نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: روش برای license برنامه و محدود کردن کاربران

کاربر دائمی آواتار mahdi_negahi
    محل زندگی
    www.iranbuycenter.com

روش برای License برنامه و محدود کردن تعداد کاربران

سلام اول بگم جان خودتون تاپیک به کوچه پسکوچه نبرید

محیط اجرای برنامه : در LAN پس میشه به همه چیز به راحتی ( یا با کمی زحمت ) به در ست آورد.

صورت مسئله 1: من میخوام web App فقط روی یک سرور باشه و نشه از جایی به جای دیگر منتقلش کرد
    اینو خودم فکر کردم که : شماره سریال سی پی یو و چند چیزه دیگرو بدست آورد و قاطی کنیم و یک معجون بدست آوریم و این شماره سریال را در یک dll بندازیم حالا میشه مثلا توی این قفلهای USB هم گذاشتش

آیا با این روش موافق هستید ؟

حالا مشکل اصلی از اینجا شروع میشه ؟ که من میخوام client های که به برنامه من وصل میشن هم کنترل کنم یعنی چی ؟
    یعنی مثلا به برنامه من فقط 4 Client معتبر و از قبل معلوم شده وصل شود من میخوام اینها رو هم چک کنم که هر کسی نیاد و استفاده کنه برای این روش چه فکری میشود کرد .......

اینم اضافه کنم که نمیخئام بوسیله IIS این کارو بکنم چون کسی ویتونه تغییر بده IIS

محل زندگی
    www.iranbuycenter.com
    کسی نمیودنه دوستان

یعنی مثلا به برنامه من فقط 4 Client معتبر و از قبل معلوم شده وصل شود من میخوام اینها رو هم چک کنم که هر کسی نیاد و استفاده کنه برای این روش چه فکری میشود کرد .......
    با IP نمی تونی کنترلشون کنی؟
    مثلا موقع نصب آی پی 4 تا کلاینت رو بگیری و کدش کنی یه جایی نگهداری و هر دفعه که وصل شدن چک کنی که آیا از بین همون آی پی ها هستند یا نه؟ چون توی LAN هست فکر کنم بشه.

محل زندگی
    www.iranbuycenter.com
    میدونی هاجی شمکل این چیه مشکل اینجاست که میشه IP برداشت و برای کسی دیگه و جای دیگه استفاده کرد در هر صورت میخوام وابسطه به کامپیوتر کاربر باشم اگر مثلا ویندوزش عوض کرد نتونه از برنامه من استفاده کنه

محل زندگی
    www.iranbuycenter.com
    مرسی استاد بهروز
    این تاپیک که معرفی کردی آموزنده بود ولی راستشو بخوای به درد کاره من نمیخورد بخاطر اینکه امنیت نرم افزار من خارج نرم افزار تامین می شود و پای افراد دیگری به وسط کشیده میشد و اگر مشد که ما ID کارت شبکه کاربران را از طریق نرم افزار چک کنیم و آن را ملاک کار بذاریم خیلی خوب مشد و اینکه چون نرم افزار تحت شبکه است برای بدست آوردن ID کارت شبکه کاربران مشکلی نداشتیم

محل زندگی
    www.iranbuycenter.com
    دوستی در یک جا به من گفت که استادان یک دانشگاه برای وارد کردن نمره در سایت دانشکاه نیاز به یک قفل USB دارند که اگر این قفل نباشد حتی اگر login و pass را هم بدونند نمیتوانند وارد شوند البته من میدونم این دوای درد من نیست ولی میخواهم بدنم این کار شدنی است

محل زندگی
    www.iranbuycenter.com
    خوب حالا مشکلت چیه؟!!
    مشکل اینکه چگونه ID کارت شبکه در کد هر دفعه بگیرم به کمک .net
    خوب حالا مشکلت چیه؟!!
    طرز پیادسازی این قفلUSB چگونه است (اینطور که من فهمیدم یک عدد داخل این قفل ها میزاریم و در هر با اتصال یا request این عدد را خوانده و با عدد داخل کد مقایسه میکنیم و اگر false بر گرداند برنامه میره تو کوچه(
    مشکل من اینه که این usb چگونه با کاربر وب در ارتباط میشه یعنی چگونه server وب ما به client میگه برو این عدد از usb بخون
    خدا کنه درست منظورمو گفته باشم

فقط نیاز به یک USB Hard Drive داری.

سناریوی تو به این شکل خواهد بود:
    این USB HD مثل بقیه ی هاردها یک شماره ی سریال داره.
    زمانی که کاربر میخواد کارش رو شروع کنه، این USB HD رو بهش بده. میتونی با دریافت شماره ی سریال این برنامه و مقایسه ی اون با شماره سریال های مجاز، اجازه ی عملیاتی خاص رو به کاربر بدی یا ندی!
    برای اینکه در هر مرحله از وجود USB HD مطمئن باشی، میتونی این وظیفه رو به یک Http Module بسپاری.

موفق باشی.

این نکته رو هم اضافه کنم که برای این کار نیاز به یک Activex داری.
    مجوز اجرای این Activex رو باید به مرورگر، Anti Virus و ... بدی.

موفق باشید.

محل زندگی
    www.iranbuycenter.com
    البته منم اینو اضافه میکنم چون پروژه تو lan است این کار را میشه کرد
    و از استاد بهروز بینهایت متشکرم راستی استاد چون نمیتونستم بینهایت دکمه تشکر بزنم اینجا نوشتم

تاپیک های مشابه

1. سوال در مورد license
    نوشته شده توسط maryam_80 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 25 خرداد 1386, 22:20 عصر
  2. افزودن License به کامپوننت یا DLL
    نوشته شده توسط Mehrafrooz در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 05 بهمن 1385, 16:43 عصر
  3. license for asp.net app
    نوشته شده توسط naserikarimi در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 4