سلام دوست عزیز.
خوشحالم کردی نظرتو گفتی (بازم متشکرم).
ای کاش چارلز بابیج، «انیشتین»، تورینگ و چند نفر دیگه الان زنده بودن.

هر چقدر هم که ذهن و هوش من پیشرفت کنه باز هم جای پیشرفت داره.(اینه معنی بینهایت بودن)
با این تعریفت از بی نهایت مشکلی ندارم.

هوش مصنوعی:چیزی که از روی الگوریتمی که انسان بهش داده عمل میکنه تا نتیجه رو بدست بیاره.در واقع هدف هوش مصنوعی رسیدن به جواب مطلوبه یعنی مطابق با هوش.
با این تعریف یکم مشکل دارم.
واژه هوش مصنوعی اومده تا یکم از این قالب «آنچه را که به تو داده شده برگردان» پا فراتر بذاره. منظورم خلاقیت (نمی دونم چطوری هوش مصنوعی می تونه بهش برسه).
فکر کنم اول کتاب هوش مصنوعی راسل بود که نوشته بود: شاهد انیشتین ها و ماری کوری هایی در آینده خواهیم بود.

فکر میکنید میشه یه موش رو به کنترل از راه دور(البته نه به اجبار) طوری از داخل یه مارپیچ هدایت کرد تا به هدف(پنیر) برسه؟
ببخشید یکم منظور این سوال رو متوجه نشدم. (ببخشید یکم خنگم)
"کنترل از راه دور" یعنی با وسایل کنترل از راه دور الکترونیکی؟
"(البته نه به اجبار)" یعنی قانش کنیم که از این مسیری که ما می گیم بره؟

---------------

به نظر من:
اگه هوش مصنوعی فقط متکی به منطق عددی باشه (فقط صفر و یک رو نمی گم، حتی فازی هم قاطیش شه) کلاً عدد رو می گم (ریاضیات، ریاضیات نوین)، محدودیت داره. ولی ذهن انسان این محدودیت رو نداره. هوش مصنوعی برای خروج از این محدودیت چیزی لازم داره. چیزی به غیر از عدد. ولی قبلاً گفته بودم که این جا که الان داریم توش زندگی می کنیم همه چیز رو می شه با عدد فرمولش کرد. باید جایی به غیر از این جا این کار انجام بشه.
-شاید در کهکشانهای دیگه (از اونجایی که گفتن که جهان 57 بعد داره (نمی دونم چطوری حساب کردن) و تا الان می گن که فقط 11 بعدش پیدا شده و باقیش را باید در جاهای دیگری از این جهان دنبالش گشت (شاید اونجاها یکم قوانین فیزیک و ریاضیات فرق کنه)).
-شایدم در جهان های دیگر.

----------------

نظرتو راجع به احساسات انسان نگفتی؟

تشکر.