نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: توابع Wininet

کاربر دائمی آواتار Yasersadegh
    محل زندگی
    اروميه

Question توابع Wininet

سلام خدمت دوستان گرامی
    من می خوام یه برنامه بنویسم که روی یه FTP مثلا FTP توی IIS ویندوز کار می کنه. برای همین از توابع Wininet.dll استفاده می کنم. ولی وقتی این کارو می کنم ( یعنی از این توابع استفاده می کنم.) ارور می ده که این توابع باید extern (External) باشند.
    لطفا هر کسی که راجع به استفاده از توابع Wininet و توابع extern چیزی می دونه یه کمکی به من بکنه.
    با تشکر

محل زندگی
    اروميه
    چرا کسی جواب منو نمیده.
    یعنی کسی تا حالا با این توابع کار نکرده.

برای دریافت پاسخ باید کمی صبور باشید .
    احتمالا شما Wininet.lib را به پروژه خود لینک نکرده اید ، این پیام در این چنین مواقعی داده می شود.

محل زندگی
    اروميه
    سلام
    اگه ممکنه یه توضیحی راجع به نحوه لینک کردن Wininet.lib به پروژه بدهید.

ممنون

در بالای فایل بنویسید:

#pragma comment(lib, "Wininet.lib")

یا به جای کد فوق از منوی project گزینه option را انتخاب کنید و در بخش linker -> linking -> additional این کتابخانه را وارد کنید.

محل زندگی
    اروميه
    دوست عزیز از شما ممنونم.
    اینکارو کردم و دستورات زیر رو نوشتم :

HIO=InternetOpen("Wininet Test",INTERNET_OPEN_TYPE_PROXY,TEXT("proxy"),TEXT( "<local>"),0);

HIC=InternetConnect(HIO,TEXT("fttp://127.0.0.1"),INTERNET_DEFAULT_FTP_PORT,NULL,NULL,IN TERNET_SERVICE_FTP,INTERNET_FLAG_TRANSFER_ASCII,0) ;

FtpPutFile(HIC,TEXT("C:\\Test.cab"),TEXT("Test2.ca b"),INTERNET_TRANSFER_TYPE_ASCII,0);

دو دستور اول رو درست انجام می ده و دستور آخر رو نمی تونه انجام بده و ارور می ده.
    اروری که می ده می گه:
    ERROR_HANDLE_INVALID
    The handle is invalid.

این ارور هرکاری کردم نتونستم رفعش کنم.
    اگه ممکنه یه توضیحی هم برای رفع این مشکل بفرمایید.

ممنون

از طریق debug کامپایلر خط به خط این دستورات را اجرا کنید و مشاهده کنید که آیا مقادیر HIO و HIC برگشتی از توابع NULL هستند یا خیر. اگر NULL بود نشاندهنده این است که خطایی در آن مرحله رخ داده است.

در صورتی که می خواهید دقیقا بدانید که چه خطایی رخ می دهد از فراخوانی GetLastError بعد از هر تابع استفاده کنید تا به شما نوع خطا را دقیق تر اعلام کند ،
    ضمنا از InternetGetLastResponseInfo هم در برخی موارد برای خطاهای سرور و اینترنت در این چنین موارد می توانید استفاده کنید.

محل زندگی
    اروميه
    ممنون
    دو دستور اول HIO و HIC رو NULL بر نمی گردونه و InternetOpen و InternetConnect به درستی انجام می شود ولی دستور آخر باتوجه به تابع GetLastError دارای ارور شماره 6 است که این ارور همین ERROR_HANDLE_INVALID می باشد.
    این ارور رو نمی دونم باید چکارش کنم.

فکر می کنم اشتباه شما در FtpPutFile برای فلگ پارامتر چهارم هست ، که باید FTP_TRANSFER_TYPE_ASCII باشد ، احتمالا اشتباها مورد دیگری به کار بردید.

محل زندگی
    اروميه
    ممنون از اینکه منو تحمل کردید و به سوالاتم پاسخ دادید.
    ولی فلگ پارامتر چهارم رو هم درست کردم ولی بازهم همون ارور رو میده . با توجه با این که ارور ERROR_HANDLE_INVALID رو میده من فکر می کنم که مشکل از نحوه Connect باشه ولی نمی دونم چه مشکلی!؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •