نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: Data Mining چیست؟

Tick Data Mining چیست؟

سلام
    دیتا ماینینگ (data mining) چیه اگه میشه یه توضیحی در مورد این اصطلاح و کاربرد آن بگید و اینکه دیتا ماینینگ تحت اوراکل و sql چگونه است ؟ اگه سایتی یا مقاله ای در این زمینه می شناسید لطفا معرفی کنید.ممنون.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد
    من ترجمه خوبی ندارم ولی میتونی اینو بطور خلاصه داشته باشی :

Data mining یک قانون کلی است برای مرتب سازی از میان داده های بسیاز زیاد ، این تکنیک عموما توسط سازمانهای تجاری زیرک و تحلیلگران مالی مورد استفاده قرار میگیرد ولیکن این قانون بطور فزاینده ای توسط دانشمندان برای استخراج اطلاعات از میان مجموعه های داده بسیار بزرگ که توسط آزمایشهای مدرن و شیوه های مبتنی بر مشاهده گرد آوری شده مورد بهره برداری قرار میگیرد . این روش اینگونه تسبیه میکند : " استخراج انبوه مفاهیم ، قبلا ناشناخته بوده ، و بطور بالقوه ای این اطلاعات از میان داده های خام استخراج میشوند " و "علم استخراج اطلاعات مفید از میان مجموعه های بزرگ از داده ها یا پایگاه داده ها"

کاملش رو میتونی اینجا ببینی :

http://en.wikipedia.org/wiki/Data_mining

سلام مطلب فارسی نیست؟

دوست عزیز DataMining بحثی نیست که بشه توی سه چهار جمله متوجه اش شد. ولی بطور خیلی خلاصه:
    مفهوم DataMining در ارتباط با DataWarehouse مطرح میشه و به استخراج داده از یک منبع داده ای که بصورت Unormalized هست برمیگرده. از این نوع استخراج داده برای تولید گزارشات مدیریتی و گزارشاتی که برمبنای اونها Business ای استخراج میشه استفاده میشه. بهتر هست مفهوم BI رو که ارتباط تنگاتنگی با این مطلب داره مطالعه کنید.
    در کل مطالب مربوط به این مقولات نیاز به مطالعه کتاب دارند نه یک دو تا مقاله مختصر.

Smile

اگه یه جستجو می کردی به راحتی پیدا میشد، فعلا این مقاله رو بخون
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

سلام
    آدم باید از مقاله های کوچیک شروع کنه؟
    ما به همین اندکشم قانعیم
    اگه مطلب فارسی دارید بذارید...
    مرسی.

این مقاله هم بد نیست
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

خیلی ممنونم بازم اگه مطلب دارید بذارید.

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: Data Mining

سلام
    ما دوتا راه برای عمل دیتا ماینینگ داریم
    1- بصورت کد dmx که شبیه کوئری sql هست
    2- یا بصورت ویزارد با intelligence development stadio
    برای اینکار باید مشخص کنید که چه عملی میخواید انجام بدید
    clusterimg یا decision tree یا هر چیز دیگه؟
    اگه میشه بگید داده هاتون در مورد چی هست تا بیشتر راهنماییتون کنم و چه کاری میخواید انجام بدید.
    اما اولین مرحله باید یک data source بسازید.
    توی intelligence development stadio یه پروژه تعریف کنید
    سپس روی data source از قسمت solution کلیک راست کنید و بعد دیتا بیستون رو انتخاب کنید.
    بعدش data source view بسازید
    توی قسمت دیتا سورس ویو باید جداولی که میخواید رو انتخاب کنید. میتونید حتی فیلدهای محاسباتی هم تولید کنید.
    کافی روی data source view کلیک راست کنید و new رو بزنید.
    سپس جدولی را که میخواید میتونید وارد کنید.

بعد میتونید روی داده هاتون دیتا ماینیگ انجام بدید

حالا روی mining structure کلیک راست کنید. که مراحلش طولانیه و باید یکسری از مسائل رو قبلش بدونید:

من توصیه میکنم تا این مرحله رو انجام بدید و کمی هم در مورد case و همچنین الگوریتمها از سایت MSDN مطالعه کنید.
    بعدش من در خدمتتون هستم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول: Data Mining

دوستان دیتا ماینینگ تو اوراکل رو کسی باهاش کار کرده؟؟؟

نقل قول: Data Mining چیست؟

با سلام.دیتا ماینینگ کلا به مجموعه عملیاتی گفته می شود ممکن است توسط انسان یا کامپیوتر انجام شود از حجم وسیعی از داده ها که به خودی خود ارزش ندارند و باید داده ها ی مرتبط با هم را کشف و طبقه بندی کرد تا از آنه به الگوریتم مناسب برسیم تا بتوان کار یا پروژه را با بهینه ترین شکل ممکن انجام داد.کتاب داده کاوی در دانشگاه فردوسی و امیر کبیر به چاپ رسیده است که می تواند به شما کمک کند.

سلام ممنون از مطالب مفیدتون.من دانشجوی صنایع هستم و موضوع پروژه پایانی ام راجع به Data minning است.میشه لطف کنید راهنماییم کنید که چه مواردی رو باید در پروژم بنویسم و از چه منابعی میتونم کمک بگیرم؟

سلام داده کاوی منابع مختلفی داره برای یادگیری چون خیلی گشترده است و نرم افزارهای مختلفی داره اما اگه با نرم افزار متلب میخواید داده کاوی یاد بگیرید من سایت https://matlabprozhe.com/ زیر رو پیشنهاد میکنم برای یادگیری ، دوره های آموزشی رایگان هم داره که در کلاس های تدریس میشه من خودم استفاده کردم و راضی بودم

https://matlabprozhe.com/%D8%A7%D9%8...C-data-mining/

این مقاله رو میتونید مطالعه بفرمایید
    https://www.prjmarket.com/blog/%d8%a...c%d8%b3%d8%aa/

تاپیک های مشابه

1. اطلاعاتی راجع به Data Mining یا Data Ware house
    نوشته شده توسط رهام در بخش SQL Server
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 21 اسفند 1386, 14:28 عصر
  2. Mining XML Data
    نوشته شده توسط مطهر در بخش SQL Server
    پاسخ: 1