با عرض سلام مجدد
تا گزینه Processes توضیح دادیم. بعد از آن نوبت گزینه Properties است. با زدن این گزینه شما می‌توانید اطلاعات بسیار گسترده و ارزشمندی از سیستم مقابل به دست آورید. این صفحه دارای تب‌های متعددی است که هر تب اطلاعات خاصی در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان نمونه:
تب Time: شما در این تب می‌توانید ساعت، تاریخ و.... اون کامپیوتر رو ببینید و از همه جالب تر می‌توانید زمان روشن شدن و مدت زمانی که از روشن شدن آن می‌گذرد را ببینید.
تب Version: در این تب نوع سیستم عامل، محل نصب، آخرین سرویس پک نصب شده، تاریخ نصب ویندوز، محل نصب آن و محلی که از آنجا نصب شده و... رو ببینید.
تب System: در این تب مشخصات سخت افزاری سیستم از قبیل نوع پزدازنده، سرعت (کلاک) آن، مقدار حافظه و... رو ببینید.
تب Display: در این تب مشخصات ریز و درشت کارت گرافیک کامپیوتر طرف مثل پردازنده آن، مقدار حافظه، درایور آن و... قابل رؤیت هستند.
تب Resources: که در این تب ریسورس‌ها قابل مشاهده هستند.
تب Environment: در این تب کلیه Enviroment ها قابل مشاهده هستند. (البته اگه می‌شد از اینجا عوضشون کرد عالی می‌شد)
تب Network: که هیچی.
تب Hotfixes: که در آن کلیه Hotfix ها (بچ فایل‌ها) یی که بر روی سیستم نصب هستند رو نشون میده. البته میتونید تاریخ و ساعت نصبشون هم ببینید.
از این پنجره که بگذریم به گزینه RAS می‌رسیم که باید بگم هیچی ازش نمی‌دونم. (بدون تعارف)
بعد از آن گزینه Registry است. که با زدن آن تقریبا (بعدا می‌گم برای چی تقریبا) کل رجیستری کامپیوتر طرف جلو شما باز میشه و جالب اینکه می‌تونید هر کدوم رو که خواستید تغییر بدین یا پاک کنید و یا Key های جدید بسازید. علاوه بر اینها می‌تونید با زدن آیکن Find text in registry در رجیستری جستجو کنید. اگر خوب به رجیستری نشان داده شده نگاه کنید می‌بینید که گزینه HKEY_CURRENT_USER که مربوط به تنظیمات کاربری است که هم اکنون وارد شده در رجیستری نیست. (اون تقریبا رو واسه این گفتم) ولی اصلا نگران نباشید با زدن آیکن Show HKEY_CURRENT_USER این آیتم نیز به رجیستری اضافه می‌شود.
و اما گزینه بعدی گزینه Remote Command است که در حقیقت Command Prompt رو در اختیار شما می‌گذارد و شما می‌توانید با این ابزار با سیستم مربوطه ارتباط برقرار کنید. البته کارایی آن خیلی کم است.
اما قسمت هیجان انگیز Remote Control. بزارید این قسمت باشه برای پست بعدی.
فقط یه سوال کوتاه هم از آقای nasr دارم و اون اینکه شما که از نرم‌افزار Net Control استفاده می‌کنید از اون راضی بودین یا نه؟ چون من یکی دو بار Net Control 2.0 رو نصب کردم ولی درست و حسابی کار نمی‌کرد.