نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: طراحی و پیاده سازی یک زبان برنامه نویسی

طراحی و پیاده سازی یک زبان برنامه نویسی

آیا تا به حال به فکر تولید و پیاده سازی یک زبان برنامه نویسی فارسی افتاده اید ؟
    نظر شما در این باره چیه که یک زبان برنامه سازی فارسی درست کنیم

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz

Cool

شوخی تون گرفته ؟!

میدونید این پروژه چه دانش و نیرو و سرمایه ای می خواد ؟
    از کامپایلر ها چیزی می دونید ؟ نحوه Debugging یک Syntax و تبدیلش به زبان قابل فهم ماشین رو می دونید ؟

آقا بی خیال شو دوست عزیز، کار من و شما نیست.خیلی باید روی کامپایلرها،میکرو ها،سیستم عامل ها و زبان ماشین و غیره مسلط باشی.در ضمن یه چیز دیگه، میخواین با چی همچین کاری بکنید ؟ با VB6 ؟ باز هم بیخیال شین.VB6 حتی نمیدونه یه آبجکت یعنی چی!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان فارس
    بر خلاف دوست عزیزمون امکانش هست ! و انجام هم شده ! زبان دانش یا همچین چیزی یه مفسر ساده فارسی که با وی بی نوشته شده . توسط آقای محمد دانش . اصفهانی هستن و گروه نرم افزار اکسین سافت رو دارن که حسابدار ایکس پی رو تولید می کنه . ایشون کار رو برای جشنواره خوارزمی انجام دادن که تا مرحله کشوری هم پیش رفت اما متاسفانه مقامی کسب نکردن البته اگه درست یادم باشه .
    اما مهم این نیست که شما بتونید یه زبان جدید بنویسید . مهم اینه که هدفتون چیه ؟ چه چیز جدیدی رو میخواید عرضه کنید؟ کامپایلر یا مفسر تون چه کار جدیدی انجام می ده ؟ راحت تره؟ ساده تره ؟ قوی تره ؟ یا .... ؟ و آیا می تونید مردم رو وادار به استفاده از محصولتون کنید؟ فایر فاکس (یا هزاران نرم افزار جدید ) جدیده کلی اماکانت قابل توجه داره و... گروه خوبی پشتیانشه اپن سورسه و... اما هنوز نتونسته درصد مهمی الز بازار رو به خودش اختصاص بده چرا؟ چون وقتی مردم به چیزی عادت کردند تغییرش سخته . این همه زبون برنامه نویسی موجوده اما فقط چند تاش معروفه چرا؟ این کار توجیه اقتصادی یا علمی نداره فقط به عنوان یک پروژه دانشجویی ارزش انجام داره تا نویسنده با اصول کامپایلر یا مفسر و کلا زبان های برنامه نویسی آشنا بشه ..

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هلند
    سلام
    فکر کنم نظر دوستمون هم طراحی کامپایلری بود برای یادگیری نه رقابت.
    در ضمن هر جند ساخت کامپایلر سخته اما ناممکن نیست . ایشون میخوان چیزی در مایه مثلا basic ساده بنویسند (البته به نظر من ) چیزی در مایه همان کامپایلری که در کتاب جامع سی آقای جعفرنژاد بود یا یه کم بالاتر
    به نظر من نفس کار مهمه و در این مورد خیلی هم نظرشون بجاست

محل زندگی
    Iran, Shiraz
    انشاالله که کسی از پست قبلی من برداشت بد نکرده....
    دقیقا منظور من هم همین بود، اگر قرار این کار یه پروژه تجاری باشه و برای بازار نرم افزار وارد رقابت بشه کار بیهوده ای هست.فرض کنید میخوایم یه چیزی بدیم بیرون که مثلا با دات نت رقابت کنه (شوخی میکنی نه ؟!)

ولی اگر قراره پروژه دانشجویی باشه و فقط برای آشنایی و یادگیری مفاهیم ذکر شده(کامپایلر ها، سیستم عامل و ....) که عالیه، بارها هم انجام شده.یادمه توی دانشگاه اصفهان حدودا 2،3 سال پیش یه تیم دانشجویی کامپایلر VB6 رو با VC++‎ 6.0 نوشته بودن که بد هم کار نمی کرد.میتونید سورس و یا راهنمایی هایی درباره این پروژه ها رو از دانشگاه ها بگیرید.

فکر کنم یه eBook داشتم که یه کامپایلر ساده Win32 رو آموزش میده ولی نرم افزار پایانی چیزی شبیه QBasic خواهد بود، اگر پیداش کردن براتون آپ می کنم.

من تا یک هفته دیگه یک قسمت از کار را انجام میدم تا همه ببینن این کار شدنیه چرا ما باید از کارهای بزرگ بترسیم در حالی که جناب codemasterx من دیدم شما اطلاعات خوبی در مورد برنامه نویسی دارید در مورد اظهار نشر شما بگم من پروژه کامپایلر نوشتم با دردسرهاشم آشنا هستم ولی باز هم این دلیل نمیشه بگیم غیر ممکنه و همین طور که دوست عزیزمون گفت هدف رقابت با زبانهای برنامه نویسی نیست.

محل زندگی
    Iran, Shiraz
    من نگفتم غیر ممکنه.
    گفتم کار آسون و راحتی نیست و با VB6 هم انجام دادنش منطقی نیست.درضمن اشاره نکرده بودین تو پست اول که هدف رقابت در بازاد نرم افزار نیست.
    اگه قبلا کار کردین که خیلی هم عالی،من تو دانشکده مهندسی شیراز میتونم براتون سورس کامپایلر QBasic رو که با C نوشته شده بگیرم (انشاالله!).

خیلی ممنون میشم این کار را بکنید

محل زندگی
    Iran, Shiraz
    به روی چشم، میرم دنبالش انشاالله که در اختیارمون میذارن.

میتونم براتون سورس کامپایلر QBasic رو که با C نوشته شده بگیرم
    کامپایلر یا مفسر؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان
    فکر می کنم اگه یه کاری جهت آموزش بچه ها برای برنامه نویسی در سطح ساده بشه کار خوبیه مثلا یه لوگو ساده و البته به زبان فارسی (زبان برنامه نویسی لوگو رو میگم) ناگفته نمونه که اینکار رو مجتمع فنی تهران گویا سالها قبل انجام داده بودن.

محل زندگی
    Iran, Shiraz
    someCoder جان دستت درد نکنه، اشتباه تایپی بود (:D).
    بله مفسر، نه کامپایلر!

به هر حال اگه دوستان علاقه مند هستند میتونیم یک مسابقه در این رابطه بذاریم که اول دقیقا مشخص کنیم چی میخایم و بعد دوستان شروع به کار کنن شاید هم یک تیم تشکیل دادیم خدا را چه دیدی

Smile پشتیبانی از این برنامه

من با کمال میل حاضر هستم در این برنامه همکاری کنم ولی دانش بسیار اندکی در این باره دارم در ضمن شما که می گویید بازار چنین برنامه ای را نمی خواهد تا حالا آمار گرفتید که ببینید چند نفر از ایرانی ها هستند که نمی دانند برنامه نویسی را با چه نرم افزار هایی انجام می دهند. شما نگران بازار نباشید مهم اصل برنامه و تلاش ماست نه بازار.

دوست عزیز ما برای بازار اینکار ار انجام نمی دیم بلکه برای ارتقاء سطح برنامه نویسی اینکار را میکنیم و از طرفی قرار نیست همه ما اطلاعات کاملی داشته باشیم تا برنامه بنویسیم یک موضوع جدید که قبلا کار نکردیم ممکنه باعث بشه تو اون ضمینه هم مهارتهایی بدست آوریم

این برنامه ممکنه بعدا در برنامه هایی که بعدا مینویسین هم بدردتون بخوره مثلا اکثر برنامه ها خروجیاشونو کامپایل میکنن مثل فلش که امکان ساخت فایلهای اجرایی را هم میده

دوستان غیر از بحث کامپایلرش طراحی محیطی که ویزیویک باشه خودش مهمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان
    کسی میدونه چه جوری میشه خروجی exe از برنامه گرفت؟

محل زندگی
    Iran, Shiraz
    توی همین سایت خودمون فکر کنم نمونه مثال برای ساختن فایل های exe با کارکرد مورد نظر آپ شده.اگر پیدا نکردین توی سایت PSCode.Com مورد زیر رو جستجو کنید :

Creating exe at Runtime
    http://www.pscode.com

من توانستم محیط ویزیویک برنامه را شبیه محیط دات نت درست کنم

Farshad Nooranian

برنامه نویسی همینه سعی کنی چیزهایی که بلد نیستی را یاد بگیری مگه نه کارهایی که بلد بودی را انجام بدی که هنر نکردی

Farshad Nooranian

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •