نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: zarbe 32 bit ba 32 bit dar 8086

zarbe 32 bit ba 32 bit dar 8086

age kasi ideye rizisho behem bege manoon misham

سلام دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم این کار در 8086 امکان نداره .چون ثباتها نهایت 16 بیتی هستند و نهایتش میتونی ضرب 16 در 16 رو انجام بدی.

سلام دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم این کار در 8086 امکان نداره .چون ثباتها نهایت 16 بیتی هستند و نهایتش میتونی ضرب 16 در 16 رو انجام بدی.
    مطمئن هستید که ثبات ها نهایت 16 بیتی هستند؟
    منظورتون رو از 32 بیت بیشتر توضیح بدید. منظورتون اعداد دسیمالی هست که 32 بیت برای نگه داری فضا نیاز دارن یا دقیقا ضرب بیت ها مد نظرتون هست؟

نقل قول نوشته شده توسط Alireza Orumand مشاهده تاپیک
    مطمئن هستید که ثبات ها نهایت 16 بیتی هستند؟
    منظورتون رو از 32 بیت بیشتر توضیح بدید. منظورتون اعداد دسیمالی هست که 32 بیت برای نگه داری فضا نیاز دارن یا دقیقا ضرب بیت ها مد نظرتون هست؟
    سلام بله.ثباتها تا قبل از 80386 همگی 16 بیتی هستند. حتما میدونید که در ضرب 32 بیت در 32 بیت نتیجه باید در یک ثبات 64 بیتی یا در دو ثبات 32 بیتی ریخته بشه.مثلا در EAX یا DX:AX ولی از اونجایی که توی 8086 نه ثبات 64 بیتی داریم و نه ثبات 32 بیتی نمیتونیم ضرب 32 بیت در 32 بیت رو در 8086 انجام بدیم ونهایت می تونیم ضرب 16 ذر 16 بیت رو انجام بدیم.

اینکه تا قبل از 80386 همه 16 بیتی بودند درست ولی در مجموع تو درسی که تو دانشگاه میدن وقتی میگن 8086 منظور خانواده ی 8086 هست که امروزه این خانواده خیلی پیشرفت کرده. به همین خاطر من گفتم شما در این مورد مطمئن هستید یا نه.
    حالا برفرض هم که همون 8086 منظورشون باشه. با این شرایطی که شما میفرمایید اعداد که برای نگه داری اونها بیشتر از 32 بیت نیاز هست نمیشه تو کامپیوتر ضرب کرد. خوب این بزرگترین اشتباه. درسته مستقیم نمیشه ولی این کار شدنی هست. با این فرمایش شما تو کامپیوتر فقط میشه اعداد 65535 یا کمتر رو در هم ضرب کرد. یه نظر شما حرفتون درسته؟

نقل قول نوشته شده توسط Alireza Orumand مشاهده تاپیک
    اینکه تا قبل از 80386 همه 16 بیتی بودند درست ولی در مجموع تو درسی که تو دانشگاه میدن وقتی میگن 8086 منظور خانواده ی 8086 هست که امروزه این خانواده خیلی پیشرفت کرده. به همین خاطر من گفتم شما در این مورد مطمئن هستید یا نه.
    حالا برفرض هم که همون 8086 منظورشون باشه. با این شرایطی که شما میفرمایید اعداد که برای نگه داری اونها بیشتر از 32 بیت نیاز هست نمیشه تو کامپیوتر ضرب کرد. خوب این بزرگترین اشتباه. درسته مستقیم نمیشه ولی این کار شدنی هست. با این فرمایش شما تو کامپیوتر فقط میشه اعداد 65535 یا کمتر رو در هم ضرب کرد. یه نظر شما حرفتون درسته؟
    دوست عزیز ، منظوره دوستمون کاملا واضحه.

منظورشون اینه که مستقیم نمیشه ضرب کرد،
    وگرنه بطور غیر مستقیم هیچ کاری توی کامپیوتر نشدنی نیست.

ببینید سوال اینه:
    age kasi ideye rizisho behem bege manoon misham
    اینجا درباره ایده صحبت شده و نه اینکه مستقیم یا غیر مستقیم. وقتی کسی دنبال یه ایده میگرده یعنی راهی برای انجام شدن کار به شکل درست حالا هر راهی که درست این کار رو انجام بده قابل تامل هست.
    جواب این بوده
    اینجا هم این کار غیر قابل اجرا گفته شده و در هر شرایطی این کار رد شده و تفاوتی بین مستقیم و غیر مستقیم گذاشته نشده.
    من هم گفتم به شکل غیر مستقیم شدنی هست ولی در هر صورت فرقی نمیکنه کاری که میشه انجام داد بهش نمیگن غیر ممکن بلکه میگن ممکن.
    موفق باشید.

دوست عزیز حرفتون درسته ، البته اولشم درست بود

فقط بد بیانش کردین.

شما بجای اینکه بیای به مقابله با دوستمون بپردازین می تونستین حرفشو کامل کنین و مثلا بگین
    "درسته که مستقیم امکان پذیر نیست ولی شدنیه ،
    نه اینکه بیاین پست دوستمونو تفسیر کنین و غلط های نگارشی و ... شو بگیرین.

هدف جواب سوال رو دادنه ، نه از جواب سوال درست کردن.

درهر صورت گذشت و دیگه بحث رو ادامه ندیم بهتره.

از اصل سوال دور شدید دوستان! من هم به ایده ی ضرب 32 بیت در 32 بیت نیاز دارم. دوستان بیایید همگی ایده بدیم تا به یه جایی برسیم.

میشه بایت به بایت ضرب کرد ، مثل همین ضربای معمولی که روی کاغذ میکنیم.

حداکثر به یه آرایه ی 64 تایی نیاز داریم.

برنامه ای که بیت های شماره ی فرد ثبات AXرا به یک و بیت های زوج ثبات را به صفر تبدیل کند

تاپیک های مشابه

1. مرجع دستورات 8086 به همراه لیست وقفه ها و پورت های سخت افزاری
    نوشته شده توسط Delphi Coder در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 19
    آخرین پست: دوشنبه 15 اسفند 1390, 14:05 عصر
  2. کلیه دستورات و وقفه های 8086
    نوشته شده توسط Mah در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 08 آذر 1387, 12:33 عصر
  3. اتصال کیبورد به 8086
    نوشته شده توسط green age در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 2