نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: تعریف آرایه ای از رشته ها

تعریف آرایه ای از رشته ها

سلام
    من می خوام یه آرایه 4 بعدی از نوع کاراکتر تعریف کنم تو VC 6. کسی می تونه به من کمک کنه که چطور تعریفش کنم؟
    تو Trbu C++‎ اینجوری نوشتمش و کار می کرد ولی تو VC نمی دونم چطوری باید یه آرایه از رشته را تعریف کنم. ممنون می شم راهنماییم کنید.

CHAR Pattern[NUM_PATTERN][NUM_DATA][Y][X] = { {
    {
    "OI",
    "IO",
    },
    {
    "IO",
    "OI",
    }},
    {{
    "OS",
    "SO",
    },
    {
    "SO",
    "OS",
    }}};

کاربر دائمی آواتار A_Salimi
    محل زندگی
    North khorasan-Esfarayen
    سلام
    لطفا کدهایی رو که میذارید رو در تگ کد قرار بدید

خوب باید بگم این تعاریف در vc با توربو سی فکر نکنم تفاوتی داشته باشه
    چیزی که شما نوشتید اصلا کامل نیست چون متغیر هایی مثل NUM_PATTERN و NUM_DATA و Xو Y ناشناخته هستند.
    بعدش هم اگه قراره چهار تا رشته ذخیره شه که شما اصلا نیاز به تعریف اینجور آرایه ای ندارید شما کافیه اینطور عمل کنید

من یک راه رو پیشنهاد میکنم :

char Pattern [4][3]={{'O','I','\0'},{'I','O','\0'},{'O','S','\0'},{'S  ','O','\0'}};

تاکید میکنم که این یه پیشنهاده شما میتونین به هر کدوم از رشته ها و یا کاراکترها به راحتی دستیابی داشته باشید

مثلا pattern[0]به شما OI رو میده
    موفق باشید

کاربر دائمی آواتار SMRAH1
    محل زندگی
    مشهد
    تعریف آرایه در سی و VC هیچ تفاوتی نداره.احتمالا اشتباه ار کد برنامه است.

چیزی که شما نوشتید اصلا کامل نیست چون متغیر هایی مثل NUM_PATTERN و NUM_DATA و Xو Y ناشناخته هستند.
    بعدش هم اگه قراره چهار تا رشته ذخیره شه که شما اصلا نیاز به تعریف اینجور آرایه ای ندارید
    آرایه ای که من تعریف کردم توی برنامه خیلی بزرگه و در واقع به صورت [12][13][26][2] a است. آرایه ای که من نوشتم در واقع یه مثال بود تا بگم این 4 بعد را چطوری تعریف کردم که اگه مشکلی داره بهم بگید. که NUM_PATTERN و NUM_DATA و Xو Y هم در ابتدای برنامه مقداردهی شدند.
    من فکر میکنم مشکل بیشر تو تعریف رشته باشه تا چند بعدی بودن این آرایه. در VC رشته داخل " " تعریف می شود یا ' ' ؟
    باز هم ممنون از راهنماییتون.

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    اشکال در اندازه و سایز آخرین بعد آرایه است، سایز 2 رو به 3 تغییر بده، یعنی X باید بزرگتر یا مساوی 3 باشه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •