نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: روشMSF

 1. #1

  Exclamation روشMSF

  سلام خسته نباشید
  کسی تا حالا کار عملی با msf انجام داده یک template کوچک برام بزاره ؟
  کسی می دونه اصلا از چه ابزاری استفاده می کنه آیا ابزارش visio است یا چیز دیگه لطفا اگر کسی اطلاعی در این مورد داره یا کتاب فارسی در اختیار داره به من معرفی کنه . ممنون می شم .

 2. #2
  کاربر دائمی آواتار mehdi_kamari
  تاریخ عضویت
  مرداد 1386
  محل زندگی
  تهران
  سن
  41
  پست
  170
  MSF ؟
  اصلا چی هست این MSF ؟

 3. #3
  Microsoft Solutions Framework حاصل تلاش Microsoft برای ارائه یک فرآیند مهندسی نرم‌افزار خاص خودش است که به دو گونه چابک (که خیلی شبیه به XP است) و مدل با تشریفات بیشتر (که کاملا منطبق بر CMMI است) ارائه شده است.
  البته به نظر بنده تا کنون موفق نبوده است :

  1- اصرار Microsoft به اعمال و اشاعه راهکارها و ابزارهای خاص خودش. به عنوان مثال از UML در این فرآیند استفاده نشده است و به ناچار به استفاده از جایگزین‌های مشابه که چندان عمومیت یا مقبولیت ندارند شده است یا اینکه کلا جایگزین مناسبی ندارد. (مثلا به جای Use-case مفهومی به نام سناریو را معرفی کرده است که تا حد زیادی مشابه به آن است و متناظر با sequence diagram هیچ نموداری را معرفی نکرده است).

  2- راهکار که به تنهایی قابلیت عملیاتی و اجرایی شدن داشته باشد نیست. به دلیل آنکه خیلی جزئیات را بیان نکرده است. مثلا هیچ نموداری ندارد و بیشتر فرآیند تولید را توصیف می‌کند ولی ابزار مناسبی برای اجرای آن فرآیند در اختیار قرار نمیدهد.

  3- ابزارهای CASE مناسب برای پشتیبانی از آن کم است. به غیر از ابزارهایی که در Team Suite 2005 ارائه شده است - بخصوص Team Fundation Server که قابلیت مدیریت فعالیت‌های تعریف شده در MSF را دارد - هیچ ابزار پشتیبان دیگری برای آن ارائه نشده است.

  خلاصه اینکه - به نظر بنده - هنوز راه زیادی دارد تا مانند RUP جا بیافتد.

 4. #4
  کاربر دائمی آواتار afsharm
  تاریخ عضویت
  مرداد 1387
  محل زندگی
  http://paysa.ir
  پست
  255

  نقل قول: روشMSF

  آیا راهی برای استفاده از چیزی مثل RUP و UML در Team Foundation Server هست؟ و اصلا آیا RUP و UML و CMMI و Agile همه در یک رده بوده و با هم قابل مقایسه هستند یا نه؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

 • شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
 • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
 •