با سلام
یه مطلب کوچیک بگم و اون اینکه هنگامی که بر روی گزینه Remote Control کلیک می‌کنید دو انتخاب دارید یکی Mini Remote Control که مباحثش گفته شد و دیگری RDP View است. RDP View شبیه RDC یا Remote Desktop connection خود ویندوز است منتهی ضعیف‌تر. در اصل یک دریافت کننده ترمینال سرویس است. فقط تنها حسنی که دارد اینکه اگر به تنظیمات آن توجه کنید یه شماره پورت از شما می‌گیرد و از طریق پورتی که شما می‌گویید به کامپیوتر طرف وصل می‌شود. اما نکته جالب و متمایز کننده آن از RDC این است که اگر در کامپیوتر طرف تیک مربوط به Remote Desktop نخورده باشد این نرم افزار با دادن یک پیغام از شما می‌پرسد که آیا تمایل دارید که این گزینه را بر روی کامپیوتر طرف فعال کنید یا نه؟ حالا وقتی که این گزینه را به صورت ریموت فعال کرد می‌توانید با نرم افزار Remote Desktop Connection خود ویندوز هم به آن متصل شوید. البته من خیلی با این قسمتش کار نکردم. می‌دونم که با ویندوز سرور 2003 مشکلی نداره ولی XP رو نمی‌دونم.
مشق شب:
یه نفر این رو امتحان کنه (یعنی سعی کنه) و نتیجه رو به همه اعلام کنه. البته منظورم اینه که پورت Remote Desktop رو ببنده و با یه پورت دیگه وصل بشه.
ضمنا اون عیدی هم که گفتم سر جاشه منتهی امکان داره یه روز اینور اونور بشه. من که خوئم خیلی حال کردم از این ابتکارم.