نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: سرعت در اکسس

سرعت در اکسس

با سلام به همه
    من یک بانک اکسس با 100هزار رکورد دارم .مشکل من کندی جستجو یک کلمه در فیلدهای متنی(memo) میباشد . آیا برای این مسئله راه حلی وجود دارد. از این بانک چند کاربر همزمان استفاده میکنند و بانک بصورت front_end ,back_end استفاره میشود. آیا اکسس مثل اوراکل سرور کانتکس دارد؟
    از همه سپاسگزارم

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    برای 100 هزار رکورد اکسس مناسب نیست
    سعی کنید از sql server استفاده کنید

از راهنمایی شما متشکرم
    پارسا

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلاً تهران - دائم مریلند آمریکا
    در اکسس فیلدهای memo ایندکس نمی شوند، و این به معنای عدم مناسبت جهت یک پرس جو و جواب مناسب بدنبال آن می باشد.
    اصولاً در کلیه بانکهای اطلاعاتی اطلاعات مورد نظر باید بگونه ای دسته بندی و گروه بندی(و آنقدر کوچک) شده باشند، که به راحتی در یک فیلد معمول جدول بگنجند. (فیلد متنی، عددی، ریالی، و ...) حال چنانچه سعی نکنی که اطلاعاتت را خرد و طبقه بندی و دسته بندی ننمائی، مطمئناً هیچ کدام از انواع بانکهای اطلاعاتی به شما کمک نخواهند، کرد، و با تجربه و اطلاعاتی که بنده معمولاً از استفاده بانکهای اطلاعاتی دارم، مهمترین کار پس از مراحل اولیه ساخت بانک اطلاعاتی، طرح ریزی و مدیریت برای تقسیم بندی و پراکندگی و بدنبال آن ارتباط اطلاعات از طریق اشیا و امکانات و دستورالعملهای بانکهای اطلاعاتی می باشد و بدین ترتیب مهمترین قسمت کار با بانکهای اطلاعاتی، ساختار و نظام مندی اهداف مورد نطر و سرشکن کردن مناسب و درست اطلاعات در بین فیلدها و بدنبال آن کلیه دستورالعملها و اشیای بانکهای اطلاعاتی می باشد. (که این عمل خود دانش بزرگ و مستقلی می باشد، که با کمک اهل فن آن میتوانی صحیح ترین دسته بندی و طبقه بندی را بدست آوری)
    حال با توجه به توضیحات بالا، بنظر اینجانب اینگونه می نماید که؛ اطلاعات شما گسترده و پر از اطلاعات مختلف و مملو از اطلاعات متفاوت می باشد، (این را باید بگویم اینجانب تا کنون به جائی بر نخورده ام، که بخواهم اطلاعات را از فیلدهای نظیر memo بدست اورم،) و با سرشکن و با فرمت دهی و دسته بندی مناسب اطلاعات در برنامه خود، یک نظم و انضباطی ایجاد کرده، و سبب گردیم که با کمترین سر درگمی، به اطلاعات صحیح خود رسیده، و نتیجه دلخواه را بدست بیاوریم آوریم.
    در انتها امیدوارم مشکل شما همین مورد که گفتم باشد، و مورد دیگری نباشد، که اینجانب سر در نیاورده، و ار سر خود بزرگ بینی و غرور در صدد جسارت و راهنمائی جنابعالی را بر آمده باشم، و در هر حالتی اینجانب اگر تفسیری در کار شما کرده، تنها استنباطات و استدلالات اینجانب از مشکل شما، و قصدی جز راهنمائی و مساعدت به جنابعالی نبوده است.
    متشکرم 1373/3/22 منصور بزرگمهر 2:44 بامداد

کاربر دائمی آواتار nasr
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است
    من با 60 هزار رکورد کار کردم با اکسس
    البته فیلدهایی که بعضا از 20 صفحه A4 هم متنش زیاد تر بود

خیلی هم سریع کار می کرد

با SQL مشکلت حل می شه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید