با سلام خدمت همه دوستان عزیز و عرض پوزش به خاطر وقفه طولانی که پیش آمد.
خیلی وقت‌ها شما می‌خواهید یه پیغام به یه کامپیوتری بفرستید. این کار با دستور Net send امکان پذیر است ولی همان طور که می‌دانید به خاطر اینکه در ویندوز XP سرویس پک 2 سرویس messenger غیر فعال است این کار امکان ندارد. علاوه بر این کار کردن با Command Prompt دردسر های خاص خود را دارد. خوب پس چاره چیست؟
قبل از هر کاری سرویس messenger را بر روی کامپیوتر خود Start کنید (اگر Disable است آنرا بر روی Automatic یا Manual قرار دهید) سپس بر روی کامپیوتر طرف لاگین کنید و بعد از ان نرم افزار را اجرا کنید. کامپیوتر طرف را در پنل سمت چپ پیدا کنید و به قسمت Services بروید. در این بخش شما سه انتخاب دارید یکی Service View، Install Service و Remove Service که با توجه به اسمشان کاملا مشخص است که هر بخش مخصوص چه کاری است. به قسمت Service View بروید و سرویس Messenger کامپیوتر طرف رو پیدا کنید و بر روی آن دابل کلیک کنید و آنرا از حالت Disable خارج کنید و بعد با کلیک راست کردن بر روی آن آن را Start کنید. در پنل سمت چپ قبل از قسمت Services یه بخش به اسم Send Message است. با رفتن به این بخش شما می‌توانید پیغام خود را برای کامپیوتر طرف ارسال نمایید. البته لازم به ذکر است که شما در قسمت Services می‌توانید هر کاری که خواستید با سرویس‌های ویندوز انجام بدین. مثلا همان طور که آقا دانیال گفتند میشه به راحتی یه فایروال رو با Stop کردن سرویسش از کار انداخت. البته من این قضیه رو (از کار انداختن فایروال) رو بلد بودم ولی به عنوان فوت کوزه‌گری نگه داشته بودم ولی خوب چون از IQ آقا دانیال خوشم اومد یه مطلب دیگه هم میگم و اون اینکه شما فایروال ویندوز رو هم با Stop کردن سرویس Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) می‌تونید از کار بیندازید و هر بلایی که دلتون خواست سر کامپیوتر طرف بیارین.
از جمله بخش‌های دیگر این نرم‌افزار قسمت Share است شما با کلیک کردن بر روی این قسمت کل هارد دیسک‌های کامپیوتر طرف جلو شما باز میشه و خیلی راحت می‌تونید درونش جستجو کنید و فایل یا فولدری رو کپی، اضافه و یا حذف کنید. در ضمن می‌تونید فولدری رو Share و یا از Share خارج کنید یا Permission های سیستم طرف رو دست‌کاری کنید.
تو پست بعدی در مورد قسمت Shutdown که فکر می‌کنم جالب هم باشه براتون توضیح می‌دم. پس فعلا....