نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: لینوکس ملی یک هدف است یا یک اجبار!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است

Tick لینوکس ملی یک هدف است یا یک اجبار!

چند روز از سمپاد یک بسته به خونه مون اومد. چیزی که جلب توجه می کرد و برایم جالب یک سی دی بود که همراه اون وجود داشت. سریع سی دی رو گذاشتم. افایلهای عجیب غریبی بود ولی تو اون یک Ebook حدودو 350 صفحه ای به زبان فارسی از لینوک و دیدم . ebook کاملی از نسخ ه ی لیننوکس Parsix بود . کاممپیوتر را restart کردم سی دی بوت شد و بالا اومد تا حدی متفاوت تر از بقیه ی سی دی های لینوکس بود .livE CD که امکان نصب در محیط گرافیکی را هم می داد. مجیط جالبی داشت ب خصوص desktop گستردش. سی دی رو به یکی از دوستان دادم گفت همون Abuntu هست که یک کم با زبانش بازی شده!!! اون گفت همون Abuntu خیلی بهتره!

حالا این پروژه لینوکس ملی یک اجباره ؟ آیا باید ما یک لینوکس ملی داشته باشیم که سعی روی تغییرات کلی روی اون ندیم! فقط امکانات فارسی رو به اون اضافه کنیم! آیا هدف این است یا اصلا باید این باشد یا نه؟
    آیا از میان این خیل لینوکسهای ایرانی قابلیت جدید امکان خارق الغاده و ... جالبی که عجیب تر باشه هست؟

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    حالا اسم اون لینوکسی که توش بود چی بود؟؟
    چون پارسیکس روی ubuntu نیست.
    و این قضیهء فارسی سازی و متعلقاتش (و کار های مشابه) توی دنیا کار مرسومی است.
    ضمن اینکه در نهایت اینها ربطی به لینوکس ملی نداره!!!!!
    ایمیل من
    سایت من

عضویت در جامعه‌ی اهدای عضو

Direct PGP key: http://tinyurl.com/66q5cy
    PGP key server: keyserver.ubuntu.com
    PGP name to search: omidmottaghi

یه خورده خارج از بحث :
    با وجود این همه کرکر و سو استفاده کننده از نرم افزار و سیستم عامل در ایران ، وجود سیستم عامل ملی کار ضروری به نظر میرسه ولی متاسفانه چیزی که ممکنه به ورطه نابودی پبش بره اپن سورس و لینوکس خواهد بود .
    برای هیچ امری اجباری نیست ولی خوب ایران داره به بانک بین المللی متصل میشه که گفتن تو ایران قانون کپی رایت اجرا نمیشه و دولت مجبوره به خاطر حفظ و عدم خروج ارز از کشور به لینوکس و اپن سورس پناه ببره ولی تا بخواد اپن سورس جا بیفته کمرش شکسته . چون با کپی رایت این ههه بلا سر نرم افزار و جامعه میاد چه برسه به این که نرم افزار آزاد باشه.
    پارسیکس روی ناپیکس هستش و لینوکس ملی تا جایی که می دونم هنوز به جایی نرسیده . میگن بودجه ندارن و معلوم نیست الان چند ساله هیچ خبری نیست . ببینیم چی میشه موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    حالا اسم اون لینوکسی که توش بود چی بود؟؟
    Parsix !

کاربر دائمی آواتار ICEMAN
    محل زندگی
    Hyper-V
    نقل قول نوشته شده توسط dkhatibi مشاهده تاپیک
    livE CD که امکان نصب در محیط گرافیکی را هم می داد. مجیط جالبی داشت ب خصوص desktop گستردش. سی دی رو به یکی از دوستان دادم گفت همون Abuntu هست که یک کم با زبانش بازی شده!!! اون گفت همون Abuntu خیلی بهتره!

حالا این پروژه لینوکس ملی یک اجباره ؟ آیا باید ما یک لینوکس ملی داشته باشیم که سعی روی تغییرات کلی روی اون ندیم! فقط امکانات فارسی رو به اون اضافه کنیم! آیا هدف این است یا اصلا باید این باشد یا نه؟
    آیا از میان این خیل لینوکسهای ایرانی قابلیت جدید امکان خارق الغاده و ... جالبی که عجیب تر باشه هست؟
    Ubuntu

اگر امکانش هست یه جا up کنید همه استفاده کنن

نقل قول نوشته شده توسط dkhatibi مشاهده تاپیک
    Parsix !
    پارسیکس هیچ ربطی از نزدیک یا دور به سیستم عامل ملی نداره. یک توزیع فارسی خوب هستش که کاربران روش کار می‌کنن و مدیر پروژه هم آلن باغومیان هستش. ضمنا شرکت تالاروب هم به عنوان حامی این توزیع شناخته میشه.

می تونید از سایتش اطلاعات تکمیلی رو بگیرید، دانلودش کنید و برای مشارکت تویه لیست پستی عضو بشید.

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    ضمن اینکه تا جایی که من می دونم parsix ربطی به اوبونتو نداره :)
    ایمیل من
    سایت من

عضویت در جامعه‌ی اهدای عضو

Direct PGP key: http://tinyurl.com/66q5cy
    PGP key server: keyserver.ubuntu.com
    PGP name to search: omidmottaghi

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    نقل قول نوشته شده توسط oxygenws مشاهده تاپیک
    استاد فرمایش شما صحیح است.
    امروز اونو نصب کردم. ظاهرا بر هسته ی Debian ه.

نکته ی جالب دیگه برام !
    با اینکه سی دی لیو Ntfs را نمی شناخت بعد از نصب شدن . امکان خواندن و حتی نوشتن بر روی Ntfs را با Ntfs-3g به خودکار فراهم ساخته بود.

...ستان دادم گفت همون Abuntu هست که یک ...
    ubuntu

اگر امکانش هست یه جا up کنید همه استفاده کنن
    می تونید از سایت SourceForge دانلود کنید. در حال حاضر نسخه 0.90r2 یا همون Barry در معرض دریافت علاقمندان قرار دارد.

پارسیکس روی ناپیکس هستش و لینوکس ملی تا جایی که می دونم هنوز به جایی نرسیده ...
    درسته.
    پارسیکس بر پایه KANOTIX بنا شده است که خود از Debian lenny مشتق شده است.

ضمناً پارسیکس هیچ ربطی به لینوکس ملی نداره.

برای دریافت اطلاعات بیشتر سری به این کانال IRC بزنید.
    irc://irc.freenode.net/#parsix

Parsix on Wikipedia

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •