یکی از مهترین موارد در طراحی پروژه های اکسس قرار گرفتن همه فرم ها در مرکز مانیتور بصورت اتوماتیک هست --فرض ما بر این است که فرم پدر ما FRM_MAIN هست
و بقیه فرم ها بر اساس باز شدن این فرم و ابعاد آن در مرکز مانیتورقرا می گیرند –
من چند روز هست که بدنبال ماژول یا کدی در این رابطه میگردم و دو فایل نمونه پروژه زیر را پیدا کردم که برای مثال قرا میدهم –
ولی هر کدام داستان خودشون رو دار و خطاهایی هم در اولین اجرا یا بعد از چند بار اجرا نشان میدهند و اینکه استفاده از گزینه AOUT CENTER خود فرم خیلی بدرد بخور نیست و ما نیاز به ماژول یا کد وی بی داریم که دقیق کار کنه

لینک فایل های دارای نمونه کد از منابع خارجی

https://s17.picofile.com/file/8420212542/center.rar.html

اول اینکه دانش کد نویسی من در سطحی نیست که درست و غلط و خطا ها رو درک کنم یا اصلاح کنم به همین خاطر درخواست کمک از عزیزان رو دارم ....
نکات مهم قبل از شروع بررسی که خواهش می کنم توجه بفرمایید

1. < هدف ما اینه که فرم ها دقیقا در در وسط صفحه نمایش قرا بگیرند حالا هر رزولوشنی که داشتن یا....
  2. اگر رزولوشون رو بطور دستی تغییر دادیم بازم فرم ها بصورت خودکار در وسط صفحه قرا بگیرند
  3. حداقل رزولوشنی که مورد نظر ماست 1280*720 هست با پایین تر از اون کاری نداریم
  4. .کد نهایی باید روی آفیس نسخه 64 و 32 بصورت اتوماتیک شناسایی و اجرا بشه یعنی اینکه اول تشخیص بده بعد اجرا بشه
  5. فایل های بالا فقط نمونه هستن شما اگر ماژول یا کدی دارید که بهتر عمل می کنند ممنون میشم بصورت نمونه بفرستید
  6. اگر ما سایز به فرم داده بودیم مثلا

DoCmd.MoveSize , , 19200, 13780
همین ابعاد رو اجرا کنه و در سط قرار بده ...

7.کل فرم های دیگر نیز بر اساس باز شدن فرم پدر اولیه FRM_MAIN باز و CENTER شوند

فرض بر این است که برنامه نویس اندازه فرم ها را درست طراحی کرده و با توجه به اینکه برنامه اش در حداقل چه ابعادی باید اجرا شود عمل نموده است ///

نکته اخر اینکه تغییرات و نظرات خود را در قالب یک فایل اکسس ارائه بفرمایید تا تست و نتیجه گیری باشد

اگر شما تجربه و یا روش کاری دیگری به نظرتون میرسه در مورد موضوع این تاپیک و یا روش تجربی دیگه ممنون میشم با ما در میون بزارید

بسیار ممنونم