نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: برنامه genedu

برنامه genedu

با سلام
    من تازه با این سایت آشنا شدم .امیدوارم دوستان بتوانند مرا راهنمایی کنند. من این مشکل را در سایت های دیگر هم مطرح کردم اما پاسخی دریافت نکردم.
    برنامه genedu متعلق به آموزش و پرورش است. این برنامه تحت dos است. من و خیلی از مدارس اطلاعات دانش آموزان را داخل این برنامه وارد میکنیم. اما اگر بخواهیم این اطلاعات را وارد محیط ویندوز و برنامه هایی مانند excel کنیم چه باید بکنیم؟ آیا باید دوباره اطلاعات را درمحیط excel وارد کنیم؟ آیا راه دیگری مانند تبدیل وجود دارد؟ خروجی برنامه genedu تحت فایل هایی با پسوند dat است.
    دوستان با راهنمایی خود می توانند جلوی خیلی از دوباره کاری ها را بگیرند.
    با تشکر

ورود شما را به این بخش خوش آمد می گویم.
    قبلا بحث شده است اول جستجو بعد مورد جدید را عنوان کنید.

البته نه با عنوانی که شما نوشته اید با عنوان تبدیل dat به mdb یا ...

چند تاپیک پایین تر است.

مطمئنا اگر یک فایل کم حجم از اون را در اینجا آپلود کنید خیلی از اساتید میتوانند کمکتان کنند و از این کار دریغ نمیکنند , حداقل اینکه برای امثال شماها محرز میشه که آیا ساختار این برنامه با فاکس هست یا خیر.! بود و نبودش با یک راهکار مفید.!!

با سلام
    فایل پیوست شامل edu2b3t0 که حاوی مشخصات و edu2b3t1 شامل نمرات (این دو فایل خروجی برنامه genedu می باشند ) و یک تصویر که اطلاعات داخل فایل ها را نشان میدهد می باشد.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: zip EDU.zip‏ (176.6 کیلوبایت, 335 دیدار)

کاربر دائمی آواتار ali_kolahdoozan
    محل زندگی
    اون سر دنیا
    این برنامه با ++c است . بانکش هم از طریق ایجاد structure ایجاد شده . و به این راحتیها امکان تبدیل نداره

نقل قول نوشته شده توسط aa2aa2 مشاهده تاپیک
    با سلام
    فایل پیوست شامل edu2b3t0 که حاوی مشخصات و edu2b3t1 شامل نمرات (این دو فایل خروجی برنامه genedu می باشند ) و یک تصویر که اطلاعات داخل فایل ها را نشان میدهد می باشد.
    همانطور که دوستمان اشاره کردند ساختار مربوط به جداول فاکس نیست.
    اگر میخواهید اطلاعات جداول مربوطه را به جداول فاکس انتقال دهید و کاربردتان هم در همین زبان است من فکر میکنم کار نشد نداره و در نهایت با توابع سطح پائین میشه این کار رو کرد ولی اگر از اطلاعات مربوطه میخواهید در سایر زبانهای برنامه نویسی استفاده کنید فکر کنم اگر راه حل دیگری بجوئید به صرفه تر باشد.

نقل قول نوشته شده توسط aa2aa2 مشاهده تاپیک
    با سلام
    من تازه با این سایت آشنا شدم .امیدوارم دوستان بتوانند مرا راهنمایی کنند. من این مشکل را در سایت های دیگر هم مطرح کردم اما پاسخی دریافت نکردم.
    برنامه genedu متعلق به آموزش و پرورش است. این برنامه تحت dos است. من و خیلی از مدارس اطلاعات دانش آموزان را داخل این برنامه وارد میکنیم. اما اگر بخواهیم این اطلاعات را وارد محیط ویندوز و برنامه هایی مانند excel کنیم چه باید بکنیم؟ آیا باید دوباره اطلاعات را درمحیط excel وارد کنیم؟ آیا راه دیگری مانند تبدیل وجود دارد؟ خروجی برنامه genedu تحت فایل هایی با پسوند dat است.
    دوستان با راهنمایی خود می توانند جلوی خیلی از دوباره کاری ها را بگیرند.
    با تشکر
    سلام!
    من هم قبلا روی این برنامه کار کرده ام در مقطع تحصیلی ابتدایی این برنامه با TURBO C کامپایل شده بود و همانطور که می دانید روشهای ایجاد بانکهای اطلاعاتی در زبانهای LOW LEVEL به صورت TEXT با جدا کننده های استاندارد و یا به صورت تصادفی (Randomaize Field Postion) ایجاد می شوند که خوب در این برنامه هم از روش دوم استفاده شده و دسترسی به نوع فیلدها مشکل می باشد چون آدرس قرار گرفتن فیلد و رکورد را فقط برنامه نویس دارد با این حال باز هم روشهایی برای باز کردن اینگونه فایلها و تبدیل به Database Structure هایی مانند DBFو MDB وجود دارد .
    که البته آسان هم نیست . ولی برای قدم اول بهتر است در محیط داس فونتهای فارسی برنامه را لود نمایید البته در خارج از خود نرم افزار بعد با یک هگز ادیتور آدرس شروع هر رکورد را ثبت نمایید .
    منتظر نظرات دوستان هم هستیم !

البته یک نکته قابل تأمل اینکه به نظر من همین تاپیک را در انجمن های برنامه نویسان با زبان C و پاسکل و اسمبلی هم مطرح نمایید. مطمنا جواب های خوبی دریافت خواهید کرد.

بعد از دیدن گزارشات در برنامه فوق یک فایل به نام rpg1 در شاخه lst ساخته میشه که به صورت تکست هست میتونی یک برنامه بنویسی که از اون گزارش استفاده کنه. من این کار رو کردم و با یک برنامه ساده اطلاعات رو از اون جدول به بانکهای خودم انتقال دادم.

فایلی که اسامی و نمرات دانش آموزان را ذخیره می کند mast8601.dat نام دارد که 86 سال تحصیلی و 01 پایه می باشد. برای مشاهده فایل فوق از برنامه nc استفاده کن اطلاعات خوبی دستگیرت میشه. با f3 فایل رو نمایش بده و با f4 به صورت هگذا تماشا کن . ضمنا اگه قبلا صفحه نمایش رو فارسی کنی خیلی بهتره جای تک تک فیلدها رو پیدا میکنی خیلی از کدها مخصوصا اعداد با استفاده از کد هگذا ذخیره میشه که میتونی تبدیل کنی مثلا با شروع هر رکورد دو کاراکتر اول کد شهر و چهار کارکتر بعدی کد مدرسه و... و ضمنا وقتی هدر فایل تمام شد طول رکوردها مساوی است و دقیقا میتونی جای هر فیلد را مشخص کنی. هر رکورد با کد شهر و مدرسه شروع میشه. اطلاعات بیشتر خواستی تماس بگیر.
    yaaliemorteza@yahoo.com
    آخرین ویرایش به وسیله ابی بنی حسینی : چهارشنبه 10 بهمن 1386 در 16:38 عصر دلیل: دادن اطلاعات بیشتر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    کسی ابن مبدل رو نداره تورو خدا ... هر کی تبدیل کرده به من کمک کنه

مبدل نداره باید خودت بشینی با توابع سطح پایین برنامه اش رو بنویسی یک کمی زحمت داره ولی میشه من این کارو کردم. یه برنامه نوشتم به نام کوثر در خیلی از مدارس قم از ابتدایی تا پیش دانشگاهی ازش استفاده میکنن. تو تاپیک قبلی یک کمی توضیح دادم اگه توضیح بیشتر خواستی برات بذارم. بنی حسینی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

لطفا بیشتر کمک کنید

مبدلتون را با چه زبان برنامه نویسی نوشتید؟
    من با نسخه راهنمایی الان دارم کار میکنم...
    لطفا در مورد کد نویسی تون بیشتر توضیح بدین...

با سلام
    من مبدلمو با فاکس تحت داس نوشتم ضمنا برنامه nc تو این کار خیلی به من کمک کرد. فایلهای اطلاعات شخصی و نمرات دانش آموزان در فایلی به نام mast8601.dat ذخیره میشه. مثلا فایل فوق اطلاعات دانش آموزان پایه اول سال تحصیلی 86 رو ذخیره میکنه. فایل فوق را با فرمان fopen باز کن و تو اون شروع به حرکت کن. (با fseek ) بعد از 554 کاراکتر هدر فایل تمام میشه و اطلاعات هر دانش آموز شروع میشه. اگه با برنامه nc فایل فوق را نمایش بدی و سپس با زدن کلید f4 اونو به شکل هگذا نمایش بدی خیلی مطالب دستگیرت میشه. اطلاعات اعداد و تاریخها به شکل هگزا ذخیره میشه و هر رکورد با کد ناحیه شروع شده (2 کاراکتر) سپس کد مدرسه میاد (4 کاراکتر) و بعد از 10 کاراکتر که کد کلاس و آمار دانش آموزه فامیلی و نام و نام پدر دانش آموز هر کدام 20 کاراکتر و سپس شماره شناسنامه و تاریخ تولد (به صورت هگذا) میاد. پس از طی چند کاراکتر به جایی میرسی که کد اسکی یک تا پنج امده. پس از این 5 کاراکتر نمرات دانش آموز شروع میشه که تو راهنمایی 10 کاراکتر برای نمره قرآن هست که شامل نمره نوبت اول و دوم و مستمر و پایانی و شهریور میشه. هر نمره در 2 بایت ذخیره میشه که اگه بایت دوم رو در 256 ضرب کنی و بعلاوه بایت اول کنی سپس مجموع رو تقسیم بر 100 کنی نمره دانش آموز میشه. با گذاشتن نمرات 01/ و 02/ و... به جای نمره دانش آموز در دروس مختلف جای هر نمره رو چک کنی. (به صورت 1 و 2 و ... ذخیره میشه)
    خلاصه از برنامه nc غافل نشو و یک فانکشن میخواهی که کد هگذا رو تبدیل کنه دهدهی.
    ببینم چه میکنی. به امید موفقیت شما.

نقل قول: برنامه genedu

سلام من با برنامه geneduبه اندازه ثبت نمراتِ چاپ کارنامه ورودی خروجی فایلهای مورد نیاز برای اداره کار کرده ام حال اطلاعات بیشتری مثل نحوه نصب این برنامه وچیزهای مهم دیگری که باید ازآن اطلاع داشته باشم رو لازم دارم اگه دوستان کمک کنن ممنون میشم مخصوصا نحوه نصب برنامه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •