نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: خطایابی در برنامه ها

Unhappy خطایابی در برنامه ها

دوستان من وقتی میخواهم برنامه ام را به صورت ریشه ای خطا یابی کنم میام برنامه ام را خط به خط اجرا میکنم یا نقطه شکست در کدم ایجاد میکنم
    ولی خدا نخواهد یه Timer توی برنامه مورد خطا یابی موجود باشه که مثلا هر یک ثانیه اجرا بشه
    انجاست که به یه نحوی اگه تایمر تاثیر نداشته باشه غیر فعالش میکنم
    ولی الان برنامه ای دارم که حتما باید تایر به کار خودش ادامه بده و منم توی یه کلاس دیگه عمل خطا یابی را به صورت خط به خط انجام بدم
    میدنم شاید سوالم خیلی پیش پا افتاده باشه اما بلد نیستم هر کی بتونه به من کمک کنه قول میدم واسش هر کاری می خواد بکنم

کاربر دائمی آواتار MH2538
    محل زندگی
    No Man Land
    سلام
    شما می تونی با استفاده از Trace مشکلت رو حل کنی
    مثلاً

System.Diagnostics.Trace.Write(button2.Top.ToStrin g());

با اینکار شما می تونی مقدار مورد نظرت رو در پنجره OutPut ویژوال استودیو ببینی

دوست عزیز من نمی خوام مقدار ذخیره شده در متغییر هام رو ببینم
    من میخوام روند اجرا شدن کد هایی را که نوشتم پی گیری کنم مثلا چرا تا آخر متدی که نوشتم اجرا نمیشه

کسی نیست که جواب یه خطا یابی ساده رو بدونه واسه خودتون میگم زشت جواب این سوال رو ندید

حداقل یه فحش بهم بدین که دیگه از این جور سوالات نپرسم

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    اگه میخوای بیشتر با نحوه دیباگ کردن در VS.NET آشنا بشین:
    https://barnamenevis.org/showpo...90&postcount=6

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم
    من دقیقا مشکلت رو نفهمیدم ولی انگار شما میخوای عمل خطا یابی رو خط به خط انجام بدی، ولی در درون یه تایمر یا حلقه میفتی که کنترل خط به خط برنامه مشکل میشه، راه حل این مشکل اینه که بعد از اون حلقه یا تایمر یه BreakPoint دیگه بذاری و زمانی که کنترل میفته داخل حلقه یا تایمر با زدن کلید f5 برنامه رو وادار به ادامه ی مسیر اجرای خودش کنی. با این کار برنامه اجرا میشه و به محض اینکه از حلقه میاد بیرون و به BreakPoint بعدی میرسه دوباره متوقف میشه و شما میتونی دوباره عمل debug رو خط به خط انجام بدی.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •