نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: پردازش قبل نمایش

پردازش قبل نمایش

با سلام
    من یه کنترل دارم مینوسم میخواهم قبل از نمایش اطلاعات(کاراکترهایی که با کیبورد وارد میشن) درکنترلم اونها رو از نظر درستی پردازش کنم و بعد در کنترل نشون بدم
    چکار باید بکنم؟
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار SYNDROME
    محل زندگی
    تهران

با سلام

خاصیت KeyPreview فرم را برابر True قرار بده و در رویداد OnKeyPressفرمت مقادیر را چک کن.
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط SYNDROME مشاهده تاپیک
    خاصیت KeyPreview فرم را برابر True قرار بده و در رویداد OnKeyPressفرمت مقادیر را چک کن.
    موفق باشید
    ببخشید جناب سیندروم من یه کامپوننت نوشتم و تو کامپوننتم این مشکل رو دارم که قسمت keypress رو چطور مانیتور کنم

پیغام هایی مثل WM_KEYUP یا WM_KEYDOWN را در داخل کنترل مورد نظر خودتون هندل کنید؛ یعنی متد (هایی) ایجاد کنید که وقتی این پیام ها به کنترل ارسال شدند، کنترل بتونه واکنش نشون بده:
    ...
    private
    procedure WmKeyUp(var Msg: TMessage); message WM_KEYUP;
    ...

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

چرا این کارو کرده بودم چون جواب نداد و رویدادی مثل wm_keypress ندیدم گفتم از دوستان کمکی بگیرم دوباره امتحان میکنم
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار SYNDROME
    محل زندگی
    تهران

با سلام

لیک زیر را نگاه کنید.
    https://barnamenevis.org/showth...eyPress&page=3
    موفق باشید

این کارو کرده بودم چون جواب نداد و رویدادی مثل wm_keypress ندیدم
    قرار نیست رویداد ببینید. این یک پیام ویندوز هست که باید براش خودتون یک Message Handler بسازید! تعریف همچین متدی را هم در پست قبلی گذاشتم.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •