صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 107

نام تاپیک: موضوع مهم درباره سرنوشت سایت

کاربر دائمی آواتار Mahdavi
    محل زندگی
    ایران - میگن تهرون
    با سلام
    آقا مهدی :::
    پولی کردن سایت = از دست دادن بسیاری از کاربران
    وجدانا کدوم یک از ما حاضریم هزینه ای پرداخت کنیم. مطمنا اگه سایت پولی بشه مدتی بعد به عناوین مختلف مجبور خواهید بود که کاربر رایگان بگیرید (نمایشکاه کتاب - سال نو - تابستون و.....) و بعد از مدتی به همین شکل بر خواهید گشت . (مثل تعدادی از فوروم های فارسی دیگه ...)
    پس بهتره یه فکر منطقی تر بکنید . مثلا جذب آگهی و .....

با این حال سایت اگه هم پولی بشه باز حاضرم تا حد معقول قسمتی از هزینه ها رو بپردازم
    موفق باشید

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Doha-Qatar
    سلام خدمت همه اعضای سایت

من دیروز تازه این تاپیک رو دیدم. کلی هم ناراحت شدم ...
    خوب پولی کردن سایت هیچ دردی رو دوا نمی کنه فقط بطور موقتی می تونه حداکثر یک تا دو سال عمر سایت رو زیادتر کنه. در ثانی همه اعضای این سایت در ایران نیستند که به همین راحتی هر چند ناچیز پول پرداخت کنند حتی اگر هر 6ماه یا یک سال باشه. به نظر من این کار فقط موقتی می تونه کارساز باشه.

اما راه چاره:
    با توجه به پیشنهاد بعضی دوستان تبلیغات می تونه خیلی مهم باشه اما همین معروفیت سایت و تبدیل اون به جایگاهی برای تبلیغات شرکتها و موسسات گوناگون خود به زمان نیاز داره در حالیکه وقت به نظر کم می آد و هر چه زودتر باید اقدام بشه.
    من می گم فعلاً برای خسارتهای گذشته یه مبلغی رو جناب آقای مدیر تعیین بفرمان تا لا اقل بتونیم هر چند اندک جبران کنیم (یه روش هم برای اعضای خارج از کشور تعیین کنین لطفاً)
    اما میتونیم برای این مشکل راه حل اساسی تعیین کنیم تا برنامه نویس برای همیشه باشه. از اونجاییکه فکر میکنم یه محیط کاملاً Free بتونه این مساله رو حل کنه و اطلاعات روی یک سرور ذخیره نشه و مجبور به پرداخت مبلغ اضافی هم نشیمو جای ذخیره اطلاعات هم باشه روی هارد خودمون یا جایی مثل mail box ؛من پیشنهاد میدم که یک گروه درYahoo به اسم برنامه نویس یا هر چیز دیگه درست بشه و در اونجا عضو بشیم. هر کس سوالی یا مقاله ای یا هر چیز دیگه
    داشت به باقی اعضا ارسال میکنه. با این روش هیچکدوم از بحثها لازم نیست که حذف بشن هر چند این روش ممکنه که معایبی هم داشته باشه از جمله اینکه بحثها با هم قاطی می شن و ممکنه خارج از موضوع بحث بشه و مدیریت روی ایمیلها صورت نگیره وخیلی مشکلای دیگه اما با این روش برنامه نویس زنده می مونه و با تبلیغات و... میتونه عوض خسارت فایده بده. پستهای جالب و مقالات هم برای دسترسی بیشتر بصورت مدون در سایت قرار بگیره.

نمیدونم تا چه حد این حرفا درست باشه لطفاً هر کس نظری یا مطلبی موافق یا مخالف داره و یا حتی اینکه این روش شدنی هم نباشه بنویسند.

با تشکر از همه

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    1.تبدیل چنین محیطهائی به یک روند غیر رایگان صرفا" به تعطیل شدن خواهد انجامید
    2.باید برای هر چیزی اونقدر که فایده ، ارزش و بازگشت داره وقت/هزینه صرف کرد ، نه بیشتر
    کاملا درسته! و موافقم

با عرض ادب:

فکر می کنم خیلی ها بر روی این عقیده استوار هستند که اگر بگیم برای سایت کاربران پول بدهند درصد زیادی ار کاربران فعلی دیگر نخواهند آمد و از همه بدتر کاربران جدیدی دیگر ثبت نام نخواهند کرد. این مطلب در همه جای دنیا صادق است کمی در ایران بیشتر.

یکی از دوستان در بخش مدیران پیشنهادی داد که فکر می کنم راه حل خوبی باشد. البته این پیشنهاد شاید یک مقدار غیر عملی به نظر برسد ولی علت آن این است که این مدل کارها در ایران انجام نپذیرفته و ما نمونه آن را ندیده ایم ربطی به غیر عملی بودن ندارد:
    در بسیاری از کشورهایی که نهاد های غیر دولتی و مردمی غیر تجاری در آن ها به اندازه کافی فعالیت می کنند راهی که برای تامین منابع مالی فعالیت ها در نظر گرفته شده خود کسانی هستند که از آن ها سود می برند ولی نه به طور اجباری. ببینید یک اصل ساده است «اگر فکر می کنید فعالیت سازمان یا نهادی برای شما مفید است باید بدانید که خرج هم دارد» خیلی ساده است ولی هیچ کدام ما آن را در عمل قبول نداریم. فکر می کنید تمام منابع مالی مثلا دانشگاه های امریکا ارتباط با صنعت آن ها است یا دولت به آن ها کمک می کند؟ خیر؛ یک نفر که 30 سال پیش از مثلا یکی از دانشگاه های کالیفرنیا مهندسی گرفته و الآن آخر عمرش است و از قبل آن مهندسی میلیونر شده می آد 50 میلیون دلار یک مرتبه به دانشگاهش کمک می کنه. در مورد مدارسشون هم همینه. ما اسم این رو تو ایران «کار خیریه» کمک کننده و یا گدایی اون نهاد یا سازمان می گذاریم ولی مثلا می بینید که قشر روشنفکر امریکا می آد خودش پول می ده که یک سری آدم یه شبکه های تلویزیونی غیر وابسته رو اداره کنند تا مثلا اخبار صحیح به گوشش برسونن. نه مثل cnn و fox news هر چی سرمایه داری خواست تو گوشش بخونن. دقت کنید که اونجا شبکه رو نمی بندند و نمی گن برای استفاده ازش پول بدید بلکه کسانی که ازش استفاده می کنند«درک» می کنند که استفاده ازش خرج داره.
    مثال دیگه : احتمالا همه تون با سیستم P2P و شبکه هایی مثل edonkey آشنایی دارید و تا حالا با emule چیزایی دانلود کردید. چند وقت پیش خواستن در چند تا سرور اصلیشون رو تو آلمان تخته کنند. تو سایتشون زدند که آهای ملت! خرج وکیل بالاست و دارند در سایت رو می بندند که همه کاربران شروع کردند از 1 یورو گرفته تا چند هزار دلار کمک کردند حتی یادمه اون وقتی که من رفتم دیدم یکی گفته بود که هر چقدر کمک تا حالا جمع شده من معادلشو می ذارم روش! ملاحظه می فرمایید «متوجه هستند» که دارند از یک چیز استفاده می کنند و به دردشون می خوره و سودش هم برای شخص خاصی نیست پس عاقلانه است که هزینه شو بپردازند.

نمی خوام بگم ایرانی ها فلانند و تو ایران نمی شه. ولی می خوام بگم ما نمونه این کارها رو نکردیم و تجربه شو نداریم.

پیشنهاد: همین کار رو برای سایت بکنید. یک بخش در سایت راه بیفته که مربوط به هزینه ها باشه. میزان دقیق هزینه های سایت معلوم بشه و میزانی که تا حالا هر کس پرداخت کرده و مجموع پرداختی ها چیزهایی از این قبیل هم توش درج بشه. اگر این سایت برای کاربرهاش مفید باشه مطمئن باشید که به همون اندازه ای که براشون ارزش داره حاضرند براش هزینه کنند. این جوری احساس می کنند که سایت خودشونه و خودشون دارند می چرخوننش.

ناگفته نماند: این در صورتی است که حق مالکیت سایت دیگر در اختیار یک نفر نباشد. یعنی دیگه سایت آقای کرامتی بهش نگن بلکه «سایت برنامه نویسان ایرانی» باشه(که البته الآن تا حدود زیادی همینه).
    والسلام

ببخشید که مطلب رو سریع نوشتم و چکش نکردم ولی لطفا نظرتونو در مورد این پیشنهاد بدید.

یه عشق برنامه نویسی خفن
    one of the main causes of the fall of the Roman Empire was that, lacking zero, they had no way to indicate successful termination of their C programs. -- Robert Firth

سلام
    بنده با یک تجربه طولانی در اینگونه محافل و سایتها و در قدیم بی بی اس های پیام و ماورا به یک نتیجه خیلی ساده رسیدم. ما ایرانیها عاشق چیزهای مفت هستیم پس پولی شدن سایت به معنای حرکت نزولی و رو به زوال آن خواهد بود. نتیجه آن تخته شدن به صورت فوری یا آهسته است. اتفاقی که در بی بی اس هایی مانند ماورا که محض اطلاع عرض کنم جماعتی از قویترین نرم افزار نویسهای آن زمان و اکثرا مدیران فعلی شرکتهای مطرح در اوون عضو بودن، پس از پولی شدن افتاد و خیلی از اعضای فعال رفتند و بعد از اوون پس از مدتی طولانی به صورت نیم بند دوباره عده ای جدید پیدا شدند. اما هیچوقت اوون جمع اول ایجاد نشد.

از طرفی هم هزینه زمانی و مالی مانع از کار صلواتی است. یعنی اینکه پولی نکنیم تخته میشه پولی بکنیم هم تخته میشه !!!
    پس باید راه حل دیگری جستجو کرد. راه حلی که چیزی غیر از این دو راه باشه ولی پاسخگوی مشکلات هم باشه. به نظر من اگر جایی رو پیدا کنید که هزینه رو تقبل کنه بهترین راه حله.

محل پیشنهادی بنده همین طرح تکفا است. اینها هزار جور طرح آبگوشتی و سفارشی و مسخره رو تایید میکنند و فلان قدر پول حروم میشه حالا چرا برای چنین سایتی خرج نکنند؟ من ۲ تا از طرحهام اوونجا پذیرفته شد بدون هیچگونه پارتی یا.... البته بگذریم که بدلیل یک سری مسایل حقوقی نتونستم استفاده کنم.
    اینهمه جماعتی که عضو سایت هستند حتما یک نفر پیدا میشه که آشنایی لینکی چیزی تو تکفا، مکفا یا صندوق حمایت از تحقیقات الکترونیک (همه منبع وامهای بلاعوض یا غیر بلاعوض هستند)‌ داشته باشه؟ اگه دارید کمک کنید.

ممنون علی

با سلام و عرض خسته نیاشید
    به نظر من هر تاپیکی یک زمانی داشته باشد مثلا 15 روز یک ماه یا بیشتر و بعد از آن تاپیک حذف شود تا حجم اطلاعات بالا نرود مثلا من تاپیکی دارم که برای سال 80 است آن زمان که vb کار می کردم و تازه وارد بودم مطمئنم اون تاپیک بدرد هیچکس نمی خورد و امثال آن .
    این تاپیکها بیخودی در دیتابیس ذخیره شده اند
    تازه هر کس که مشکلی یا سوالی داشته باشد بلافاصله تاپیک مورد نظر خودش را می نویسد و اصلا به سراغ مرور تاپیکهای قبل نمی رود که ممکن است مشابه آن بیان شده باشد.
    می شود تاپیکهای مهم توسط مدیران علامت گذاری شود و این تاپیکهای نمونه بعد از مدتی از دیتا بیس حدف نشوند.
    VIP=Very Important Person

به نظر من هر تاپیکی یک زمانی داشته باشد مثلا 15 روز یک ماه یا بیشتر و بعد از آن تاپیک حذف شود
    :مخالف: موافق نیستم چون بسیاری از اوقات موردی پیش اومده که لازم شده به اطلاعات قبلی مراجعه شود.

موافق نیستم چون بسیاری از اوقات موردی پیش اومده که لازم شده به اطلاعات قبلی مراجعه شود.
    خوب کاری نداره صفحه را بر روی کامپیوتر خودت ذخیره کن یا هر تاپیکی که برایت مناسب است را ذخیره کن
    VIP=Very Important Person

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran - Amol
    با سلام .

میتونیم گلریزون به پا کنیم !
    سالی 2.5 میلیون خرج
    6000 تا کاربر
    در طی یک سال برای یک دفعه :
    4000 نفر نخوان پول بدن
    500 تا هم از تنبلی به بانک رفتن بیخیال بشن
    1500 نفر بعضی ها 1000 بعضی ها 2000 میانگین 1500 تومان بدن

2.25 میلیون جمع میشه !!!!!!!!!

روش فکر کنین نظر بدین .

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    یکی میتونه مسئولیت تحقیق درباره نحوه استفاده از مزایای طرح تکفا رو بعهده بگیره و آیا اینکه شامل ما هم میشه یا نه؟

در مورد تکفا اگر شما یک شرکت کامپیوتری ثبت شده با عضویت شورای عالی انفورماتیک داشته باشید و دفاتر سال 82 پلمپ شده هم در اختیارتون باشه انوقت میتونید وقت بگذارید

اما چند سوال مطرح میشه
    1) چرا تکفا؟
    2) وام ؟ برای چه کاری؟ فرض کنید 50 میلیون تونستید وام بگیرید ...آیا میتونید وام را خرج این سایت بکنید و باز پرداخت داشته باشید؟
    3) چرا اگهی نه؟آیا شما بازدید روزانه بالا ندارید؟ ...
    4) چرا CDتبلیغاتی درست نمی کنید ؟
    5) چرا محصول از این جمع درست نمی کنید

کاربر دائمی آواتار jannati
    محل زندگی
    تهران
    جناب آقای کرامتی
    با سلام و خسته نباشید حسابی
    من همین الان این خبر را خوندم و دارم از ناراحتی دق میکنم.
    :cry: :cry: اگر شما بخواهید درخواست کمک مالی را به حساب خدای نکرده گدایی و اینها بذارید به نظر من حق کاربران رو در انتخاب نادیده گرفته اید.ما همه از این سایت بهره های زیادی برده ایم.من تا الان فکر میکردم شما از طرف یه موسسه دولتی پشتیبانی میشید.چون به ذهنم هم نمی رسید که یکی یه نفره بخواد این کار رو بکنه.
    حالا هم لطفا هر کاری لازمه بگید ما انجام بدیم.هر چه زودتر.ما خیلی بیشتر از چیزی که میخواهیم هزینه کنیم استفاده کردیم .پس حتما کمک مالی بگیرید و نذارید یه بار هم که تو ایران کار گروهی نتیجه داده به هم بریزه.خواهشا :cry:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    آقا مهدی
    همین الان یکی از IT Man های تبریز اینجاست بنده خدا همین طور به میزش خیره شده میگه کمک بلا عوضضضض
    ولی خوب جواب ایشون نتیجه اش زیاد امید بخش نیست
    طرح تکفا بندی برای کمک به افراد حقیقی نداره ولی در قالب موسسات یا شرکتهای حقوقی خدمات میدهد آن هم خدماتی که قابلییت سود آوری و باز پرداخت داشته باشد .
    برای این سایت هم میشه در قالب یک شرکت یا موسسه تحقیقاتی وام از طرح تکفا گرفت که سود بازپرداخت آن در حدود 2 یا 3 درصد باشد.که آن هم با توجه به سود آور نبودن سایت معقول نخواهد بود و غیر این بندی جهت استفاده سایت از این طرح وجود ندارد .مگه اینکه مستقیما از آقای جهانگرد (مدیر طرح ) بودجه ای گرفته شود .(بنا به پیشنهاد یکی از اعضای فعال این طرح در تبریز) که خیلی سخته.
    در این زمینه دانشگاهها بودجه ای دارند که در اختیار سازمانها به صورت بخشش قرار میدهند که این گونه فعالیتها را انجام دهند.(البته در تبریز میشد از طریق این آقای مهندسمون در دانشگاه تربیت مدرس مطرح کرد ولی چون هنوز در تبریز گروه کامپیوتر در دانشگاه تربیت مدرس تشکیل نشده مقدور نیست دوستان اگه در دیگر شهرها میتونند راه حل بدی نیست)
    و یا اینکه سازمانهاپی که در زمینه نرم افزار کار میکنند یا مجلات به عنوان اسپانسر سایت باشند که در عوض تبلیغات سازمانهای مربوطه در سایت موجود یاشه .

سلام
    من تازه اینجا رو دیدم اما یک پیشنهادی دارم اینکه ماهنامه ای از محتویات سایت (از بهترین مقالاتتش) تهیه بشه تازه می تونید کلی بابت تبلیغات در ماهنامه بگیرید البته راهکاری بود که به ذهنم رسید این مقالات با نام نویسندگان اونها چاپ بشه می تونید هم مشکلات و راهکارهای احتمالی رو هم بدید که دوستان لطف می کنند در هر تاپیکی می دن ضرری هم توش نیست البته شاید مشکلاتی باشه من شم اقتصادی ندارم نمی دون این راه حلی بود که به نظرم رسید
    به امید دیدن برنامه نویسی هر چه زیبا تر و با دوام تر
    موفق باشید

با سلام خدمت همه دوستان
    فکر کنم چند وقت پیش بود که یه نظر خواهی توی سایت کرده بودید که اگه برنامه نویس تعطیل بشه(دور از جون) :cry: شما چکار می کنید؟ اون روز شاید خیلیها مثل من اومدن و تیکه های بی مزه و بامزه ای هم پروندند و رفتند و شاید هیچکس هم فکر نمی کرد این روز ناخوشایند روزی سر برسه...ما که نه کاربر حرفه ای و قدیمی این فروم هستیم و نه ادعایی داریم..تنها این فروم را محلی می دیدیم که بیایم و از تجربیات دیگر دوستان استفاده کنیم..
    الان نمیدونم چی بگم..ولی ببینید ما می تونیم از تجربیات دیگران توی این زمینه استفاده بکنیم...برای نمونه میشه راهکار سایتهایی مثل پرشین بلاگ را در پیش گرفت..فکر نکنم ترافیک خطوط و هزینه نگهداری این فروم به اندازه پرشین بلاگ باشه..ولی شما می بینید که هنوز هم بعد از دو سال سرپا هست و داره با قدرت فعالیت میکنه ..حالا میشه با یه کسی که توی بازاریابی و جذب آگهی ها تجربه داره مشورت کرد تا شاید بشه یه مقدار از بار مالی این کار را جبران کرد.. در ضمن من به نوبه خودم توی زمینه کمک نقدی تا جایی که از عهده ام بر بیاد هستم...
    این سایت به امید خدا و همکاری اعضاء و خوش فکری مدیرانش سر پا میمونه...

با سلام،
    من امروز این بحث رو دیدم و همه پست ها رو هم خوندم.
    بعضی ها با خودشون حساب کردن نفری فلان تومن میدیم جور میشه.
    بعضی ها هم که معتقدند که «ایرانی ها مفت خٌرند و پای پول وسط بیاد کنار میکشن و ...»

آخه چرا ما خودمون به خودمون فحش میدیم. و ارزش خودمون رو پایین میاریم.
    اگه یه خارجی از اینجا رد شده باورش میشه.

تقریبا همه یک اشتباه خیلی بزرگ تو محاسبات کردند که الان توضیح میدم.

من هم معتقدم یکی از راه حل هایی که اصلا عملی نیست پولی شدن سایت است. اما نه به این دلیل که کسی حاضر نیست پول بدهد.

یه بررسی آماری همه چیز رو روشن میکنه :
    تعداد اعضای سایت حدود 6500 نفره و نکته قابل توجه اینه که یه چیزی حدود 84 درصد از اعضا تعداد پست هاشون 0 است به عبارت دیگه 5500 نفر از اعضای فعلی سایت فقط عضو شدند ولی دیگه هیچ وقت به سایت برنگشتند. پس تعداد واقعی اعضای سایت فقط 1000 نفره. و از این تعداد فقط 500 نفر بیش از 10 پست دارند. در نتیجه تعداد اعضای فعال سایت چیزی کمتر از 100 نفر است. لذا اگر کسی حاضر باشه برای بقای سایت پولی بپردازه همین صد نفر هستند. که با توجه به مخارج سایت باید سالی 25000 تومان بپردازند. و بقیه اعضا به دلیل نپرداختن پول اخراج میشوند. در نتیجه سایت بعد از مدتی بدون عضو می ماند و تعطیل میشود!!!

و اما راه حل هایی که بعضی از دوستان هم اشاره کردند:

اولا منابع درآمد فعلی سایت رو افزایش بدهید :
    1- سی دی ها رو ارزان کنید تا مشتری ها افزایش پیدا کنند.
    2- تعداد سی دی ها رو بیشتر کنید.
    3- در صورت امکان تبلیغات از طریق سایت رو افزایش بدین.
    4- برای دریافت کمک های مردمی شماره حساب بدهید.(هر چند ناچیز میتونه مفید باشه)

ثانیا اقدامات لازم برای کاهش مخارج سایت :
    1- دنبال یک هاستینگ ارزان تر بگردید.
    2- امکان upload کردن آواتار رو حذف کنید.*
    3- امکان attach کردن فایل رو حذف کنید.*
    4- اعضایی که بیش از سه ماه است عضو شدند و هیچ پستی ندارد حذف کنید.

* برای جبران این نقیصه به کاربران توصیه کنید فایلها و آواتار خود را در جایی نظیر sharemation قرار دهند ای کار هم فضای خالی سایت رو افزایش میده هم به قول یکی از دوستان Monthly Data Transfer رو کاهش میده.

اما اینکه بعضی از تاپیک ها رو حذف کنید یا ببندید اصلا راه خوبی نیست چون از محبوبیت سایت می کاهه.

سلام
    من حقیقتش امروز این تاپیک را دیدم اما همی تاپیک ها را نخوندم
    فکر کنم اکه یه انجمنی مثلا تحت عنوان "انجکن اغضا سایت برنامه نویس" درست بشه که یه امکانات خاصی در سایت واسشون گذاشته بشه و یه مبلغ هم واسه عضویت در این انجمن پرداخت کنند .
    و البته افرادی که اعلام آمادگی واسه کمک کردن می تونن از این طریق هم کمک کنن

ممنون

نقل قول نوشته شده توسط shaniaki
    ...
    پیشنهاد: همین کار رو برای سایت بکنید. یک بخش در سایت راه بیفته که مربوط به هزینه ها باشه. میزان دقیق هزینه های سایت معلوم بشه و میزانی که تا حالا هر کس پرداخت کرده و مجموع پرداختی ها چیزهایی از این قبیل هم توش درج بشه. اگر این سایت برای کاربرهاش مفید باشه مطمئن باشید که به همون اندازه ای که براشون ارزش داره حاضرند براش هزینه کنند. این جوری احساس می کنند که سایت خودشونه و خودشون دارند می چرخوننش.
    ...
    کاملا موافقم

لطفا یک شماره حساب اینجا بنویسید .امتحان می کنیم . برای یک ماه ببینیم چقدر کمک می شه .
    مطمئنم خیلی ها هسنتد که هیچ وقت کمک هایی که به واسطه این سایت گرفتن رو فراموش نمی کنن.

سلام
    وامهای مربوط به طرح تکفا بلاعوض است تا جایی که بنده میدونم. یعنی قرار نیست پس داده بشه. اما مال صندوق حمایت از ... و مگفا بازپرداخت داره.

ممنون علی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    نه برادر تکفا وام بلا عوض نمیده

پاسخ به فعالیت و زحمات علمی آقای کرامتی

آقای کرامتی :
    سلام و خسته نباشید ! وقت شمارا نمی گیرم . خواهشمندم هر آنچه اعضای سایت می توانند برای کمک به سایت خودشان _ هر چه سریعتر _برای رفع مشکل کنونی انجام دهند را اعلام نمایید . ضمنا پیشنهاد آقا/خانمHidarneh به نظر من عالی است . هر عضو می تواند مقداری علی الحساب واریز نماید و شما هم یک نقطه صفر برای آن در نظر بگیرید و هنگام رسیدن به آن به کاربر اعلام نمایید .
    البته به نظر می رسد این پیشنهاد پس از مرتفع شدن مشکل کنونی قابل انجام است .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    فکر کنم دیگه بعد از این همه مدت و پیشنهاد باید تصمیم بگیریم
    فقط حرف و حدیث نمیشه ؛ یکی از راهها رو دسته جمعی روش
    توافق کنیم و آقای کرامتی روی نتیجه نهایی تصمیم بگیره.
    فقط بجنبیم

به نظر من هم اگر یک شماره حساب بنویسید خیلی خوب میشه .مطمئن باشید خیلی ها کمک میکنند.
    د رضمن قبول اگهی تبلیغاتی در سایت میتونه کمک خوبی باشه.من خیلی از سایت ها رو دیدم که با همین آگهی های تبلیغاتی مخارج سایت رو تامین میکنند.

اقای کرامتی اگه شما بتونینبه عضویت انجمن انفورماتیک دربیاین از طرح تکفا هم میتونین استفاده کنین.

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    یه نظر دیگه!
    کاربر هایی که هیچ پستی ندارند را حذف کنید

من یک پیشنهاد دیگه دارم.امکانش هست یک شرکت مجازی ثبت کنیم؟بعد بریم عضو انفورماتیک دربیایم.اینجوری هم از مزایای انفورماتیک استفاده میکنیم هم برای سایت یک شرکت ثبت کردیم هم میتونیم به صورت تیمی پروژه های مختلف انجام بدیم.
    حالا بازم اگه دراین زمینه میتونه پیشنهاد بهتری بده بسم الله :oops:

کاربر دائمی آواتار بمب منطقی
    محل زندگی
    شمال-ایران
    من قبلا اینو یه بار نوشته بودم ولی نمی دونم چرا العان نیست. ولی بازم می نویسم.(البته یه مقدار احمقانه به نظر میرسه)
    میشه برای هر بخش یه وبلاگ ساخت و موضوعات از رده خارج شده و قفل شده رو به وبلاگ مربوطش منتقل کرد.و فقط موضوعات زنده و در حال بحث تو سایت باقی بمونن. و بهتره که وبلاگهای مربوطه هر بخش رو از سایتهای مختلف ساخته بشه تا صاحب سایت شاکی نشه.
    و همچنین اگه کسی موضوع تکراری مطرح کرد اولا توسط مدیر بخش حذف شده و ثانیا به طرف اطلاع داده شه که موضوع تکراری بوده و در فلان جا دنبالش بگرد(توسط مدیر بخش)
    اگه رو این موضوع به صورتی جزئی تر فکر بشه میتونه مشکل گشا باشه. :D

مهمان
    یه نظر دیگه!
    اخه IQ!!!!!
    کابری که هیچ پستی نداره نه ترافیک سایت رو زیاد میکنه نه چیزی از فضای سایت رو میگیره اصلا بنده خدا کاری به کاره کسی نداره
    امکانش هست یک شرکت مجازی ثبت کنیم؟بعد بریم عضو انفورماتیک دربیایم.اینجوری هم از مزایای انفورماتیک استفاده میکنیم هم برای سایت یک شرکت ثبت کردیم هم میتونیم به صورت تیمی پروژه های مختلف انجام بدیم
    سنگ بزرگ نشانه؟؟....
    بابا بنده خدا کرامتی وقت درست و حسابی نداره جواب میل هاش رو بده اونوقت بره دنبال این کارا؟؟؟؟ :(
    تعطیل شدن بخش چت کاره درستی بود ایشالا که همین مشکل رو حل کنه
    ولی اگه نشد فکر نکنم کسی که از این سایت داره چیز یاد میگیره ماهی 1000 تومن رو زورش بیاد بده :دلار:

کاربر دائمی آواتار (سیدشریفی)
    محل زندگی
    ایران - تبریز
    من چند روزی است این قسمت را مطالعه میکنم .
    دوستان راه حلهای خوبی را ارایه میدهند .
    تصمیم گیری در این مورد خیلی مشکل میباشد .
    آقای کرامتی هر چه بگویند من قبول دارم چون من خیلی چیزها از این سایت یاد گرفته ام .
    :roll:

کاربر تازه وارد
    یه چیزی ، فرض کردیم سایت پولی شد ، پول رو چطوری می خواهید بدهید ، لابد می خواهید از طریق کارت های اعتباری تان پرداخت کنید ، یا شاید هم می خواهید پول را حواله کنید!!!
    به این نکته هم کمی فکر کنید بعد پیشنهاد بدهید.

لطفا یک شماره حساب اینجا بنویسید .امتحان می کنیم . برای یک ماه ببینیم چقدر کمک می شه .
    مطمئنم خیلی ها هسنتد که هیچ وقت کمک هایی که به واسطه این سایت گرفتن رو فراموش نمی کنن.
    البته این فقط یک راهه.می شه سوال و جوابهای خوب رو حمع آوری کرد (در یک سی دی).و با سود بیشتر فروخت.همچنین است ایجاد خودکارها،تی شرتها و ... با آرم دلخواه (البته این یکی نمی شه!) :flower:
    بیا ای خسته خاطر دوست ! ای مانند من دلکنده و غمگین
    من اینجا بس دلم تنگ است
    بیا ره توشه برداریم
    قدم در راه بی فرجام بگذاریم

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    اخه IQ!!!!!
    بابا! اون وقت معلوم میشه سایت چندتا کاربر فعال داره! الکی آمار 6000 تا کاربر نمی اید وسط
    در ضمن کاربری که پست نداره به این معنی نیست که باری روی شبکه نمیگذاره
    مییاد مطلب را می بینه و میره! بدون اینکه برای بقیه فایده داشته باشه

:evil:
    بعضی ها جواب سوالاتشان را در سوالات دیگر می یابند و به همین دلیل پستی هم ندارند.

من نظر بهتری دارم

سلام به همه دوستان
    بدون شک سایت برنامه نویس یک کتابخانه و رفرنس فوق العاده برای تمامی برنامه نویسان در هر سطحی (مبتدی - حرفه ای) است.
    الان شاید چیزی حدود 1-2 سال از فعالیت گسترده این سایت میگذره، برنامه نویسان زیادی در هر بخش این سایت مطالب خوب و با ارزشی رو نوشتن، سوالات و مشکلات زیادی مطرح و پاسخ های بسیار مفیدی به این سوالات داده شده که ممکنه الان به درده من نخوره یا هنوز به همچین مشکلی بر نخورده باشم، ولی قطعاً اگر بخوام به برنامه نویسی ادامه بدم بالاخره دیر یا زود ممکنه اینها سوالات و مشکلات خود من هم باشه، مطمئناً خیلی از این مطالب و پاسخها توی هیچ کتاب یا CD پیدا نمیشه (حداقل به راحتی) و هیچ تضمینی هم وجود نداره همه اساتیدی که امروز در این سایت هستند فردا هم باشند (حالا به هر دلیلی)
    حالا فکرش رو بکنید که این سایت 5 ، 10 یا 15 سال دیگر هم بکار خود ادامه بده، میتونید تصورش رو بکنید ماهانه یک CD شامل کلیه مطالبی و پستهایی که در طول یک ماه وارد سایت شده است به عنوان یک آرشیو، کتابخانه و رفرنس کامل برنامه نویسی که سالانه شامل 12 CD میشه، چقدر میتونه با ارزش باشه؟ :shock:

من پیشنهاد میکنم:
    1- سایت برنامه نویس هرماه یک سیدی تولید کند که شامل کلیه مطالب وارد شده به سایت در ماه گذشته باشد.
    2- کاربران امتیاز اشتراک یک ساله سیدی های سایت را بخرند (که فکر کنم از خرید اشتراک سالانه خیلی از مجلات بهتر و به صرفه تر باشد) و در طول یک سال،‌ماهانه سیدی سایت برای آنها ارسال شود

البته این کار زمانی میتواند مشکلات سایت را حل کند که تعداد زیادی از کاربران در عرض حداکثر 10 روز مشترک شوند ...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    30/11/53
    و یه پیشنهاد دیگه . برای کم کردن ترافیک سایت اجازه ارسال عکس و فایل ضمیمه و درنهایت آوارتار داده نشه . واسه اونهایی هم که این موضوع حیاتی هستش و راهشو هم نمی دونن خودم حاضرم مقاله اشو بنویسم که توی یه host مجانی یه سایت الکی درست کنن عکسها رو بذارن اونجا و لینکشو بذارن اینجا که نهایتا 10 دقیقه هم وقت نمی بره . باید توجه هم بکنیم که اکثر عکسها ربطی به برنامه نویسی ندارن و در ضمن حجمی تقریبا برابر با صفحات سایت دارن ( به عنوان مثال یه صفحه نمونه رو خودتون چک کنید تا ببینید که حجم صفحه و اون عکس یا عکسهای اون صفحه یکی هستش )

کاربر دائمی
    محل زندگی
    30/11/53
    و در نهایت هم اینکه تمام این راه حلها یا موقت هستند و یا پاک کردن صورت مساله . اگه می خوایم سایت زنده بمونه راه حلش فقط و فقط گرفتن تبلیغات برای سایته . همین و بس . پس همه باید در این راه تلاش بکنیم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    آقا مهدی طی تماسی که با مسول طرح تکفا استان آ.ش داشتیم مشکل سایت به اطلاع ایشون هم رسید که بسیار هم علاقه نشون دادند منتها در این طرح جایی برای این گونه فعالیتها در نظر گرفته نشده است(خود ایشون هم بخاطر این موضوع بندها و موارد طرح تکفا رو گذرا مطالعه کردند) که به نتیجه ای نرسیدیم منتها ایشون مورد جالبی رو پیشنهاد کردند که در قالب یکی از طرحها استان (و یا سایر استانها)این سایت هم مطرح بشه که اون هم دانشگاه مجازی بود که در حال تاسیس در استان است که در صورت تمایل مسولین سایت مورد جالبی است که میشه روش حساب کرد .

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    میشه پیگیری کنید و جزئیات رو اطلاع بدید؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    چشم پیگیری میکنم بنده تا این حد میدونم که باید تحت عنوان یه شرکت یا موسسه ای که در استان فعال هستش سایت مطرح بشه و با توجه به رزومه کاری شرکت (سایت)و گستردگی فعالیت اون به عنوان بخشی از دانشگاه مجازی که مسولیت آموزش یا ....رو بر عهده میگیره البته این نکته رو هم عرض کنم که زمان میبره چون اجرای طرح این دانشگاه در مراحل اولیه است

آقا ببخشید من کوچکتر از اونی ام که چیزی بگم

ولی به نظر من اگه پولی بشه خوبه

:lol:

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •