نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: مشکل کومبوباکسی

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    teh

Tick مشکل کومبوباکسی

سلام
    دوتا کومبوباکس دارم. میخوام با تغییر مقدار کومبوی اولی، کومبوی دومی مقادیرش تغییر کنه.البته اینکار ساده س. اما مشکل اینجاس که این دو کومبو DisplayMember و ValueMember شون به بانک وصله (دیتا سورسشون به یک دیتاویو وصله). دیتاویوی کومبوی دومی به ValueMember کومبوی اولی بستگی داره. من اینکارو انجام دادم: تو رویداد SelectedValueChanged اولی سعی کردم دیتاسورس دومی رو تغییر بدم اما خطای زیر نشون داده شد:
    Unable to cast object of type 'System.Data.DataRowView' to type 'System.IConvertible'.
    فک کنم چون هنوز ValueMember اولی مشخص نشده(در حال تغییره) و من سعی میکنم مقدار اونو به یک پروسیجر برای پر کردن دیتاویویی که به دیتاسورس کومبوی دومی اختصاص بدم این اتفاق می افته. راه حل چیست؟

کاربر دائمی آواتار ir_programmer
    محل زندگی
    خوزستان، استاني كه سرمايه اش در خدمت استانهاي ديگر است.
    try .. except مشکلت رو حل نکرد؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    teh
    خطا مال زمان اجراست
    متوجه جواب نشدم

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم
    خب دیتاسورس ComboBox دوم رو به یک DataTable جدید که از StoredProcedure شما پر میشه، بایند کن. اگه لازم شد، Displaymember و ValueMember رو هم به فیلدهای DataTable جدید تغییر بده.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    teh
    میدونم جای این سوال اینجا نیست اما یه راهنمایی میخوام اونم اینه که چطوری میشه شکل فرمها رو عوض کرد مثلا فرم بشه 5 ضلعی یا فرم دایره ای شکل؟ لینکی چیزی چون گشتم تو این سایت ولی پیدا نکردم

کاربر دائمی آواتار mamali_programer
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    شما میتونید شکل مورد نظرو روی فرمتون قرار بدید و بعد از پراپرتی TransparencyKey استفاده کنی .
    کاره راحتیه
    امتحان کن

دوست عزیزمون جناب Choobin در نمونه برنامه های همین تالار با استفاده از خاصیت TransparencyKey یه نمونه برنامه گذاشتندو اینهم لینکش : پست 38
    https://barnamenevis.org/showth...t=64210&page=4

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    teh
    از همگی ممنون

mohsens5 عزیز چطوری میتونیم :
    combobox رو با یک فیلد از پایگاه پر کنیم طوری که با انتخاب ایتم بقیه آیتم های datagridview و combobox دومی تغییر کنند.

دوتا کومبوباکس دارم. میخوام با تغییر مقدار کومبوی اولی، کومبوی دومی مقادیرش تغییر کنه.البته اینکار ساده س.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •