صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 46 از 46

نام تاپیک: اگر ویندوز بره کنار و لینوکس بیاد تکلیف ما چی میشه؟

اساتید بسیار نیکو و عالی پاسخ دادند که هر کدام دارای دلایل مستدل و کافی بود
    از باب یک برادر بنده نیز عرض می کنم بشخص از سال 72 با فاکس بیس کار می کردم و حداقل بالغ بر 50 نرم افزار با فاکس (تحت داس) داشتم (که تمامی کاربردی و تجاری بودند) همان زمان نیز با پاسکال و دیتابیس اینجین بیترریو و سی و دیتابیس اینجینت کدبیس نیز برنامه نوشتم (بالغ بر 4 نمونه) (آنها هم با کاربرد اداری)
    نکته که می خواستم عرض کنم که در دنیای داس (با توجه به تکنولوژی راشمور موجود در فاکس و سرعت بالای جستجوی آن) عملا در قیاس با دیگر زبانهای تقریبا تک بود (این رو به تجربه حتی در بحث رقابت با دیگر برنامه نویسان (که تمامی جزء اساتید بودند) در بخش اداری داشتم)
    اما در دنیای ویندوز تا مدتها با ویژوال فاکس پنج و قالب کد نویسی (نه حالت طراحی) کار می کردم و بشخصه نرم افزار کنترل و آمار حراست بنیاد جانبازان (کل کشور) را با آن نوشتم (که با توجه به حجم انبوه اطلاعات و آمار روزانه که از طرف مراکز استان ارسال می شد دارای حجم کاری بالایی بود) همان موقع نیز این برنامه را با دلفی و البته دیتابیس پاراداکس 7 نیز (در ابتدا) نوشتم لیکن در بحث سرعت برنامه فاکس برتر بود (هرچند برنامه ارائه شده با دلفی نیز کارآمد بود و دارای قدرت بالایی (لیکن من را آن را با حساب قوی نبودن در دلفی (کدنویسی بنده) گذاشتم) لکن همان موقع از طرف چند شرکت نیز نرم افزار هایی با اینترفیس های مختلف (وی بی با اس کی ال سرور و .... و یا دلفی با همان دیتابیس اینجنین) ارائه شده بود و نهایتا شرکت بنده برنده رقابت آن بحث شد (البته بلحاظ فنی و کارکرد و نه موارد دیگر) و نهایتا تا پارسال که آن را با پی اچ پی و دیتابیس مای اس کی ال بازنویسی کردم) (انصافا قبول دارم که این یکی بسیار قدرتمند تری از فاکس است)
    به هر حال غرض از ارائه این مطالب نیز این بود که از قدیم تقریبا با هر سه زبان فاکس و دلفی و سی جهت نرم افزارهای بانک اطلاعاتی بسیار کار کردم اما در مرحله اول اکثرن فاکس را و سپس دلفی را می پسندم
    و بر همگان پوشیده نیست که تمامی این مسائل برگشت به قدرت برنامه نویس در هر زبان دارد و هر کدام از زبانهای دارای قدرت و عملکرد کافی و لازم برای هر کاری را دارد فقط این ما (برنامه نویسان) هستیم که قدرتمان در هر زبانی دارای محدودیتی است
    به امید موفقیت تمامی برنامه نویسان

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: اگر ویندوز بره کنار و لینوکس بیاد تکلیف ما چی میشه؟

نقل قول نوشته شده توسط kia1349 مشاهده تاپیک
    ویندوز حد اقل تا 20 سال دیگه سلطان بازار desktop‌ است و لینوکس مخصوصا redhat که خیلی هم حرفه ایه داره از نقطه ضعف مایکروسافت در بازار server استفاده میکنه و این بازار رو تحت سیطره در میاره
    desktop های لینوکس هنوز خیلی راه دارن تا به حد ویندوز مایکروسافت برسن هرچند من خودم کشته مرده لینوکسم و همیشه کنار ویندوز 98 xzp و 2000 یه لینوکس هم نصب شده دارم ولی باید واقعیت برتری فعلی مایکروسافت رو در بازار desktop قبول کرد
    ضمنا یه تیم داره روی یه پروژه بنام مونو کار میکنه که دقیقا مشابه دات نت مایکروسافته
    پس میشه باز هم خیالمون راحت تر باشه که خیلی توی مشکل نخواهیم افتاد
    سلام

17 سالش که گذشت و کماکان ویندوز گزینه اول خیلی از دسکتاپ ها ست!

خوندن مطالب قدیمی فروم هم خیلی ارزشمنده و کلی نکته درش نهفته ست. هرکدوم از پست ها برای خودش یپا تایم لاینه!

دست آقای مهندس کرامتی درد نکنه که کماکان فروم رو بالا نگه داشته اند

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

سلام

زیر خاکی پیدا کردید. یک جورایی بحث اینکه چه زبانی انتخاب کنیم بود که همین الانم بحث خیلی جاها هست و آخر هم به این ختم میشه (مخصوصا در سال 2021) که بنا به نیازها باید زبان(ها) و تکنولوژی(ها) رو انتخاب کرد.

یادش بخیر یک زمانی اینجا هر روز پرسش و پاسخ جدید داشتیم.
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

بعد از حدود ۱۳ یا ۱۴ سال دارم اولین پست را میگذارم

https://github.com/mwisslead/vfp2py

برای تبدیل کدهای فاکس پرو به پایتون

کاربر دائمی آواتار godofphp
    محل زندگی
    between 0 and 1

نقل قول نوشته شده توسط rezaTavak مشاهده تاپیک
    بعد از حدود ۱۳ یا ۱۴ سال دارم اولین پست را میگذارم

https://github.com/mwisslead/vfp2py

برای تبدیل کدهای فاکس پرو به پایتون
    آقا بلاخره ویندوز رفت کنار یا نه !

کاربر دائمی آواتار godofphp
    محل زندگی
    between 0 and 1

نقل قول نوشته شده توسط hp1361 مشاهده تاپیک
    سلام

17 سالش که گذشت و کماکان ویندوز گزینه اول خیلی از دسکتاپ ها ست!

خوندن مطالب قدیمی فروم هم خیلی ارزشمنده و کلی نکته درش نهفته ست. هرکدوم از پست ها برای خودش یپا تایم لاینه!

دست آقای مهندس کرامتی درد نکنه که کماکان فروم رو بالا نگه داشته اند
    اون زمان تمرکز لینوکس روی سرور بود و موفق هم شد ! چون اگر آمارها نگاه کنید در سال ۲۰۰۷ تقریبا ویندوز سرور در بحث سرور ها کاملا شکست خورد و دنیای سرور را برای همیشه به لینوکس واگزار کرد و الان سال ۲۰۲۲ حدود ۹۵ درصد سرورهای دنیا با لینوکس اجرا میشن و این یعنی موفقیت صد در صدی لینوکس در مقابل ویندوز
    لینوکس در بحث دسکتاپ اصلا هدفی نداشت و اصلا هم برای دسکتاپ بهینه نشده بود
    اما در سالهای اخیر مخصوصا از ۲۰۱۱ ۲۰۱۲ به بعد شدیدا لینوکس داره گرافیکی میشه دسکتاپ های زیبا ، نصب کننده های گرافیکی زیاد ، برنامه ها و اپلیکیشن های کاربردی زیاد و حتی در بحث گیم هم میگن پرفرمنس یه لینوکس خیلی بیشتر از ویندوزه !
    و در نهایت تازه تازه میتونیم بگیم در دسکتاپ ویندوز باید بمونه یا لینوکس که به نظر من همونطور که در سرور ها ویندوز شکست خورد در دسکتاپ هم همینطوری خواهد بود
    اریک ریموند: لینوکس با شکست ویندوز، پیروز نهایی نبرد دسکتاپ خواهد بود

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •