سلام و درود بدجوری گیرم یعنی نمی دونم چیکار کنم سوالم جوری نیست بتونم سرچ کنم تنها سوال کردن میمونه

یه نرم افزار دارم می خوام ازش گزارش ماهانه بگیرم راستش دو قلم جنس بیشتر هم نداره خلاصه وقتی گزارش می گیرم فرضا بگه جنس شماره یک این مقدار فروش داشته دومی این مقدار
با فست ریپورت میام گزارش رو می گیرم اما الان مشکل اینه من چجوری ماهانه این گزارش رو تهیه کنم

چند فکر داشتم اول

داخل دیتابیس ( اکسس هست‌ ) بیام و یه فیلد بسازم برای گرفتن تاریخ اما یه مشکل هست خوب اگه من تاریخ رو از کاربر بعد هر ثبت بگیرم که فیلد قبلی از دست میره و تاریخ هم بروز میشه پس قائدتا تایم تو این مورد بی ارزش میشه

مورد دوم گفتم بیام بابت هر جنسی که می برن یه فیلد ساخته بشه که تاریخش رو تو دیتابیس ثبت کنه ولی اینم نمی شه چون هم دیتابیس رو شلوغ می کنه هم اینکه نرم افزار درسته دوتا جنس بیشتر نداره اما مشتری هاش تقریبا ثابت هستن ( تو نرم افزار دارای حساب کاربری هستن )‌

خوب اگه قرار خود فست ریپورت این کارو برام انجام بده ( زیاد گشتم فعلا چیزی در این مورد پیدا نکردم ) حتی اگه باشه هم بر چه حسابی میاد ماهانه به من گزارش میده در حالی که من اصلا این فیلد رو ندارم تا ازش حساب ببره خوب شاید بگید این برنامه که نیاز به این نداره براش حساب ماهانه بگیری

راستش مشتری ازم می خوام درآمد ماهانش رو براش محاسبه کنم اما هرجور نگاه می کنم روشی به فکرم نمی یاد اساتید عزیز لطفا خواهشا اگه روشی هست بگید کاری هست بگید دیگه موندم