سلام دوستان ،

من تازه دارم وارد دنیای برنامه نویسی میشم (یعنی شدم ولی هنوز فعلا توی راهروی ورودی ام!) ، خیلی وقته دارم درباره انتخاب زبان برنامه نویسی تحقیق میکنم ، میدونم موضوعش خیلی تکراریه ولی این انتخاب واقعا معضل بزرگیه ، بحث یه عمر زندگیه ،
ببینید من به برنامه نویسی برای سیستم های دسکتاپ یعنی ویندوز و مک و اینا اصلا فکر نمیکنم ، میخوام تحت وب و همینطور اندروید و (شاید) iOS کار کنم ،
همینطور اینکه قصد دارم به صورت خیلیی حرفه ای برنامه نویسی رو یاد بگیرم ( چون یه ایده خیلی عالی و بسیار بسیار گسترده دارم و همینطور هنوز خیلی جوونم 18 سالمه و وقت زیاد دارم و همینطور علاقه بسیار زیاد) ،
اینطور که تحقیقات من نشون میده JAVA زبان و در کل پلتفرم بسیار قدرتمند و گسترده ایه برای همین در مورد JAVA (تقریبا) قطعی ام (برای همین اینجا تاپیک زدم)
ولی قبل از اینکه اون پروژه اصلی ام رو شروع کنم پروژه های کوچیک زیادی دارم که میخام انجامشون بدم که همشون تو مایه های شبکه اجتماعی و اینا اند (تحت وب)
برای همین تصمیم گرفتم اول PHP رو به طور حرفه ای کار کنم و در کنارش JAVA در حد اندروید و بعد (حدود یکسال دیگه) JAVA رو به طور حرفه ای شرو کنم به کار کردن ،
بنظرتون تصمیم درستی گرفتم؟ اگه آره چرا و چطور بهتره و... اگه نه هم چرا نه و... کلا یه توضیح کاملی بدین (اگه ممکنه)

((در حال حاضر هم HTML و CSS رو به طور کامل ، JavaScript رو 75% , ++C رو در حد ابتدایی بلدم))

و یه چیز دیگه ، بنظرتون بادگیری با فیلم آموزشی بهتره یا کتاب؟ و اینکه از نظر کامل بودن چه منبعی بهتره برای یه مبتدی؟

خیلی خیلی ممنون.