ثانیا علت این که میگم نظر اکثریت ملاک خوبیه به این دلیه که اونهایی که به طرف یک زبان رفته‌اند (در خارج از ایران)، اگه نگیم همه‌شون حداقل اکثریتشون مثل جنابعالی متخصص و خبره این کار بوده‌اند و با دلایل علمی به‌ اون نتیجه رسیده‌اند.
الف)من خبره و متخصص و از این چیزها نیستم

ب) راستش اگر قرار باشه بحث خارج از کشور مطرح بشه ( که میبینی من زیاد تمایلی به این مدل مباحث ندارم . معرفی فلان برنامه نوشته شده با فلان زبون یا تعداد برنامه نویسهاش و غیره که همش "مزخرفه" ) باید پارامترهای زیادی رو در نظر گرفت . میدونی که اصولا سیستم تصمیم گیری و ارائه نظر و خرید محصول و طراحی برنامه و .. و ... در خارج از ایران نه تنها با الگو های دیگه ای انجام میشه بلکه فاکتورهای مهم اونجا با فاکتورهای مهم اینجا بسیار فرق میکنند ! به جرات بهت میگم بحث "هزینه در اختیار گرفتن حق مالکیت یا همون TCO " یعنی Total Cost of Ownership و مسائل مربوط به حقوق معنوی مالک و از همه مهمتر دغدغه های اقتصادی و بعد از اون میزان گستردگی خدمات و نمایندگی های فروش و ... و ... نقشهای خیلی مهمی در ساختن یک تصمیم ایفا میکنند ! لذا وقتی "دپارتمان دفاع ملی آمریکا" از دلفی به عنوان تنها ابزار تولید برنامه هاش استفاده میکنه ( و از Bold به عنوان ابزار طراحی و مدلینگ و تبدیل مدل به کد ) و از طرف دیگه کاخ سفید از پلتفرم مایکروسافت تبعیت میکنه ( اسناد مکتوب هر دوی اینها رو یه موقعی داشتم الان ندارم اما اگر بگردی میتونی پیدا کنی . هر دوی این مطالب رو مدیران توسعه نرم افزاری موسسه های فوق ابراز کرده بودند ) نباید تعجب کرد و گفت این قوی تر است و اون ضعیف تر است و بالعکس ! تمام مباحثی که من مطرح میکنم ناظر بر وجه "فنی" کاره ! در حوزه فن تولید نرم افزار win32 دلفی برترین است ، اما ممکن است خود من روزی برای پیاده سازی یک نرم افزار با ملاحظات خاصی ویژوال سی را انتخاب کنم ( که بارها هم این اتفاق افتاده ) من امیدوارم دوستان بین این دو مساله تفکیک قائل بشن .

موفق باشید