نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: تفاوتهای دلفی و سی شارپ

Thumbs down تفاوتهای دلفی و سی شارپ

با سلام خدمت سروران خودم
    من هم با دلفی کار کردم و هم با سی شارپ اما هنوز به این نتیجه نرسیدم که کدام را به صورت حرفه ای کار کنم
    پس اگر در مورد دلفی و سی شارپ و مزایا و معایب این دو برنامه اطلاعات مورد استفاده ای دارید در اختیار بنده قرار دهید
    راستی در مورد دات نت و وین 32 نیز اطلاعات می خواهم
    با تشکر پیشاپیش

به نظر من با هر کدوم که خودت باهاش راحت تر هستی چون فکر نکنم بشه برنامه ای با دلفی
    نوشت که با سی شارپ نشه نوشت و بالعکس.

کاربر دائمی آواتار babak_delphi
    محل زندگی
    آستارا
    قبلا تو سایت یکی از بچه ها تفاوتهای دلفی و #C رو کامل توضیح داده بود
    جستجو کن
    هست

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    یکی از مواردی که می توانی در دلفی بنویسی و در سی شارپ نمی شود نوشت کد اسمبلی است و در کل سی شارپ به درد برنامه نویسی low level نمی خورد من یک کار low level بسیار سنگین با سی شارپ انجام دادم متاسفانه به دلایلی مانند نمونه هائی که عرض کردم به دلفی تبدیل کردم کلا زبانهای دات نت خیلی راحت کرک می شوند

یکی از مواردی که می توانی در دلفی بنویسی و در سی شارپ نمی شود نوشت کد اسمبلی است و در کل سی شارپ به درد برنامه نویسی low level نمی خورد من یک کار low level بسیار سنگین با سی شارپ انجام دادم متاسفانه به دلایلی مانند نمونه هائی که عرض کردم به دلفی تبدیل کردم کلا زبانهای دات نت خیلی راحت کرک می شوند
    اینجا هم بحث تفاوت Delphi.Net با #C مطرح هست، نه Delphi for Win32 با #C. یعنی دو زبان دات نتی دارند با هم مقایسه میشند!
    البته قبلا بارها در این باره توضیح داده شده و فکر نمی کنم لزومی داشته باشه که مجددا این مقایسه انجام بشه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نقل قول: تفاوتهای دلفی و سی شارپ

salam man tafavot 2 zabane delphi va c sharp ro mikham karam kheily foriye mamnon misham age komakam konid

محروم شده

سلام .
    Delphiدر بر نامه های کاربردی کاربرد بسیاری داره تا حدی که من اطلاع دارم دلفی تو این زمینه ها کاربرد فراوانی داره : ویروس نویسی و ارتباط سخت افزاری و Win32و.برنامه های تجاری و ارتباط قوی با پایگاه داده.
    اما #C : برنامه نویسی سیستم و برنامه های قابل حمل و پشتیبانی به روز از محصولات Microsoft و از همه مهمتر پشتیبانی از کد های قدیمی زبان C و همچنین شی گرایی محض.
    ولی به طور کلی برای برنامه های تحت شبکه #C (مثلا: AutoCat, Descktop Manager)و برنامه های کاربردی آسان Delphi (مثلا: Clone CD,PhotoShope) ولی اگه دوست داری برنامت دارای امنیت بالا و کاربرد زیاد وکاملا شی گرا باشد با ++C بنویس. با این که سخته ولی کاملا شی گراست و تنها زبانی که وراثت چند گانه داره برنامه های پر طرفداری مثل : JetAudio, CorelDrow........ , Windows
    امید وارم مفید باشه...
    nili_boy84@yahoo.com

ولی به طور کلی برای برنامه های تحت شبکه #C (مثلا: AutoCat, Descktop Manager)و برنامه های کاربردی آسان Delphi (مثلا: Clone CD,PhotoShope) ولی اگه دوست داری برنامت دارای امنیت بالا و کاربرد زیاد وکاملا شی گرا باشد با ++C بنویس.
    دوست عزیز،
    این مطالب را بر چه اساسی گفتید؟!
    برنامه تحت شبکه مثل AutoCad؟! Photoshop برنامه آسونی هست؟!!
    از کی تا حالا ++C کاملا شی گرا شده؟! ++C مثل دلفی یک زبان Hybrid هست، یعنی هم از شی گرایی کاملا پشتیبانی میکنه، هم از برنامه های غیر شی گرا (ساخت یافته).
    علت اینکه بجز ++C زبان دیگه ایی از وراثت چندگانه پشتیبانی نمیکنه، این هست که طراحان آنها معتقد هستند که وراثت چندگانه موجب افزایش پیچیدگی برنامه میشه و مشکلاتش بیشتر از مزایاش هست، به همین علت هم در زبان هایی که بعد از ++C طراحی شدند، مثل جاوا یا #C از وراثت چندگانه خبری نیست و تاکید روی استفاده از Interface هست. دلفی هم از همین طرح استفاده میکنه.
    و از همه مهمتر پشتیبانی از کد های قدیمی زبان C
    #C از کدهای C پشتیبانی نمیکنه!

در ضمن، بخش عمده کدهای ویندوز با C نوشته شده، نه ++C.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

برنامه FL Studio با دلفی نوشته شده, بهترین برنامه اهنگسازی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •