مشاهده دست آورد نظرسنجی: ادامه کار این تاپیک؟

رای دهنده
181. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله

179 98.90%
  • خیر

2 1.10%
نمایش نتایج 1 تا 40 از 156

نام تاپیک: اطلاعیه: آموزش نرم افزارهای مدیریت شبکه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار danial82
    محل زندگی
    iran_tehran
    mhjb
    تو همیشه یه فوت کوزه گری نگه میداری بلا
    اما بازم نشون میده نمیشه کاری کرد که اون پنجره رو نشون نده؟
    آخرین ویرایش به وسیله danial82 : شنبه 16 مهر 1384 در 08:54 صبح

Arrow

با عرض سلام مجدد و قبولی طاعات و عبادات همه دوستان
    از اینکه خیلی دیر به دیر میام معذرت می‌خوام.
    امروز قسمت آخر آموزش نرم افزار DameWare رو می‌خوام بنویسم.
    از گزینه‌هایی که در پنل سمت چپ باقی مانده دو گزینه مهم رو امروز توضیح می‌دم. یکی Users و دیگری Wake-on-Lan است.
    اگر بر روی گزینه Users کلیک کنید در پنل سمت راست کلیه یوزرهایی که روی سیستمی که شما به آن متصل شده اید را نشان می‌دهد. شما می‌توانید با کلیک راست کردن بر روی یوزرها و یا با استفاده از آیکن‌هایی که در پایین پنل سمت راست است کارهایی نظیر ایجاد یوزر(تکی یا گروهی)، حذف، تغییر نام، مسدود کردن، تغییر کلمه عبور، دیدن پالیسی و... را انجام بدهید. البته می‌توانید با انتخاب گزینه Copy To… یک یا دسته‌ای از یوزرها رو از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل کنید منتهی نمی‌توانید پسوردهای اونا رو منتقل کنید.
    و اما گزینه Wake-on-Lan
    از طریق این گزینه شما می‌توانید یک کامپیوتر خاموش را از راه دور روشن کنید. البته مادربورد کامپیوتر مقصد باید این امکان را داشته باشد یعنی در setup آن گزینه Wake on Lan فعال شده باشد. البته در اکثریت قریب به اتفاق مادربودها این گزینه وجود دارد و خوشبختانه به صورت default هم فعال هستند. برای این کار کافی است شما یکبار موقعی که کامپیوتر مقصد روشن است گزینه Wake-on-lan رو بزنید و بعد گزینه Discover host on Lan را انتخاب کنید و بگذارید شبکه شما را اسکن کند. نرم افزار هر کامپیوتر روشنی که در شبکه باشد را جستجو کرده و شماره MAC کارت شبکه ان را به همراه IP آن دستگاه برای شما نشان می‌دهد. بعد از تمام شدن جستجو شما کافی است آیکن Save را که در پایین پنل سمت راست وجود دارد فشار دهید. حل هر موقع که کامپیوتر مقصد خاموش بود شما می‌توانید به قسمت Wake-on-Lan رفته و بر روی اسم کامپیوتر مقصد کلیک راست کرده و گزینه Wake Single رو انتخاب کنید و بعد دکمه OK را فشار دهید و بدین ترتیب کامپیوتر مقصد روشن خواهد شد.

خوب بچه‌ها این بود هر چی که من از این نرم افزار بلد بودم. امیدوارم به دردتون خورده باشه. حقیقتش من نمی‌دونم این تاپیک رو ادامه بدم یا نه؟ یعنی برم سراغ آموزش نرم افزارهای دیگه یا نه؟ البته اگر یکی از دوستان قبول ‌کنه که این تاپیک رو ادامه بده تا من یه خورده سرم خلوت بشه خیلی خوبه؟ ولی در هر صورت خواهشمندم دوستان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودشون رو در مورد این تاپیک، نحوه آموزش، نحوه نگارش مطالب و همچنین ادامه کار این تاپیک رو از من دریغ ندارند.
    با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه در این ماه مبارک
    التماس دعا

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •