نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: استفاده از فرمول در اکسس

استفاده از فرمول در اکسس

دوستان سلام
    چطور در اکسس می شه از فرمولها استفاده کرد من می خوام مجموع چند رکورد را محاسبه کرده ودر یک رکورد دیگه قرار بدم همچنین می خوام میانگین چند رکورد را محاسبه کرده و در یک رکورد خاص قراربدم اگر کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه ممنون می شم ضمنا ایا در اکسس مثل اکسل می شه با انتخاب یک رکورد که حاوی فرمول هست ودرگ کردن اون فرمول را به رکوردهای دیگه تسری داد ؟

کاربر دائمی آواتار مهدی قربانی
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط newmefmef مشاهده تاپیک
    دوستان سلام
    چطور در اکسس می شه از فرمولها استفاده کرد من می خوام مجموع چند رکورد را محاسبه کرده ودر یک رکورد دیگه قرار بدم همچنین می خوام میانگین چند رکورد را محاسبه کرده و در یک رکورد خاص قراربدم اگر کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه ممنون می شم ضمنا ایا در اکسس مثل اکسل می شه با انتخاب یک رکورد که حاوی فرمول هست ودرگ کردن اون فرمول را به رکوردهای دیگه تسری داد ؟
    سلام
    دوست عزیز شما می تونید از جدول مورد نظرتون یک کوئری بسازید و با ستفاده از ابزار Totals شمارش تعداد رکوردها و محاسبه میانگین چند رکورد رو انجام بدین جواب سوال سوم ( تسری دادن فرمول ) هم منفیه .
    این هم نمونه :
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

دوست عزیز mehdi-gh
    ممنونم از جوابتون ولی من یک فرم دارم که با استفاده از اون اطلاعات را وارد یک جدول می کنم و یک فیلد در جدول هست بنام معدل که می خوام در فرم وقتی به این فیلد میرسم خود اکسس معدل را محاسبه کرده و مقدار انرا در جدول قرار بده که اینکار با query ممکن نیست چون می خوام مقدار معدل در همان جدول وجود داشته باشه امیدوارم تونسته باشم منظورم را برسونم

محل زندگی
    تهران
    این نمونه رو ببینید فکر می کنم مشابه خواسته شما باشه .

دوست عزیز mehdi-g

ممنونم از پاسختان کار بسیار جالبی بود هرچند چون من تجربه کمی در کار با اکسس دارم متوجه نشدم که جدولی که در ان میانگین محاسبه می شود را چگونه درست کرده اید اگر لطف کنید و کمی توضیح بدید ممنون می شم ضمنا همانطور که قبلا گفتم چون اطلاعاتی را که در جدول دارم از طریق یه فرم مرور می کنم می خوام معدل ونمرات در فیلدهای جداگانه ای باشند تا بشه اونهارا در یک فرم نشان داد به تصاویر زیر دقت کنید امیدوارم تونسته باشم منظورم را برسونم اگر لطف کنید وراهنمایی کنید که چطور می تونم هم نمرات و هم معدل را در یک فرم نمایش بدم ممنون می شم
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی
    تهران
    ببینید دوست عزیز در این نمونه من دو جدول ساختم که یکی شامل مشخصات دانشجو و دومی مربوط به دروس و نمرات هست و فیلدهای کد دانشجو در هر دوجدول به هم مرتبط هستند . همینطور 2 فرم از روی جداول مذکور ساختم و نهایتاً در فرم tb_daneshjoo یک سابفرم با استفاده از فرم tb_dars ایجاد کردم در سابفرم یا همون فرم دو تکست باکس قرار دادم که یکی معدل و دومی تعداد دروس رو محاسبه می کنه وقتی شما با استفاده از کامبو باکس کد دانشجو مورد نظر رو انتخاب کنید می تونید اطلاعات مربوط به دروس ، تعداد اونها و معدل رو در سابفرم مشاهده کنید نحوه انجام محاسبه تعداد دروس و معدل هم در record source تکست باکسهای مربوطه با استفاده از فرمولهای count و AVG نوشته شده و می تونید در محیط Design روی تکست باکسها راست کلیک کنید و در برگه Data ، خصوصیت Record Source هر کدوم فرمولها نوشته شده رو ببینید ضمناً کامند باتونی که در پائین فرم قرار گرفته در صورت کلیک شدن نتیجه محاسبات رو به فیلد های مورد نظر در جدول Daneshjoo‌ منتقل و ثبت می کنه .
    موفق باشید .

کاربر جدید
    محل زندگی
    فردیس کرج

Thumbs up نقل قول: استفاده از فرمول در اکسس ایا میتوان چند فیلد رو باهم جمع یا تفریق کرد

من یه فایل اکسس ایجاد کردم و میخاهم بین جند فیلد رابطه جمع و تفریق ایجاد کنم چطور میتوانم مثلا یک فیلد حق بیمه نامدادر و دیگری بیمه بیکاری و دیگری جرائم در انتها میخاهم مجو انها رو داشته باشم ایا میشود

نقل قول: استفاده از فرمول در اکسس

با سلام گر میشه توضیح بدین کدی رو که برای انتقال محاسبات در کامند باتون نوشتید رو .ممنون می شم

نقل قول نوشته شده توسط مهدی قربانی مشاهده تاپیک
    این نمونه رو ببینید فکر می کنم مشابه خواسته شما باشه .
    ممنون از فایل نمونه، بدردم خورد.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    همدان

نقل قول نوشته شده توسط newmefmef مشاهده تاپیک
    دوست عزیز mehdi-g

ممنونم از پاسختان کار بسیار جالبی بود هرچند چون من تجربه کمی در کار با اکسس دارم متوجه نشدم که جدولی که در ان میانگین محاسبه می شود را چگونه درست کرده اید اگر لطف کنید و کمی توضیح بدید ممنون می شم ضمنا همانطور که قبلا گفتم چون اطلاعاتی را که در جدول دارم از طریق یه فرم مرور می کنم می خوام معدل ونمرات در فیلدهای جداگانه ای باشند تا بشه اونهارا در یک فرم نشان داد به تصاویر زیر دقت کنید امیدوارم تونسته باشم منظورم را برسونم اگر لطف کنید وراهنمایی کنید که چطور می تونم هم نمرات و هم معدل را در یک فرم نمایش بدم ممنون می شم
    دوست عزیز سلام
    ببینید این نمونه به دردتون میخوره

سلام میخوام وقتی روی کد از فرمم میزنم تمام اطلاعات مربوط به اون کد در فرم خودکار نمایش داده بشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •