مشاهده دست آورد نظرسنجی: شما برای طراحی وب سایت چگونه عمل می کنید

رای دهنده
12. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • همیشه با ویژوال استودیو کار می کنم.

6 50.00%
  • همیشه از cms های آماده استفاده میکنم و اونها رو توسعه میدم.

1 8.33%
  • از هر دو روش استفاده میکنم. بستگی به شرایط دارد.

5 41.67%
نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: برنامه نویسی وب یا توسعه CMS

کاربر دائمی آواتار mehrdad201
    محل زندگی
    شمال ایران (مازندران)

برنامه نویسی وب یا توسعه CMS

سلام به همه دوستان

مدتی بود که یه مساله ذهن من رو به خودش مشغول کرده بود. بنابراین گفتم بیام از دوستان و اساتید نظر خواهی کنم.

من چند وقتیه که درگیر یه وب سایت هستم که توش از سیستم membership استفاده کرده بودم. قبل از شروع برنام هاین بود که یه سری role داریم که هر کدوم به یه جاهایی دسترسی دارند.

اما در حین کار نظر مشتری عوض شد و گفت که دوست داره نوع دسترسی user ها و role ها رو خودش به صورت دینامیک از توی سایت تغییر بده.

ما هم مجبور شدیم برنامه رو دوباره تغییر بدیم (احتمالا دسوتان در جریان سوالاتم هستند)
    البته من نمیخوام به این موضوع بپردازم.

وقتی از یکی از دوستانم در مورد مشکلم سوال کردم به من گفت که چرا میام وب سایت رو از 0 شروع می کنم و اینکه چرا نمیام cms ها آماده ای مثل دات نت نوک رو توسعه نمیدم.
    دوستم میگفت وقتی یه سی ام سی مثل dotnetnuke اومده خیلی از کارها مثل سیستم یوزر و یوزر آنلاین و ... رو انجام داده چه دلیلی هست که ما بیایم از نو این کارها رو انجام بدیم و خودمون رو درگیر جزئیات کنیم.

دوستم میگفت بهتره که این کارها رو به دست dotnetnuke بدیم و تمرکز اصلی رو بزاریم روی خود پروژه.

حالا با این اوصاف مدتیه که من به فکر فرو رفتم که برای ساختن و طراحی یه وب سایت بیام از سی ام اس های آماده استفاده کنم یا اینکه نه از 0 و با خود visual studio کل وب سایت رو طراحی کنم.

گفتم بیام از دوستان هم سوال کنم و نظرشون رو بپرسم.

از همه خواهش می کنم در این نظر سنجی شرکت کنید و توضیحات خودتون رو ارائه بدید.
    امیدوارم که این تاپیک ، تاپیک خوب و مفیدی بشه.

کاربر دائمی آواتار سار
    محل زندگی
    تورین-ایتالیا
    راستش من معتقدیم CMS به درد WEB Siteسازی می خوره نه WEB Application.
    در عمل چیزهایی که نیاز داری رو باید خودت بسازی.

کاربر دائمی آواتار abadanboy
    محل زندگی
    شاهین شهر - اصفهان
    1- من خودم شروع به نوشتن می کنم
    2- وی بی بلد نیستم که بخوام dotnetnuke استفاده کنم
    3- چیزی که خودم می نویسم قطعاً مشکلاتی داره ولی اگه بخوام به فکر توسعه باشم چیزه زیادی یاد نمی گیرم
    4- اگه قرارداد درست تنظیم شده باشه مشتری برای تغییر وضعیت سایت در حین پروژه باید هزینه بده و به نفع منه
    5- کار رو خودم انجام بدم مشه تو پروژه های بعدی هم ازش استفاده کنم خیلی از ماژول ها شبیه هم هست
    6- از dotnetnuke میشه ایده گرفت که مثلاً فلان قسمت رو مثل اون بنویسم
    7- و با دوستمون آقای سار هم موافقم

محل زندگی
    شمال ایران (مازندران)
    در مورد تغییر عقیده مشتری با شما موافقم و خب من هم هزینش رو میگیرم.

بحثم در مورد همین قضیه ماژول های آمادست که خب عده ای هستن که میگن خودم از نو برای خودم میسازم و در پروژه های بعدی هم ازشون استفاده می کنم.

در مقابل عده ای هم هستند که میگن وقتی که چرخ اختراع شده چرا باید اون رو دوباره از نو اختراع کرد؟!؟!!؟

کاربر دائمی آواتار miladr
    محل زندگی
    وقتی تو نت هستم همه جا هستم و هیچ جا نیستم.
    نقل قول نوشته شده توسط mehrdad201 مشاهده تاپیک
    در مقابل عده ای هم هستند که میگن وقتی که چرخ اختراع شده چرا باید اون رو دوباره از نو اختراع کرد؟!؟!!؟
    حرفشون درسته چرخ رو نباید دوباره اختراع کرد اما تشبیه شما اشتباه داره به نظر من چرخ اینجا .net هست و dotnetnuke یا چیزی که خودتون توسعه بدین مدل های مختلف ماشین هستن.
    همشون از چرخ استفاده می کنن اما یکی با چرخ ماشین فرمول یک می سازه یکی وانت.

محل زندگی
    شمال ایران (مازندران)
    از دوستان دیگه کسی نظری نمیده !؟!؟!؟!

در پروژه های کوچیک یا بهتر بگم پروژه هایی که کاربرد مشخص و استانداردی از اونها انتظار میره CMS ها می تونن جوابگو باشند ، که صد البته هزینه اجرای پروژه رو به دلیل آماده بودن همه چیز (تقریبا) پایین میاره چون در یک CMS بیشتر مسئله Config وجود داره تا برنامه نویسی البته بماند که بعضیا کل هزینه طراحی خود CMS رو از ملت از همه جا بی خبر میگیرن...!
    مثل وب سایت های خبری، فروشگاهی، خدماتی و ...

ولی در پروژه هایی که نیاز های خاص یک سازمان یا موسسه مد نظر هست CMS جوابگو نیست در واقع مشکلات استفاده از CMS و بعد اضافه کردن کمبودها به آن بیشتر از از اول نوشتن پروژه هست.
    در واقع وجود نیازهای سفارشی و در برخی مواقع نیاز به متفاوت بودن، پیشرو بودن و نوآوری در وب سایت باعث میشه از CMS استفاده نکنیم.

در نهایت یک برنامه نویس با تجربه در طول زمان ماژول های آماده ای داره که با کمی تغییر در پروژه های مختلف استفاده میشن، و در واقع همه چیز رو از اول نمی نویسن!

کاربر دائمی آواتار m.hamidreza
    محل زندگی
    کره زمین
    نمیدونم چرا ولی داره CMS Oriented میشه بازار (البته این لغت رو همین الان اختراع کردم! )
    به خوب و بدش کاری ندارم ولی یه مشکلی که داره ایجاد میکنه اینه که داره قیمت هارو بدجوری میاره پایین ! یه نفر اومده یه CMS نوشته مثه یه سایت خبری 20و30 تا میفروشه دونه ای مثلا 200 تومن حالا مشتری اگه بیاد پیش یه کسی که خودش قراره بنویسه اون حداقل یه تومن قیمت میده این میشه که مشتری فکر میکنه داری سرش کلاه میذاری !
    البته بحث DNN جداست از این ولی دوست داشتم اینو بگم تا نظر مهندسین گرامی رو هم جویا شویم .
    ======
    من همزمان پست کردم برادر صالحی .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran - Fars - Shiraz
    از قدیم گفتن هی چیزی را بهر کاری ساخته اند

کاملا بستگی به شرایط و نیازها داره

من خودم شخصا اصلا نمیتونم روی کد کسی کار کنم!
    و معمولا فقط در حد اسکین مثلا از نیوک استفاده کنم که نیاز به تغییر نداشته باشم

و دوم اینکه نیازها و فرهنگ ها با یکدیگر تفاوت دارن
    مثلا شما یه CMS معروف e107 که تحت پی اچ پی هست یا بقیه را نگاه کنید میبینید از لحاظ کارکردن خیلی با هم تفاوت دارن و انتخاب درست CMS خودش یه دوره آموزشی و تخصص می‌خواد.

مثلا چرا هیچ نرم افزار خارجی برای اتوماسیون اداری نیست؟؟؟؟
    چون نیازها و فرهنگ ما با اونها تفاوت داره

محل زندگی
    شمال ایران (مازندران)
    خوشحال میشم بیشتر توضیح بدید....

به نظر شما اینکه ما بریم دنبال بسط و توسعه CMS ها بهتره یا اینکه بریم دنبال طراحی وب سایت فول؟

منظورم از بهتر بودن صرفه تجاریش هست. (البته نه به قیمت کلاه گذاشتن سر مردم)

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    دو نقطه نظر در اینباره وجود داره:

1- شما میخواهید بسرعت پولدار شوید، بنابراین کارهای مقطعی با زمان کم انجام میدهید، در این گونه موارد استفاده از چیزی مثل Dot Net Nuke منطقی تر است.

2- شما میخواهید یک تجارت ادامه دار (غیرمقطعی) داشته باشید، در اینصورت ابتدا باید Dot Net Nuke و یا CMS مورد نظر را مهندسی معکوس کنید و اگر موفق شدید تازه می فهمید که خیلی از بخشهای CMS مورد نظر می تونست خیلی بهتر از این نوشته بشه و کلی اشکال ازش در میارید .
    در این صورت بهتره خودتون یه چیز مناسب با تجارت تون رو بنویسید.
    (تمام موارد ذکر شده در شماره 2 زمانی صحت داره که شما یک برنامه نویس حرفه ای باشید، اگر نیستید اصلا به مورد شماره 2 فکر نکنید).

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •