یه اشکالی توی کار بود، وقتی دکمه Exit اون فرم رو میزدم، فرم بسته میشد اما یه پنجره خالی به نام Microsoft Visual FoxPro همچنان باز بود که تمام گزینه هاش غیر فعال بود و هر چه هم می کردم بسته نمیشد. توی رویداد Unload اون فرم و رویداد کلیک دکمه Exit اون فرم هم عبارت Clear Events رو اضافه کردم اما فایده ای نداشت. این مشکل رو باید چه کنم؟

البته نمیخوام همه جزئیات برنامه نویسی در فاکس رو الآن اینجا یاد بگیرم. فعلاً اجرای فرم اصلی رو که یاد گرفتم اگه روش خاتمه برنامه رو هم بدونم کافیه. آخه دو تا سی دی آموزش VFP خریدم، تو هیچ کدومش حتی یک کلمه هم راجع به ساخت فایل اجرایی یا تکنیک های کد نویسی چیزی نگفته. فقط تفاوت های Table با Query و Form و از اینجور بحث ها رو شرح داده.

متشکرم

سلام

خب از دکمه تشکر برای تشکر هم استفاده کنید که امتیاز کاربر بالا بره.

محل زندگی
    رشت
    اول برنامه بنویس
    on shutdown quit
    این دستور رو در همون فایل prg بنویس . دلیل اینه که پنجره اصلی فاکس بسته تمی شد
    در خروح فرم هم بنویس quit
    همین

سلام
    دوست عزیز (Javad2000) :
    یک Library ساختم که مشکل شما رو حل می کنه اگر دوست داشتی با شماره 09123389463 بهم زنگ بزن تا یه جوری به دستت برسم ، آقایون فرصتشون کمه زیاد مزاحمشون نشو !
    با سپاس
    به موقع مزاحم شما هم خواهیم شد.

سلام

خب از دکمه تشکر برای تشکر هم استفاده کنید که امتیاز کاربر بالا بره.
    لطفاً تشکر را «تقاضا» نکنید. اگر از همه تشکر کنم، بی ارزش می شود.
    یک نگاه به آمار همین صفحه و نسبت تشکرها به پست ها بکنید خواهید دید که کوتاهی نکرده ام.

اول برنامه بنویس
    on shutdown quit
    این دستور رو در همون فایل prg بنویس . دلیل اینه که پنجره اصلی فاکس بسته تمی شد
    در خروح فرم هم بنویس quit
    همین
    مهران جان باز هم ممنون
    الآن میرم امتحان میکنم.

سلام
    امتحان کردم جواب داد.
    با تشکر

Wink TUNINING MAIN FILE

فرهاد عزیز !
    ما اگه قوانین و زیرپا بزاریم از بقیه چه انتظاریه . من شدیدا مخالف ارسال اطلاعات با بچه های این سایت از طریق ارسال ایمیل هستم . حتی چیزهایی هم که از طریق دوستان خوبی چون شما - آقای حسین زاده - آقای حیدری کیا - آقای توکل و آقای حسینی در بیرون از محیط این سایت یاد گرفتم در همینجا درج کردم شاید مشکل خیلی ها باشد.
    دوست دارم همه مطالب در همین سایت درج شود .
    اگر لطف کنید در همین تاپیک لیست این 47 فایل را بزارید ممنون می شم . البته فکر کنم فایلهایی امثال msctrl هم که در هنگام نصب فاکس در ویندوز تغییر می کنه هم جزو این فایلها آوردین درسته؟؟
    برادر مهران عزیز!
    من هم صحبتهای شما را قبول دارم و می دانم زکات علم (البته بنده که ندارم) آموزش به دیگران می باشد البته جسارت نباشد شما و دوستان دیگر این سایت بسیار خوب مطالب را بیان می کنند و در ایران بستر خوبی از VFOX داره ایجاد میشه! توسط این سایت .
    ولی مهران عزیز متاسفانه در این سایت دوستان نظرات یا بهتر بگوییم روش های کد نویسی شخصی را بیان می کنند و این خوب نیست اگر بتوان از روشهای روز پیشرفت خیلی بهتر می باشد.
    مثلا بجای ساختن یک فایل prg برای TUNING کردن APP مورد نظر بهتر نیست از یک Header با تعریفهای CONSENT برای TUN کردن APP خود استفاده کنید چون با این کار برای هر پروژه دیگری هم میتوانید از این HEADER FILE تعریف کرده استفاده کنید کاری که برنامه نویسهای حر فه ای انجام میدهند. البته قبول دارم VFOX هیچ گونه تعریفی و ترتیبی برای تعاریف شما مشخص نکرده است ولی اگر شما طبق متد های تعریف شده در مفاهیم تولید نرم افزار استفاده نمایید مطمئنا توانسته اید نرم افزاری تولید نمایید که بتوانید آنرا به راحتی DEVELOP نمایید.
    و درو مورد 47 Dll ذکر شده نمی ودونم تا حالا در برنامه INSTALL SHIELD پروژه ساخته اید یا خیر اگر نه من برای شما می توانم این پروژه فایل را ارسال نماییم البته به دلایل امنیتی از گذاشتن در این تاپیک معذورم اگر دوست داشتید برایت به ایمیل ارسال نماییم.
    با تشکر از تو دوست عزیز و پیگیر.

برای خروج از برنامه و بسته شدن پنجره microsoft visual foxpro در قسمتی که دستور thisform.realase را صادر میکنید زیرش میتونید دستور clear events را بنویسید و پروژه به راحتی بسته میشه
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

برادر مهران عزیز!
    من هم صحبتهای شما را قبول دارم و می دانم زکات علم (البته بنده که ندارم) آموزش به دیگران می باشد البته جسارت نباشد شما و دوستان دیگر این سایت بسیار خوب مطالب را بیان می کنند و در ایران بستر خوبی از VFOX داره ایجاد میشه! توسط این سایت .
    ولی مهران عزیز متاسفانه در این سایت دوستان نظرات یا بهتر بگوییم روش های کد نویسی شخصی را بیان می کنند و این خوب نیست اگر بتوان از روشهای روز پیشرفت خیلی بهتر می باشد.
    مثلا بجای ساختن یک فایل prg برای TUNING کردن APP مورد نظر بهتر نیست از یک Header با تعریفهای CONSENT برای TUN کردن APP خود استفاده کنید چون با این کار برای هر پروژه دیگری هم میتوانید از این HEADER FILE تعریف کرده استفاده کنید کاری که برنامه نویسهای حر فه ای انجام میدهند. البته قبول دارم VFOX هیچ گونه تعریفی و ترتیبی برای تعاریف شما مشخص نکرده است ولی اگر شما طبق متد های تعریف شده در مفاهیم تولید نرم افزار استفاده نمایید مطمئنا توانسته اید نرم افزاری تولید نمایید که بتوانید آنرا به راحتی DEVELOP نمایید.
    و درو مورد 47 Dll ذکر شده نمی ودونم تا حالا در برنامه INSTALL SHIELD پروژه ساخته اید یا خیر اگر نه من برای شما می توانم این پروژه فایل را ارسال نماییم البته به دلایل امنیتی از گذاشتن در این تاپیک معذورم اگر دوست داشتید برایت به ایمیل ارسال نماییم.
    با تشکر از تو دوست عزیز و پیگیر.
    سلام
    دوست عزیز ممنون میشم مختصر توضیحی در خصوص "Header با تعریفهای CONSENT " بدهید و اگر جامع باشه چه بهتر!!
    متشکرم

محل زندگی
    رشت
    جناب فرهاد !
    ممنون از توضیحات شما . باید عرض کنم اگر روش اشتباه است باید همینجا بیان شود اگر نوع کار اشتباه است باید همینجا بیان شود . اصلا اینجا آمده ایم تا همین ها را به دیگران بگوئیم و خودمان از دیگران یاد بگیریم.
    چرا به ایمیل من ارسال شود ؟ به ایمیل علی رهرو و بقیه دوستان ؟ پس بقیه چه کسانی هستند ؟؟
    من و شما عضو این سایت هستیم . من و شما همین ما هستیم که دیگران را می سازیم. پس غذا را دور سر چرخواندن است.
    خیلی دوست دارم بدانم چند نفر در این سایت هستند که می دانند بجای فایل پروگرام برای تیونینگ کردن ای پی پی از هدر استفاده کنیم یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگر هدف شما کمک کردن است ، اطلاعات را الک نکنید انچه کهنه شده به دیگران بدهید و آنچه تازه هست نگهدارید هر وقت کهنه شد به دیگران ببخشید.
    اگر هم هدف .... . !
    ببینید برادر من ! این جمله شماست :
    "ساخت پروژه در برنامه های INSTALLER دقت بفرمایید که در این مرحله شما باید 47 DLL ویژوال فاکس پرو را در فایل پروژه خود اضافه نمایید"

حالا 2 صفحه هست می گوئیم اسم این 47 دی ال ال چیه ؟ این هم جواب شما :
    " درو مورد 47 Dll ذکر شده نمی ودونم تا حالا در برنامه INSTALL SHIELD پروژه ساخته اید یا خیر اگر نه من برای شما می توانم این پروژه فایل را ارسال نماییم البته به دلایل امنیتی از گذاشتن در این تاپیک معذورم اگر دوست داشتید برایت به ایمیل ارسال نماییم."
    من از شما برادر خوبم عذرخواهی می کنم هدف خدای ناکرده توهین و تحقیر نیست .بلکه با تمام وجود دیدم که بچه ها چه زحمتی برای این سایت کشیدند تا به اینجا رسید.
    دوست ندارم به خاطر بعضی صحبتها افرادی که تازه با این سایت آشنا می شوند ذهنیت منفی در مورد نوع جواب دادن به سوالات پیدا کنند..
    بازهم از همه دوستان علی الخصوص فرهاد عزیز عذرخواهی می کنم.

برای ساخت ستاپ میتونید بعد از ساختن exe از برنامه با inno setup یه برنامه نصب کوچیک ازش بسازید
    برای اجرا شدن برنامه در کامپیوتر مقصد تنها به 4 تا dll نیاز دارید بقیه اش اضافیه مگر اینکه بخواهید کارهای محیرالعقول انجام بدید
    هم help فاکس و هم سایت مایکروسافت بطور کامل اینها رو توضیح داده
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************

جناب فرهاد !
    ممنون از توضیحات شما . باید عرض کنم اگر روش اشتباه است باید همینجا بیان شود اگر نوع کار اشتباه است باید همینجا بیان شود . اصلا اینجا آمده ایم تا همین ها را به دیگران بگوئیم و خودمان از دیگران یاد بگیریم.
    چرا به ایمیل من ارسال شود ؟ به ایمیل علی رهرو و بقیه دوستان ؟ پس بقیه چه کسانی هستند ؟؟
    من و شما عضو این سایت هستیم . من و شما همین ما هستیم که دیگران را می سازیم. پس غذا را دور سر چرخواندن است.
    خیلی دوست دارم بدانم چند نفر در این سایت هستند که می دانند بجای فایل پروگرام برای تیونینگ کردن ای پی پی از هدر استفاده کنیم یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگر هدف شما کمک کردن است ، اطلاعات را الک نکنید انچه کهنه شده به دیگران بدهید و آنچه تازه هست نگهدارید هر وقت کهنه شد به دیگران ببخشید.
    اگر هم هدف .... . !
    ببینید برادر من ! این جمله شماست :
    "ساخت پروژه در برنامه های INSTALLER دقت بفرمایید که در این مرحله شما باید 47 DLL ویژوال فاکس پرو را در فایل پروژه خود اضافه نمایید"

حالا 2 صفحه هست می گوئیم اسم این 47 دی ال ال چیه ؟ این هم جواب شما :
    " درو مورد 47 Dll ذکر شده نمی ودونم تا حالا در برنامه INSTALL SHIELD پروژه ساخته اید یا خیر اگر نه من برای شما می توانم این پروژه فایل را ارسال نماییم البته به دلایل امنیتی از گذاشتن در این تاپیک معذورم اگر دوست داشتید برایت به ایمیل ارسال نماییم."
    من از شما برادر خوبم عذرخواهی می کنم هدف خدای ناکرده توهین و تحقیر نیست .بلکه با تمام وجود دیدم که بچه ها چه زحمتی برای این سایت کشیدند تا به اینجا رسید.
    دوست ندارم به خاطر بعضی صحبتها افرادی که تازه با این سایت آشنا می شوند ذهنیت منفی در مورد نوع جواب دادن به سوالات پیدا کنند..
    بازهم از همه دوستان علی الخصوص فرهاد عزیز عذرخواهی می کنم.
    با سلام !
    مهران عزیز !
    اولا که من در اردیبهشت سال 84 در این سایت عضو شده ام ولی به علت اینکه مشکلات کاری داشتم نتوانستم خیلی مطالب ارسال نماییم.
    و دوما اینکه منظور من از ارسال برای شما این است که فایل پروژه ای که برای شما گفتم کمی پیچیده می باشد و نمی توان با توضیح دادن به صورت متنی در این تاپیک بیان نمود از این رو گفتم ایمیل می کنم و دیگر اینکه بنده در یک شرکت نرم افزاری معتبری در زمینه پزشکی و دندانپزشکی و سیستم های HIS بیمارستانی فعالیت دارد خدمت می کنم و نکات License warning را حتما باید رعایت نماییم به همین علت از گذاشتن سورس کد معذورم....
    هدف من کمک کردن بود نه ایجاد ذهنیت منفی برای دوستان....
    متاسفام از فکر ایجاد شده برای شما....

محل زندگی
    رشت
    دوست گرامی ما هم متوجه زحمت بدست آور ی اطلاعات برای هر شخص هستیم.
    اما منظور این است مطلبی را در خفا نگویید . اگر هدف کمک کردن است خب اندکی گفتن و اندکی هم "معذورم" که می شه لب چشمه بردن و تشنه برگردوندن.
    مثلا وقتی این جمله را مطرح کردین :
    "مثلا بجای ساختن یک فایل prg برای TUNING کردن APP مورد نظر بهتر نیست از یک Header با تعریفهای CONSENT برای TUN کردن APP خود استفاده کنید......."
    خب بسم الله . اینها چی هستن . ؟؟؟ مشتاقیم بدونیم چون مطرح شد . اصلا اومدیم که از همدیگه یاد بگیریم و به هم یاد بدیم.

یا علی

از مهران عزیز ممنونم
    دوست عزیزم جناب farhad_shiri_ex از زحمات شما هم ممنونم
    محدودیتهای شما رو هم درک میکنم
    به هر جهت اگر خواستید برنامه و پروژه ای را به دوستان بدهید میتوانید اینکار رو با فرستادن به ایمیل مدیران بخش انجام بدهید و ما بسته شرایط و با مسئولیت شخصی بخشهای مفید اونو برای دوستان بطوری توضیح میدیم که هیچ کس دچار اشکال نشود

نقل قول: چگونه برای بانک داده ویژوال فاکس پرو فایل اجرایی بسازم؟

09153147253 اگه هنوز موفق نشدی و قصد ادامه داری واتساپ پیام بده

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. تقاضایی راهنمایی و کمک در کار با Dreamweaver
    نوشته شده توسط احمد کاوه در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:41 عصر
  2. آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net
    نوشته شده توسط odiseh در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 13
    آخرین پست: جمعه 02 فروردین 1387, 04:44 صبح
  3. دوستانی که با interbase آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
    نوشته شده توسط mehdi_moosavi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 بهمن 1384, 14:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید