نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: اتصال به دیتا بیس با چند فرم

اتصال به دیتا بیس با چند فرم

کسی برنامه ای که شامل چند فرم در یک برنامه اتصال به پایگاه داده sql نداره. ممنون میشم کسی کمکم کنه. من یک برنامه میخام که مثلا اضافه کردن در یک فرم و جستجو در یک فرم جداگانه و ... انجام بشه. من این کار رو بلدم ولی چون از جایی یاد نگرفتم فکر میکنم کدهام بهینه نباشه مثلا برای هر فرم یک کانکشن جدا و یک دیتا آداپتر جدا تعریف میکنم.

سلام. من هم همچین برنامه ای دارم. و دربرنامه ام یکpublic static connection تعریف کرده ام ومقادیرآن را یک بارset و درهرفرمی که لازم است آن را open نموده و استفاده می کنم و سپس درهمان فرم close می کنم .

Smile

نقل قول نوشته شده توسط shahinghorbani مشاهده تاپیک
    کسی برنامه ای که شامل چند فرم در یک برنامه اتصال به پایگاه داده sql نداره. ممنون میشم کسی کمکم کنه. من یک برنامه میخام که مثلا اضافه کردن در یک فرم و جستجو در یک فرم جداگانه و ... انجام بشه. من این کار رو بلدم ولی چون از جایی یاد نگرفتم فکر میکنم کدهام بهینه نباشه مثلا برای هر فرم یک کانکشن جدا و یک دیتا آداپتر جدا تعریف میکنم.
    واسه اینجور کارها بهتره از singleton pattern استفاده کنید (کلاسی که فقط از اون یک instance بشه ساخت)
    ...مرا به خانه ام ببر، اگرچه خانه؛ خانه نیست

کاربر دائمی آواتار ghafoori
    محل زندگی
    اصفهان-نجف اباد
    دوست عزیز دنبال برنامه ساختار سه لایه بگرد داخل سایت با این کار شما یک کلاس برای لود و ذخیره و تغییرات و ... درست می کنید بعد از ان کلاس در بقیه فرم ها استفاده می کنید

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    نقل قول نوشته شده توسط ghafoori مشاهده تاپیک
    دوست عزیز دنبال برنامه ساختار سه لایه بگرد داخل سایت با این کار شما یک کلاس برای لود و ذخیره و تغییرات و ... درست می کنید بعد از ان کلاس در بقیه فرم ها استفاده می کنید
    بهترین روش

من در سطح مبتدی برنامه نویسی بلدم منبعی آموزشی یا نمونه برنامه ای اگه دارید خیلی ممنون میشم.

Smile

فکر میکنم این لینکها مفید باشه :
    ...مرا به خانه ام ببر، اگرچه خانه؛ خانه نیست

خیلی ممنون از شما اما من هر چی پست های دیگه سایت رو خوندم این ساختار سه لایه یه نوع معماری بود نه برنامه نویسی و لینک های به زبان انگلیسی هم insert , deleteو .. در یک فرم بود نه چند تا فرم . من می خواستم ببینم اگر چند تا فرم داشته باشیم که هر کدام بخواهند یک بخش را انجام بدهند کد نویسی به چه صورتی است اما بهر حال خیلی ممنون از لطفتان.

خیلی ممنون از شما اما من هر چی پست های دیگه سایت رو خوندم این ساختار سه لایه یه نوع معماری بود نه برنامه نویسی و لینک های به زبان انگلیسی هم insert , deleteو .. در یک فرم بود نه چند تا فرم . من می خواستم ببینم اگر چند تا فرم داشته باشیم که هر کدام بخواهند یک بخش را انجام بدهند کد نویسی به چه صورتی است اما بهر حال خیلی ممنون از لطفتان.
    سئوال شما به نظر من خیلی کلیه.
    هر چند در پست های قبلی جوابهای خوبی داده شده ، اما ظاهرا هنوز مطلب جواب داده نشده.
    احتمالا شما می خواهید 4 تا فرم درست کنید که مثلا یکی Insert کنه یکی دیگه Delete کنه یکی دیگه Update کنه و یکی دیگه جستجو و Select .
    اگر همچین کاری میخواهید انجام بدهید به نظر من از اصول مهندسی نرم افزار استفاده نکرده اید چرا که ضرورتی به همچین کاری نیست.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •