صفحه 4 از 4 اولاول ... 234
نمایش نتایج 121 تا 136 از 136

نام تاپیک: لینوکس،پول حروم کردنه!

سلام؛

when linus start to work on linux , theye were no seriuos free software , there were high need for this kind of thing , but it is not like this today , after all , freesoftwares are growing much and it is impossible to create a control panel for all of them

من حتی فکر میکنم امروز ، نیل به مقصودی که وصفش کردم راحتر هم هست :) هزاران هزار توسعه گر سورس آزاد در قالب گروههای مختلف ، انتشار آزاد رو تجربه کردن و حالا این یه فرهنگ پذیرفته شده و در حال توسعه است . اون روزها نبود . حالا جامعه ها و کمپانی های متعددی هستند که میتونن روی این مسئله سرمایه گذاری کنن ، اون موقع خیر و حالا سورس آزاد جدی گرفته میشه ، اون موقع نمیشد ، و البته حالا برای افزایش همه گیری سورس آزاد نیاز به افزایش جامعیت و کیفیت و سهولت کاربرد هست ، اون روزها نبود . اگر نگاهی به پتانسیل موجود بندازیم ، ایضا" به تجارب موفقی که بعضا" وجود داره ( مثل YAST - Mozilla Framework - Mono و ... ) فکر میکنم منصفانه
    باشه اگر فکر کنیم خیلی بعید و دور از انتظار نیست اگر این تلاشها گسترش پیدا کنه تا جائی که یه روز یک AD جامع و سازگار و سورس آزاد ، یک ERPی جامع و سورس آزاد ( همین الان هم وجود داره و همیشه تو تاپ تنه سورس فورج هست :) ) ، یک CRM
    گسترده و سورس آزاد ( هست ) و ... داشته باشیم . من در مورد اتفاقات خیلی بعید و دور از ذهن صحبت نمیکنم . بخشی از آنچه من به عنوان ایده مطرح میکنم همین الان هم وجود داره و بعضا در حال کاربرده .

Slackware or Debian is that to they are doing this because of the community , but Redhat , SuSE , IBM and even novell do what they done just for themself , greate example of this kind of friends is SCO group
    مقایسه ات کمی غیر منصفانه است . SCO یک بحث جداست و منطقی نیست اسمش کنار SuSe یا IBM بیاد . اما بطور کل نظر من اینه :

توسعهء رایگان و فعالیت "فقط" برای سورس آزاد ، قابل تقدیر و ستایشه . همونقدر که پرداختن به موسیقی فقط برای موسیقی ، پرداختن به نقاشی فقط برای نقاشی و ... هم قابل ستایشه . بعضی از بزرگترین آثار هنری وقتی خلق شدند که خالقشون فقط به ذات اون هنر توجه میکرده و نه بازخوردها و بازتابهای انتشار اون . "باب مارلی" یک نمونهء بارز است :) اما از طرف دیگه من اعتقاد دارم "همیشه" اینطور نیست که یک اثر خلاقانه و با ارزش ، فقط محصول چنین کسانی باشه ؛ با اینکه Chirs de Burgh یه خوانندهء کاملا" بازاری است اما برخی از آثارش هنوز بی بدیله :) مثل YAST ! :P

این میتونه یه دیدگاه قابل پذیرش باشه که توسعه گران سورس آزاد رو اون دو گروه دسته بندی کرد . اما من نمیتونم قبول کنم منطقی باشه که فکر کنیم پس آنچه کمپانیهای تجاری میسازند کمکی به سورس آزاد نمیکنه ، اون رو توسعه نمیده ، و "دنیا" رو از فوائد اون بهره مند نمیکنه ... ؛ در واقع اینطور نیست :) برای من - و امثال من - اول از همه ، خیلی مهمه که یه محصول خوب وجود داشته باشه و به سورس آزاد پایبند باشه ولو یه کمپانی تجاری اون رو توسعه داده باشه . یک شبهه اینجا ایجاد میشه : طبیعیه که یک کمپانی همیشه "منافع شخصی" اش رو بر هر چیز ِ دیگری ارجح بدونه . اگر به وضعیتی رسیدیم که توش منافع شخصی کمپانی با اصول سورس آزاد متناقض شد چی ؟ جواب من اینه که "باید" کمپانیهائی که به سورس آزاد وابستگی پیدا میکنن ، قبل از تعریف ِ منفعت ، اون رو با اصول سورس آزاد سازگار کنن ؛ هر رفتاری غیر از این نتیجه اش تولید یک SCO ی دیگر خواهد بود . اما از طرف دیگه نمیشه فرض کرد چون "ممکنه" یه روزی دست آدم ببره و خون بیاد ، از همین الان باند پیچیش کنیم . شرکتهائی مثل SuSe سالهاست در حال توسعهء سورس آزاد هستند و حتی به نظر نمیاد قصد داشته باشن روزی از این جریان سیال اطلاعات ، بدون توجه به اصول سورس آزاد بهره مند بشن . اگر چنین ایده ای وجود میداشت ، میتونست به عنوان اولین نمود ، بعد از خرید مونو ، خودش رو نشون بده . چون پروژهء مونو مطمئنا" مهمترین و بزرگترین کلید ِ برد سورس آزاد در نبرد با تکنولوژی های توسعه نرم افزار مایکروسافت خواهد بود . دات نت سریعه . ( = Development time ) این رو همه جا میشنوی ؛ و این خیلی اهمیت داره . اما SuSe/ناول ضمن حمایت از مونو و ادامهء توسعه اش ، همچنان به سورس آزاد پایبند هستند در حالیکه مطمئنا" نسخهء کامل شدهء مونو ، حتی اگر بصورت تجاری ارائه بشه ، استقبال کننده های زیادی خواهد داشت و ...

فکر میکنم بهتر باشه قرار بگذاریم که به فعالیتهای تجاری سورس آزاد بد بین نباشیم ، هر چند میدونیم ممکنه برخی از اونها بعد از مدتی اصل سورس آزاد رو زیر پا بگذارن .

opensource software is extreme customizable , but not by normal people , and windows is customizable for even normal people , you what is your idea ?
    My Idea زیاد اهمیتی نداره :) هر چند دارم در موردش حرف میزنم ، از اصل سورس آزاد دفاع میکنم ، اما همین الان دارم از ویندوز استفاده میکنم و برای ویندوز توسعه گری میکنم . در تمام ساعات روزانه . اگر ما تو یک دبیرستان بشینیم و با چند تا محصل صحبت کنیم ، میتونیم بپرسیم تو از کدوم خوشت میاد عزیزم ؟ و با کدوم بیشتر حال میکنی ؟ :P اما اگر وارد دنیای واقعی کاربرد نرم افزار بشیم ، قراره یک نفر به ما بگه چی میخواد و چطوری میخواد و ما مطابق میل و پروپوزال او ، محصول تولید کنیم . پس قبل از اینکه مهم باشه من و تو چی میخوایم ، مهمه که عامه ، یعنی کاربران ، سرمایه گذاران ، مدیران ارشد و تصمیم سازان چی میخوان و چطور فکر میکنن . Sad But True . :) ( این استتیوس محبوب منه :wink: )

فکر کنم هر دومون ایده مشترکی در مورد "عامه" داشته باشیم اما در مورد نحوه ء برخورد باهاشون احتمالا" متفاوت فکر میکنیم . من نظرم رو قبلا" گفتم . عامه چیزی رو خواهند پذیرفت که سریعتر ، ساده تر ، یکدست تر و یکریخت تر و جامع تر ، بتونه برای یک هدف خاص یه راه حل مشخص بهشون ارائه کنه . تو میگی این باید عوض بشه . من میگم خوبه که عوض بشه چون معتقد نیستم "باید" ِ من و تو راه به جائی ببره ، در حالیکه معتقدم ، من و تو ممکنه بتونیم با حفظ اصول سورس آزاد ، فضا رو به شکلی تغییر بدیم که ایدهء قدیمی ِ ما بتونه به نیازهای امروز ِ "همه" جواب بده . این به عقیدهء امثال ِ من ، تنها راه موفقیت و توسعه است :)

پس من بستری رو میپسندم که بصورت همزمان ، هم از فوائد سورس آزاد بهره مند باشه و هم تا حد ممکن بشه صفت " ابزاری برای خیلی ها " رو بهش متصف کرد . ( اگر نخایم بگیم ابزاری برای همه ... که اغراق آمیزه ) ؛ در یک جمله ، باید از قابلیتهای نفوذگر پسند سورس آزاد ، داخل جامعهء توسعه گر استفاده کرد و لذت برد ، اما برای دنیای خارج ِ این مجموعه ، رابطهائی یکدست ، جامع و زیبا و سهل الوصول تهیه کرد . این نه عقب نشینی از مواضع سورس آزاده ، نه استحاله شدن در فرهنگ مبتذل مایکروسافت :P به عقیدهء من این فقط یک اسم داره : واقعیت گرائی محض و بدون افزودنی . Sad But True . این True اش است که باید برای من و تو مهم باشه ، اگر دنبال توسعه هستیم :wink:

موفق باشی :)
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

نقل قول نوشته شده توسط Inprise
    مقایسه ات کمی غیر منصفانه است . SCO یک بحث جداست و منطقی نیست اسمش کنار SuSe یا IBM بیاد . اما بطور کل نظر من اینه :

فکر میکنم بهتر باشه قرار بگذاریم که به فعالیتهای تجاری سورس آزاد بد بین نباشیم ، هر چند میدونیم ممکنه برخی از اونها بعد از مدتی اصل سورس آزاد رو زیر پا بگذارن .
    <span dir="ltr">
    • hi :)
      believe me , this is right compare to too , big blue once was the greatest enemy of opensoure , on the other hand , SCO was friend of linux on UnitedLinux project , community will not trust this guys , who knows ?
      as developer , i would agree with you , we can accept some of them mean while we know they are not believe in opensource , ' What the customer wants, the customer gets, no matter how silly and wrong ' , but as fan of this idea , i would say i cant accept this .

in early linux 2.6 development , there were some ideas to make kernel compatible with loading Windows Driver on kernel itself , as developer , its right ! we will use them until we create our own opensource !
      but nobody accept this on kernel development ...

but after all , i would agree with you , its better to them release their products under GPL , maybe two year after first release something like SCO comes up but no problem , community would use the product , this kind of situation is comparable with XFree Licence problems ...
    </span>

نقل قول نوشته شده توسط Inprise

پس من بستری رو میپسندم که بصورت همزمان ، هم از فوائد سورس آزاد بهره مند باشه و هم تا حد ممکن بشه صفت " ابزاری برای خیلی ها " رو بهش متصف کرد . ( اگر نخایم بگیم ابزاری برای همه ... که اغراق آمیزه ) ؛ در یک جمله ، باید از قابلیتهای نفوذگر پسند سورس آزاد ، داخل جامعهء توسعه گر استفاده کرد و لذت برد ، اما برای دنیای خارج ِ این مجموعه ، رابطهائی یکدست ، جامع و زیبا و سهل الوصول تهیه کرد . این نه عقب نشینی از مواضع سورس آزاده ، نه استحاله شدن در فرهنگ مبتذل مایکروسافت :P به عقیدهء من این فقط یک اسم داره : واقعیت گرائی محض و بدون افزودنی . Sad But True . این True اش است که باید برای من و تو مهم باشه ، اگر دنبال توسعه هستیم :wink:

موفق باشی :)
    <span dir="ltr">
    • hummm ...

this product would be good on bazaar! , for normal people , yes its good idea to have some application to made this integrated environment ( still believe that developing freesoftware with this idea is wrong ) , would be good at market ... the reason that community never seriously attempt to create this environment is that , that they have never felt it could be usefull .

but what we talk about is no related to a distro or company , some real control panel for all linux boxes , i am not sure if it were possible , or even if it were its better to use it but the shell itself , if you know it just for non hacker people i would agree with you :)

we shall wait and see , i guess :) ;)
    </span>

چرا . لینوکس هم آنتی ویروس داره . McAfee نسخه ای از آنتی ویروسش را برای لینوکس زده که می تونی در pack های نرم افزاری لینوکس پیدا کنی .
    هیچ کس در دنیا وقت خودشو صرف نوشتن ویروس برای لینوکس نمیکند
    من با این جمله مخالفم چون برای کل کل هم که شده برنامه نویسان زیادی برای خراب کردن لینوکس و امنیتش سعی در نوشتن ویروس و برنامه های هک می کنند تا بگن لینوکس خیلی بهتر از ویندوز نیست . :embr:

چرا . لینوکس هم آنتی ویروس داره . McAfee نسخه ای از آنتی ویروسش را برای لینوکس زده که می تونی در pack های نرم افزاری لینوکس پیدا کنی .
    نقل قول:
    هیچ کس در دنیا وقت خودشو صرف نوشتن ویروس برای لینوکس نمیکند

من با این جمله مخالفم چون برای کل کل هم که شده برنامه نویسان زیادی برای خراب کردن لینوکس و امنیتش سعی در نوشتن ویروس و برنامه های هک می کنند تا بگن لینوکس خیلی بهتر از ویندوز نیست .
    بی خیال این بحث شو.از ویندوز استفاده کن و حالشو ببر.به لینوکس هم فکر نکن!
    بیا ای خسته خاطر دوست ! ای مانند من دلکنده و غمگین
    من اینجا بس دلم تنگ است
    بیا ره توشه برداریم
    قدم در راه بی فرجام بگذاریم

عزیز من الان 2 ساله که با لینوکس کار می کنم.

من نمی دونم بخدا، این مفهوم open source اینقدر سخته که بعضی ها نمی تونن بفهمن؟
    من الان 2 ساله که فقط با لینوکس کار می کنم و یک سال هستش که فقط لینوکس روی سیستم من هست و هیچ مشکلی هم تا حالا نداشتم. اگه آدم سوادشو نداره دیگه تقصیر خودشه. مگه همه ما اولش با ویندوز هم مشکل نداشتیم. هر مشکلی پیش میومد می نداختیم تقصیر os ولی حالا می دونیم که خیلی از مشکلات رو خودمون ایجاد می کردیم.

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران
    البته مهاجرت به لینوکس این قدر ها هم ساده نیست. یک سری سخت افزارها هنوز در لینوکس پشتیبانی نمی شن ( مثل روتر ADSL ای که من ازش استفاده می کنم ) یا یک سری برنامه هایی که معادل مناسبی توی لینوکس ندارند ( مثل دیکشنری Longman که من از استفاده می کنم ) . من فکر می کنم هنوز برای مهاجرت به لینوکس اون هم برای کاربرهای خانگی و غیر حرفه ای ( که مهمترین ویژگی یک سیستم عامل براشون سادگی اون هست ) یه کم زود باشه ولی در آینده ی نزدیک این وضع تغییر خواهد کرد.

لینوکس داره شرایطش رو بهتر می کنه
    بلی هنوز زود هستش ولی یه چیزی که هست علم کاربری لینوکس کاران بیشتر میشه و اووقت هالی کار میکنن توزیع جنتو رو در نظر بگیرین

مثل روتر ADSL ای که من ازش استفاده می کنم
    برادر مدل روتر چیه؟
    من اینجا بس دلم تنگ است
    بیا ره توشه برداریم

محل زندگی
    جنگلی به نام ایران
    Symphony ADSL Router SY3200U

من اینجا بس دلم تنگ است
    بیا ره توشه برداریم

محل زندگی
    جنگلی به نام ایران
    ممنون! ولی ... !؟
    Now the only thing to do is to write a driver ourselves

ممنون! ولی ... !؟
    این دفعه که گذشت.ولی از دفعه ی بعد قبل از خرید سخت افزار ،از پشتیبانی اون توسط لینوکس مطمئن شوید.
    من اینجا بس دلم تنگ است
    بیا ره توشه برداریم

کاربر دائمی آواتار jeus
    محل زندگی
    لباسام
    من اصلا با لینوکس کار نکرده ام ولی میدونم که آزادی در لینوکس است آزادی در لینوکس است
    آیا تا به حال به این فکر کرده اید که مایکروسافت فقط یک تاجر است و شرکتی که فقط به فکر تجارت باشد هیچگاه نرم افزارهایش بهترین نیستند .
    پایگاه داده بهتر از sql چیست ؟ oracle
    واژه پرداز بهتر از word چیست ؟ corel
    کنسول بازی بهتر از Xbox جیست ؟ playstation 3
    بهتر از iis چیست ؟ my sql
    و خیلی چیزهای دیکر
    و بهتر از سیستم عامل windows ? خوب معلوم است linux

نقل قول نوشته شده توسط rahman_ramin مشاهده تاپیک
    پایگاه داده بهتر از sql چیست ؟ oracle
    واژه پرداز بهتر از word چیست ؟ corel
    کنسول بازی بهتر از Xbox جیست ؟ playstation 3
    بهتر از iis چیست ؟ my sql
    و خیلی چیزهای دیکر
    و بهتر از سیستم عامل windows ? خوب معلوم است linux

عزیز من متوجه هستی که داری چی میگی ؟؟؟

corel از کی تا حالا واژه پرداز شده ؟؟؟

و فکر کنم منظورتون به جای my sql آپاچی بوده .

شما ها که این قدر دارین مایکروسافت ستیزی می کنید ! آیا تا به حال شده که از محصولات مایکروسافت استفاده نکنید ؟؟
    من مطمئن هستم که شما در کنار لینوکس یه ویندوز هم نصب کرده اید .

آدم نمک نمی خوره نمکدون بشکنه .

حیف اون زحماتی که اونا میکشن .

شما که دم از Open Source میزنید , آیا حاضر هستید این کار رو خودتون انجامش بدید ؟؟
    منظورم اینه که شما 30 خط برنامه مینویسید که دو تا عدد رو جمع بکنه و بعدش حاضر نیستید سورسش رو بیرون بدید , اما انتظار دارید که مایکروسافت بیاد سورس ویندوز ویستا رو بده دست شما ؟؟؟

موفق باشید

آدم نمک نمی خوره نمکدون بشکنه .

حیف اون زحماتی که اونا میکشن .
    این کار رو به خاطر خدا که انجام نداده پول گرفتن پول. چه نمکی چه نمکدونی.

شما که دم از Open Source میزنید , آیا حاضر هستید این کار رو خودتون انجامش بدید ؟؟
    منظورم اینه که شما 30 خط برنامه مینویسید که دو تا عدد رو جمع بکنه و بعدش حاضر نیستید سورسش رو بیرون بدید , اما انتظار دارید که مایکروسافت بیاد سورس ویندوز ویستا رو بده دست شما ؟؟؟
    مگه تویه دنیای OpenSource و لینوکس این کار رو نمی کنن؟ مگه سورس کد نرم افزارها رو در اختیار همه قرار نمی دن. این کار ماکروسافت یه دلیل داره اون هم اینه که انحصارطلبه می خواد فقط تکنولوژی در اختیار خودش باشه تا بتونه پول پارو بزنه. حتی یه زمان ادعا کرده بود که دابل کلیک اختراع خودشه و می خواست تویه این موضوع به این سادگی هم انحصارطلبی راه بندازه.

بهتره شما دلیل خودت رو بگی که چرا از ماکروسافت دفاع می کنی شاید ما هم از این به بعد اینکار رو کردیم؟

کل کل و بحث بی مورد در تاپیک های قدیمی صرفا باعث قفل شدن اونها میشه .
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

صفحه 4 از 4 اولاول ... 234

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •