مشاهده دست آورد نظرسنجی: ادامه کار این تاپیک؟

رای دهنده
181. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله

179 98.90%
  • خیر

2 1.10%
نمایش نتایج 1 تا 40 از 156

نام تاپیک: اطلاعیه: آموزش نرم افزارهای مدیریت شبکه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پاسخ به سوالات مطرح شده

اول از همه از تمامی دوستان گرامی به خاطر بدقولی عذرخواهی می‌کنم. راستش من از دیروز تا همین نیم ساعت پیش درگیر یه کاری بودم و اصلا وقت سرخواروندن هم نداشتم تازه همین نیم‌ساعت پیش دیگه تونستم یه لقمه ناهار بخورم. در هر حال ببخشید.
    و اما در این پست به سوالات مطرح شده جواب می‌دم و در پست بعدی که ان شاءالله بلافاصله خواهم نوشت مبحث را ادامه می‌دهم.

آقای danial82 عزیز mhjb اسم مخفف من است ولی خوب فامیلم جعفری است. (Mohammad Hassan Jafari). از ابراز لطف شما نیز سپاسگزارم.
    و اما جناب آقای nasr :
    اولا همان‌طور که در جواب تاپیکتان گفتم مطمئن باشید مشکل از نرم افزار نیست من این نرم افزار رو تا حالا بر روی حداقل 5 سرور نصب کردم و الان هم دارن باهاش کار می‌کنند و مشکلی ندارند و تا دلت بخواد اونو بر روی کامپیوترهای معمولی نصب کردم ولی یه همچین چیزی تا حالا ندیدم.
    ثانیا شما خواهشا همراه کلاس پیش بروید من هنوز نگفتم چجوری میشه مانیتور طرف رو دید. سؤالات شما آنجا جواب داده خواهد شد. (بزودی)
    خوب منتظر باشید.

Arrow

با عرض سلام مجدد
    تا گزینه Processes توضیح دادیم. بعد از آن نوبت گزینه Properties است. با زدن این گزینه شما می‌توانید اطلاعات بسیار گسترده و ارزشمندی از سیستم مقابل به دست آورید. این صفحه دارای تب‌های متعددی است که هر تب اطلاعات خاصی در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان نمونه:
    تب Time: شما در این تب می‌توانید ساعت، تاریخ و.... اون کامپیوتر رو ببینید و از همه جالب تر می‌توانید زمان روشن شدن و مدت زمانی که از روشن شدن آن می‌گذرد را ببینید.
    تب Version: در این تب نوع سیستم عامل، محل نصب، آخرین سرویس پک نصب شده، تاریخ نصب ویندوز، محل نصب آن و محلی که از آنجا نصب شده و... رو ببینید.
    تب System: در این تب مشخصات سخت افزاری سیستم از قبیل نوع پزدازنده، سرعت (کلاک) آن، مقدار حافظه و... رو ببینید.
    تب Display: در این تب مشخصات ریز و درشت کارت گرافیک کامپیوتر طرف مثل پردازنده آن، مقدار حافظه، درایور آن و... قابل رؤیت هستند.
    تب Resources: که در این تب ریسورس‌ها قابل مشاهده هستند.
    تب Environment: در این تب کلیه Enviroment ها قابل مشاهده هستند. (البته اگه می‌شد از اینجا عوضشون کرد عالی می‌شد)
    تب Network: که هیچی.
    تب Hotfixes: که در آن کلیه Hotfix ها (بچ فایل‌ها) یی که بر روی سیستم نصب هستند رو نشون میده. البته میتونید تاریخ و ساعت نصبشون هم ببینید.
    از این پنجره که بگذریم به گزینه RAS می‌رسیم که باید بگم هیچی ازش نمی‌دونم. (بدون تعارف)
    بعد از آن گزینه Registry است. که با زدن آن تقریبا (بعدا می‌گم برای چی تقریبا) کل رجیستری کامپیوتر طرف جلو شما باز میشه و جالب اینکه می‌تونید هر کدوم رو که خواستید تغییر بدین یا پاک کنید و یا Key های جدید بسازید. علاوه بر اینها می‌تونید با زدن آیکن Find text in registry در رجیستری جستجو کنید. اگر خوب به رجیستری نشان داده شده نگاه کنید می‌بینید که گزینه HKEY_CURRENT_USER که مربوط به تنظیمات کاربری است که هم اکنون وارد شده در رجیستری نیست. (اون تقریبا رو واسه این گفتم) ولی اصلا نگران نباشید با زدن آیکن Show HKEY_CURRENT_USER این آیتم نیز به رجیستری اضافه می‌شود.
    و اما گزینه بعدی گزینه Remote Command است که در حقیقت Command Prompt رو در اختیار شما می‌گذارد و شما می‌توانید با این ابزار با سیستم مربوطه ارتباط برقرار کنید. البته کارایی آن خیلی کم است.
    اما قسمت هیجان انگیز Remote Control. بزارید این قسمت باشه برای پست بعدی.
    فقط یه سوال کوتاه هم از آقای nasr دارم و اون اینکه شما که از نرم‌افزار Net Control استفاده می‌کنید از اون راضی بودین یا نه؟ چون من یکی دو بار Net Control 2.0 رو نصب کردم ولی درست و حسابی کار نمی‌کرد.

Arrow فایروال و باز کردن پورت

با سلام به همه دوستان عزیز
    قبل از اینکه گزینه Remote Control رو شروع کنم لازم می‌دانم که یه مقدار توضیحات مرتبط با این بحث رو بدم. اگر کسی اینا رو بلده ببخشه دیگه چون فکر می‌کنم اگر کسی ندونه از بحث ما چیزی گیرش نیاد.
    برای اینکه شما بتونید کنترل یه کامپیوتر رو در دست بگیرید (با هر نرم افزاری) باید حداقل یه پورت خاص از آن سیستم باز باشه. (این یه قاعده کلی است مثل 2*2=4) خوب بنابراین اگر طرف از یه فایروال استفاده می‌کنه بنابراین بیخودی به خودتون زحمت ندین که نرود میخ آهنی در سنگ. ولی خوب اگر چنین باشد شما دو راه دارید یکی اینکه به اون فایروال بگین که یه پورت خاص رو باز کنه یعنی کاری به کار اون پورت نداشته باشه تا شما بتونید از اونجا وارد بشین. راه دومی که دارید اینه که اگر اون فایروال این امکان رو به شما میده IP خودتون رو بهش بدین، و بگین با این IP کاری نداشته باشه (Trust). دیگه اونش به شما بر می‌گرده که کدومش رو انتخاب کنید. ولی چون معمولا بیشتر افراد از فایروال خود ایکس پی استفاده می‌کنند من راه باز کردن پورت رو توضیح می‌دم. اگر آیکن Local Area Connection بر روی System Tray یعنی همون جایی که ساعت ویندوز است موجود بود بر روی آن دوبار کلیک کنید و بعد گزینه Properties رو انتخاب کنید. اگر آیکن مذکور نبود از منوی Start گزینه My Network Places رو انتخاب کنید و از پنل سمت چپ گزینه View Network Connection رو انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Local Area Connection کلیک راست کرده و گزینه Properties رو انتخاب کنید. بله پنجره ای که باز می‌شود همان پنجره‌ای است که تنظیمات مربوط به TCP/IP از آنجا انتخاب می‌شود. این پنجره دارای سه تب است. به نب سوم یعنی Advanced بروید و دکمه Settings رو انتخاب کنید. اگر بخواهید کلا فایروال رو بردارید کافی گزینه off رو بزنید ولی این کار خوب نیست چون کاربر متوجه می‌شه. بهتر اینه که برید به تب بعدیش که تب Exceptions است. اینجا مخصوص استثناها است. دکمه Add Port رو بزنید و در قسمت Name یه نام رو وارد کنید. (برای رد گم کنی یه اسم رد گم کنی مثل Microsoft Internet Explorer رو بزنید) بعد در قسمت Port Number شماره پورتی که می‌خواین باز بشه رو وارد کنید. نرم افزار ما با پورت دیفالت 6129 کار می‌کنه. البته شما هر پورتی رو باز کنید بعدا میشه تنظیم کرد که با چه پورتی وصل بشه یا اصلا اگر یه پورت باز شده دارید نمی‌خواد کارهای بالا رو بکنید. بعد از وارد کردن شماره پورت تمام پنجره‌هایی رو که باز کردید OK کنید. البته اگر بخواهید این پورت برای همه قابل استفاده نباشه در همان پنجره‌ای که شماره پورت رو وارد کردید می‌تونید بگین که این استثنا شامل چه کامپیوترهایی توی شبکه باشه. فقط کافی دکمه Change Scope رو بزنید و تنظیمات مربوطه رو وارد کنید.
    اگر کسی تا اینجا مشکلی داره بگه تا بعد چگونگی کار رو توضیح بدم. فقط کسی جلوتر از کلاس نره که به همون مشکلی که آقای nasr برخورد کرده، برخورد میکنه.
    فعلا...

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •