صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 64

نام تاپیک: شبکه کردن یک کامپیوتر مجازی

کاربر دائمی آواتار 13601360
    محل زندگی
    کنار دریای خزر

شبکه کردن یک کامپیوتر مجازی

من در کامپیوتر خودم نرم افزار VMware را نصب کرده ام که یک ماشین مجازی در سیستم ایجاد می کند و در آن ماسین مجازی من یک ویندوز XP دیگر نصب کرده ام حالا می خواهم کامپیوتر خودم را با آن کامپیوتر مجازی شبکه کنم چه کار باید بکنم

VIP آواتار رضا عربلو
    محل زندگی
    تهران
    یک Microsoft Loop Back Network Adapter به سخت افزارهایتان (َAdd/Remove Hardware) بطور دستی اضافه کنید.
    اگر Net. نمی دانید وارد نشوید.

محل زندگی
    کنار دریای خزر
    شرمنده ام !
    میشه لطف کنید بیشتر توضیح بدید

VIP آواتار رضا عربلو
    محل زندگی
    تهران
    من تا بحال از VMWare استفاده نکرده ام. ولی به جای آن از Microsoft Virtual PC استفاده می کنم که خیلی راحت است. (هر چند می گویند VMWare مجهزتر است).
    نحوه ایجاد یک شبکه مجازی با آن به اینصورت است که ابتدا در سیستم عامل اصلی تان به کنترل پنل رفته، Add Harware و سپس یک کارت شبکه Microsoft LoopBack Network Adapter را به سیستم تان اضافه می کنید. این کارت شبکه یک کارت شبکه مجازی است.
    سپس یک آی پی به سیستم تان اختصاص دهید (مثلاً 192.168.0.1).
    حالا می توانید نرم افزار Microsoft Virtual PC را نصب کنید و آنر را اجرا کنید. گزینه New Machine را انتخاب کنید و ... بقیه کارها زیاد سخت نیست به راحتی یک ویرچوال ماشین ایجاد کنید و سپس یک سیستم عامل بر روی آن. بطبع این ویرچوال ماشین شما یک کارت شبکه از نوع Microsoft LoopBack Network Adapter خواهد داشت که می توانید به آن یک آی پی دیگر در همان رنجی که قبلاً مشخص کرده اید بدهید (مثلاً 192.168.0.2).
    شبکه شما آماده است.

شرمنده آنقدر مختصر توضیح دادم. شما جلو بروید اگر مشکلی داشتید می تونم کمکتون کنم.

محل زندگی
    کنار دریای خزر
    از اینکه وقت گذاشتید و جواب سوالات من را دادید ممنون
    شاید در اینجا درست نباشد اگر امکان دارد چند تا ebook با موضوع شبکه معرفی کنید باز هم ممنون

بسیار جالب بود ...
    مرسی رضا جان

Exclamation

سلام آقا رضا خدا قوت
    ببین برادر من تمام کارهای که شما گفتین رو من رفتم و مطمئنم که درسته اما نمی دونم چرا شبکه بین ویندوز اصلی و ویندوز VPC برقرار نمیشه یعنی نمی تونم این دو تا رو ping کنم .
    اگر کمکم کنی واقعا ممنو نت می شم
    لطفا راه حلت رو به parchamm@gmail.com میل کن

مرتضی
    دانشجوی pc

خود Vmware برای شما VMware Virtual Ethernet Adapter ایجاد میکنه و نیازی به نصب موارد اضافی نیست ، تنها کافی است نوع شبکه را bridge انتخاب کنید.

موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زمين خدا
    شبکه روی nat تنظیم کنید و از منوی edit برید روی network... اخرین تب و nat رو start کنید هم فکر کنم بشه!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زمين خدا
    این لینک هم یه مقاله در مورد شبکه در vmware هستش!

نقل قول: شبکه کردن یک کامپیوتر مجازی

با سلام :چه طور اين Microsoft Loop Back Network Adapter ايجاد كنم چون داخل كنترل پنل و.. پيدا نكردم شرمنده اگه مي توني كمي كامل تر جواب رو به ايمل من (bajelaniman@yahoo.com)بفرست

VIP آواتار رضا عربلو
    محل زندگی
    تهران

در Add / Remove Hardware می توانید این Network Adapter را پیدا کنید.

کاربر جدید
    محل زندگی
    فارس

شما ميتونيد با ايجاد كانكشنهاي *** در سيستم خودتان براي ورود به سيستم مقابل كه كانكشن incoming بر روي آن ايجاد شده و نام كاربري تعريف شده است كه در كانكشن *** بايد از آنها استفاده كنيد با يك سري تنظيمات پيش فرد ديگر از طريق connection dial-upمي توانيد بصورت مجازي يك شبكه طراحي كنيد اگه اطلاعات بيشتري ميخواهيد اين Id رو ADD كن (Engin8080 ) در خدمتتون هستم

کاربر دائمی آواتار zoofa
    محل زندگی
    اصفهان

با سلام
    دوست عزيز
    من خودم vmware استفاده كردم
    وقتي كه vmware را نصب مي كني در كنترل پنل در قسمت network connection دو عدد كانكشن به نامهاي VMware Network Adapter VMnet1 و VMware Network Adapter VMnet8 برايتان مي سازد.
    بر روي VMware Network Adapter VMnet1 راست كليك كرده و بر روي properties كليك كرده و از تب general گزينه Internet Protocol(TCP/IP) را انتخاب و properties را انتخاب كنيد و يك Ip استاتيك به آن بدهيد.

بعد در تنظيمات ethernet در ماشين مجازي كه ساختيد custom را انتخاب كرده و vmnet1(Host only) را انتخاب كرده و در ويندوز ماشين مجازي يك ip استاتيك در كلاس همان ip كه براي VMware Network Adapter VMnet1 قرار داديد، قرار دهيد. مطابق تصوير ضميمه
    بعد ping كنيد ببينيد مي شناسند يا نه
    نكته: براي شناسايي firewall هر دو سيستم بايد در حالت off قرار داشته باشد
    اگر سوالي داشتي درز خدمتم
    يا علي
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg aa.JPG‏ (24.3 کیلوبایت, 171 دیدار)

کاربر دائمی آواتار online_mansoor2007
    محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

سلام

دوستان این حرفا کدومه؟!!!!!!!!!!! Microsoft Loop Back Network Adapter چیه ؟؟ !!!! اصلاً نیازی به Microsoft Loop Back Network Adapter و چیزای دیکه نیست . شما اون سیستم عامل مجازی رو دقیقا یک کامپیوتر دیگه فرض کن . شما وقتی یک کامپیوتر دیگه داری Microsoft Loop Back Network Adapter رو برای شبکه کردن نصب می کنید؟؟ !!!! معلومه که نه . شما با هر دو سیستم به صورت یک کامپیوتر واقعی کار کن همه چیز حله .

سلام من چند تا ویندوز در VMware دارم می خواهم این هارو شبکه کنم .متاسفانه نمی تونم ping کنم .
    راهنمایی می خواستم

خوب من هم این کارو کردم vmw را نصب کردم داخل vmw لینوکس و ویندوز نصب کردم و ای پی به کارت شبکه هر کدوم دادم ( کار ی به VMware Network Adapterنداشتم ) اما سرور نمی توانست ویندوز را پینگ کند چه ای پی که به صورت دستی دادم چه ای پی که dhcp به ویندوز داده بود

کاربر تازه وارد آواتار elahe80
    محل زندگی
    ==> قلب یار <==

.

سلام / بچه ها یه شیر مردی بیاد این شبکه مجازی را از اول و کامل با نصبش توضیح بده / تو همه فروم ها فقط بهش اشاره شده / یکی بیاد یه مقاله یا فیلم به نام خودش ثبت کنه و همه را از در به دری نجات بده - ما هم دعاش می کنیم ....... .

.

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

سلام
    من که شیر مرد نیستم اما چشم امشب منتظر باشید

محل زندگی
    ==> قلب یار <==

نقل قول نوشته شده توسط online_mansoor2007 مشاهده تاپیک
    سلام
    من که شیر مرد نیستم اما چشم امشب منتظر باشید
    .

شیر مرد بودن به سیبل و گردن کلفت و این ادا ادفارا نـــیست / همین که شما دوست گرامی جهت حل مشکب کاربران اقدام و همت کرده اید شیر مرد محسوب می شوید / ما منتظر مطالب پربار جنابعالی هستیم - مسی

.

محل زندگی
    ==> قلب یار <==

.

دوست گرامی online_mansoor2007 : رسم لوتی گری اینه !!! راست میگن مردها فقط وعده میدن ها - 6 روزه در انتظار راهنمایی شما دوست گرام هستیم ........... .

.

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

نقل قول نوشته شده توسط elahe80 مشاهده تاپیک
    .

دوست گرامی online_mansoor2007 : رسم لوتی گری اینه !!! راست میگن مردها فقط وعده میدن ها - 6 روزه در انتظار راهنمایی شما دوست گرام هستیم ........... .

.
    سلام
    بخدا یکی از اقوامون فوت کردن دستم بند بود . شرمنده بخدا امشب میزارم . باشه ؟؟

کاربر دائمی آواتار omid68
    محل زندگی
    Google

سلام
    آقا تسلیت عرض می کنم

محل زندگی
    ==> قلب یار <==

Unhappy نقل قول: شبکه کردن یک کامپیوتر مجازی

سلام

.

شرمنده / خدار رحمتشون کنه / بقای عمر شما و خانواده محترم .......... .

.

تسلیت عرض می کنم

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

با سلام به همه دوستان
    از ابراز لطف همتون ممنون . انشاالله در شادیهاتون جبران کنیم
    بابت بد قولی که کردم از خانوم الهه عذر می خوام .

ببینید دوستان ، در ذهن اکثر افراد این ماشن مجازی شده یه قول !! اما واقعیت امر چنین نیست . بیایید ماشین مجازی را یک کامپیوتر جداگانه در نظر بگیریم . به نظرتون الان راحت تر نمی تونید باهاش کار کنید ؟؟!

وقتی که vmware را نصب می کنید در قسمت Network Connections ویندوز 2 کارت شبکه مجازی با نام VMware Network Adapter VMnet1 و VMware Network Adapter VMnet8 اضافه می شود . این 2 کارت شبکه در واقع رابط ها ویندوز شما با ماشین مجازیست . یعنی برای ارتباط شبکه ای از سیستم عامل اصلی با تمام سیستم عامل های مجازی موجود باید ازین 2 کارت شبکه استفاده کنید . حالا به چه صورت ؟؟؟ اینجا قسمت مهم هست

به این ترتیب عمل کنید :
    برین و به سیستم عامل مجازی( هر چی که هست ) آی پی بدهید .
    حالا به ویندوز اصلیتون یه آی پی در همون رنجی که به سیستم مجازی دادید آی پی بدین . آی پی رو به کدوم کارت شبکه باید داد ؟؟؟ !!!! به یکی از کارت شبکه های مجازی که ساخته شده . فرقی نمی کنه . به هرکدوم عشقتون می کشه بدین ! دادین ؟؟ خوب بدین دیگه آفرین گلم به VMnet1 دادید یا به VMnet8 ؟؟؟ مهم نیست اما یادتون باشه به کدوما دادید چون الان بهش نیاز داریم .
    تا اینجا آی پی ها رو دادیم اما پینگ بزارید از ویندوز به سیستم مجازی . پینگ ندارید! بله درسته . نباید هم داشته باشد . چون باید یه تنظیم کوچولو در vmware انجام بدید .
    بریم با هم این تنظیم را انجام بدیم . نیاز نیست برای تنظیم ماشین مجازی را off یا ریستارت کنید . بر روی نام ماشین مجازی کلیک راست کنید . setting را انتخاب کنید . تب Hardware را انتخاب کنید ( پیش فرض انتخاب شده است ) . در قسمت device گزینه ethernet را انتخاب کنید . در قسمت device status دو تا گزینه هست ، هر دو را تیک بزنید (انتخاب کنید ) . در قسمت network conection گزینه Custom را انخاب کنید و از منوی کشویی که فعال می گردد گزینه .......................... را انتخاب کنید . کدوم گزینه ؟؟؟ ! یادتون هست در ویندوز به کدوم کارت شبکه مجازی ای پی دادید؟؟؟ به VMnet1 یا VMnet8 ؟؟؟ به هر کدوم که دادین حالا در این لیست هم همون را انتخاب کنید . حالا ok کنید . نگاه کنید پینگ اومد هوراااااااا مبارک باشه

آخ دستم

امیدوارم خوب گفته باشم . شرمنده اگه بد بود . اگر بازم سوالی هست در خدمتم .
    آخرین ویرایش به وسیله online_mansoor2007 : یک شنبه 04 مرداد 1388 در 00:25 صبح

محل زندگی
    ==> قلب یار <==

.

آقا منصور دستتون درد نکنه - خوب بود / اما یه سوال : من از VMware Workstation 6.5.1.126130 استفاده می کنم و در قسمت Network Adapter و Custom برای VMnet1/Host-Only و برای VMnet8/NAT را مشخص کرده حال با توجه به فرمایش شما "به VMnet1 دادید یا به VMnet8 ؟؟؟ مهم نیست" بازم فرقی نمیکنه ؟ بعد راستی چه جوری می شه یه شبکه واقعی با یه ماشین سرور و چند تا کلاینت درست کرد؟؟؟ بازم از لطفتون ممنونم - مسی .

.

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

.

آقا منصور دستتون درد نکنه - خوب بود / اما یه سوال : من از VMware Workstation 6.5.1.126130 استفاده می کنم و در قسمت Network Adapter و Custom برای VMnet1/Host-Only و برای VMnet8/NAT را مشخص کرده حال با توجه به فرمایش شما "به VMnet1 دادید یا به VMnet8 ؟؟؟ مهم نیست" بازم فرقی نمیکنه ؟ بعد راستی چه جوری می شه یه شبکه واقعی با یه ماشین سرور و چند تا کلاینت درست کرد؟؟؟ بازم از لطفتون ممنونم - مسی .

.
    خواهش می کنم . راستش من حال نداشتم host only یا nat رو بنویسم کوتاهی از من بود ببخشید در مورد سوالتونم فردا حواب میدم . باید روی سوالتون فکر کنم

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

سلام
    الهه خانوم امروز روبروی باد کولر خوابیدم دارم از دست درد میمیرم اصلاً نمی تونم تایپ کنم . فردا حتما جواب سوالتون رو میدم . فقط اومدم دلیل رو بگم که خدای نکرده شیر مردی ما زیر سوال نره
    آخرین ویرایش به وسیله online_mansoor2007 : یک شنبه 04 مرداد 1388 در 00:26 صبح

محل زندگی
    ==> قلب یار <==

.

منصور جان : ما هرشب به امید آموزشهای خوب شما اینجاییم - ممنون .... .

.

کاربر دائمی آواتار Modernidea
    محل زندگی
    »مشهد الرضا«

یه چیز دیگه من بگم که فکر نمی کنم که (microsoft Virtual PC) رو هم بشه به عنوان یک کامپیوتر دیگه فرض کرد.
    چون اون دیگه مثل VMWare آداپتور شبکه نمی سازه و مجبوری از یه آداپتور مجازی استفاده کنی.
    یه چیز دیگه اینکه VMWare خیلی معرکه تر است نسبت به MVPC. یک از مزیت هاش سرعت فوق العاده بیشتر آن نسبت به VPC است. یعنی واقعا بیشتر است. من تجربه کردم که میگم!

خلاصه یاهوو

محل زندگی
    ==> قلب یار <==

.

دوستان : چه جوری می شه یه شبکه واقعی با یه ماشین سرور و چند تا کلاینت درست کرد؟؟؟ بازم از لطفتون ممنونم - مسی .

.

کاربر دائمی آواتار omid68
    محل زندگی
    Google

دوستان چه حالي به هم مي دن !!!!
    اين براي اون دعا مي كنه اوني يكي شب و روز نمي خوابه .

کاربر دائمی آواتار Modernidea
    محل زندگی
    »مشهد الرضا«

Exclamation نقل قول: شبکه کردن یک کامپیوتر مجازی

.

دوستان : چه جوری می شه یه شبکه واقعی با یه ماشین سرور و چند تا کلاینت درست کرد؟؟؟ بازم از لطفتون ممنونم - مسی .

.
    میشه واضح تر بگین؟!

راه زياد هست بستگى داره كه از چى استفاده كنيد. بايد اولا در نظر داشته باشى كه سخت افزار مورد نياز رو دارى. مثلا سرور شما قوى هست يانه. CPU virtualization رو ساپورت ميكنه يانه و گيره. به اين لينك نگاه كنى ميتونى خودت ببينى http://www.vmware.com/resources/comp...ategory=server. فرض بگيريم كه شما esxi رو نسب كنى يا حتى xenserver اين جفتِ شون hypervisor هستن. البته esxi بدون نياز به os هست ولى به جاش xenserver خودش به os نياز داره كه هر distro لينوكس ميتونه باشه.(open مرجع version). كارى كه شما ميكنى اين هست كه اگر بگيم ميخواى با vmware كار كنى كه شديدا توصيه ميكنم ميتونى esxi رو install كنى رو سرور. بعدش شروع كنى بقيه اشِ سيستم عامل هات رو install كردن.

محل زندگی
    ==> قلب یار <==

Wink نقل قول: شبکه کردن یک کامپیوتر مجازی

نقل قول نوشته شده توسط chatbaz مشاهده تاپیک
    میشه واضح تر بگین؟!

.

دوست عزیز من قصد دارم یه سرور مجازیه کامل همچون سرور های واقعی داشته باشم و سیستم عامل اصلی سرور 2003 و یه سری کلاینت روی ماشین مجازی و سرور تعریف کنم / حالا مشکلم اینه که چه جوری روی سیستم عامل اصلیم دامین بسازم و خودم را ادمین و ماشین ها رو کلاینت تعریف کنم و بر سر کلاینتهای بدبخت ادمینی و مدیریت کنم / بابا یکی همت کنه کامل مارو توجیه کنه دیگه !!! ممنون ......... .

.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تبریز

.

دوست عزیز من قصد دارم یه سرور مجازیه کامل همچون سرور های واقعی داشته باشم و سیستم عامل اصلی سرور 2003 و یه سری کلاینت روی ماشین مجازی و سرور تعریف کنم / حالا مشکلم اینه که چه جوری روی سیستم عامل اصلیم دامین بسازم و خودم را ادمین و ماشین ها رو کلاینت تعریف کنم و بر سر کلاینتهای بدبخت ادمینی و مدیریت کنم / بابا یکی همت کنه کامل مارو توجیه کنه دیگه !!! ممنون ......... .

.
    نمی دونم چرا این پستو اینهمه پیچیده کردین !!!!!
    خوب رو vmware هر چند تا ویندوز که می خوای نصب کن (البته دل بخواهی نیست بسته به کشش سیستمت) خوب حالا با روشی که گفته شد IP همه رو ست کن و ping کن تا اینجا را گفته شده.
    رو سیستمی که می خوای سرور اصلی باشه (پیشنهاد می کنم سیستم اصلی باشه) یه active directory نصب کن تا یه شبکه domain داشته باشی و user تعریف کن و سیستم های مجازی تو با این user ها به شبکه join کن همین الان تو یه شبکه داری به همین راحتی

همين طور كه دوست مون گفت كار خاصى لازم نيست بكنى. شما كارى كه ميكنه اينه vmware رو install كن. و tahtesh ماشينِ هاى ديگر و نسب كن.

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

سلام به همه دوستان مخصوصاً مشتاقان این تاپیک !! علی الخصوص الهه خانوم !!

بابت بد قولی ها منو ببخشید . شدیداً گرفتار بودم .

اما در مورد سوال الهه خانوم : چه جوری می شه یه شبکه واقعی با یه ماشین سرور و چند تا کلاینت درست کرد؟؟؟

اینطور که از محتوای سوال بر میاد این هست که حالا چطور ماشین مجازی ساخته شده در یک شبکه به صورت مجزا فعالین کنه و حوزه کاری اون فقط در حد خود همون سیستم و اصطلاحاً لوپ نباشه . سوال جالبی هست . خیلی از دوستان در مورد این سوال نظرات گوناگونی دادند اما جواب این مسئله هیچ کدام ازونها نبود .

در برنامه Vmware در مورد انجام عمل لوپ توسط یک سیستم قبلاً توضیح دادم . اما این سوال راه دیگری برای حل دارد و آن این است :

در تنظیمات کارت شبکه مربوط به هر کدام از سیستم های مجازی که می خواهید با سیستم های بیرون ارتباط برقرار کنند ، تنظیم را بر روی briged قرار دهید .
    بعد از منوی Edit گزینه Vitual network Setting را انتخاب کنید . (در واقع توی این مرحله ما می خواهیم یکی از کارت شبکه های واقعی سیستم را در اختیار vmware قرار بدیم تا بتونه با شبکه ارتباط بر قرار بکنه !) در پنجره باز شده تب Host Vitual Network Mapping را انتخاب کنید . در این قسمت ، در قسمت VMnet0 کارت شبکه مورد نظر رو انتخاب کنید و سپس ok نمایید

چاکریییییییییییییییییم
    بای

محل زندگی
    ==> قلب یار <==

.

سلامی مجدد به همه دوستان و عزیزانی که پستهای بنده را حذف می کنند :
    دوستان چند سوال :
    1- چطوری در ماشینهای مجازی به پارتیشن های دیگ می توان دسترسی پیدا کرد ؟
    2- یکی از ماشینهای مجازی من سرور 2003 است و با روشهایی که دوستان فرمودند الان از سیستم اصلی به ماشین Ping می تونم بکنم ولی حتی با انتخاب Nat در سرور 2003 اینترنت ندارم ( رو سرور 2003 شر نمیشه !!)
    3- کانکشن Local Area Connection را دستی از کجا بسازم ؟
    4- چگونه بین سیستم عامل اصلی و ماشینهای مجازی می توان فولدر Share بدم ؟؟

پیشاپیش سپاسگذارم ... .

.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •