نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: جایگاه هوش مصنوعی

جایگاه هوش مصنوعی

با سلام به همه دوستان
    همانطور که می دانید هوش مصنوعی یکی از شاخه های رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد است. معمولا اگر جلوی افراد غیر کامپیوتری نام هوش مصنوعی را ببرید سوالی که می پرسند این است که این رشته چیست؟! پس از این آن سوال دیگری مطرح می شود و آن این است که این رشته چه دردی از مردم برطرف می نماید؟؟

بسیار علاقه مندم دوستان عزیز و مخصوصا دوستانی که در این رشته تحصیل می کنند به این سوالات در اینجا جواب دهند. اگر دوستان اول خود را معرفی نمایند(یعنی رشته و کارشان را بفرمایند) نتایج بهتری از این تاپیک بدست می آید گر چه اگر دوست ندارند هم مشکلی نیست.

پس بطور کل سوالات را در زیر خلاصه میکنم:
    1) دقیقا هوش مصنوعی چه رشته ای است؟
    2) کاربرد این رشته در ایران در زمان حال چیست و چه کاربردی در آینده پیدا خواهد کرد و به چه دلیل؟
    3) کاربرد این رشته در خارج از ایران در زمان حال چیست؟

امیدوارم تاپیک مفیدی باشد

هدف هوش مصنوعی طراحی ماشینی است که یاد میگیرد و منطقی فکر و عمل میکند . طبیعتا هدف رشته هوش مصنوعی هم تربیت افرادی است که در یک یا تعدادی از زمینه های مربوط سواد داشته باشن . یک تلقی عمومی در مورد نگاه سنتی به محاسبه با کامپیوتر این هست که همه چیز دو حالت دارند یا صفر یا یک و برقرار کردن رابطه واقعی بین این محیط انتزاعی و دنیای واقعی چندان ساده نیست چون برای درک بسیاری از مفاهیم دو گزاره منطقی بودن یا نبودن کافی نیست . یعنی دنیای واقعی بر اساس یک منطق فازی کار میکند نه باینری . منطق فازی منطقی است که بر اساس مجموعه ای از دریافت ها میتواند مجموعه از نتایج را تولید کند که در شرایطی همگی منطقا درست یا غلط باشند یا ترکیبی از اینها .

هوش مصنوعی ضمن اینکه حوزه های علمی مجردی مثل منطق فازی یادگیری سیستمهای خبره و امثال اینها را دارد اما عموما سعی میکنند از دستآوردهای هوش مصنوعی بصورت موردی و در بستر یک کاربرد صنعتی استفاده کنن و تحقیق و مطالعه رو به همون قسمت محدود کنن . مثل زبان شناسی یا تشخیص الگو یا شناسائی تصویر یا یادگیری آوا ها و ...

به عنوان توضیح کلی همین کافی بود . در این صفحه هم نکات خوبی وجود داره :
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%...88%D8%B9%DB%8C

مهمترین کاربرد فعلی دستاوردهای علوم زیرشاخه هوش مصنوعی ساختن ماشینی است که یاد میگیرد . روباتهائی که حرکات آدم را تقلید میکنند و بعد از همان منطق برای انجام کارهای مشابه استفاده میکنن یا روباتهائی که با شناسائی کاربرد کلمه های جدید در جمله از اون کلمه ها در جملات دیگر استفاده میکنن یا نرم افزارهائی که دستخط یا امضا را میشناسند و تعقیب میکنن یا نرم افزارهائی که صوت و لحن افراد را تشخیص میدهند و ...همگی به نوعی از تکنیکهای AI استفاده میکنن
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

منون از جواب شما
    دوستان کس دیگه ای اطلاعاتی نداره؟
    در ضمن من جواب سوالات 2 و 3 را دریافت نکردم. مثلا الان در ایران شرکتی هست که کار هوش مصنوعی را انجام بده و

کسانی که هوش می خوانند نهایتا چه کاره می شوند؟ آیا باید کار نرم افزاری انجام دهند؟
    و در خارج از ایران وضع چطوره؟

نقل قول: جایگاه هوش مصنوعی

با سلام
    من مقاله در زمینه کولونی موریانه ها میخاستم اگه میشه من رو کمک کنید

کاربر دائمی آواتار Reyhane7
    محل زندگی
    تهران

Wink نقل قول: جایگاه هوش مصنوعی

نقل قول نوشته شده توسط elhamnaghavi مشاهده تاپیک
    با سلام
    من مقاله در زمینه کولونی موریانه ها میخاستم اگه میشه من رو کمک کنید

مقالات زيادي در لينک زير قرار دارد:

کلونی مورچه ها (Ants Colony)
    آخرین ویرایش به وسیله Reyhane7 : سه شنبه 04 خرداد 1389 در 13:59 عصر

نقل قول نوشته شده توسط HAIdle مشاهده تاپیک
    با سلام به همه دوستان
    همانطور که می دانید هوش مصنوعی یکی از شاخه های رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد است. معمولا اگر جلوی افراد غیر کامپیوتری نام هوش مصنوعی را ببرید سوالی که می پرسند این است که این رشته چیست؟! پس از این آن سوال دیگری مطرح می شود و آن این است که این رشته چه دردی از مردم برطرف می نماید؟؟

بسیار علاقه مندم دوستان عزیز و مخصوصا دوستانی که در این رشته تحصیل می کنند به این سوالات در اینجا جواب دهند. اگر دوستان اول خود را معرفی نمایند(یعنی رشته و کارشان را بفرمایند) نتایج بهتری از این تاپیک بدست می آید گر چه اگر دوست ندارند هم مشکلی نیست.

پس بطور کل سوالات را در زیر خلاصه میکنم:
    1) دقیقا هوش مصنوعی چه رشته ای است؟
    2) کاربرد این رشته در ایران در زمان حال چیست و چه کاربردی در آینده پیدا خواهد کرد و به چه دلیل؟
    3) کاربرد این رشته در خارج از ایران در زمان حال چیست؟

امیدوارم تاپیک مفیدی باشد
    می خواستم بپرسم در این رشته چه درس هایی باید خوب باشه تا آدم بتونه موفق بشه...؟؟

هوش مصنوعی خیلی رشته خوبیه، مخصوصا رشته پردازش تصویرش
    در کل کاربرد هوش مصنوعی کلا گستردس و مثل یک ابزار هست که هر شخصی می تونه ازش استفاده خوب یا بد کنه
    در رابطه با هوش مصنوعی آکادمی همراه اول یک مقاله خوب نوشته که واقعا عالی بود
    بهتون پیشنهاد میدم که بخونید ...
    اینم لینکش:
    https://hamrah.academy/blog/artificial-intelligence/

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •